Dominikánska republika Dominikánska republika

 • Cestovné doklady

  Ministerstvo zahraničných vecí SR odporúča slovenským občanom, aby si pred cestou overili u zastupiteľského úradu navštevovaného štátu, či sa podmienky pre vstup a pobyt nezmenili.  Nutné iba zakúpiť turistickú kartu (Tarjeta de Turismo) v cene cca 10 USD na niektorom z konzulátov Dominikánskej republiky alebo priamo na letisku Las Américas v Santo Domingu (Dominikánska republika).  Pri vstupe do krajiny je nutné oznámiť imigračnému úradníkovi účel a predpokladané trvanie doby pobytu.  Odletová daň je vo výške 10 USD s výnimkou detí do dvoch rokov veku.

 • Víza

  Pre cestu do krajiny za iným ako turistickým účelom či na dlhšiu dobu sa vyžaduje platný cestovný pas (minimálne 6 mesiacov od vstupu) a príslušné vízum, o ktoré možno požiadať na veľvyslanetve Dominikánskej republiky v Prahe.
  Pre turistické účely je možné cestovať iba s platným cestovným pasom a po príchode si kúpiť na letisku tzv. "turistickú kartu" na 15 dní za 10 USD.

 • Colné a devízové predpisy

  Peniaze je treba meniť len v komerčných bankách, certifikovaných zmenárňach v hoteloch a zmenárňach. Pri odjazde z krajiny nie je dovolené odvážať v hotovosti viac než 10 000,- USD, či ich ekvivalent v inej mene.

  Dominikánska republika veľmi tvrdo postihuje pašovanie drog niekoľkoročnými trestami. Dosahuje veľmi dobré výsledky v boji proti tomuto druhu zločinnosti.