Kapverdské ostrovy Kapverdské ostrovy

Oficiálny názov: Kapverdská republika (Republica de Cabo Verde)
Hlavné mesto: Praia
Štátne zriadenie: republika
Náboženstvo: rímskokatolícke splynulo s domorodými vierami
Úradný jazyk: portugalčina, dalšie kreolčina (zmes portugalčiny a západných afrických slov)
Časový posun: o 2 hodiny menej než stredoeurópsky

Kapverdské ostrovy - zájazdy od 627 EUR

O KAPVERDÁCHToto prekrásne a pre väčšinu neznáme tropické súostrovie sa nachádza uprostred Atlantického oceánu, 450 km západne od Senegalu a skladá sa z deviatich obývaných ostrovov a ďalej rady malých ostrovčekov. Súostrovie vzniklo následkom sopečnej erupcie a každý z ostrovov je úplne odlišný, na jednom nájdete prekrásne biele nekonečné pláže s jemným pieskom a azúrovo čistú vodu, ktorých teplota neklesá pod 22 stupňov, inde vyprahlú mesačnú krajinu, na ďalšom úrodnú bohatú vulkanickú pôdu so spústou tropického ovocia, čajových a kávových plantáží...nedostupný vulkán na ostrove FOGO, ktorý môžete zdolať 5 hodinovým trekkom...piesočné duny a opustené ztroskotané koráby...horské štíty a panorámy, ktoré miestami pripomínajú nami obľúbený ostrov Madeira...Objavíte tu nie len krásu podmorského sveta plného jaskýň, rastlín a morských živočíchov, ale môžete sa tak stať na chvíľu spoločníkom tunajším veľkým korytnačkám, ktoré tu žijú vo voľných vodách. Každý ostrov má svoju špecifickú atmosféru a Vám sa ponúka možnosť prežiť dovolenku buď na jednom ostrove a urobiť si výlet i na ďalšie ostrovy alebo ísť na okružnú cestu po ostrovoch.Náveterné ostrovy sú: Santo Antao (779 km2), Sao Vicente (227 km2), Santa Luzia (35 km2 - neobydleno), Sao Nicolau (343 km2), Sal (216 km2) a Boavista (620 km2).Záveterné ostrovy sú: Maio (269 km2), Santiago (991 km2), Fogo (476 km2) a Brava (64 km2).

Kapverdské ostrovy - zájazdy od 627 EUR

Najnovšie recenzie Kapverdské ostrovy

Celkom: 8,8 Pohodový Silvester mimo hlučných davov. V hoteli sme boli po tretí krát. Kto očakáva úroveň európskeho 4* hotela, nech si uvedomí že je v...

 • 9 Ubytovanie
 • 9 Strava
 • 9 Okolie
 • 8 Cena

Celkové zhrnutie
Pohodový Silvester mimo hlučných davov. V hoteli sme boli po tretí krát. Kto očakáva úroveň európskeho 4* hotela, nech si uvedomí že je v portugalsky hovoriacej časti Afriky. Keďže sme na tomto ostrove boli po piaty krát, vidíme postupné zmeny - rozširovanie letiska, výstavba nových hotelov...Ak chcete stráviť kľudnú dovolenku na tichom ostrove - tak čím skôr Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Ubytovanie zodpovedá popisu, len trezor ktorý býval zadarmo je za poplatok. Izba je priestranná a čistá, servis v poriadku. Dostatočne veľké skrine, terasa so sedením, chladnička, televízor, trezor. Umývadlo v predsieni bez oddelenia od izby, za dverami v kúpelni WC, bidet a sprcha. Kozmetiku dávajú len na začiatku, inak len na vyžiadanie. Uteráky menili každý deň, aj keď neboli na zemi. V čase pred večerou slabší tlak vody, ale osprchovať sa dá. Treba rátať s tým, že upratovačky nevedia po anglicky. Reči ruky/nohy ale rozumejú bez problémov.

Strava
Nemáme žiadnu diétu, takže nemôžeme hodnotiť výber pre osoby s obmedzením, ale výber je dostatočný, chýbajúce jedlo okamžite dopĺňané, obsluha pomerne rýchla. Každý večer Vás vítajú s aperitívom vo verzii alko aj nealko. Na výber je vždy okrem teplých jedál aj výber studených šalátov, zeleniny, ovocie, syry...nealko je len z postmixov, víno a pivo sa čapuje z tankov, tvrdý alkohol (aj importovaný) v širokom výbere, vrátane portského vína. Pitná voda každý deň na izbe, inak na recepcii alebo v chladničke na pláži v neobmedzenom množstve. V bare pri bazéne cez deň teplé jedlo, zákusky a ovocie, v bare pri pláži sendviče. Super je lobby bar otvorený 24h vrátane jedla a výbornej kávy.

Služby hotela
Služby sú výbornej úrovni, každý je nápomocný a snaží sa pomôcť, hlavne ak sa na neho nedívate ako na černocha alebo mulata ale ako na človeka. Každý má menovku a ak si dáte tú námahu, prečítate si ju a oslovíte ho menom, splní s úsmevom každé prianie. My sme mali problém len s trezorom, ktorý zablokoval hosť pred nami a oprava prebehla rýchlejšie ako som stihla prejsť z recepcie na izbu. Plážové osušky sa menili kedykoľvek, odovzdať sa dali aj mimo výdajných hodín pri bazéne na recepcii. Animátori priateľskí ale nevtieraví, denné aj večerné aktivity. Snažia sa hovoriť aj po česky, niekdy je to komické, ale milé. Jediné negatívum je voda v bazénoch bez vyhrievania - v zimných mesiacoch je dosť studená. Spa je dosť drahé, fitness otvárajú až o 8,00, takže cvičenie pred raňajkami nehrozí. V areáli je zopár butikov, obchod so základnými potrebami a suveníry.

Pláž
Prístup na pláž je dolu kopcom širokým a pohodlným chodníkom, pre menej mobilných klientov je k dispozícii elektrický golfový vozík. Pred vstupom na pláž je bar s jedlom, pitím, sprchami a WC a požičovňa športových potrieb. Pláž je nekonečná, prázdna, vlny zvyčajne veľké - smerom doľava k dunám väčšie, smerom doprava do zálivu pred komínom zrúcaniny keramickej fabriky menšie, tam sa dá v pohode aj plávať. Pláž je strážená, lehátok je dostatok, piesok nepáli. Dno je samozrejme piesočnaté, pozvoľné a voda bez rias.

Gabriela G., 11.01.2018, Dátum pobytu: 29.12.2017 - 5.1.2018
Oblasť: Kapverdské ostrovy Kapverdské ostrovy, Ostrov Boavista, Hotel: Iberostar Club

Bola táto recenzia užitočná? Áno (1) Nie (0)

Celkom: 6,2 Hezké místo, pokoj v hlavním areálu hotelu pohodlný včetně postelí, balkon. Areál hotelu pěkný, okolí také. Jídlo slabé kvality, vína...

 • 8 Ubytovanie
 • 2 Strava
 • 7 Okolie
 • 6 Cena

Celkové zhrnutie
Hezké místo, pokoj v hlavním areálu hotelu pohodlný včetně postelí, balkon. Areál hotelu pěkný, okolí také. Jídlo slabé kvality, vína zcela nepitelná Zobraziť celú recenziu

Jan Malík, 11.01.2018, Dátum pobytu: 29.12.2017 - 5.1.2018
Oblasť: Kapverdské ostrovy Kapverdské ostrovy, Ostrov Sal, Hotel: Oasis Atlantico Belorizonte

Bola táto recenzia užitočná? Áno (1) Nie (1)

Celkom: 9,6 Krásná pohodová dovca

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 9 Okolie
 • 9 Cena

Celkové zhrnutie
Krásná pohodová dovca Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Skvělé, čisté a nové.

Strava
Výborná, velký výběr, vánoční menu úplně luxusní !!

Služby hotela
Na úrovni. Vše co vidí na očích všichni ihned splní... To se vidí jen na Maledivách...

Pláž
Velká, čistá, ale větrno

Jiřina P., 09.01.2018, Dátum pobytu: 19.12. - 26.12.2017
Oblasť: Kapverdské ostrovy Kapverdské ostrovy, Ostrov Sal, Hotel: Riu Palace Cabo Verde (Ponta Preta)

Bola táto recenzia užitočná? Áno (1) Nie (0)

Celkom: 10 Krásné místo, klidné, s dokonalou stravovací nabídkou, kousíček od pláže. Obsluha a veškerý personál resortu dělá velmí příjemnou...

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Krásné místo, klidné, s dokonalou stravovací nabídkou, kousíček od pláže. Obsluha a veškerý personál resortu dělá velmí příjemnou atmosféru, všichni jsou dobře naladění a usměvaví. Jídelna neustále doplňována, personál neustále odnáší, uklízí, vše čisté. Každý večer animátoři nebo místní baletní soubor složený zejména z lidí ze střední Ameriky připravuje velmi zdařilou show apod. DOPORUČUJI všem! Ráda bych se vrátila :) Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Ubytování je v jednotlivých apartmánech, cca 2 min. od plažového baru a tedy i od pláže, také 2 min. od hlavní restaurace. Skvělá poloha, naprosto klidné místo s výhledem na oceán, celou noc posloucháte příboj, nádhera! Dokonale jsem vyčistila hlavu, doporučuji jako psychohygienu :)

Strava
Strava rozmanita, obměňující se, nespočet salátů, plodů moře, oliv, sýrů, druhů masa, grilované zeleniny, sladkého. Gastronomicky velmi okázalá silvestrovská párty.

Služby hotela
Denní úklik, výměna ručníků, dostáváte plážové osušky, možno kdykoli vyměnit, vlastní ručníky nejsou třeba. K dispozici i spa-moznost objednat masáže.

Pláž
Čistá, k dispozici lehátka a slunečníky bez poplatků, klid, není mnoho lidí, v moři velmi málo. Často jsou velke vlny, je to spíše na skotačení než plavání. Pro děti spíše bazén nebo v menších vlnách.

Lucie S., 09.01.2018, Dátum pobytu: 29.12.2017 - 5.1.2018
Oblasť: Kapverdské ostrovy Kapverdské ostrovy, Ostrov Boavista, Hotel: Royal Decameron

Bola táto recenzia užitočná? Áno (5) Nie (0)

Celkom: 8,6 Citili sme sa prijemne ,len kratko

 • 7 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 9 Cena

Celkové zhrnutie
Citili sme sa prijemne ,len kratko Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Ubytovanie v tych bungalovoch bolo bolo dost zle ,ale to nevadi aj tak sme tam chodili len spat

Strava
Europska dobra

Služby hotela
Dobry dojem

Pláž
Ziadna chyba

Réka Papp, 08.01.2018, Dátum pobytu: 29.12.2017 - 5.1.2018
Oblasť: Kapverdské ostrovy Kapverdské ostrovy, Ostrov Sal, Hotel: Oasis Atlantico Belorizonte

Bola táto recenzia užitočná? Áno (2) Nie (0)

Všetky recenzie Kapverdské ostrovy

Potrebujete poradiť?

Po-Ne 7-22 hod +421 2 2064 8220