Kapverdské ostrovy Kapverdské ostrovy

 • Ako tráviť čas

  Kapverdy ponúkajú ideálne prostredie na dovolenku plnú slnka, pokoja a odpočinku. Príjemné teplé počasie je tu štandardom. Pretože sú ostrovčeky sopečného pôvodu, sú veľmi rozmanité a zaujímavé. Avšak z vulkánov mať strach nemusíte. Jediná dosiaľ aktívna sopka je na ostrove Fogo a naposledy vybuchla v roku 1995. Práve tá sopka je častým turistickým cieĺom.

  Ostrovy sú rok od roku obľúbenejšie,ale i cez to sa nemusíte obávať plážou preplnených k prasknutiu. Príroda je tu z veľkej časti pôvodná a rozhodne ponúka pohodu a už spomenutý pokoj. Cestovný ruch tu rok od roku stúpa, turisti si obľúbili plážové ostrovy ako je Boa Vista či Sall.

  Ostrov s dokonalými plážami s bielym pieskom a priezračným morom lákajú k vodným športom všemožného druhu. Hlavne potápanie je tu veľmi obľúbené. medzi ďalšie vodné športy rozhodne nechýba surfing, windsurfing a taktiež rybárčenie. Práve dnešné turistické centrá s hotelovými komplexami bývali skôr rybárske dediny.

  Ďalším veľkým lákadlom je parasailing a kitesurfing. Na ostrove Sal sú vyhľadávané soľné doly, ktoré majú liečivé účinky. Rozhodne zájdete do nejakej miestnej reštaurácie či baru a nechajte sa unášať latinsko-americkými rytmami. A pokiaľ natrafíte na karneval či nejaký festival, máte o zábavu postarané. Nezabudnite taktiež nakúpiť ručne robené výrobky a okružnú jazdu po ostrove.

  Kapverdy sú ideálnym miestom na aktívnu dovolenku i prázdninový relax na pláži.