Čierna Hora Čierna Hora

Oficiálny názov: Srbsko a Čierna Hora
Hlavné mesto: Podgorica
Štátne zriadenie: republika
Náboženstvo: pravoslávni, moslimovia
Úradný jazyk: srbochorvátčina
Časový posun: stredoeurópske pásmo ako v SR

Čierna Hora - zájazdy od 46 EUR

O ČIERNEJ HOREČierna Hora, najmladší štát Európy, ktorý vzniko 3. júna 2006, je veľmi atraktívny a hlavne neopozeraná oblasť, kde sa ešte naplno nerozvinul turistický ruch. Je načase poznať nové krajiny, preto hurá do Čiernej Hory!

Rebublika Čierna Hora o rozlohe 812 km2 sa rozprestiera na juhozápade Balkánskeho poloostrova a necháva sa omývať Jadranským morom. Susedí s Bosnou a Hercegovinou, Chorvátskom, Albániou a Srbskom.

Poďme sa spolu vrátiť v čase a dozvedieť sa niečo o histórii Čiernej Hory.
Prvý ucelený štát na území Čiernej Hory bol vytvorený už v 3. storočí pred Kristom kmeňom Illyrov. Takmer o 100 rokov pozdejšie ho však dobili Rímania a krajina sa stala súčasťou ich provincie Dalmácie. Postupne sa na Balkáne začali usadzovať dávní Slovania a v 11. storočí našeho letopočtu vytvorili na juhozápade vlastný štát Duklju. V 15. storočí ovládli Turci časť Zety na dlhé 4 storočia. Len v roku 1858 došlo k úplnému osamostatneniu. V roku 1918 sa Čierna Hora pripojila k novo vzniknutému Kráľovstvu Srbov, Chorvátov a Slovincov. Po 2. sv. vojne sa krajina vyvíjala ako socialistická Federatívna ľúdovaá republika Juhoslávia. Behom 2. polovice 20. storočia došlo k významným zmenám a konečne v roku 2006 sa na základe referenda Čierba Hora celkom osamostatnila.

Čierna Hora sa pýši úžasnými prírodnými scenériami, pláže tu prevládajú piesočnaté, ale taktiež kamienkové. Z 294 km dlhého pobrežia sa na cca 75 kilometroch nachádzajú veľmi kvalitné pláže a nádherné zátoky. Nájdeme tu i jediný fjord v stredomorí, úžasnú boku Kotorskú, ktorá je obklopená vysokými horami zdvíhajúcimi sa kolmo za záliv. Na jeho západnej strane sa nachádza divoký poloostrov Luštica s odľahlými lagunami a nádhernými jaskyňami. Celé pobrežie je ideálne na kúpanie, plachtenie, potápanie a ostatné vodné športy. Na samotnom juhu Čiernej Hory sa nachádza zaujímavá bašta pirátov v Ulcinju. Táto oblasť sa vyznačuje asi 13 km dlhým a zároveň širkokým pásom piesku.

Veĺkou pozoruhodnosťou Čiernej Hory je Skadarské jazero. Leží 40 km od morského pobrežia a je to najväčšie jazero na Balkáne. Pýši sa bohatou faunou a flórou, pre rybárov a ornitológov je to skrátka raj. Nikde v Stredomorí nenájdete tak rozmanitú prírodu.

Čierna Hora je plná nádherných miest, ktoré stoja za poznanie. Patrí k nim už vyššie spomenutý záliv boka Kotorská, historické mesto Budva, nádherné Bečiči, a taktiež romantické prázdninové letovisko Sveti Stefan. Ak chcete zažiť nezabudnuteľnú dovolenku plnú histórie, mora a netradičných zážitkov na netradičných miestach, neváhajte, Čierna Hora čaká len a len na Vás.


Čierna Hora - zájazdy od 46 EUR

Najnovšie recenzie Čierna Hora

Celkom: 10 Super dovolená!Jeli jsem s s touto CK již potřetí na dovolenou.Tato cestovka je bezproblémová.Hotel a celý rezort bezvadný.Jídlo také...

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Super dovolená!Jeli jsem s s touto CK již potřetí na dovolenou.Tato cestovka je bezproblémová.Hotel a celý rezort bezvadný.Jídlo také bezvadné.Letos pojedeme opět do Ada Bojany.Jediná výtka byla delegátka. Přiletěli jsme první den večer v devět hodin.Byla neochotná nám vysvětlit co jsme potřebovali vědět.U sousedního stolu řekla starším lidem,když se pán ptal,do kolika mají otevřeno v obchodě ať si tam doběhne.Hlavně ji zajímalo,jestli si od ni koupíme olivový olej,zájezd,víno značky kokot.Jakmile zjistila ,že si turisté od ni nechtěji nabízené koupit tak si jich nevšímala.Obletovala ty turisty,co si od ni něco zakoupili.Tudíš ji asi tito někdy chválí.Jinak ani dobře cestovku nereprezentovala.Neučesaná,oblečená pouze v šátku.(Nechutné dle jeji postavy)takto chodila i k jídlu.Docela se taková delegátka nehodí k této cestovce,s kterou jsme byli vždy spokojený.Letos jedeme opět na ada bojanu.Ale z důvodu této delegátky jedeme s německou firmou.S touto CK ale nekončíme budeme s ním jezdit pokud pojedeme do jiných destinací.Dovolená v ada bojaně opravdu klidná romantická úžasná! Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
byli jsme spokojený.

Strava
velice spokojený!

Služby hotela
bez problému.

Pláž
krásná.

Martin M., 06.01.2017, Dátum pobytu: 1.7. - 8.7.2016
Oblasť: Čierna Hora Čierna Hora, Ulcinj, Hotel:Ada Bojana

Bola táto recenzia užitočná? Áno (2) Nie (0)

výhled 3 fotografie

Ada Bojana, Ulcinj, Čierna Hora Martin M. 2017-01-06 10 1 10 Ada Bojana

Celkom: 10 Dovolená byla bez problémů a v pořádku

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Dovolená byla bez problémů a v pořádku Zobraziť celú recenziu

Anonym, 29.11.2016, Dátum pobytu: 16.9. - 23.9.2016
Oblasť: Čierna Hora Čierna Hora, Bar, Hotel:Vila Sara

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Vila Sara, Bar, Čierna Hora Anonym 2016-11-29 10 1 10 Vila Sara

Celkom: 9 Dovolená v pořádku

 • 9 Ubytovanie
 • 9 Strava
 • 9 Okolie
 • 9 Cena

Celkové zhrnutie
Dovolená v pořádku Zobraziť celú recenziu

Vladimír S., 20.11.2016, Dátum pobytu: 4.9. - 11.9.2016
Oblasť: Čierna Hora Čierna Hora, Ulcinj, Hotel:Ada Bojana

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (1)

Ada Bojana, Ulcinj, Čierna Hora Vladimír S. 2016-11-20 9 1 10 Komplex Ada Bojana

Celkom: 7 Delegátka naprosto arogantní. Místo hotelu Olympic jsme dostali hotel Ada Bojana **. Dobré ubytování, moře také.

 • 7 Ubytovanie
 • 7 Strava
 • 7 Okolie
 • 7 Cena

Celkové zhrnutie
Delegátka naprosto arogantní. Místo hotelu Olympic jsme dostali hotel Ada Bojana **. Dobré ubytování, moře také. Zobraziť celú recenziu

Marta K., 07.11.2016, Dátum pobytu: 26.8. - 2.9.2016
Oblasť: Čierna Hora Čierna Hora, Ulcinj, Hotel:Olympic

Bola táto recenzia užitočná? Áno (2) Nie (0)

Olympic, Ulcinj, Čierna Hora Marta K. 2016-11-07 7 1 10 Hotel Ada Bojana

Celkom: 5,2 Průměrná dovolená, ale chtělo by to zlepšit úklid pláže. Nechápu proč bylo uvedeno all inclusive.

 • 5,5 Ubytovanie
 • 5 Strava
 • 5 Okolie
 • 5 Cena

Celkové zhrnutie
Průměrná dovolená, ale chtělo by to zlepšit úklid pláže. Nechápu proč bylo uvedeno all inclusive. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Ubytování průměrné, stačilo .

Strava
Strava byla chutná, ale malý výběr, bylo uvedeno all inclusive, ale byla to klasická plná penze, all in. jsem hledala marně, jen nápoje byly podávány od 10h do 24 h.

Pláž
Pláž písečná (místy drobné kamínky) ale na pláži spousta nedopalků, chtělo by to více uklízet. Lehátka byla zde za poplatek, což mi až tak nevadí, ale byla hodně namačkána na sobě. A hlavně, když si někdo nechtěl koupit lehátko, tak hledat někdy marně místo, kam by si položil deku.

Marcela K., 06.11.2016, Dátum pobytu: 19.8. - 26.8.2016
Oblasť: Čierna Hora Čierna Hora, Sutomore, Hotel:Korali

Bola táto recenzia užitočná? Áno (2) Nie (1)

Korali, Sutomore, Čierna Hora Marcela K. 2016-11-06 5.2 1 10 Hotel Korali

Všetky recenzie Čierna Hora

Potrebujete poradiť?

Po-Ne 7-22 hod +421 2 2064 8220