Čierna Hora Čierna Hora

Oficiálny názov: Srbsko a Čierna Hora
Hlavné mesto: Podgorica
Štátne zriadenie: republika
Náboženstvo: pravoslávni, moslimovia
Úradný jazyk: srbochorvátčina
Časový posun: stredoeurópske pásmo ako v SR

Čierna Hora - zájazdy od 42 EUR

O ČIERNEJ HOREČierna Hora, najmladší štát Európy, ktorý vzniko 3. júna 2006, je veľmi atraktívny a hlavne neopozeraná oblasť, kde sa ešte naplno nerozvinul turistický ruch. Je načase poznať nové krajiny, preto hurá do Čiernej Hory!

Rebublika Čierna Hora o rozlohe 812 km2 sa rozprestiera na juhozápade Balkánskeho poloostrova a necháva sa omývať Jadranským morom. Susedí s Bosnou a Hercegovinou, Chorvátskom, Albániou a Srbskom.

Poďme sa spolu vrátiť v čase a dozvedieť sa niečo o histórii Čiernej Hory.
Prvý ucelený štát na území Čiernej Hory bol vytvorený už v 3. storočí pred Kristom kmeňom Illyrov. Takmer o 100 rokov pozdejšie ho však dobili Rímania a krajina sa stala súčasťou ich provincie Dalmácie. Postupne sa na Balkáne začali usadzovať dávní Slovania a v 11. storočí našeho letopočtu vytvorili na juhozápade vlastný štát Duklju. V 15. storočí ovládli Turci časť Zety na dlhé 4 storočia. Len v roku 1858 došlo k úplnému osamostatneniu. V roku 1918 sa Čierna Hora pripojila k novo vzniknutému Kráľovstvu Srbov, Chorvátov a Slovincov. Po 2. sv. vojne sa krajina vyvíjala ako socialistická Federatívna ľúdovaá republika Juhoslávia. Behom 2. polovice 20. storočia došlo k významným zmenám a konečne v roku 2006 sa na základe referenda Čierba Hora celkom osamostatnila.

Čierna Hora sa pýši úžasnými prírodnými scenériami, pláže tu prevládajú piesočnaté, ale taktiež kamienkové. Z 294 km dlhého pobrežia sa na cca 75 kilometroch nachádzajú veľmi kvalitné pláže a nádherné zátoky. Nájdeme tu i jediný fjord v stredomorí, úžasnú boku Kotorskú, ktorá je obklopená vysokými horami zdvíhajúcimi sa kolmo za záliv. Na jeho západnej strane sa nachádza divoký poloostrov Luštica s odľahlými lagunami a nádhernými jaskyňami. Celé pobrežie je ideálne na kúpanie, plachtenie, potápanie a ostatné vodné športy. Na samotnom juhu Čiernej Hory sa nachádza zaujímavá bašta pirátov v Ulcinju. Táto oblasť sa vyznačuje asi 13 km dlhým a zároveň širkokým pásom piesku.

Veĺkou pozoruhodnosťou Čiernej Hory je Skadarské jazero. Leží 40 km od morského pobrežia a je to najväčšie jazero na Balkáne. Pýši sa bohatou faunou a flórou, pre rybárov a ornitológov je to skrátka raj. Nikde v Stredomorí nenájdete tak rozmanitú prírodu.

Čierna Hora je plná nádherných miest, ktoré stoja za poznanie. Patrí k nim už vyššie spomenutý záliv boka Kotorská, historické mesto Budva, nádherné Bečiči, a taktiež romantické prázdninové letovisko Sveti Stefan. Ak chcete zažiť nezabudnuteľnú dovolenku plnú histórie, mora a netradičných zážitkov na netradičných miestach, neváhajte, Čierna Hora čaká len a len na Vás.


Čierna Hora - zájazdy od 42 EUR

Najnovšie recenzie Čierna Hora

Celkom: 5 Cena zájezdu neodpovídala kvalitě.

 • 5 Ubytovanie
 • 6 Strava
 • 6 Okolie
 • 3 Cena

Celkové zhrnutie
Cena zájezdu neodpovídala kvalitě. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
V pokoji nebil stul ani židle. Sprchoví kout špinavý až se nám ježili chlupy že se máme vtom sprchovat.

Strava
Strava dobrá , ale velmi malí výběr.

Služby hotela
špatné za celí týden úklid žádný

Pláž
Za tu cenu zájezdu by měli být lehátka zdarma

David, 08.12.2018, Dátum pobytu: 8.9. - 15.9.2018
Oblasť: Čierna Hora Čierna Hora, Hotel: Savojo (Buljarica)

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 7,2 Hotel z 80.let po povedené rekonstrukci.

 • 7 Ubytovanie
 • 7 Strava
 • 7 Okolie
 • 8 Cena

Celkové zhrnutie
Hotel z 80.let po povedené rekonstrukci. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Vybavení pokoje pěkné ale jednoduché, chyběla židle u stolu a bohužel náš pokoj byl jen s francouzským oknem. V koupelně byl trochu stísněný prostor.

Strava
Jídlo v hotelové restauraci bylo moc dobré, slušný výběr, bohužel k večeři byla k dispozici na pití jen voda.

Jídlo v restauraci na pláži bylo výborné, většinou místní speciality za slušnou cenu a velké porce.

Služby hotela
Personál byl velice milý a ochotný, pokoj každý den uklizený a vždy s novými ručníky.

Pláž
Hotel je umístěn v zahradě, kterou se přichází k pláži, která je s drobnými kamínky a dobrým přístupem do vody. Bohužel není moc široká a je plná lidí a lehátek. Naštěstí jsme objevili krásnou pláž Havaj na ostrově na který jezdí lodička ze zátoky za 3 Eura.

Jarmila Nováková, 31.10.2018, Dátum pobytu: 15.9. - 22.9.2018
Oblasť: Čierna Hora Čierna Hora, Budva, Hotel: Park

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (2)

Celkom: 7,8 čisté, pěkné a kultivované prostředí hotelu. okolí nenabízí podvečerní možnost procházek. Restaurací s příjemným posezením dostatek.

 • 7,5 Ubytovanie
 • 8 Strava
 • 7 Okolie
 • 9 Cena

Celkové zhrnutie
čisté, pěkné a kultivované prostředí hotelu. okolí nenabízí podvečerní možnost procházek. Restaurací s příjemným posezením dostatek. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
pokoje čisté, příjemné, zlobila klimatizace.

Strava
dostatek chutného jídla.

Služby hotela
v případě připomínek byla rychlá reakce a náprava.

Pláž
voda čistá, pláž dost zaneřáděná odpadky, nikdo je neuklízel, dobrý přístup do vody

Hana Kuběnová, 24.10.2018, Dátum pobytu: 1.9. - 8.9.2018
Oblasť: Čierna Hora Čierna Hora, Hotel: Vila Armenko Lux (Buljarica)

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 1,8 Hotel je nabízen jako hotel kategorie ****, jeho stav a okolí této kategorii zdaleka neodpovídá. Hotelová restaurace je rozbitá, je v ní...

 • 2,5 Ubytovanie
 • 1 Strava
 • 1 Okolie
 • 2 Cena

Celkové zhrnutie
Hotel je nabízen jako hotel kategorie ****, jeho stav a okolí této kategorii zdaleka neodpovídá. Hotelová restaurace je rozbitá, je v ní nepořádek, ceny jsou neodpovídající kvalitě jídel. Okolí je neudržované, jsou tam odpadky, výkaly, pach moči. U bazénu je sprcha porostlá mechem a plíseň ze sprchy prostupuje do přilehlého pokoje. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Pokoje jsou malé, chybí police a prostory na uložení věcí. Klima je v ceně. Často vypadává elektrika a potom neteče ani voda. Z blízké restaurace je do noci slyšet hlasitá hudba.

Strava
Velmi špatná. Hosté si nosí do restaurace sami jídlo, protože to, co se vydává je neustále se opakující, je ho málo, při pozdějším příchodu už nic není. Neexistují mléčné výrobky, jen bílé pečivo jednoho druhu, na požádání jedna celozrnná večka pro všechny. Sýr je cítit plísní, ovoce je plesnivé, je ho málo, např. jen 4 broskve na celou restauraci. Večeře jsou pořád dokola, studené, nechutné, někdy přesolené. Zákazníci mají zažívací obtíže. Nealkoholický nápoj je pořád dokola rozmixovaný celý pomeranč ve vodě.

Pozor! Při reklamaci vám pracovnice CK vysvětlí, že toto je v souladu se všeobecnými obchodními podmínkami !!!!!!!!

Služby hotela
Dle pracovníků CK je stav služeb hotelu v souladu se všeobecnými obchodními podmínkami.

Uklízí se 2x za pobyt.

Pláž
Pláž je nedaleko hotelu, cesty v okolí hotelu jsou lemovány odpadky, (snad jen psími) výkaly. Moře je standardní, přístup pozvolný.

Anonym, 15.10.2018, Dátum pobytu: 4.8. - 11.8.2018
Oblasť: Čierna Hora Čierna Hora, Bar, Hotel: Aparthotel David

Bola táto recenzia užitočná? Áno (1) Nie (0)

Celkom: 10 Hezká dovolená.

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Hezká dovolená. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Hotel předčil naše očekávání. Pokoj byl nově zrekonstruovaný a moderně zařízený. Ručníky měnili každý den. Všude čisto.

Strava
Snídaně: čaj, vajíčka, párky, jogurty ... Jen kávu si platíte. Večeře: každý den 3 druhy masa a 3 druhy příloh,saláty, zákusek. Vše bylo dobré. Velmi milý personál.

Pláž
Oblázkovo písečná pláž, vhodné boty do vody. Byli jsme v září, tak pláž nebyla přeplněná. Podél pláže jsou restaurace, rychlé občerstvení, potraviny a stánky s plážovým zbožím.

Tomáš H., 06.10.2018, Dátum pobytu: 1.9. - 8.9.2018
Oblasť: Čierna Hora Čierna Hora, Bar, Hotel: Penzion Adria

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Všetky recenzie Čierna Hora