Čierna Hora - Budva Čierna Hora

 • Doprava letecky

  01:20 h

 • Popis

  Budva je jedným z najnaštevovanejších dovolenkových letovisiek v Čiernej Hore a leží v Budvanskom zálive. Je stvorená pre všetkých, ktorí hľadajú aktívnu dovolenku plnú zábavy, poznania niečoho nového a predovšetkým senzačného kúpania. Cez letnú sezónu se jazdí najviac turistov, pretože sú nadmieru spokojní.

  V okolí mesta sa nachádza rozsiahle pohorie Lovćén a Paštrovići, vďaka tomu sú v Budve skvelé prírodné podmienky - ako je napr. skoro 230 slnečných dní za rok a pestré vegetačné podmienky.
  Budva má bohatú históriu, je stará takmer 2600 rokov. Ako prvý sa o nej zmienil Sofoklés a po gréckej nadvláde sa mesto stalo dôležitou obchodnou cestou.

  Miest, ktoré tu môžeme obdivovať je viac než dosť. K tým najnaštevovanejším patrí opevnené mesto a prechádza po hradbách z ktorých máte jedinečný výhľad na mesto, more a ostrov Sveti Nikola. Dochovali sa dve brány z 15. storočia - Morská a Pevninská, ktoré dávajú miestu tú pravú čerešničku na vrch. V blízkosti nádvoria je archeologické múzeum a ponúka nám predovšetkým artefakty z dôb antiky.

  Symbolom Budvy je kostol sv. Jána, predovšetkým jeho veža, ktorá je vidieť z akéhokoľvek miesta v meste. Neprehliadnite fascinujúce benátske maľby a knižnicu. Tento kostol ale nie je jediný pozoruhodný. Keď sa vydáte po stopách minulosti, bol by hriech nenaštíviť i ďalšie miesta ako napr. kostol sv. Sávy, kostol Panny Márie a kostol sv. Trojice s grékymi maľbami.
  Neďaleko Budvy sa nachádza i množstvo kláštorov(stanjeviči, Podostrog) a ostrov sv. Mikuláše so zrúcaninou kostola, ktorý bol obľúbeným útočiskom vládcu Petara.

  Budva je srdcom Čiernej Hory predovšetkým vďaka 17-tim jedinečným plážam na ktorých nájdete oblázky, jemný i hrubý piesok a množstvo športových možností ako sú - vodné lyže, paragliding, lietajúce gumová loď, rôzne výlety a bungee jumping. Ten si môžete skočiť nad Slovenskou plážou, ktorá je najkrásnejšia v Budve. Jemné oblázky, priezračne čisté more a množstvo možností k zábave, to všetko je Slovenská pláž.

  Odvážnejší z nás určite vyhľadajú pláž Mogren, na ktorú sa nedostanete len tak, ale len cez tunel v skale. Je to nezabudnuteľný a romantický zážitok. Mogren ako ďalšia sa chváli ocenením Modrej vlajky a určite k tomu prispieva preodvšetkým čisté more, krásne okolie a zrúcanina letohrádku. Na ňu sa napojuje cez kilometer dlhá, piesočnato-oblázková pláž Jaz a neďaleko od nej prekrásna pláž Trsteno.

  Kam v Budve za zábavou? Všetci, ktorí si položia túto otázku budú príjemne prekvapení, pretože si budú môcť vybrať z niekoľkých miest. Začína to už na pláži, kde sú všade občerstvenia s pestrým výberom a muzikou. V meste i v jeho tesnej blízkosti sa nachádza množstvo klubov, kasín a diskoték. K tým najobľúbenejším patrí: Znak Pitanja, Pub Budva patrí všetkým, ale najviac si ho užijú tí čo hľadajú rušnú, spoločensky založenú a nezabudnuteľnú dovolenku.

Najnovšie recenzie Čierna Hora - Budva

Celkom: 8.4 Resort je rozlehlý, udržovaný, personál dohlížel na pořádek, který, ale někteří návštěvníci nedodržují. Celkový dojem z dovolené výborný,...

 • 8 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 9 Okolie
 • 7 Cena

Celkové zhrnutie
Resort je rozlehlý, udržovaný, personál dohlížel na pořádek, který, ale někteří návštěvníci nedodržují. Celkový dojem z dovolené výborný, moře, hory - nádhera. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Menší pokoj, udržovaný, během týdne 3x výměna ručníků. Chybí pouze sušáky na plavky a ručníky, vzít s sebou šňůru.

Strava
Spokojenost, velký výběr, hodně zeleniny, salátů, ovoce. Neustále doplňováno i pár minut před koncem výdeje.

Služby hotela
Kromě ubytování a stravování jsme jiné služby nevyužívali.

Pláž
Pláže jsou rozdělené jednotlivým nájemcům, dá se vybrat kvalitní i horší. Pláže jsou oblázkové, některé z hrubého písku. Slunečníky s lehátky za poplatek - 15 Eur/den. Někde jsou podlážky k příchodu k moři.

Miroslava Alkova, 24.08.2021, Dátum pobytu: 14.8. - 21.8.2021
Oblasť: Čierna Hora Čierna Hora, Budva, Hotel: Slovenska Plaža Resort

Bola táto recenzia užitočná? Áno (4) Nie (0)

Celkom: 8.8 Pobytu jsme se zúčastnily čtyři postarší ženy. Byly jsme maximálně spokojené, skutečnost odpovídala fotkám ve fotogalerii. I když už...

 • 8 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 9 Okolie
 • 9 Cena

Celkové zhrnutie
Pobytu jsme se zúčastnily čtyři postarší ženy. Byly jsme maximálně spokojené, skutečnost odpovídala fotkám ve fotogalerii. I když už sezóna končí byl všude pořádek, areál hotelu Slovenská plaža je pečlivě udržovaný. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Požadovaly jsme pokoje vedle sebe, ubytované jsme byly nad sebou. Nejprve jsme je chtěly vyměnit, ale upustily jsme od toho a vůbec nám to nevadilo, protože jsme byly okouzlené mořem a areálem celkově.

Strava
Strava výborná, pestrý výběr při snídani i večeři. Dostatek ovoce i zeleniny a každý den byla nějaká změna ani jednou raut stejný jako předešlý den. Velmi dobře připravená a ochucená jídla.

Služby hotela
Každý den byla vytřená podlaha a vyměněné ručníky, jinak jsme služby žádné nevyužívaly.

Pláž
Pláž krásná, čistá, voda úžasná. Pěkné večerní procházky do staré Budvy nebo Bečiči, Pobyt můžeme jen doporučit.

Jediná nevýhoda je poměrně velká vzdálenost. Komu vadí cesta autobusem může využít leteckou přepravu.

Helena O., 25.09.2019, Dátum pobytu: 13.9. - 22.9.2019
Oblasť: Čierna Hora Čierna Hora, Budva, Hotel: Slovenska Plaža Resort

Bola táto recenzia užitočná? Áno (5) Nie (0)

Celkom: 8.2 Velmi dobré

 • 7.5 Ubytovanie
 • 9 Strava
 • 9 Okolie
 • 8 Cena

Celkové zhrnutie
Velmi dobré Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Dobré

Strava
Výborná

Služby hotela
Velmi dobré

Pláž
Velmi dobrá, voda čistá

Emilia Kubušová, 21.09.2019, Dátum pobytu: 7.9. - 14.9.2019
Oblasť: Čierna Hora Čierna Hora, Budva, Hotel: Slovenska Plaža Resort

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 7.8 Dovolená byla na dobré úrovni ,jen naše delegátka se kromě uvítací schůzky ani neukázala, i když jsme se ji snažili kontaktovat kvůli...

 • 8 Ubytovanie
 • 8 Strava
 • 8 Okolie
 • 7 Cena

Celkové zhrnutie
Dovolená byla na dobré úrovni ,jen naše delegátka se kromě uvítací schůzky ani neukázala, i když jsme se ji snažili kontaktovat kvůli zájmu o fakultativní výlet. díky ní jsme se nepodívali kam jme ještě chtěli. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Pěkné , čisté ,vybaveny standardně, jen škoda že pokoje v patře neměly bakón ani terasu , takže sušení mokrých ručníků byl docela problém.

Strava
Strava rozmanitá , vybere si každý , od vegetariána až po masožravce.

jen od zákusků jsem čekala víc.

Služby hotela
dobré

Pláž
pláž blízko hotelu , čistá , jen by mohla být širší pro tolik lidí.

Petra Žilinská, 17.09.2019, Dátum pobytu: 7.9. - 14.9.2019
Oblasť: Čierna Hora Čierna Hora, Budva, Hotel: Slovenska Plaža Resort

Bola táto recenzia užitočná? Áno (3) Nie (3)

Celkom: 9 Dovolená byla skvělá. Určitě se sem zase vrátíme. Každému doporučuji. :)

 • 9 Ubytovanie
 • 8 Strava
 • 9 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Dovolená byla skvělá. Určitě se sem zase vrátíme. Každému doporučuji. :) Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Pokoje byly pěkné a čisté, nic nám nechybělo. Celkový dojem z hotelu velmi dobrý. Hotelový personál byl ve všem vstřícný a ochotný, místní lidé jsou velmi milí.

Strava
V hotelu byla strava velmi rozmanitá a to jak na snídaních, tak i při večeři. K snídani vajíčka na deset různých způsobů, párečky, klobásky, různé druhy pomazánek, šunky, sýry, balkánský sýr,ovocný salát, pečivo, čaj, káva, mléko, cereálie a vždy něco sladkého. K večeři byly balkánské místní speciality, pečené masa, ryby, čufty, musaka atd..

Strava nám velmi chutnala.

Celkově stravu v černé hoře doporučuji, všude jsou samé výborné, kvalitní a čerstvé ryby za skvělé ceny a to nemluvím o mase. Lahůdka. Doporučuji si zde kupovat i místní ovoce, je velmi chutné a šťavnaté.

Služby hotela
Služby hotelu na jedničku, každý den jsme měli pokoje čisté, ručníky nám měnily, žádný problém nebyl.

Pláž
Slovenská pláž, která je od hotelu cca 7 min chůze. Cesta je příjemná, okolo samé palmy a oleandry.

Pláž čistá a moře také.Tady ta pláž je skvělá na plavaní. Další tři pláže jsou u starého města a dál, kde jsou už větší vlny,ale moře úžasné a okolí také.

Anonym, 17.09.2019, Dátum pobytu: 7.9. - 14.9.2019
Oblasť: Čierna Hora Čierna Hora, Budva, Hotel: Tatjana

Bola táto recenzia užitočná? Áno (6) Nie (0)

Všetky recenzie Čierna Hora - Budva