Čierna Hora - Sutomore Čierna Hora

 • Čas letu

  01:20 h

 • Popis

  Sutomore nie je príliš veľké zato populárne letovisko ležiace len 6 km od mesta Bar v Sutomorskom zálive. Hory Rumije ho chránia pred nepriaznivým počasím a zlými prírodními podmienkami.

  Nájdeme tu bohatú škálu hotelových komplexov, nádherné pieskom orosené pláže a jedinečnú prírodu, ktorá láka k prechádzkam po okolí.

  Závan histórie nesmie chýbať ani v tomto letovisku, kde zaručene musíte navštíviť dvojitý oltár ako pre katolícke tak pre pravoslávne omše v kostole sv. Tekly. Pekný výle je taktiež na poloostrov Ratac, kde objavíte množstvo olivových a borovicových hájov, a zrúcaninu benediktínskeho kláštora a tzv. Červenú pláž, ktorá je naozaj červená - červené kamienky a oblázy vo vode pôsobia akoby i more bolo červené. Nie je nič krásnejšieho pre zamilované dvojice.
  Červená pláž ale nie je zďaleka jediná. Je tu plno malinkých a osamotených pláží ako i veľká takmer kilometrová Zlatna obala, ktorej piesok pomáha ľuďom pri reumatických ochoreniach.

  Kto hľadá vyložene dovolenku plnú nočných radovánok, tak to pre neho nie je Sutomore najideálnejšie, i keď pár reštaurácií, kaviarní a miestnych diskoték tu samozrejme nájdeme. Sutomore je skôr rajom pre romantikov a rodiny, ktoré si chcú vychutnať pokojnú a ničím nerušenú dovolenku u mora s výletmi do neďalekej prírody.

Najnovšie recenzie Čierna Hora - Sutomore

Celkom: 6.9 dobré,na 4 hvězdy se musí zlepšit,v naší republice hotely mají všechny vysokou úroveň,pobavily jsme se,pojedem zase, ale ne SATo,ale...

 • 5.5 Ubytovanie
 • 7 Strava
 • 10 Okolie
 • 5 Cena

Celkové zhrnutie
dobré,na 4 hvězdy se musí zlepšit,v naší republice hotely mají všechny vysokou úroveň,pobavily jsme se,pojedem zase, ale ne SATo,ale Sutomore je nejlepší destinace,přímo u moře Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
hotel hezký,pokoj velký,čistý,celý týden nešla televize,3x opravář a v tomto pokoji nešel kabel,prý jsme měly první den požadovat změnu,pokoj č. 504,denně hlášeno na recepci,jinak ok.Výhled na moře 5.patro stranou,v pravo moře,vlevo jadr. put,celou noc auta a rámus až do rána.Bazen fungoval,hezký,poloha je výborná,ale už je tam více hotelů ,které jsou lepší, s nedostatky jsme se nasmály a pobavily,dokonce se přišel omluvit nový manager hotelu.

Strava
strava vařená,chutná,pouze ráno oschlý chleb,ovoce ok,

Služby hotela
Hotel známe již několik let,jídelna-dva brigádníci jen uklízeli ze stolů,ani nestíhali,hotel plný.V té jídelně nešlo zakoupit žádné pití k večeři,nikde ani nebylo památky,že by něco prodávali,náš průvodce to ani nevěděl,takže po večeři hned na promenádu,žádná obsluha.Hotel 4 hvězdy to vúbec neodpovídá,na recepci neschopné mladé dívky na ozdobu

Pláž
Pláž hned před hotelem pro SATO,krásná lehátka,slunečníky byly, ale byl silný vítr,tak nemohly se otevíratmoře čisté,pláž čistá, ručníky u vchodu,skvělá obsluha,sice bylo září,ale tisíce turistů,úžasná atmosfera na promenádě večer,muzika a vše co oni nabízení.Hlavní poznatek,lodě nabízejí výlety i s koupáním,velmi levně,vše je velmi spolehlivé. Napsala jsem to podrobně a dopočuji upozornit CK na některé věci,jinak CA OK a doufám,že se pobavíte,zdravím MH

Miluška H., Overená recenzia (Invia.cz), Hodnotené: 28.09.2023, Dátum pobytu: 3.9. - 10.9.2023
Oblasť: Čierna Hora Čierna Hora, Sutomore, Hotel: Sato

Celkom: 7.8 Dovolenka bola krásna, počasie žičlivé. Krajina je úžasná, ľudia ústretoví. More bolo čisté, zóna na plávanie vyznačená.

 • 8 Ubytovanie
 • 7 Strava
 • 7 Okolie
 • 9 Cena

Celkové zhrnutie
Dovolenka bola krásna, počasie žičlivé. Krajina je úžasná, ľudia ústretoví. More bolo čisté, zóna na plávanie vyznačená. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Sato je zatiaľ najvyšší hotel, nie je najnovší, už to miestami vidieť... Izby sú čisté, služba k nim skvelá. K izbe patrí balkón so sedením a tyčou na sušenie mokrej bielizne. Uteráky vymieňané.

Hotel je na začiatku promenády, za chrbtom má hlavnú cestu a niekoľko metrov za cestou je železnica, po ktorej celú noc prechádzajú vlaky.

Strava
Objednanú sme mali polpenziu. Prvý deň bolo všetko ok, dva dni po sebe to vyzeralo, že hotel nesiaha po tri hviezdičky, výber na večeru biedny, najesť sa dalo, ale bolo to sklamanie. Potom nastala zmena k lepšiemu, ale treba rátať s tým, že múčniky sa minú na začiatku času vymedzeného pre večeru. V ponuke však bol bohatý výber čerstvého ovocia, ktorý to vynahradil.

Bonusom pri raňajkách bola káva - nie raňajková, ale podľa výberu a naozaj skvelá na taliansky spôsob. Problém bol len ten, že malé lyžičky k nej neboli k dispozícii a napokon sme si ju všetci miešali vidličkou či nožom... :-)

Služby hotela
Nijaké mimoriadne služby sme nepožadovali, nevyužili sme ani wellness, pobyt pri mori bol lákavejší. Kaviareň fungovala, personál bol ústretový.

Pláž
Hotelová pláž je hneď za cestou, je kamienková, so sprchou. Ležadlá a slnečníky aj osušky sú výhradne pre hotelových hostí - kontrolujú to. Prístup do vody po postupný. Negatívum je množstvo drobného odpadu a cigaretových ohorkov a kvantum fajčiarov.

Tatiana Z., Overená recenzia (Invia.sk), Hodnotené: 12.09.2023, Dátum pobytu: 2.9. - 9.9.2023
Oblasť: Čierna Hora Čierna Hora, Sutomore, Hotel: Sato

Celkom: 6.5 Celkový dojem z dovolenky je dobrý.

 • 8 Ubytovanie
 • 7 Strava
 • 5 Okolie
 • 6 Cena

Celkové zhrnutie
Celkový dojem z dovolenky je dobrý. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Ubytovanie čisté, každý deň výmena uterákov, ustlané, umytie dlážky, ale my sme si museli zaplatiť 2 izby, pretože máme 3 malé deti, takže sme boli rozdelení. Odomykanie izieb bolo elektronické pomocou karty, takže sa deti dvakrát vymkli.

Strava
Strava dobrá, čakali sme väčší výber, dopĺňanie stravy bolo pomalšie, niektoré poháre slabo umyté, tam by sa mali zlepšiť. Jedlá na večeru stále obmieňali, takže hladní sme neboli.

Služby hotela
V hoteli sme vyskúšali aj wellness, sú tam tri sauny, bola to príjemná zmena. Deti sa rady pohrali v detskom kútiku, len som nepochopila, prečo nie je otvorený v čase otváracích hodín wellnes, ale rodič si musí ísť pýtať kľúč na recepciu. Výborné je, že má hotel svoju súkromnú pláž, ale je tam na počet ubytovaných málo miesta a lehátok. Kto chcel stráviť čas na tejto pláži, musel si ísť ráno obsadiť lehátka. Hotel ponúka aplikáciu, pomocou ktorej dokážete vybaviť mnoho veci, okrem iného aj rezerváciu lehátok. Žiaľ, v praxi to nefunguje.

Pláž
Na pláži bolo veľa ľudí, čo mi prekážalo. Ďalším mínusom bolo, že pláž nevyčistili od odpadkov, ktoré tam dovolenkári zanechali, ale spoliehali sa, že ľudia budú odpadky hádzať do dvoch veľkých košov, no po zemi sa váľalo mnoho špakov.

Zákazník nechcel zverejniť svoje meno, Overená recenzia (Invia.sk), Hodnotené: 21.08.2023, Dátum pobytu: 11.8. - 18.8.2023
Oblasť: Čierna Hora Čierna Hora, Sutomore, Hotel: Sato

Celkom: 8.6 Celkový dojem z dovolené bychom hodnotili jako ucházející vzhledem k ceně.

 • 8.5 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 6 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Celkový dojem z dovolené bychom hodnotili jako ucházející vzhledem k ceně. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Ubytování bylo v pohodě , pokoje čisté , taktéž koupelna se sociálním zařízením. Není to luxus , ale kdo není náročný, ten bude spokojený.

Strava
Taktéž strava pro nás byla dostačující a vyhovovala nám,byla chutná, paní majitelka ( paní Perović) se starala a chovala se k nám hezky a preferovala domácí kuchyni. Snídaně byla slaná nebo sladká,káva, čaj , džus a večeře se skládala z polévky, hlavního chodu a zákusku.A na stolech nechyběly džbány s vodou. A i tady platilo, kdo není náročný, ten bude spokojený. Jinak všude spousta restaurací, barů, pizzerii, člověk si vybere na co má chuť.

Služby hotela
Služby hotelu můžeme hodnotit jako standartní.

Pláž
Pláže neupravené…docela špinavé. Ale byla tam i soukromá pláž a ta byla čistá a příjemná.

Ludmila K., Overená recenzia (Invia.cz), Hodnotené: 20.08.2023, Dátum pobytu: 5.8. - 12.8.2023
Oblasť: Čierna Hora Čierna Hora, Sutomore, Hotel: Vila Perovič Club

Celkom: 10 Pobyt v hotelu Sato maximálně splnil naše očekávání. Hezký pokoj, skvělé jídlo, čisté moře.Bohužel promenádovat se nedalo, jednak se...

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Pobyt v hotelu Sato maximálně splnil naše očekávání. Hezký pokoj, skvělé jídlo, čisté moře.Bohužel promenádovat se nedalo, jednak se musite zase prodirat davy,žádné romantické procházky,ale na zábavu v barech s partou kamarádu ideální.Sutomore je vhodné pro mladé lidi kterí chtejí každou noc strávit na diskotéce,ceny jsou velmi příznivé a dá se za pár korun najíst i opít. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Výborné ubytování,Klimatizace je standartem.Pokoje krásně zařízené,prostorné.

Strava
Snídaně a věčeře - bohaté švédské stoly,pestrá,výborná strava,dostatek ovoce a zeleniny.Nápoje při snidaních - široký sortiment.

Služby hotela
Naprostá spokojenost.

Pláž
Jedná se o plážový hotel a v ceně jsou lehátky a slunečníky na hotelové pláži v ceně pobytu. Vždy se našlo volné místo a to i v sezoně.

Alexandr K., Overená recenzia (Invia.cz), Hodnotené: 16.08.2023, Dátum pobytu: 6.8. - 13.8.2023
Oblasť: Čierna Hora Čierna Hora, Sutomore, Hotel: Sato

Všetky recenzie Čierna Hora - Sutomore