Čierna Hora - Ulcinj Čierna Hora

 • Čas letu

  01:20 h

 • Popis

  Ulcing je bývalé pirátske mestečko ležiace pár kilometrov od albánskych hraníc a väčšina obyvateľov sú moslimovia. Čo však neznamená, že sú odmeraní a nepríjemní. Naopak, miestni ľudia sú zvyknutí na turistov a vždy sú k nim priateľskí a vo všetkom poradia.

  Okolo mesta nie sú žiadne hory ale skôr polia a poľnohospodárske roviny, kde sa pestujú v hojnej miere olivovníky, citrusy, granátové jablká, vinná réva a ďalšie podobné plodiny.

  Pre Ulicing sú typické hlučné a živé trhy, ktoré sa konajú dvakrát do týždňa. Nájdete tu všetko - ovocie,zeleninu, mäso, syry, oblečenie, muziku, bižutériu a všetko čo vás len napadne.
  Ďalším typickým rysom tohoto zváštneho miesta je Veľká pláž, ktorá je dlhá cez 10 km. Jej piesok je veľmi prospešný pre ľudí trpiacich ochoreniami pohybového ústrojenstva, vďaka bohatému obsahu minerálov. Športoví nadšenci považujú túto pláž za najlepšiu vďaka veľkej úrovni a jedinečnému výberu športového využitia. Predovšetkým je obľúbený windsurfing a rybolov.

  Na niektorých plážach miestni urobili kúpalisko a lákajú turistov nevšednými názvami ako Copacabana, Tropicana, Miami a ďalšie. Vodných i plážových športov je tu dostatok i pre aktívnych športovcov. Čo sa týka čistoty a údržby, nie je na takej úrovni ako ostatné miesta v Čiernej Hore a to predovšetkým vďaka veľkému cestovnému ruchu.

  Nájdeme tu i Mestskú pláž, Malú pláž a taktiež Ženskú pláž, na ktorú majú muži vstup zakázaný. Slúži vraj k liečbe ženských ochorení, predovšetkým neplodnosti.

  Nemusíte jazdiť žiadnymi dopravnými prostriedkami aby ste si prešli celé mesto. Bezpodmienečne si nesmiete nechať ujsť náštevu Ulcinjského gradu, ktorý v dávnych rokoch slúžil ako obrana pred nepriateľmi a vedú do nej dve brány.
  Pohoda, príjemná atmosféra, zábava a skvelé zážitky, to všetko a omnoho viac vám bude splnené ak naštívite Ulcinj.

  Veľká Pláž

  Veľká Pláž predstavuje prírodný fenomén krásy a bohatstva. Je vzdialená 5 km od Ulcinje, dlhá je približne 12 km, široká cca 60 m a miestni obyvatelia ju nazývajú "Ulcinjskou Copacabanou". Kvalite piesku na tejto pláži sú prisudzované liečebné účinky, keďže je bohatý na minerály a doporučuje sa reumatikom, ako i ďalším chorým osobám. V bezprostrednej blízkosti pláže sa nachádza hotelový komplex so šporotovými priestorami na futbal, tenis, šlapadlá či môžete provozovať, tu veľmi populárny, vodný rybolov.


Najnovšie recenzie Čierna Hora - Ulcinj

Celkom: 6.9 Klidná a pohotová dovolená.

 • 4.5 Ubytovanie
 • 7 Strava
 • 9 Okolie
 • 7 Cena

Celkové zhrnutie
Klidná a pohotová dovolená. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Staré a opotřebované zařazení pokoje,. Televize nefunkční,wifi připojení slabé,nebo vubec,klima stará,hlučná,vypadává el.připojení. Ručníky dostanete čisté co dva dny,úklid pokoje denně. Komáři !!! “Tenké zdi”

Strava
Snídaně stejná každý den,večeře tři druhy-teplá jídla.

Služby hotela
Spokojenost. Ručníky po dvou dnech mění,odpadkový koš vynáší a pokoj vytírají každý den.

Pláž
Čistá. Cena za lehátka pod slunečníkem na den 15e přístup do moře super. Nedokonale hlídali vstupu v plavkách a oblečení.

Hana Z., Overená recenzia (Invia.cz), Hodnotené: 18.07.2024, Dátum pobytu: 30.6. - 14.7.2024
Oblasť: Čierna Hora Čierna Hora, Ulcinj, Hotel: FKK Ada Bojana

Celkom: 6 Areál by si zasloužil renovaci

 • 6 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 4 Okolie
 • 4 Cena

Celkové zhrnutie
Areál by si zasloužil renovaci Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Vybavení pokoje staré, čisto,každý se uklízelo.

Strava
Strava výborná, jen chybělo ovoce.

Služby hotela
Žádné jsme nevyužili.

Pláž
Pláž je široká, možnost procházek.

Zákazník nechcel zverejniť svoje meno, Overená recenzia (Invia.cz), Hodnotené: 15.07.2024, Dátum pobytu: 30.6. - 7.7.2024
Oblasť: Čierna Hora Čierna Hora, Ulcinj, Hotel: FKK Ada Bojana

Celkom: 3.5 Celkový dojem je takový že už tam nikdy nepojedeme Za celich 14.dnů jsem neviděla ovoce zelenina pořád stejná.Jídlo to byla podpásovka...

 • 3 Ubytovanie
 • 2 Strava
 • 5 Okolie
 • 4 Cena

Celkové zhrnutie
Celkový dojem je takový že už tam nikdy nepojedeme Za celich 14.dnů jsem neviděla ovoce zelenina pořád stejná.Jídlo to byla podpásovka Žádný teplí mléko.Nevím čím krmili děti . Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Děs televize nehrála vypadávala elektryka.Snámi bydleli žáby.Hnus skříně ani jsem tam nic nedávala rači.Na sušení prádla žádný stojan A madrace proležený.

Strava
Strava bez ovoce hranolky tam dělali na přání.Pečivo chybělo rozmanitý.Ryba byla jen jeden druh.Mořský plody vůbec.Žadný stánek s ovocem.Wifina vypadávala.

Služby hotela
Tak normální ale nepostarali se o nápravu.

Pláž
Moře teplé i studené.Jeden den špinavý.Po písečný smršti nevyčistily ani lehátka .Naštesti jsme měli všechno své.

Anna F., Overená recenzia (Invia.cz), Hodnotené: 10.07.2024, Dátum pobytu: 21.6. - 5.7.2024
Oblasť: Čierna Hora Čierna Hora, Ulcinj, Hotel: FKK Ada Bojana

Celkom: 10 Naprosto pozitivní

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Naprosto pozitivní Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Ubytování bylo rychlé a efektivní, pokoj čistý a uklizený

Strava
Jídla jsou v pořádku, ale nedostatek balené vody pro hosty vypadá jako skandál

Služby hotela
Služby jsem nevyužil

Pláž
Čisté, široké, dostatek lehátek

Zdzisław C., Overená recenzia (Travelplanet.pl), Hodnotené: 14.06.2024, Dátum pobytu: 4.6. - 11.6.2024
Oblasť: Čierna Hora Čierna Hora, Ulcinj, Hotel: Ville Otrant

Celkom: 8.8 Hotel není nejnovější, ale čistý a udržovaný Krásná pláž a skvělé bazény Hotel se nachází na okraji města Ulcinj, proto oblast není...

 • 8 Ubytovanie
 • 7 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Hotel není nejnovější, ale čistý a udržovaný Krásná pláž a skvělé bazény Hotel se nachází na okraji města Ulcinj, proto oblast není příliš zajímavá. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Bydlel jsem ve vile Jeta, dvoupatrový byt s obývacím pokojem, kuchyní se dvěma koupelnami, dvěma ložnicemi a třemi terasami

Strava
Není moc velký výběr, ale jídlo nebylo chutné. Velkým mínusem byl nedostatek vody pro hosty (voda v baru stála 3 eura) a zákaz přelévání vody z automatu do lahve. Koktejly z automatu, bez chuti.

Služby hotela
Úklid pokoje probíhá každý den, ložní prádlo se mění každé 3 dny. Skvělá obsluha, nejlepší tým v Bamboo baru (Daniel, Ivan, Radislaw).

Pláž
Široké, čisté, dostatek lehátek na pláži. Mimo sezónu jsou plážová lehátka zdarma.

Paweł B., Overená recenzia (Travelplanet.pl), Hodnotené: 14.06.2024, Dátum pobytu: 4.6. - 11.6.2024
Oblasť: Čierna Hora Čierna Hora, Ulcinj, Hotel: Ville Otrant

Všetky recenzie Čierna Hora - Ulcinj