Mexiko - Riviera Maya Mexiko

 • Popis

  Riviéra Maya, alebo Mayská rivéra, lemuje pobrežie Karibskkého mora regiónu Quintana Roo v Mexiku. Historicky riviéra štartovala v Playa del Carmen a končila v dedinke Tulum. Priebežné rozširovanie ju pretiahlo na 40 km a celá oblasť bola premenovaná na Riviera Maya.

  Preslávil ju veľký výber all inclusive zariadenie po celej dĺžke pláže, občas prerušených malými romantickými hotelami s historickou architektúrou. Každý návštevník tu nájde svoj ideál. Dedinky a hotelové centrá pozdĺž porežia ponúkajú veľké množstvo rôznorodých aktivít - reštaurácie s výhľadom na zapadajúce slnko, 24 hodín denne žijúce zábavné kluby, plážové bary alebo posedenie u kokteilu na palube jachty.

  Športové aktivity nezostávajú pozadu. Mesoamerická útesová bariéra otvára potápačom bohatú galériu podmorskéo života. Začína v Cancunu a pokračuje až do štátu Guatemala. Medzi najobĺúbenejšiu zábavu patrí potápanie, plávanie s defínmi, vodné lyžovanie.

  Turistický ruch objavili krásy morské pobrežie Riviera Maya len nedávno, preto láka na pokojnejšiu dovolenku. Prírodné i historické pamiatky nie sú zaťažované návalom medzinárodných turistov. Vďaka ich pôvodnej podobe si môžete urobiť obrázokk o mexickej kultúre i prírodnom bohatstve. Priemerná ročná tepltota v hodnote 250 Kč spríjemňujú dovolenku po celý rok.

  Tulum

  Historickou stránkou riviéry disponuje mesto Tulum. Mayové dali miesto príznačné meno. V prekladu znamená Tulum "východ slnka". Väčšina pamiatok spadá do obdobia medzi rokmi 1200 a 1500 n.l., ale španielski obyvatelia obohatili rozmanitosť architektúry o barokové stavby.

  Xel-ha

  Božské miesto Xel-ha odhalilo archeologom pamiatky mayskej kultúry. Rozkvet zaznamenal mayský prístav v rokoch 100 - 600 n.l., kedy sa stal významným obchodným centrom. Prvý záznam o meste obstarali Španieli v roku 1527, keď sa ho pokúsili premenovať na Salamnce de Xalá.

  Xcaret

  Bývalé centrum obchodu Xcaret sa dnes pýši iným úkazom. Pamiatky sa našťastie takému obdivu ako ekopark venovaný mayskej kultúre. Ďalším lákadlom sa stalo delfinárium a možnosť stretnúť sa s týmito inteligentnými tvori tvárou v tvár.

Najnovšie recenzie Mexiko - Riviera Maya

Celkom: 9.5 Kromě toho, že jsem musel doplácet Türkish airlines 80 US za kufr, protože jsme měli s manželkou 1 dohromady 23 kg a 1 příruční zav. tak...

 • 8 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Kromě toho, že jsem musel doplácet Türkish airlines 80 US za kufr, protože jsme měli s manželkou 1 dohromady 23 kg a 1 příruční zav. tak 8 kg, dovolená se nám velmi líbila. Zajímavé je, že při odletu tam s tím neměli uvedené aerolinie problém. Ten nastal při návratu z Mexika. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Velmi dobrá úroveň. Nám se nelíbily příliš měkké postele.

Strava
Perfektní.

Služby hotela
Velmi dobré.

Pláž
Pokulhával úklid pláže - jednou jim to bylo dost důrazně sděleno v recepci.

Michal P., Overená recenzia (Invia.cz), Hodnotené: 23.02.2024, Dátum pobytu: 5.2. - 20.2.2024
Oblasť: Mexiko Mexiko, Riviera Maya, Hotel: Grand Sirenis Riviera Maya Hotel & Spa

Celkom: 9.8 Krásne prostredie, milý personál, chutné jedlo, udržiavaná pláž a pohodlné postele

 • 9 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Krásne prostredie, milý personál, chutné jedlo, udržiavaná pláž a pohodlné postele Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
pohodlné postele,

Keďže je tam zvýšená vlhkosť, treba mať neustále zapnutú klimatizáciu/ odsávanie, aby nebolo cítiť kanalizáciu.

Strava
široký výber, chutné jedlo, úžasné dezerty

Služby hotela
ochotný a pozorný personál, široký výber animačných programov

Pláž
udržiavaná pláž, jednoduchý prístup od hotela a minimálny výskyt rias, napriek tomu, že sú v tejto oblasti bežné

Zákazník nechcel zverejniť svoje meno, Overená recenzia (Invia.sk), Hodnotené: 08.02.2024, Dátum pobytu: 28.1. - 5.2.2024
Oblasť: Mexiko Mexiko, Riviera Maya, Hotel: Gran Bahia Principe Tulum

4 fotografie

Celkom: 9.3 nádherná dovolená, super

 • 9 Ubytovanie
 • 9 Strava
 • 10 Okolie
 • 9 Cena

Celkové zhrnutie
nádherná dovolená, super Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
hezké ,čisté, naprostá spokojenost

Strava
velký výběr všeho

Služby hotela
ochotný,milý personál

Pláž
hezká,čistá

Hana K., Overená recenzia (Invia.cz), Hodnotené: 10.01.2024, Dátum pobytu: 14.12. - 24.12.2023
Oblasť: Mexiko Mexiko, Riviera Maya, Hotel: Gran Bahia Principe Coba

Celkom: 7.8 Od nákupu zájezdu až po jeho realizaci proběhlo vše podle plánu, nic nás negativně nepřekvapilo. V letadle do Mexika nebylo dříve hlášené...

 • 8 Ubytovanie
 • 6 Strava
 • 10 Okolie
 • 7 Cena

Celkové zhrnutie
Od nákupu zájezdu až po jeho realizaci proběhlo vše podle plánu, nic nás negativně nepřekvapilo. V letadle do Mexika nebylo dříve hlášené vegetariánské jídlo objednáno, ale po kontaktování travelplanet na zpáteční cestě bylo jídlo podáváno tak, jak bylo objednáno. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Personál hotelu byl velmi milý a ochotný. Po odhlášení jste mohli stále bez problémů využívat hotelové restaurace nebo atrakce. Pokoje byly tak, jak je popsáno a na fotografiích, uklízeny každý den.

Strava
Jídlo bylo velmi rozmanité, i když tam bylo hodně smažených jídel. Velmi často guacamole chybělo a nebylo již dostupné. Pro milovníky masa byl velmi velký výběr včetně tematických mas a pro vegetariány i výběr jídel, ale menší. Hotelové restaurace jsou moc pěkné, až na ty mexické, což je škoda.

Služby hotela
Akce pořádané hotelem byly na vysoké úrovni, každý den jiná zábava. Součástí hotelu je i wellness, které jsme nevyužili.

Pláž
Pláž s krásným pískem a nádherným mořem. Lehátka byla snadno dostupná.

Patrycja K., Overená recenzia (Travelplanet.pl), Hodnotené: 28.12.2023, Dátum pobytu: 11.12. - 21.12.2023
Oblasť: Mexiko Mexiko, Riviera Maya, Hotel: Gran Bahia Principe Tulum

4 fotografie

Celkom: 9.6 Jak název napovídá, zařízení je jako ráj. Celý areál zahrnuje 5 hotelů s bazény, tělocvičnami a mini nákupním centrem, je obrovský a...

 • 8.5 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Jak název napovídá, zařízení je jako ráj. Celý areál zahrnuje 5 hotelů s bazény, tělocvičnami a mini nákupním centrem, je obrovský a velmi udržovaný. Oblast Hotelu del Mar obsahuje mini mangrovový les, plameňáky, leguány, kabáty a dokonce i černá prasata, což udělalo úžasný dojem. Pláž a moře - nádherné, nezapomenutelné výhledy. Velký výběr míst k jídlu a atrakcí a aplikace umožňuje velmi snadno zjistit, co je kde a kdy. Po nahlášení menších problémů se splachováním a tlakem vody ve sprše jsme dostali nový pokoj bez problémů. Pozoruhodná je tvrdá práce většiny personálu - číšníků, uklízeček, animátorů. Rozhodně to všem doporučuji! Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Jak název napovídá, zařízení je jako ráj. Celý areál zahrnuje 5 hotelů s bazény, tělocvičnami a mini nákupním centrem, je obrovský a velmi udržovaný. Oblast Hotelu del Mar obsahuje mini mangrovový les, plameňáky, leguány, kabáty a dokonce i černá prasata, což udělalo úžasný dojem. Po nahlášení menších problémů se splachováním a tlakem vody ve sprše jsme dostali nový pokoj bez problémů.

Strava
Velký výběr míst k jídlu a atrakcí a aplikace umožňuje velmi snadno zjistit, co je kde a kdy.

Služby hotela
Velký výběr animací, her a zábavy, v různých částech centra se stále něco děje.

Pláž
Pláž a moře - nádherné, nezapomenutelné výhledy. Nebyly tam prakticky žádné řasy, u vstupu do vody byl písek, takže boty nebyly potřeba.

Lech W., Overená recenzia (Travelplanet.pl), Hodnotené: 11.12.2023, Dátum pobytu: 25.11. - 7.12.2023
Oblasť: Mexiko Mexiko, Riviera Maya, Hotel: Iberostar Paraíso del Mar (Playa Paraiso)

Všetky recenzie Mexiko - Riviera Maya