Mexiko Mexiko

 • Zaujímavé miesta

  Zaujímavých miest, ktoré stoja určite za náštevu, je v Mexiku nespočetné množstvo. navštívte Cancún na juhovýchode Mexika, Acapulco pri južnom pobreží alebo mesto Guadalajara v centrálnej časti Mexika. Začať by ste možno mali v hlavnom meste Mexika - Mexiko City.

  Niekoľko tipov na výlet z

  Hlavné mesto Mexika, Mexiko City, stojí na troskách aztéckeho mesta Tenochtitlán. Historické centrum Mexiko City, ktoré tvorí mnoho kostolov a katedrál, je spolu s plávajúcimi záhradami Xochimilco zapísané na zoznam svetového kultúrneho dedičstva UNESCO, preto jeho náštevu vrele doporučujeme!

  Neďaleko hlavného mesta Mexika navštívte mesto Tula, ktoré bolo vystavené na vysokom horskom hrebeni. Neprehliadnuteľná je štvorstupňová pyramída B, ako ju označili archeológovia. Indiáni jej hovoria Thahuizcalpantecuhtli, čo znamená Jitřenka alebo Venuša. Na vrchole pyramídy stoja štyria päťmetroví kamenní atlanti, predstavujúci toltéckych bojovníkov. Neďaleko je takteiž Hlavná pyramída, za náštevu stojí Stĺpová chodba, palác Quemando alebo loptové ihrisko.

  Navštívte Zihuatanejo, prímorské mestečko, v ktorého zátoke nájdete kotviť jachty z celého sveta. Tu žijú miestni obyvatelia hlavne z turistického ruchu, určite sa Vám tu bude páčiť.

  Pokiaľ zavítate na poloostrov Baja Kalifornia, uvidíte nádherné zálivy a lagúny, kde budete môcť pri trochu šťastia pri plavbe na vyhliadkovej lodi uvidieť i veľryby. Práve miestna fauna sem láka každoročne mnoho turistov.

  Acapulco je jedným z najnavštevovanejších letovisiek Mexika, ktoré láka turistov na krásne biele pláže. Atraktivne morské letovisko ležiace v rozhľahlom zálive na brehoch Tichého oceánu sa svojho času stalo symbolom luxusnej dovolenky. Zaujímavé sú námestia Zócalo, kostol Nuestra Seňora de Soledad a historická pevnosť San Diego s pohľadom na prístav. V pozadí môžete obdivovať masív Sierra Madre Occidental. Pobyt na pláži si spestríte niektorým z mnoha ponúkaných vodných športov. Vďaka oslnivým diskotékam, barom a klubom je obĺúbeným miestom milovníkov party a osláv.

  Na polostrove Yucatán navštívte turistické letovisko Cancún. Tu si dokonale odpočiniete na nádherných upravených plážach, nadšení budete z tyrkysovo modrého mora. Oblasť sa delí na dve časti - pevninské mesto, len s niekoľkými hotelmi a bez pláží, a Isla de Cancún, známejší ako "Zona hotelera"(hotelová zóna). Toto prvotriedne karibské letovisko na Mayskej riviéra láka každoročne milióny turistov,ktorí tu trávia svoju dovolenku. K obľúbeným atrakciám tu patrí ponorka alebo interaktivné akvárium. Medzi najkrásnejšie pláže patrí Playa Chac-Mool, Playa Marlin a Playa Ballenas. Na neďaleký ostrov Isla Mujeres pláva najviac trajektov z Puerto Juárez a Punto Sam. Ostrov Cozumel je vzdialený 15 minút leto alebo 45 minút plavby z Playa del Carmen.

  Keď zostanete na poloostrove Yucatán, navštívte Chichén Itzá, miesto nazvývané U svätej studni, ktoré je jedným z najzachovalejších mayských sídiel z 11. storočia. Medzi najvzácnejšie stavby tohoto komplexu patrí 24 metrov vysoká pyramída El Castillo, chrám bojovníkov, observatórium a ihrisko pre loptové hry.

  Pokiaľ budete chcieť nazrieť do tajov mayského života, navštívte Uxmal asi 80 km od Méridy. V oblasti sa nachádza niekoľko stavieb - pozostatkov klasického mayského obdobia (7. - 10. storočie n. l.). Patrí medzi nich Kúzelníková pyramída, Guvernérsky palác, Korytnačí palác, Palác vládca alebo Kláštor mníšok.

  Na úpätí hôr blízko pobrežia mexiského zálivu sa skrýva pozoruhodný archeologický komplex Palenqu, ktorý bol centrom rozsiahlej Mayskej ríše v období 500 - 800 n. l.. Je to súčasť svetového kultúrneho dedičstva UNESCO.
  Nájdete tu monumentálnu stupňovistú pyramídu, ktoré sú základom chrámov - Chrám kríža ( s nástennou maľbou boha smrti v jaguárej koži), Chrám novembrového kríža a Chrám slnka. Ústrednou stavbou je Palác s vyhliadkovou vežou a komplexom dvorou, galériou a ďalších priestorov.

  Pokiaľ vyhľadávate skôr luxusnejšiu dovolenku, navštívte pobrežie medzi Playa del Carmen a Tulum, kde sa síce nenachádza žiadne veľké letovisko, avšak v panskej prírode tejto oblasti sú rozmiestnené jednotlivé hotelové komplexy. Okolie hotelov tvorí nádherná pôvodná príroda, prekrásne lagúny a zálivy. hotely sú tu veľmi luxusné, prevažne so službami, all inclusive, s rozhľahlými pozemkami a bohatou ponukou aktivít pre svojich klientov. neďaleko odtiaľ môžete zavítať do lagúny Xel-Ha alebo do zábavného parku Xcaret, nudiť sa tu ozaj nebudete.

  Miest, ktoré stoja za náštevu , je v Mexiku ozaj veľa. Je len na Vás, do akej časti Mexika sa vydáte a čo konkrétne chcete vidieť. Mexiko ponúka ako relaxáciu, tak aktivný odpočinok, vodné i jiné športy a nekonečnú zábavu.