Mexiko Mexiko

 • Ako tráviť čas

  Fiesta a rodeo a iné

  Mexiko ponúka nespočetné množstvo zábavy. Môžete sa aktívne či pasívne zúčastniť najrôznejších fiest, posedieť s priateľmi v krčmičke, bare či na diskotéke, alebo sa zúčastniť sa rôznych animačných programov v hotelových rezortoch.

  Špecialitou Mexika sú býčie zápasy a "charreria" - ide o ródeo, kedy divákov uchváti zručnosť mexických kovbojov (charros) v krotení koní, vrhaní lasom či chytnie dobytka za chvôst. Kovboji sú oblečení do priliehavých nohavíc s koženým opaskom a veľkou sponou, biele košele s farebnou šatkou, na nohách majú obuté vysoké zdobené topánky.

  Mexičania taktiež hrajú pelotu - ide o odbíjanie malej gumovej alebo koženej loptičky pálkami proti stene, alebo taktiež futbal a domino. Nič vám nebrání sa pridať, hry Vás budú iste baviť.

  Ponuka zábavy na plážach a hotelových komplexoch

  Pre turistov tráviacich svoju dovolenku v prímorskom letovisku sú v ponuke jazda na banáne, vodné lyže a vodné skútre, paragliding alebo parasailing, surfing i windsurfing. Môžete chodiť na ryby, zahrať si golf a tenis - ihriská sú na pobreží i vo vnútrozemí.

  Rybárčenie v mori je v Mexiku ozaj obľúbené. Môžete tu chytať ryby po celý rok. Na polodenné alebo celodenné rybárske výpravy sa nemusíte o žiadny rybársky lístok ani dovolenie starať, všetko za vás zariadi provozovateľ výletu a povolenku už máte v cene.

  Veľmi obľúbené je medzi turistami šnorchlovanie, potápanie alebo plavba loďou s preskleným dnom. Najlepšie potápačské lokality na tichomorskom pobreží sú Puerto Vallarta (prírodné rezervácie) a korálové lavice neďaleko Ixtapa/Zihuatanejo. V Karibiku, kde uvidíte vo vode do hĺbky 60 m, leží svetoznáme potápačské lokality Cancún, Cozumel, Isla de Mujeres, Akumal a Xel-Há u Tulúmu. Korálový útes u cozumelu je dlhý 32 km, svoj domov tu má cez 200 druhov tropických rýb a nájdete tu i podmorské jaskyne a tunely a dokonca i vrak potopenej lodi.

  Na Yucatánu ponúkajú zábavu tzv. ekoparky, ako napríklad Xcaret a Xel-ha. Xcaret je svetoznámy aquapark v tropickej prírode, s mnohými atrakciami, medzi ktoré patrí akvárium, plávanie s delfínmi, malá zoo, skanzen apod.. Naproti tomu Xel-Ha je tropická lagúna, kde budete môcť zísť rieku, plávať s delfínami, zúčastniť sa ornotilogického výletu alebo jazdy na koni.