Mexiko Mexiko

  • Fauna

    Čo sa týka zvieractva, územie Mexika je na faunu pomerne bohaté. Väčšina druhov zvierat v Mexiku tvorí hmyz. Veľmi nepríjemní sú moskyti, ktorí sú prenášači malárie a žltej zimnice. V Mexiku môžete vidieť medvede, vydry, jelene alebo srnky. Z Južnej Ameriky sa sem dostali jaguáre, pásovci, mravenečník a veľké množstvo opíc. Na území Mexika žijú i dikobrazové a najrôznejší hlodavci a ďalší savci.

    Zabudnúť nesmieme ani na obojživelníky a plazy, ktorí tu majú taktiež svoj domov. Najväčšie nebezpečenstvo predstavujú prudko jedovatí štrkáče, ktoré sa vyskytujú na mnohých miestach Mexika. Nad hlavami Vám bude poletovať množstvo druhov vtákov - od malých kolibríkov, až po supy alebo orly. Najznámejším mexickým vtákom je však asi moriak. Jedná sa ale o divokého predka moriaka domáceho, ktorého poznáte z našich podmienok.

    V strede krajiny chovajú miestni obyvatelia skot, prasatá, kone, kozy, ale i ovce. Pri pobreží, hlavne v oblasti Mexického zálivu, sa v mori hojne vyskytujú kraby a langusty, ktoré sú zdrojom obživy miestnych obyvateľov a samozrejme sú určené i pre vývoz. Vo vodách Tichého oceánu môžete uvidieť hlavne kraby a ustrice.