Česká republika Česká republika

Oficiálny názov: Česká republika
Hlavné mesto: Praha
Štátne zriadenie: pluralitná republika s dvojkomorovým parlamentom
Náboženstvo: rímsky katolíci 40%, protestanti 4%, ateisti 40%
Úradný jazyk: čeština
Časový posun:

Česká republika - zájazdy od 19 €

O ČESKÉ REPUBLICEČeská republika leží v srdci Európy, pričom zaujíma územie historických zemí Čiech, Moravy a častí Sliezska.

Možnosti pre poznávanie a cestovanie sú skoro neobmedzené: múzeá, hudobné festivaly, koncerty klasickej a modernej hudby, varhanné koncerty, rekreačné oblasti, kúpele, historické pamiatky, výlety parníkom po Vltave; cyklotrasy, lyžovanie (Krkonoše, Šumava, Jizerské hory, Jeseníky, Krušné hory, Orlické hory, Beskydy) a iné.

Za videnie stojí nielen hlavné mesto Praha s radou cenných historických pamiatok, ale tiež ďalšie miesta aj prírodné oblasti vrátane troch národných parkov. Vo svete je preslávené české pivo, rozhodne stojí za ochutnanie.

Cestovné kancelárie ponúkajú pivné a vínne cesty v Čechách a na Morave.

V Českej republike nájdete snáď všetky architektonické štýly, obrovské množstvo hradov, zrúcanín, zámkov a palácov, dvorov či prekrásnych dediniek; nájdete tu od maličkých pramienkov po kúpeľné žriedla s tými nejzázračnejšími liečivými účinkami, Česká republika disponuje bohatstvom minerálnych prameňov, ich využitie v kúpeľnej liečbe má bohatú tradíciu a Karlove Vary sú svetoznámym mestom, slávne české kúpeľnictvo radí tuto krajinu medzi európske kúpeľné veľmoci; sú tu potoky, rieky, jazierka a jazerá a nádrže, lesy, hory a pohoria či naopak jaskyne a priepasti.

Česká kultúra je celosvetovo veľmi významná, má diela literárne, dramatické i hudobné alebo výtvarné na perfektnej úrovni; bohatú históriu; je toho moc, len si viac všímať.

Praha je v dnešnej dobe predovšetkým historickým pamätníkom a kultúrnym, spoločenským aj politickým centrom európskeho významu. Svoje sídla tu majú najvýznamnejšie národný a štátny kultúrne inštitúcie, posvätené dlholročnou tradíciou.

Mesto je dejiskom dôležitých domácich i medzinárodných politických aj kulturných a vedeckých udalostí, kongresov, konferencií, festivalov. Prvé miesto si medzi nimi udržuje hudobný festival Pražské jaro.

K najviac navštevovaným miestam okrem historických pamiatok v Prahe patrí Zoologická záhrada, Pražská botanická zahrada Trója, Výstaviště, Petřínská rozhľadňa, bohatý kultúrny program Vám ponúknu galérie, kultúrne centrá, divadlá, Štátna opera, v Prahe se koná i veľké množstvo športových akcií, možno Vás tiež zaujme večerný život mesta-kluby, disco, casina.

Česká republika - zájazdy od 19 €

Najnovšie recenzie Česká republika

Celkom: 10 Nové, nádherné ubytování v přírodě (v lese), bez signálu :-D ,takže odpočinek od telefonů a sociálních sítí zaručený :-D

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Nové, nádherné ubytování v přírodě (v lese), bez signálu :-D ,takže odpočinek od telefonů a sociálních sítí zaručený :-D Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Srub, - není,co vytknout

Strava
Výborná a bohatá

Služby hotela
Služby hotelu na vysoké úrovni, nemám,co vytknout

Pláž
-

Petra J., Overená recenzia (Invia.cz), Hodnotené: 10.04.2024, Dátum pobytu: 29.3. - 1.4.2024
Oblasť: Česká republika Česká republika, Jizerské hory, Hotel: Resort Montanie

Celkom: 9.5 Krásná velikonoční dovolená v příjemném hotelu nedaleko proslulé kolonády v centru Mariánských Lázní.

 • 9 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 9 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Krásná velikonoční dovolená v příjemném hotelu nedaleko proslulé kolonády v centru Mariánských Lázní. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Spokojenost s ubytováním, všechno bylo v nejlepším pořádku.

Strava
Stravování na vysoké úrovni. Snídaně i večeře formou bufetu,k večeři velký výběr salátů, takže si každý určitě vybere.

Služby hotela
Velice ochotný personál recepce.

Vladimír H., Overená recenzia (Invia.cz), Hodnotené: 05.04.2024, Dátum pobytu: 29.3. - 1.4.2024
Oblasť: Česká republika Česká republika, Západné Čechy, Hotel: OREA Spa Hotel Cristal Mariánské Lázně

Celkom: 3.8 Očekávání od hotelu nebyla vysoká, nicméně na výbavě pokoje a kvalitě ubytování je hodně co zlepšovat. Nabídka jídel pokulhávala, ale...

 • 2.5 Ubytovanie
 • 5 Strava
 • 4 Cena

Celkové zhrnutie
Očekávání od hotelu nebyla vysoká, nicméně na výbavě pokoje a kvalitě ubytování je hodně co zlepšovat. Nabídka jídel pokulhávala, ale chuťově v pořádku. Z wellness služeb můžeme zhodnotit pouze saunu. Čistotu v šatnách a přístupové chodbě si představuji jinak. Průběžná útrata na baru / pití při večeři nelze napsat na pokoj a zaplatit celkovou částku až při check outu. Kartou platit lze, nicméně je to další z menších mínusů celkového pobytu. Kdyby měl pobyt nálepku "retro zážitek", přistoupily bychom k tomu asi jinak :)). Za nás hotel nedoporučujeme. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Pokoj sice uklizený, ale zapáchal. V koupelně žádné použitelné mycí prostředky, je důležité mít vše svoje. Matrace extrémně tvrdé, recepce nabízí vypůjčení měkčích podložek, ale mají omezený počet, ne na každého v hotelu se dostane.

Strava
Výběr jídel na snídani i večeři nebyl příliš pestrý. Hned od druhého dne již nebylo k dispozici několik věcí - med, citron, v pozdějších časech se bufet již nedoplňoval. Časy polopenze byly určené recepcí hned při příjezdu. To, co k dispozici bylo, musím uznat, že chuťově bylo dobré.

review_paragraph_heading_18
Celodenní program jsme měly po vlastní ose.

Veronika, Overená recenzia (Invia.cz), Hodnotené: 04.04.2024, Dátum pobytu: 29.3. - 1.4.2024
Oblasť: Česká republika Česká republika, Beskydy, Hotel: Mesit

Všetky recenzie Česká republika