Česká republika Česká republika

Oficiálny názov: Česká republika
Hlavné mesto: Praha
Štátne zriadenie: pluralitná republika s dvojkomorovým parlamentom
Náboženstvo: rímsky katolíci 40%, protestanti 4%, ateisti 40%
Úradný jazyk: čeština
Časový posun:

Česká republika - zájazdy od 1 €

O ČESKÉ REPUBLICEČeská republika leží v srdci Európy, pričom zaujíma územie historických zemí Čiech, Moravy a častí Sliezska.

Možnosti pre poznávanie a cestovanie sú skoro neobmedzené: múzeá, hudobné festivaly, koncerty klasickej a modernej hudby, varhanné koncerty, rekreačné oblasti, kúpele, historické pamiatky, výlety parníkom po Vltave; cyklotrasy, lyžovanie (Krkonoše, Šumava, Jizerské hory, Jeseníky, Krušné hory, Orlické hory, Beskydy) a iné.

Za videnie stojí nielen hlavné mesto Praha s radou cenných historických pamiatok, ale tiež ďalšie miesta aj prírodné oblasti vrátane troch národných parkov. Vo svete je preslávené české pivo, rozhodne stojí za ochutnanie.

Cestovné kancelárie ponúkajú pivné a vínne cesty v Čechách a na Morave.

V Českej republike nájdete snáď všetky architektonické štýly, obrovské množstvo hradov, zrúcanín, zámkov a palácov, dvorov či prekrásnych dediniek; nájdete tu od maličkých pramienkov po kúpeľné žriedla s tými nejzázračnejšími liečivými účinkami, Česká republika disponuje bohatstvom minerálnych prameňov, ich využitie v kúpeľnej liečbe má bohatú tradíciu a Karlove Vary sú svetoznámym mestom, slávne české kúpeľnictvo radí tuto krajinu medzi európske kúpeľné veľmoci; sú tu potoky, rieky, jazierka a jazerá a nádrže, lesy, hory a pohoria či naopak jaskyne a priepasti.

Česká kultúra je celosvetovo veľmi významná, má diela literárne, dramatické i hudobné alebo výtvarné na perfektnej úrovni; bohatú históriu; je toho moc, len si viac všímať.

Praha je v dnešnej dobe predovšetkým historickým pamätníkom a kultúrnym, spoločenským aj politickým centrom európskeho významu. Svoje sídla tu majú najvýznamnejšie národný a štátny kultúrne inštitúcie, posvätené dlholročnou tradíciou.

Mesto je dejiskom dôležitých domácich i medzinárodných politických aj kulturných a vedeckých udalostí, kongresov, konferencií, festivalov. Prvé miesto si medzi nimi udržuje hudobný festival Pražské jaro.

K najviac navštevovaným miestam okrem historických pamiatok v Prahe patrí Zoologická záhrada, Pražská botanická zahrada Trója, Výstaviště, Petřínská rozhľadňa, bohatý kultúrny program Vám ponúknu galérie, kultúrne centrá, divadlá, Štátna opera, v Prahe se koná i veľké množstvo športových akcií, možno Vás tiež zaujme večerný život mesta-kluby, disco, casina.

Česká republika - zájazdy od 1 €

Najnovšie recenzie Česká republika

Celkom: 8,8 Hotel hezký, pěkná lokalita.

 • 8,5 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 7 Cena

Celkové zhrnutie
Hotel hezký, pěkná lokalita. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Pokoje hezky zrekonstruované, příjemné. Mínusy: tenké stěny v kombinaci hlasitých dětí hrajících si na chodbě nedopřejí úplně klidný spánek. Hotel je rozdělený - aquapark zvlášť, restaurace zvlášť, bydlení zvlášť. nejde přejít "suchou nohou" na snídani atd. vždy se musíte obléct na ven.

Strava
Perfektní.

Služby hotela
Perfektní.

Jan Rubáček, 18.01.2022, Dátum pobytu: 11.1. - 15.1.2022
Oblasť: Česká republika Česká republika, Krkonoše, Hotel: Aquapark

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 7,2 Resort je v krásně přírodě a prezentuje se rozmanitostí služeb. Bohužel při našem příjezdu nefungovala vířivka a bazén. Což byl dost...

 • 6,5 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 6 Okolie
 • 7 Cena

Celkové zhrnutie
Resort je v krásně přírodě a prezentuje se rozmanitostí služeb. Bohužel při našem příjezdu nefungovala vířivka a bazén. Což byl dost zásadní předpoklad pro výběr hotelu. Bazén byl ještě večer zprovozněn, ale vířivka byla celou dobu našeho pobytu mimo provoz. Cena ubytování v tomto resortu není zrovna malá, takže to bylo pro nás velké zklamání. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Pokoj a ubytování bylo dle předem domluvených kritérií, vše v pořádku.

Strava
Kuchyně byla vynikající.

Služby hotela
Velice musím pochválit paní na recepci za profesionalitu a vstřícní přístup.

Kateřina Jírovcová, 17.01.2022, Dátum pobytu: 10.1. - 14.1.2022
Oblasť: Česká republika Česká republika, Jizerské hory, Hotel: Resort Montanie

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 8,4 Hotel čistý, perzonál vstřícný.

 • 9 Ubytovanie
 • 7 Strava
 • 9 Okolie
 • 8 Cena

Celkové zhrnutie
Hotel čistý, perzonál vstřícný. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Výborné.

Strava
Strava normální - hotelová. Měli jsme požadavek na bezlepkovou dietu a ta nebyla akceptována - škoda.

Služby hotela
Wellness nové a na dobré úrovni.

Jiří Pilát, 12.01.2022, Dátum pobytu: 7.1. - 9.1.2022
Oblasť: Česká republika Česká republika, Južná Morava, Hotel: Harmonie

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Všetky recenzie Česká republika