Česká republika - Broumovsko Česká republika

 • Popis

  "Broumovsko je malebnou krajinou hôr a údolí, skál a roklín, mozaikou lesov, lúk, pastvín a polí. Hlboko pod povrchom Polickej kriedovej panvy prúdi najčistejšia voda. Je to krajina obývaná a po storočia rozumne obhospodarovaná. Na každom kroku sa v nej stretávame s bohatou históriou. Pre túto krajinu je príznačná jej pestrosť a prelínanie krás prírody a histórie."

  Neobyčajné prírodné krásy Broumovska boli po storočia hospodársky kultivované a obohacované o umelecké pamiatky pod správou benediktínskeho rádu. Vyváženým obhospodarovaním a hodnotným staviteľstvom vznikla svojbytná, harmonická, ekologicky a esteticky vyvážená krajina. Rovnováha medzi prírodou a človekom bola narušená až v posledných desaťročiach. Avšak ani zmeny po druhej svetovej vojne, ani vynútená premena vidieku za socializmu nedokázali zničiť ducha krajiny v ktorej sa pretína jedinečný prírodný základ s niekdajším múdrym vplyvom človeka v tak pevnom poriadku.

  Broumovsko je známe predovšetkým svojimi prírodnými krásami. Ležia tu Adršpašsko-teplické skaly, najväčšie a najdivokejšie skalné mesto v Strednej Európe o rozlohe bezmála 18 km2 a nie menej zaujímavé Broumovské steny. Obe tieto národné prírodné rezervácie sú výnimočné svojím reliéfom a klimatickým režimom, ktoré umožňujú život pozoruhodných kvetín a zvierat. K ďalším maloplošným chráneným územím patrí prírodná rezervácia Ostaš a Krížová cesta a prírodné pamiatky Borek a Mačacie skaly. Leží tu taktiež viac ako 300 evidovaných lokalít vzácnych druhov rastlín a živočíchov i zaujímavých javov neživej prírody.

  Broumovsko je zároveň mimoriadne cenné svojimi kultúrnymi pamiatkami. Nachádzajú sa tu dve mestské pamiatkové zóny - Broumov a Polica nad Metujou, dedinská pamiatková rezervácia - Křinice, dva benediktínske kláštory, zvláštna skupina deviatich barokových dedinských kostolov, najstarší drevený kostol v Čechách, výstavné murované statky broumovského typu, desiatky kaplniek, krížové cesty a stovky pieskovcových sôch a krížov mimoriadnej umeleckej hodnoty v obciach i vo voľnej krajine. Broumovský kláštor, kostoly a dedinské statky sú v architektúre pojmom. Kultúrne pamiatky však ležia v tieni prírodných krás - svedčí o tom aj ich neutešený stav a menší záujem návštevníkov.

Najnovšie recenzie Česká republika - Broumovsko

Celkom: 8,8 moc pěkné ale jak se říká pořád je co zlepšovat

 • 8,5 Ubytovanie
 • 8 Strava
 • 10 Okolie
 • 9 Cena

Celkové zhrnutie
moc pěkné ale jak se říká pořád je co zlepšovat Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
spokojenost až na vanu mohl být sprchový kout.

Strava
byla jen snídaně a tady by taky bylo co zlepšovat

Vladimír S., 25.07.2018, Dátum pobytu: 14.7. - 21.7.2018
Oblasť: Česká republika Česká republika, Broumovsko, Hotel: Skály

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

penzion 2 fotografie

Celkom: 5 Ubytování dobré, ale majitel trochu nerudný.

 • 4,5 Ubytovanie
 • 2 Strava
 • 10 Okolie
 • 4 Cena

Celkové zhrnutie
Ubytování dobré, ale majitel trochu nerudný. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Ubytování bylo pěkné, čistě povlečené a všude čisto. Horší to bylo s parkováním kde nás honily, abychom parkovali na těsno k ostatním autům a tím došlo k poškození našeho vozidla, jelikož jiný řidič nám odřel dveře. Respektive majitel penzionu chtěl natěsnat více aut na malé parkoviště než by bylo vhodné a vyšrafované parkoviště.

Strava
Stava byla dobrá, jen mi ještě nikdo v penzionu nepočítal kolik toho mohu sníst. Nejsem velký jedlím mě třeba vždy zbývalo. Jen u mužů jejich příděly vypadali malé a to to mělo být formou bufetu.

Služby hotela
Služby hotelu jsem raději ani nevyužily. Musím pochválit manželku pana majitele. Věnovala se nám moc a byla ochotná a hodná. Jinak majitel byl velmi nespokojen, že jsme si pobyt vzali přes cestovní kancelář. Hned nám řekl co co stojí a o kolik ho cestovní kancelář připravuje. A toto jsme poslouchali pokaždé když jsme ho potkali - takže každý den. Také jsme si vyslechli, že si máme uvědomit, že on to musel postavit a příště si máme jeho penzion objednat sami bez cestovní kanceláře.

Pláž
není

Barbora Čapková, 30.08.2012, Dátum pobytu: 24.8. - 27.8.2012
Oblasť: Česká republika Česká republika, Broumovsko, Hotel: Penzion Skály (Teplice nad Metují)

Bola táto recenzia užitočná? Áno (10) Nie (0)

Celkom: 10 návštěva Teplických a Adršpšských skal po 45 letech

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Úvodné zhrnutie
návštěva Teplických a Adršpšských skal po 45 letech Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
ubytování odpovídalo nabídce, pokoj byl svěží, slunný, s krásným výhledem na zalesněnou stráň

Strava
snídaně byly pestré, občas jsme přikoupili večeři - velká porce s bohatou zeleninovou oblohou

Služby hotela
využili jsem permanentku do skalního města, majitele penzionu byli velmi laskavi a poskytli nám cenné rady

Celkový dojem
dovolená se vydařila, kouzelná příroda, akorát problémy se počasím, bohužel letošní léto je už takové

Lubomír Peřina, 26.07.2011, Dátum pobytu: 18.6. - 25.6.2011
Oblasť: Česká republika Česká republika, Broumovsko, Hotel: Penzion Skály (Teplice nad Metují)

Bola táto recenzia užitočná? Áno (9) Nie (0)

Všetky recenzie Česká republika - Broumovsko