Česká republika Česká republika

  • Ako tráviť čas

    Ako tráviť voľný čas? Môžete sa vydať na výlet na nejaký hrad alebo zámok, ktorých je v Českej republike ozaj mnoho alebo si zájdete do múzea či divadla alebo sa vydajte za športom.

    Česká príroda je ozaj rozmanitá, preto je tu pešia turistika, pri ktorej môžete prírodné krásy obdivovať, obľúbeným druhom pohybu. Pešie cesty majú prepracovaný systém značenia a sú všadeprítomné. Popupárna je taktiež cykloturistika so stále novými cyklistickými trasami. Medzi ďalšie obľúbené športy patrí golf, v Česku sú kvalitné golfové ihriská. Milovníci vodných športov si taktiež prídu na svoje, stačí navštíviť nejakú priehradu či jazero. To isté platí i pre rybárov. Češi sú lyžiarsky nadšenci, preto je tu dostatok kvalitných lyžiarskych centier, upravených bežeckých tratí či snowparkov. Najobľúbenejším českým športom je futbal. Hrá sa v mestách i na dedinách, preto neváhajte a bežte si taktiež zafandiť.

    Súhlasíte s tvrdením, že najkrásnejší pohľad je z koňského chrbátu? Ste tu dobre. Česko má veľkú tradíciu chovu koní a v jazdectve. Pre kultúrnych nadšencov bude hlavným cieľom Praha, kde sa nachádzajú veľké množstvá kvalitných divadiel, múzeí a galérií. V letných mesiacoch sa konajú po celej republike hudobné festivaly, kde každý pocítí letnú prázdninovú atmosféru.