Česká republika - Južná Morava Česká republika

 • Popis

  Juhomoravský kraj tvorí bez nadstávky križovatku Európy.

  Od pradávna sa na jeho území pretínali cesty medzi západom, severom a juhom. I dnes láka tento kraj na juhovýchode Českej republiky nielen svojou polohou neďaleko hraníc, ale i množstvom historických pamiatok a prírodných atraktivít, z ktorých niektoré dokonca chráni UNESCO. Ďalším dôvodom prečo juhomoravský kraj navštíviť sú bez sporu jeho srdeční, pohostinní a hlavne hrdí obyvatelia, ktorí sú pyšní na to, že žijú práve na južnej Morave. A podľa všetkého majú na svoju hrdosť naozaj nárok, len posúďte sami.

  Prehliadku krajom je nutne začať jeho metropolou, ktorá je druhé najväčšie mesto republiky Brno. Toto mesto je mestom histórie, kultúry i priemyslu, rozkladajúcim sa na sútoku Svratky a Svitavy, predstavuje prirodzené spádové centrum celej južnej Moravy. V Brne nájdeme mnoho pozoruhodností, ale bohužiaľ sa na túto stránku všetky nevojdú. Navštívte trebárs unikátne múzeum prehistórie, v pavilónu Anthropos nájdete dokonca i preparovaného mamuta. Okrem iného sa v moravskom hlavnom meste koná každoročne približne 50 medzinárodných veľtrhov a výstav. Každému motorovému nadšencovi je potom veľmi dobre známy slávny Masarykov okruh-Autodrom Brno. A pokiaľ vo veľkomeste zatúžite po rekreácii, kúpaniu a pamiatkach zájdite si na Brnenskú priehradu a potom trebárs na hrad Špilberk.

  Nemajte strach, mesto ponúka i mnoho zábavných centier, obchodov, športovísk, divadiel, klubov a diskoték. Ale nejde opomenúť ani architektonické perly v okolí Brna - renesančný zámok v Bučoviciach, barokový zámok v Slavkove u Brna a tiež gotický kláštor v Predkláštorí u Tišnova s unikátnym gotickým portálom. Ďalšia Vaša cesta po kraji by mala viesť do Moravského krasu a jeho okolia. Uvidíte tu tajomné jaskyne a hlboké údolia, ktorých úbočie lemujú skalné masívy a kde sa strácajú vodné toky tiež s lesami, nad ktorými naraz preblesknú veže hradov alebo kopule pútnych miest. Pocity pri pobyte na dne našej najhlbšej priepasti Macochy alebo pri plavbe po podzemnej riečke zažijete len tu.

  Ďalej potom v juhomoravskom kraji môžete navštíviť hneď štyri miesta chránené UNESCO: Lednicko-valtický areál, Vilu Tugendhat v Brne, chránenú krajinnú oblasť Pálava a chránenú krajinnú oblasť Biele Karpaty - všetky sú na zozname právom a ani u jedného z miest nebudete svojej návštevy ľutovať. Rozpisovať sa o nich a krásach kraja podrobne by bolo zbytočné, ich veľkoleposť a nádheru slová aj tak dokážu zachytiť len napol. Pokiaľ chcete naozaj poznať južnú Moravu, jej obyvateľov a vôbec tunajšiu atmosféru, nezostane Vám než sa do kúzelného kraja vína a vínnych sklepov vypraviť osobne. To všetko je tiež jednou z dominánt tejto oblasti, vína z Južnej Moravy sú známe nielen v Českej republike ale i u ozajstných znalcov z celého sveta. A pokiaľ ste neprišli len piť, tak ani o šport tu nie je núdza, vyskúšajte napríklad niektoré z mnoho cyklotrás, ktoré sa nachádzajú na území celého kraja a všetkých jeho častí.

  O atmosfére vo vyhlásenom vinárskom kraji bolo napísané a rozprávané mnoho, ale dokiaľ to nepoznáte na vlastnej koži, nepoznáte Moravu.

Najnovšie recenzie Česká republika - Južná Morava

Celkom: 9 Príjemné, úslužné prostredie

 • 9 Ubytovanie
 • 8 Strava
 • 10 Okolie
 • 9 Cena

Celkové zhrnutie
Príjemné, úslužné prostredie Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Čistá, dobre pripravená a vybavená izba aj kúpeľňa

Strava
Zdravé jedlá, pekne a chutne pripravené, azda iba dlhšie čakanie na jedlo a chýbala možnosť výberu

Služby hotela
Všetky služby boli kvalitné, len parkovanie nebolo v cene pobytu, čo nás prekvapilo

Pláž
Vstup do mestkej plavárne bez obmedzenia bolo super, aj jej čistota bola v poriadku

Vincent Kříž, 09.03.2020, Dátum pobytu: 2.3. - 6.3.2020
Oblasť: Česká republika Česká republika, Južná Morava, Hotel: Boutique Hotel Radun

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (1)

Celkom: 10 Pobyt v tomto hotelu splnil nase ocekavani. Prostredi hotelu je krasne, interiery respektuji puvodni funkcionalisticky raz domu a navic...

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Pobyt v tomto hotelu splnil nase ocekavani. Prostredi hotelu je krasne, interiery respektuji puvodni funkcionalisticky raz domu a navic je v pesi dostupnosti k lazenskemu centru. Zazitek z masaze, ktera byla soucasti pobytoveho balicku, byl vyborny a kuchyne v hotelove restauraci byla vynikajici, behem snidani i veceri. Zobraziť celú recenziu

Zuzana P., 02.03.2020, Dátum pobytu: 21.2. - 23.2.2020
Oblasť: Česká republika Česká republika, Južná Morava, Hotel: Boutique Hotel Radun

Bola táto recenzia užitočná? Áno (1) Nie (0)

Celkom: 10 Skvely relaxacni i pobyt v laznich!!!

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Skvely relaxacni i pobyt v laznich!!! Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Ubytovani jsme byly ve vile Pernstyn, ktera je chodbou propojena s vilou Antoaneta. Pokoj byl spis mensi, ale stacil. Z okna vyhled do na bazenek. Uzili jsme si klid a ticho, skvelou masaz od pani maserky, koupel, bazen i virivku a kamaradka si chvalila saunu. V bazene je i tryska, takze kdyz nas nebavilo vic plavat, nechaly je se masirovat. Vsichni moc mili a pratelsti, ochotni s cimkoli pomoct od pani uklizecky, po recepcni, byly jsme nadsene.

Strava
Kamaradka byla spokojena, jidlo si chvalila, a ja taktez. Mela jsem bezlepkovou stravu a na vyber z nekolika moznosti, coz jsem ocenila. Posledni den mi dokonce pripravili teply bezlepkovy chleb k snidani!! Maximalni spokojenost, jidla spoustu, ovoce, jogurty, ale i teple jidla -vyber z nejruznejsich parku, klobas, a volska oka... Bohaty vyber caju, a celkove napoju. Obsluhujici personal rychly, usmevavy, pratelsky a ochotny, zaslouzi pochvalu!

Služby hotela
Vyuzili jsme masaz, ktera byla opravdu kvalitni. Pani maserka je moc sikovna. Dale tepla koupel s prisadou, kterou jsme si mohly vybrat. Zvolily jsme olej 31 bylinek od firmy Just. Uzivaly jsme si vstup do wellness centrea na bazen, saunu i do virivky. Bazen je vecer osvetleny a proskleny, celkove to pusobi velmi dobre. Take v recepci se da koupit za dobrou cenu spoustu darku a suvenyru vcetne produktu Vincentky. Koupily jsme si sirup s tymianem, take spokojenost.

Pláž
Plaz zde neni, ale pokud to ohodnotim na bazen, tak byl chvilemi skoro az prazdny, coz nam vyhovovalo a pokud prisli dalsi hoste, byli vsichni maximalne slusni a ohleduplni vuci druhym hostum, zadny zbytecny hluk.

Miriam, 24.02.2020, Dátum pobytu: 17.2. - 19.2.2020
Oblasť: Česká republika Česká republika, Južná Morava, Hotel: Vila Antoaneta

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 10 Byli jsme naprosto unešeni prostředím.

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Byli jsme naprosto unešeni prostředím. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Ubytování standart je absolutně dostačující, perfektní vybavení a služby.

Strava
Strava výborná, snídaně forou švédských stolů přímo luxusní.

Služby hotela
Služby perfektní, ochotný pesonál, Wellnes úplně fantastický.

Jitka Neplechová Šilhanová, 12.02.2020, Dátum pobytu: 7.2. - 9.2.2020
Oblasť: Česká republika Česká republika, Južná Morava, Hotel: Kaskáda Golf Hotel

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Všetky recenzie Česká republika - Južná Morava