Česká republika - Južná Morava Česká republika

 • Popis

  Juhomoravský kraj tvorí bez nadstávky križovatku Európy.

  Od pradávna sa na jeho území pretínali cesty medzi západom, severom a juhom. I dnes láka tento kraj na juhovýchode Českej republiky nielen svojou polohou neďaleko hraníc, ale i množstvom historických pamiatok a prírodných atraktivít, z ktorých niektoré dokonca chráni UNESCO. Ďalším dôvodom prečo juhomoravský kraj navštíviť sú bez sporu jeho srdeční, pohostinní a hlavne hrdí obyvatelia, ktorí sú pyšní na to, že žijú práve na južnej Morave. A podľa všetkého majú na svoju hrdosť naozaj nárok, len posúďte sami.

  Prehliadku krajom je nutne začať jeho metropolou, ktorá je druhé najväčšie mesto republiky Brno. Toto mesto je mestom histórie, kultúry i priemyslu, rozkladajúcim sa na sútoku Svratky a Svitavy, predstavuje prirodzené spádové centrum celej južnej Moravy. V Brne nájdeme mnoho pozoruhodností, ale bohužiaľ sa na túto stránku všetky nevojdú. Navštívte trebárs unikátne múzeum prehistórie, v pavilónu Anthropos nájdete dokonca i preparovaného mamuta. Okrem iného sa v moravskom hlavnom meste koná každoročne približne 50 medzinárodných veľtrhov a výstav. Každému motorovému nadšencovi je potom veľmi dobre známy slávny Masarykov okruh-Autodrom Brno. A pokiaľ vo veľkomeste zatúžite po rekreácii, kúpaniu a pamiatkach zájdite si na Brnenskú priehradu a potom trebárs na hrad Špilberk.

  Nemajte strach, mesto ponúka i mnoho zábavných centier, obchodov, športovísk, divadiel, klubov a diskoték. Ale nejde opomenúť ani architektonické perly v okolí Brna - renesančný zámok v Bučoviciach, barokový zámok v Slavkove u Brna a tiež gotický kláštor v Predkláštorí u Tišnova s unikátnym gotickým portálom. Ďalšia Vaša cesta po kraji by mala viesť do Moravského krasu a jeho okolia. Uvidíte tu tajomné jaskyne a hlboké údolia, ktorých úbočie lemujú skalné masívy a kde sa strácajú vodné toky tiež s lesami, nad ktorými naraz preblesknú veže hradov alebo kopule pútnych miest. Pocity pri pobyte na dne našej najhlbšej priepasti Macochy alebo pri plavbe po podzemnej riečke zažijete len tu.

  Ďalej potom v juhomoravskom kraji môžete navštíviť hneď štyri miesta chránené UNESCO: Lednicko-valtický areál, Vilu Tugendhat v Brne, chránenú krajinnú oblasť Pálava a chránenú krajinnú oblasť Biele Karpaty - všetky sú na zozname právom a ani u jedného z miest nebudete svojej návštevy ľutovať. Rozpisovať sa o nich a krásach kraja podrobne by bolo zbytočné, ich veľkoleposť a nádheru slová aj tak dokážu zachytiť len napol. Pokiaľ chcete naozaj poznať južnú Moravu, jej obyvateľov a vôbec tunajšiu atmosféru, nezostane Vám než sa do kúzelného kraja vína a vínnych sklepov vypraviť osobne. To všetko je tiež jednou z dominánt tejto oblasti, vína z Južnej Moravy sú známe nielen v Českej republike ale i u ozajstných znalcov z celého sveta. A pokiaľ ste neprišli len piť, tak ani o šport tu nie je núdza, vyskúšajte napríklad niektoré z mnoho cyklotrás, ktoré sa nachádzajú na území celého kraja a všetkých jeho častí.

  O atmosfére vo vyhlásenom vinárskom kraji bolo napísané a rozprávané mnoho, ale dokiaľ to nepoznáte na vlastnej koži, nepoznáte Moravu.

Najnovšie recenzie Česká republika - Južná Morava

Celkom: 10 Krásný prodloužený víkend.

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Krásný prodloužený víkend. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Menší, zato útulnější pokoj, v podkroví.

Strava
Snídaně byla velice chutná a pestrá.

Služby hotela
Krásný penzion v zámeckém stylu s domácím prostředím.

Alena D., Overená recenzia (Invia.cz), Hodnotené: 04.04.2024, Dátum pobytu: 29.3. - 1.4.2024
Oblasť: Česká republika Česká republika, Južná Morava, Hotel: Zámecký penzion Rotunda

Celkom: 10 úžasný zážitek nemělo to chybu

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
úžasný zážitek nemělo to chybu Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Nemáme žádnou připomínku

Strava
Vynikajíci

Služby hotela
Na profesionální úrovni

Pláž
V Luhačovicích pláže nejsou ale je tam mnoho relaxačiního vyžití

Jiřina O., Overená recenzia (Invia.cz), Hodnotené: 18.03.2024, Dátum pobytu: 11.3. - 13.3.2024
Oblasť: Česká republika Česká republika, Južná Morava, Hotel: Wellness Pohoda

Celkom: 6.1 Víkendová pobyt v LD Praha byl příjemný hlavně co se týká okolí lázeňského města Luhačovice

 • 4.5 Ubytovanie
 • 3 Strava
 • 10 Okolie
 • 7 Cena

Celkové zhrnutie
Víkendová pobyt v LD Praha byl příjemný hlavně co se týká okolí lázeňského města Luhačovice Zobraziť celú recenziu

Strava
Strava byla hrozná, jelikož by měla být součástí léčby pro pacienty , byla strava hrozná a hlavně, když se ráno procházel kolem rautu pan kuchař ve špinavém oblečení a nabíral si rukama jídlo určené pro pacienty a hosty tak to už nás chuť na jídlo přešla úplně , ještě že náš pobyt byl pouze víkendový .

Lucie B., Overená recenzia (Invia.cz), Hodnotené: 27.02.2024, Dátum pobytu: 12.1. - 14.1.2024
Oblasť: Česká republika Česká republika, Južná Morava, Hotel: LD PRAHA

Celkom: 10 Úžasné místo, skvělé a krásné ubytování, perfektní a milý personál.

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Úžasné místo, skvělé a krásné ubytování, perfektní a milý personál. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Moc hezky zařízené, útulné a čisté apartmány

Strava
Vynikající, vzhledem k bezlepkové dietě, byly zde i bezlepkové potraviny k snídani a při obědech nebo večeřích nebyl nikdy problém vymyslet bezlepkovou variantu

Služby hotela
Skvělý a profesionální personál

Alena, Overená recenzia (Invia.cz), Hodnotené: 27.02.2024, Dátum pobytu: 12.1. - 14.1.2024
Oblasť: Česká republika Česká republika, Južná Morava, Hotel: Sladovna (Černá Hora)

3 fotografie

Všetky recenzie Česká republika - Južná Morava