Česká republika - Južná Morava Česká republika

 • Popis

  Juhomoravský kraj tvorí bez nadstávky križovatku Európy.

  Od pradávna sa na jeho území pretínali cesty medzi západom, severom a juhom. I dnes láka tento kraj na juhovýchode Českej republiky nielen svojou polohou neďaleko hraníc, ale i množstvom historických pamiatok a prírodných atraktivít, z ktorých niektoré dokonca chráni UNESCO. Ďalším dôvodom prečo juhomoravský kraj navštíviť sú bez sporu jeho srdeční, pohostinní a hlavne hrdí obyvatelia, ktorí sú pyšní na to, že žijú práve na južnej Morave. A podľa všetkého majú na svoju hrdosť naozaj nárok, len posúďte sami.

  Prehliadku krajom je nutne začať jeho metropolou, ktorá je druhé najväčšie mesto republiky Brno. Toto mesto je mestom histórie, kultúry i priemyslu, rozkladajúcim sa na sútoku Svratky a Svitavy, predstavuje prirodzené spádové centrum celej južnej Moravy. V Brne nájdeme mnoho pozoruhodností, ale bohužiaľ sa na túto stránku všetky nevojdú. Navštívte trebárs unikátne múzeum prehistórie, v pavilónu Anthropos nájdete dokonca i preparovaného mamuta. Okrem iného sa v moravskom hlavnom meste koná každoročne približne 50 medzinárodných veľtrhov a výstav. Každému motorovému nadšencovi je potom veľmi dobre známy slávny Masarykov okruh-Autodrom Brno. A pokiaľ vo veľkomeste zatúžite po rekreácii, kúpaniu a pamiatkach zájdite si na Brnenskú priehradu a potom trebárs na hrad Špilberk.

  Nemajte strach, mesto ponúka i mnoho zábavných centier, obchodov, športovísk, divadiel, klubov a diskoték. Ale nejde opomenúť ani architektonické perly v okolí Brna - renesančný zámok v Bučoviciach, barokový zámok v Slavkove u Brna a tiež gotický kláštor v Predkláštorí u Tišnova s unikátnym gotickým portálom. Ďalšia Vaša cesta po kraji by mala viesť do Moravského krasu a jeho okolia. Uvidíte tu tajomné jaskyne a hlboké údolia, ktorých úbočie lemujú skalné masívy a kde sa strácajú vodné toky tiež s lesami, nad ktorými naraz preblesknú veže hradov alebo kopule pútnych miest. Pocity pri pobyte na dne našej najhlbšej priepasti Macochy alebo pri plavbe po podzemnej riečke zažijete len tu.

  Ďalej potom v juhomoravskom kraji môžete navštíviť hneď štyri miesta chránené UNESCO: Lednicko-valtický areál, Vilu Tugendhat v Brne, chránenú krajinnú oblasť Pálava a chránenú krajinnú oblasť Biele Karpaty - všetky sú na zozname právom a ani u jedného z miest nebudete svojej návštevy ľutovať. Rozpisovať sa o nich a krásach kraja podrobne by bolo zbytočné, ich veľkoleposť a nádheru slová aj tak dokážu zachytiť len napol. Pokiaľ chcete naozaj poznať južnú Moravu, jej obyvateľov a vôbec tunajšiu atmosféru, nezostane Vám než sa do kúzelného kraja vína a vínnych sklepov vypraviť osobne. To všetko je tiež jednou z dominánt tejto oblasti, vína z Južnej Moravy sú známe nielen v Českej republike ale i u ozajstných znalcov z celého sveta. A pokiaľ ste neprišli len piť, tak ani o šport tu nie je núdza, vyskúšajte napríklad niektoré z mnoho cyklotrás, ktoré sa nachádzajú na území celého kraja a všetkých jeho častí.

  O atmosfére vo vyhlásenom vinárskom kraji bolo napísané a rozprávané mnoho, ale dokiaľ to nepoznáte na vlastnej koži, nepoznáte Moravu.

Najnovšie recenzie Česká republika - Južná Morava

Celkom: 7,4 Spokojenost

 • 7 Ubytovanie
 • 9 Strava
 • 5 Okolie
 • 9 Cena

Celkové zhrnutie
Spokojenost Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Ještě chybí výměna oken a dveří na balkon, jinak OK

Služby hotela
Pěkné welnes, strava výborná - možnost výběru

Pláž
Okolí hotelu by\chtělo velkou generálku. Nepořádek, provizorní stavby, kladně cesty v okolí přístavu a vybavení toaletami.

Jiří G., 01.01.2018, Dátum pobytu: 24.12. - 27.12.2017
Oblasť: Česká republika Česká republika, Južná Morava, Hotel: OREA HOTEL Santon

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 9 Byli jsme velice spokojeni.

 • 9 Ubytovanie
 • 9 Strava
 • 9 Okolie
 • 9 Cena

Celkové zhrnutie
Byli jsme velice spokojeni. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
všude bylo čisto, především na sociálním zařízení, jenom je nedomyšlené umístění nábytku v pokoji, můj muž spal u okna a musel si dávat velký pozor, aby se nepraštil o rohy zkosených zdí

Strava
jídlo bylo velice chutné, podávalo se v útulné a vkusně zařízené restauraci a nejvíc jsem si pochutnala na sudovém červeném víně:-))

Služby hotela
celkový dojem je víc než dobrý, přístup personálu ve welnes byl také skvělý, chtěli bychom tento hotel navštívit ještě jednou, abychom stihli prohlédnout ještě více okolí

Zdena O., 11.12.2017, Dátum pobytu: 1.12. - 3.12.2017
Oblasť: Česká republika Česká republika, Južná Morava, Hotel: Wellness hotel Iris

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 8,8 Byla jsem velmi spokojena

 • 9 Ubytovanie
 • 9 Strava
 • 8 Okolie
 • 9 Cena

Celkové zhrnutie
Byla jsem velmi spokojena Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Velmi příjemné

Strava
Velký výběr jidla,moc dobré a chutné

Služby hotela
Moc velká spokojenost,personál příjemný a ochotný.Určitě se budeme vracet

Bohuslava B., 21.11.2017, Dátum pobytu: 5.11. - 9.11.2017
Oblasť: Česká republika Česká republika, Južná Morava, Hotel: Wellness Hotel Rezidence Ambra

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 10 Dovolená splnila naše očekávání.

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Dovolená splnila naše očekávání. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Ubytování perfektní.

Strava
Strava výborná.

Služby hotela
Služby výborné.

Pláž
Dovolená byla ve vnitrozemí.

Anonym, 20.11.2017, Dátum pobytu: 14.11. - 16.11.2017
Oblasť: Česká republika Česká republika, Južná Morava, Hotel: Vega (Luhačovice)

Bola táto recenzia užitočná? Áno (1) Nie (0)

Celkom: 8,8 Vše proběhlo v pořádku. Personál byl velmi milý a sympatický. Ubytování je sice starší, ale čisté. Wellnes procedury super, jde vidět, že...

 • 8,5 Ubytovanie
 • 8 Strava
 • 10 Okolie
 • 9 Cena

Celkové zhrnutie
Vše proběhlo v pořádku. Personál byl velmi milý a sympatický. Ubytování je sice starší, ale čisté. Wellnes procedury super, jde vidět, že to jsou profíci ☺. Celkové hodnocení z mé strany je kladné. Zobraziť celú recenziu

Strava
Jídlo bylo na normální úrovni. Neurazí ani nenatchne. Byli jsme spokojení.

Anonym, 20.11.2017, Dátum pobytu: 15.11. - 17.11.2017
Oblasť: Česká republika Česká republika, Južná Morava, Hotel: Adamantino

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Všetky recenzie Česká republika - Južná Morava

Potrebujete poradiť?

Po-Ne 7-22 hod +421 2 2064 8220