Česká republika - Južná Morava Česká republika

 • Popis

  Juhomoravský kraj tvorí bez nadstávky križovatku Európy.

  Od pradávna sa na jeho území pretínali cesty medzi západom, severom a juhom. I dnes láka tento kraj na juhovýchode Českej republiky nielen svojou polohou neďaleko hraníc, ale i množstvom historických pamiatok a prírodných atraktivít, z ktorých niektoré dokonca chráni UNESCO. Ďalším dôvodom prečo juhomoravský kraj navštíviť sú bez sporu jeho srdeční, pohostinní a hlavne hrdí obyvatelia, ktorí sú pyšní na to, že žijú práve na južnej Morave. A podľa všetkého majú na svoju hrdosť naozaj nárok, len posúďte sami.

  Prehliadku krajom je nutne začať jeho metropolou, ktorá je druhé najväčšie mesto republiky Brno. Toto mesto je mestom histórie, kultúry i priemyslu, rozkladajúcim sa na sútoku Svratky a Svitavy, predstavuje prirodzené spádové centrum celej južnej Moravy. V Brne nájdeme mnoho pozoruhodností, ale bohužiaľ sa na túto stránku všetky nevojdú. Navštívte trebárs unikátne múzeum prehistórie, v pavilónu Anthropos nájdete dokonca i preparovaného mamuta. Okrem iného sa v moravskom hlavnom meste koná každoročne približne 50 medzinárodných veľtrhov a výstav. Každému motorovému nadšencovi je potom veľmi dobre známy slávny Masarykov okruh-Autodrom Brno. A pokiaľ vo veľkomeste zatúžite po rekreácii, kúpaniu a pamiatkach zájdite si na Brnenskú priehradu a potom trebárs na hrad Špilberk.

  Nemajte strach, mesto ponúka i mnoho zábavných centier, obchodov, športovísk, divadiel, klubov a diskoték. Ale nejde opomenúť ani architektonické perly v okolí Brna - renesančný zámok v Bučoviciach, barokový zámok v Slavkove u Brna a tiež gotický kláštor v Predkláštorí u Tišnova s unikátnym gotickým portálom. Ďalšia Vaša cesta po kraji by mala viesť do Moravského krasu a jeho okolia. Uvidíte tu tajomné jaskyne a hlboké údolia, ktorých úbočie lemujú skalné masívy a kde sa strácajú vodné toky tiež s lesami, nad ktorými naraz preblesknú veže hradov alebo kopule pútnych miest. Pocity pri pobyte na dne našej najhlbšej priepasti Macochy alebo pri plavbe po podzemnej riečke zažijete len tu.

  Ďalej potom v juhomoravskom kraji môžete navštíviť hneď štyri miesta chránené UNESCO: Lednicko-valtický areál, Vilu Tugendhat v Brne, chránenú krajinnú oblasť Pálava a chránenú krajinnú oblasť Biele Karpaty - všetky sú na zozname právom a ani u jedného z miest nebudete svojej návštevy ľutovať. Rozpisovať sa o nich a krásach kraja podrobne by bolo zbytočné, ich veľkoleposť a nádheru slová aj tak dokážu zachytiť len napol. Pokiaľ chcete naozaj poznať južnú Moravu, jej obyvateľov a vôbec tunajšiu atmosféru, nezostane Vám než sa do kúzelného kraja vína a vínnych sklepov vypraviť osobne. To všetko je tiež jednou z dominánt tejto oblasti, vína z Južnej Moravy sú známe nielen v Českej republike ale i u ozajstných znalcov z celého sveta. A pokiaľ ste neprišli len piť, tak ani o šport tu nie je núdza, vyskúšajte napríklad niektoré z mnoho cyklotrás, ktoré sa nachádzajú na území celého kraja a všetkých jeho častí.

  O atmosfére vo vyhlásenom vinárskom kraji bolo napísané a rozprávané mnoho, ale dokiaľ to nepoznáte na vlastnej koži, nepoznáte Moravu.

Najnovšie recenzie Česká republika - Južná Morava

Celkom: 9.4 Velky hotel, zamrzelo parkovne za 350/noc, jinak velmi ciste a fantasticka snidane kde bylo vsechno a vsechno bylo naprosto delikatni,...

 • 9.5 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 8 Cena

Celkové zhrnutie
Velky hotel, zamrzelo parkovne za 350/noc, jinak velmi ciste a fantasticka snidane kde bylo vsechno a vsechno bylo naprosto delikatni, jakmile pojedu nekdy do Brna tak na snidani se musim dostat do hotelu Continental, tleskam. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Ubytovani ok

Strava
Snidane fantazie viz vyse, jine jsme nevyzkouseli

Pláž
Plaz byla perfektni, vstup bez plavek za mirny poplatek, pisek akorat voda akorat

Jan, Overená recenzia (Invia.cz), Hodnotené: 10.05.2023, Dátum pobytu: 5.5. - 6.5.2023
Oblasť: Česká republika Česká republika, Južná Morava, Hotel: Continental

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 9.2 Dovolená super. Skvělý oddech.

 • 9 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 8 Cena

Celkové zhrnutie
Dovolená super. Skvělý oddech. Zobraziť celú recenziu

Strava
Snídaně formou švédských stolů, večeře výběr ze tří jídel. Vše chuťově výborné

Iveta R., Overená recenzia (Invia.cz), Hodnotené: 08.05.2023, Dátum pobytu: 28.4. - 30.4.2023
Oblasť: Česká republika Česká republika, Južná Morava, Hotel: Harmonie

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 9.6 skvělé

 • 9.5 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 9 Cena

Celkové zhrnutie
skvělé Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
skvělé neni co vytknout

Strava
vyborná

Služby hotela
vellness skvělé škoda,že neni vnitřní bazén součastí velness

Jitka M., Overená recenzia (Invia.cz), Hodnotené: 22.04.2023, Dátum pobytu: 10.4. - 13.4.2023
Oblasť: Česká republika Česká republika, Južná Morava, Hotel: Nivamare

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Všetky recenzie Česká republika - Južná Morava