Česká republika - Južná Morava Česká republika

 • Popis

  Juhomoravský kraj tvorí bez nadstávky križovatku Európy.

  Od pradávna sa na jeho území pretínali cesty medzi západom, severom a juhom. I dnes láka tento kraj na juhovýchode Českej republiky nielen svojou polohou neďaleko hraníc, ale i množstvom historických pamiatok a prírodných atraktivít, z ktorých niektoré dokonca chráni UNESCO. Ďalším dôvodom prečo juhomoravský kraj navštíviť sú bez sporu jeho srdeční, pohostinní a hlavne hrdí obyvatelia, ktorí sú pyšní na to, že žijú práve na južnej Morave. A podľa všetkého majú na svoju hrdosť naozaj nárok, len posúďte sami.

  Prehliadku krajom je nutne začať jeho metropolou, ktorá je druhé najväčšie mesto republiky Brno. Toto mesto je mestom histórie, kultúry i priemyslu, rozkladajúcim sa na sútoku Svratky a Svitavy, predstavuje prirodzené spádové centrum celej južnej Moravy. V Brne nájdeme mnoho pozoruhodností, ale bohužiaľ sa na túto stránku všetky nevojdú. Navštívte trebárs unikátne múzeum prehistórie, v pavilónu Anthropos nájdete dokonca i preparovaného mamuta. Okrem iného sa v moravskom hlavnom meste koná každoročne približne 50 medzinárodných veľtrhov a výstav. Každému motorovému nadšencovi je potom veľmi dobre známy slávny Masarykov okruh-Autodrom Brno. A pokiaľ vo veľkomeste zatúžite po rekreácii, kúpaniu a pamiatkach zájdite si na Brnenskú priehradu a potom trebárs na hrad Špilberk.

  Nemajte strach, mesto ponúka i mnoho zábavných centier, obchodov, športovísk, divadiel, klubov a diskoték. Ale nejde opomenúť ani architektonické perly v okolí Brna - renesančný zámok v Bučoviciach, barokový zámok v Slavkove u Brna a tiež gotický kláštor v Predkláštorí u Tišnova s unikátnym gotickým portálom. Ďalšia Vaša cesta po kraji by mala viesť do Moravského krasu a jeho okolia. Uvidíte tu tajomné jaskyne a hlboké údolia, ktorých úbočie lemujú skalné masívy a kde sa strácajú vodné toky tiež s lesami, nad ktorými naraz preblesknú veže hradov alebo kopule pútnych miest. Pocity pri pobyte na dne našej najhlbšej priepasti Macochy alebo pri plavbe po podzemnej riečke zažijete len tu.

  Ďalej potom v juhomoravskom kraji môžete navštíviť hneď štyri miesta chránené UNESCO: Lednicko-valtický areál, Vilu Tugendhat v Brne, chránenú krajinnú oblasť Pálava a chránenú krajinnú oblasť Biele Karpaty - všetky sú na zozname právom a ani u jedného z miest nebudete svojej návštevy ľutovať. Rozpisovať sa o nich a krásach kraja podrobne by bolo zbytočné, ich veľkoleposť a nádheru slová aj tak dokážu zachytiť len napol. Pokiaľ chcete naozaj poznať južnú Moravu, jej obyvateľov a vôbec tunajšiu atmosféru, nezostane Vám než sa do kúzelného kraja vína a vínnych sklepov vypraviť osobne. To všetko je tiež jednou z dominánt tejto oblasti, vína z Južnej Moravy sú známe nielen v Českej republike ale i u ozajstných znalcov z celého sveta. A pokiaľ ste neprišli len piť, tak ani o šport tu nie je núdza, vyskúšajte napríklad niektoré z mnoho cyklotrás, ktoré sa nachádzajú na území celého kraja a všetkých jeho častí.

  O atmosfére vo vyhlásenom vinárskom kraji bolo napísané a rozprávané mnoho, ale dokiaľ to nepoznáte na vlastnej koži, nepoznáte Moravu.

Najnovšie recenzie Česká republika - Južná Morava

Celkom: 8,4 Hotel čistý, perzonál vstřícný.

 • 9 Ubytovanie
 • 7 Strava
 • 9 Okolie
 • 8 Cena

Celkové zhrnutie
Hotel čistý, perzonál vstřícný. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Výborné.

Strava
Strava normální - hotelová. Měli jsme požadavek na bezlepkovou dietu a ta nebyla akceptována - škoda.

Služby hotela
Wellness nové a na dobré úrovni.

Jiří Pilát, 12.01.2022, Dátum pobytu: 7.1. - 9.1.2022
Oblasť: Česká republika Česká republika, Južná Morava, Hotel: Harmonie

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 9,2 Bylo to dobré.dost čistý vzduch

 • 9 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 9 Okolie
 • 9 Cena

Celkové zhrnutie
Bylo to dobré.dost čistý vzduch Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Bylo průměrné a bez závad

Strava
vynikající

Služby hotela
tak na dvojku,bez závad

Pláž
nebyla

Vítězslav Buzek, 15.12.2021, Dátum pobytu: 10.12. - 12.12.2021
Oblasť: Česká republika Česká republika, Južná Morava, Hotel: Harmonie

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 7,2 Cena zájezdu odpovídala kvalitě.

 • 7 Ubytovanie
 • 5 Strava
 • 9 Okolie
 • 8 Cena

Celkové zhrnutie
Cena zájezdu odpovídala kvalitě. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Ubytování starší, ale dostačující.

Strava
Spíše podprůměrná.

Služby hotela
Wellness bylo potřeba doplatit při polopenzi u Čedoku.

Martina T., 08.12.2021, Dátum pobytu: 3.12. - 5.12.2021
Oblasť: Česká republika Česká republika, Južná Morava, Hotel: Harmonie

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Všetky recenzie Česká republika - Južná Morava