Česká republika - Južná Morava Česká republika

 • Popis

  Juhomoravský kraj tvorí bez nadstávky križovatku Európy.

  Od pradávna sa na jeho území pretínali cesty medzi západom, severom a juhom. I dnes láka tento kraj na juhovýchode Českej republiky nielen svojou polohou neďaleko hraníc, ale i množstvom historických pamiatok a prírodných atraktivít, z ktorých niektoré dokonca chráni UNESCO. Ďalším dôvodom prečo juhomoravský kraj navštíviť sú bez sporu jeho srdeční, pohostinní a hlavne hrdí obyvatelia, ktorí sú pyšní na to, že žijú práve na južnej Morave. A podľa všetkého majú na svoju hrdosť naozaj nárok, len posúďte sami.

  Prehliadku krajom je nutne začať jeho metropolou, ktorá je druhé najväčšie mesto republiky Brno. Toto mesto je mestom histórie, kultúry i priemyslu, rozkladajúcim sa na sútoku Svratky a Svitavy, predstavuje prirodzené spádové centrum celej južnej Moravy. V Brne nájdeme mnoho pozoruhodností, ale bohužiaľ sa na túto stránku všetky nevojdú. Navštívte trebárs unikátne múzeum prehistórie, v pavilónu Anthropos nájdete dokonca i preparovaného mamuta. Okrem iného sa v moravskom hlavnom meste koná každoročne približne 50 medzinárodných veľtrhov a výstav. Každému motorovému nadšencovi je potom veľmi dobre známy slávny Masarykov okruh-Autodrom Brno. A pokiaľ vo veľkomeste zatúžite po rekreácii, kúpaniu a pamiatkach zájdite si na Brnenskú priehradu a potom trebárs na hrad Špilberk.

  Nemajte strach, mesto ponúka i mnoho zábavných centier, obchodov, športovísk, divadiel, klubov a diskoték. Ale nejde opomenúť ani architektonické perly v okolí Brna - renesančný zámok v Bučoviciach, barokový zámok v Slavkove u Brna a tiež gotický kláštor v Predkláštorí u Tišnova s unikátnym gotickým portálom. Ďalšia Vaša cesta po kraji by mala viesť do Moravského krasu a jeho okolia. Uvidíte tu tajomné jaskyne a hlboké údolia, ktorých úbočie lemujú skalné masívy a kde sa strácajú vodné toky tiež s lesami, nad ktorými naraz preblesknú veže hradov alebo kopule pútnych miest. Pocity pri pobyte na dne našej najhlbšej priepasti Macochy alebo pri plavbe po podzemnej riečke zažijete len tu.

  Ďalej potom v juhomoravskom kraji môžete navštíviť hneď štyri miesta chránené UNESCO: Lednicko-valtický areál, Vilu Tugendhat v Brne, chránenú krajinnú oblasť Pálava a chránenú krajinnú oblasť Biele Karpaty - všetky sú na zozname právom a ani u jedného z miest nebudete svojej návštevy ľutovať. Rozpisovať sa o nich a krásach kraja podrobne by bolo zbytočné, ich veľkoleposť a nádheru slová aj tak dokážu zachytiť len napol. Pokiaľ chcete naozaj poznať južnú Moravu, jej obyvateľov a vôbec tunajšiu atmosféru, nezostane Vám než sa do kúzelného kraja vína a vínnych sklepov vypraviť osobne. To všetko je tiež jednou z dominánt tejto oblasti, vína z Južnej Moravy sú známe nielen v Českej republike ale i u ozajstných znalcov z celého sveta. A pokiaľ ste neprišli len piť, tak ani o šport tu nie je núdza, vyskúšajte napríklad niektoré z mnoho cyklotrás, ktoré sa nachádzajú na území celého kraja a všetkých jeho častí.

  O atmosfére vo vyhlásenom vinárskom kraji bolo napísané a rozprávané mnoho, ale dokiaľ to nepoznáte na vlastnej koži, nepoznáte Moravu.

Najnovšie recenzie Česká republika - Južná Morava

Celkom: 7.2 Dovolená v Luhačovicích se nám celkově moc líbila.

 • 7 Ubytovanie
 • 5 Strava
 • 9 Okolie
 • 8 Cena

Celkové zhrnutie
Dovolená v Luhačovicích se nám celkově moc líbila. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Ubytování v pohodě.

Strava
Strava, klasika,nebylo to špatné,ale určité bych byla raději,kdyby byly rozmanitější jídla!! V jídelně na omdlení,strašný vzduch,jsou tam hlavně staré a starší lidé, na tu obrovskou místnost otevřené dvě ventylačky,to byla hrůza!!

Služby hotela
Hotel,jako dříve,když se jezdilo do velkých hotelů,hodně lidi,ale v pohodě.

Pláž
Pláž a bazén kousek od hotelu,bezvadný!!!

Lenka Tylová, 20.06.2022, Dátum pobytu: 12.6. - 16.6.2022
Oblasť: Česká republika Česká republika, Južná Morava, Hotel: Harmonie

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 8 Celkově pěkný zážitek.

 • 7.5 Ubytovanie
 • 9 Strava
 • 8 Cena

Celkové zhrnutie
Celkově pěkný zážitek. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Nepohodlné postele.

Strava
Výborná

Služby hotela
Fantastické, obzvláště služby Maršála, prohlídka hřiště, vysvětlení....

web:review_paragraph_heading_18
Golf, plavání

Kateřina N., 17.06.2022, Dátum pobytu: 3.6. - 5.6.2022
Oblasť: Česká republika Česká republika, Južná Morava, Hotel: Kaskáda Golf Hotel

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 10 Prijemny a ochotny personal,ciste a moderni prostredi, kuchyne top. Nema zadnou chybu.

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Prijemny a ochotny personal,ciste a moderni prostredi, kuchyne top. Nema zadnou chybu. Zobraziť celú recenziu

Zuzana Stolaříková, 08.06.2022, Dátum pobytu: 3.6. - 5.6.2022
Oblasť: Česká republika Česká republika, Južná Morava, Hotel: Spa Resort Lednice

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 10 Hotel byl moc příjemný, výborné jídlo. Velikou výhodou bylo jeho umístění a působí rodinným dojmem, na nic si nehraje, ale služby na...

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Hotel byl moc příjemný, výborné jídlo. Velikou výhodou bylo jeho umístění a působí rodinným dojmem, na nic si nehraje, ale služby na vysoké úrovni. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Velké pokoje, jen bohužel bez klimatizace. Polovina pokojů je umístěna myslím si. na sever k řece a je poměrně chládek.

Strava
Výborné, chutné, rozmanité, čerstvé. Více než odpovídalo počtu hvězdiček.

Služby hotela
Bez problémů.

Jana H., 08.06.2022, Dátum pobytu: 2.6. - 4.6.2022
Oblasť: Česká republika Česká republika, Južná Morava, Hotel: Galant (ex. My Hotel)

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Všetky recenzie Česká republika - Južná Morava