Tunisko Tunisko

Oficiálny názov: Tuniská republika
Hlavné mesto: Tunis
Štátne zriadenie: republika pluralitného typu s jednokomorovým parlamentom
Náboženstvo: sunnitskí moslimovia 99%
Úradný jazyk: Úradným jazykom je v Tunisku arabčina , využijete ale i francúzštinu, angličtinu, nemčinu a taliančinu
Časový posun: po celý rok rovnaký ako u nás

Tunisko - zájazdy od 302 €

O TUNISKUTunisko - krajina ďatlí, mora a piesku

Oficiálny názov štátu, ktorý sa rozkladá na rozlohe 163 610 km2, je Tuniská republika. Má takmer 10 miliónov obyvateľov, ich úradným jazykom je arabčina a náboženstvom z 99% islám. Vo všetkých oblastiach života v Tunisku je však výrazne patrný fracúzsky vplyv. Vlastnosťami, ktoré najlepšie vystihujú mentalitu obyvateľov Tuniska, sú pohostinnosť a srdečnosť. Tunisko má za sebou veľmi bohatú históriu. Zažilo obdobie slávy i časy, kedy bolo pod cudzou nadvládou. Priaznivá i menej priaznivé obdobia však prestali bez straty vlastnej identity a tolerancie voči ostatným kultúram. K ceste do Tuniska postačí len platný cestovný pas, nevyžaduje sa žiadne očkovanie a pri využití služieb cestovnej kancelárie nie je treba ani samostatné vízum. Je zakázané do Tuniska dovážať tuniskú menu, akékoľvek zbrane okrem loveckých, výbušniny, pornografiu a drogy.

Tuniská geografia a poloha

Tunisko leží v severnej časti afrického kontinentu a jeho susedia sú Líbia a Alžírsko. Len 137 km po mori delí Tunisko od Sicílie. Hlavným mestom je Tunis, ďalším významným napríklad Kartágo. medzi naobľúbenejšie turistické lokality patrí Djerba, Sousse, Tunis, Tabarka, Nabeul, Gammarth, Hammamet, Skanes, Mahdia, Monastir, Port El Kantaoui a Jasmine Hammamet.

Nezameniteľné kvality Tuniska

Tunisko sústreďuje na jednom mieste rôzne turisticky atraktívne prvky, pre ktoré sú veľmi vyhľadávanými ostatné krajiny ležiace u Stredozemného mora. Je preslávené svojou vynikajúcou kuchyňou, okrem vlastných špecialít však ponúka turistom i lahôdky kuchyne medzinárodnej. Vyniká rovnako širokým spektrom športových i iných aktivít, spôsobov a možností, ako v tejto destinácii tráviť dovolenku. V neposlednej rade sa môže pochváliť až neskutočnou rozmanitosťou prírodných krás, jedinečnostťou rastlinných a živočíšnych druhov a množstvom kultúrnych zážitkov, ktoré sprostredkováva usporiadaním tradičných miestnych osláv a festivalov.

Nečakané umelecké zážitky

Keď Vás kultúra arabského sveta zatiaľ príliš neoslovila, ponášteve Tuniska sa táto situácia nepochybne zmení. Vďaka podpore tuniskej vlády sa V Tunisku veľkej popularitte tešia všetky krásne umenia i netradičné umelecké štýly. Obdivovať môžete efektné tuniské maliarstvo, pôsobivé dramata i nevšednú architektúru. Asi najčastejšie sa ale stretnete s tuniskou hudbou a originálnymi tancami. Iste budete veľmi milo prekvapení, Tunisko je totiž v tomto smere krajinou skutočne svojbojnou, miestny umelci sa do všetkého svojho konania púšťajú s neutíchajúcim nadšením a fascinujúce výsledky ich práce tomu dokonale odpovedajú.

Skutočná fata morgana

Odborne povedané sa jedná o stav teplotnej inverzie, ktorý sa prejavuje zrkadlením vzdialeného objektu vo vzduchu. Žiadne také vysvetlenie Vám ale patrne stačiť nebude, keď budete mať šťastie a behom horúceho dňa v Tunisku tú svoju fata morganu uvidíte. Až už sa to stane nad saharským pieskom alebo na okraji soľných jazier, vedecký názor bude asi to posledné, po čom by ste v takovom okamžiku túžili. Mnoho lákavejšie by bolo, sa onoho prchlivého odrazu trebárs len na sekundu dotknúť. To sa Vám ale bohužiaľ nepodarí. S rovnakým tajomstvom, s ktorým sa Vám zjaví, sa za chvíľočku zase rozplynie do stratena.

Tunisko - zájazdy od 302 €

Najnovšie recenzie Tunisko

Celkom: 9.8 Velmi pěkné ubytování, úklid perfektní, čistota. Jídlo vynikající, vždy bylo z čeho vybrat.

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 9 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Velmi pěkné ubytování, úklid perfektní, čistota. Jídlo vynikající, vždy bylo z čeho vybrat. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Ubytování pěkné, čistota všude.

Strava
Vynikající, rozmanitá, dostatek všeho.

Služby hotela
Služby perfektní, recepce, úklid i obsluha v restauraci.

Pláž
Moře krásné a teplé. Byly chaluhy, ale je to příroda. Nic, co by nám vadilo. Chaluhy se přešly a dál krásné moře.

Sylvie M., Overená recenzia (Invia.cz), Hodnotené: 17.07.2024, Dátum pobytu: 6.7. - 13.7.2024
Oblasť: Tunisko Tunisko, Djerba, Hotel: Aljazira Beach & Spa

Celkom: 6.5 Celkově jsme byli jako rodina velmi spokojení. Hotel je přímo na písečné pláži s velmi pozvolným vstupem do moře. Hloubka po cca 25m po...

 • 6 Ubytovanie
 • 5 Strava
 • 7 Okolie
 • 8 Cena

Celkové zhrnutie
Celkově jsme byli jako rodina velmi spokojení. Hotel je přímo na písečné pláži s velmi pozvolným vstupem do moře. Hloubka po cca 25m po kolena, pak již trochu přímější. Výborné pro děti, které nemusí nosit rukávky a rodič se nebojí že by se utopilo. Na pláži jsou od hotelu 2 členové ostrahy a střeží hosty, aby je prodejci příliš neotravovali. Prodejci jsou také velmi milí a když je odmítnete, tak v poklidu odejdou. Hotelový bazén velmi čistý a také od naprosté mělčiny až po hloubku pozvolný. Aquapark by mohl být lepší, ale na týden naprosto postačuje. Nenáročné určitě potěší. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Pokoj byl velmi prostorný s obrovskou koupelnou. Všechny pokoje mají překrásný výhled. Každodenní úklid s dýškem byl vždy k naprosté spokojenosti. Méně chladila klimatizace, avšak jsme to neřešili (dalo se to přežít). Balkon s výhledem na bazén a moře jen doplnil skvělý pocit z pobytu.

Strava
Jídelna velmi prostorná a klimatizovaná. Zároveň při pobytu můžete využít 3 a la carte restaurace. Jídlo je v nich jen trochu odlišné od hlavní jídelny, nicméně velmi dobré. Nabídka jídel by se mohla zlepšit, jelikož je vše stejné po celý pobyt. Zároveň pálivé, tudíž děti moc nenadchne. Dětská jídla se zde bohužel nenajdou (kečup, hranolky, řízek apod...). Rýže a těstoviny všechny kořeněné, příp. pálivé. V jídelně jsme našli v uličce švába, kterého veškerý personál překračoval (i přesto, že jej viděli) a nakonec ho jeden z uklízečů kopl pod stůl, aby nebyl vidět. Bar s nealko nápoji je zde pouze u bazénu, kde logicky je vždy fronta. Při obědu a večeři je naopak jen uvnitř, tudíž opět fronta. Personál v jídelně rozlévá pouze do papírových 1dcl kelímků, takže se člověk moc nenapije. Voda je naštěstí k dispozici i v balených pet lahvích a dají vám ji kdykoliv, což beru jako velké +. Ve venkovním baru dávají plastové kelímky, které byly většinou prasklé (někomu dřív určitě spadly na dlažbu) a tudíž tečou.

Služby hotela
Celkově bych hotel hodnotil 7/10. Společné prostory byly čisté a hezky vybavené. Na chodbách (kde nebyly žádná okna) se svítilo jen večer, avšak tma zde byla i přes den. Celkem zajímavé zkusit slepeckou chůzi. Obchod s suvenýry by mohl být na mé gusto trochu větší a lépe vybavený, ale každého názor. 3 a la carte restaurace dělaly dobrý dojem. Na pláži bych uvítal aspoň 1 bar s nealko nápoji. Vléct se k bazénu pro 4 kelímky pití pro rodinu za chvíli omrzí, ikdyž to není daleko. Cesta je z letiště celkem krátká (cca 45 minut) v klimatizovaném autobusu.

Pláž
Pláž každý den udržovaná. Vždy ráno shrabali řasy, shrabali mezi lehátky příp. odpadky od hostů a uklidili všechny potahy na lehátka aby nebyly špinavé. Taktéž u bazénu. Pozvolný sestup naprosto ideální pro děti. Velmi jemný písek.

Filip K., Overená recenzia (Invia.cz), Hodnotené: 17.07.2024, Dátum pobytu: 7.7. - 13.7.2024
Oblasť: Tunisko Tunisko, Monastir, Hotel: Skanes Serail & Aquapark

Celkom: 10 Byly sme spokojený dovolená byla super

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Byly sme spokojený dovolená byla super Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Cena odpovídá ubytování

Strava
Výborná

Služby hotela
Výborná

Pláž
Výborná

Michaela M., Overená recenzia (Invia.cz), Hodnotené: 16.07.2024, Dátum pobytu: 6.7. - 13.7.2024
Oblasť: Tunisko Tunisko, Djerba, Hotel: Dar Jerba Narjess

Celkom: 6.9 Dovolená byla super, ale co nám vadilo bylo že byli upřednostňováni návštěvníci co platili hotově ti měli přednost před klienty all...

 • 9.5 Ubytovanie
 • 8 Strava
 • 2 Okolie
 • 8 Cena

Celkové zhrnutie
Dovolená byla super, ale co nám vadilo bylo že byli upřednostňováni návštěvníci co platili hotově ti měli přednost před klienty all inclusive. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Hotel byl pěkný, čistý a pokoj každý den uklizený.

Strava
Jídla byl dostatek, žádné fronty.

Služby hotela
Vše bylo v pořádku.

Pláž
Pláž je hned u hotelu, hotelová pláž byla docela čistá, hotelová obsluha na pláži okamžitě obstarala dostatek lehátek, kterých bylo dostatek. Část veřejné pláže byla špinavá, plná odpadků a v moři dokonce bylo i sklo. Docela dost medůz.

Renáta L., Overená recenzia (Invia.cz), Hodnotené: 16.07.2024, Dátum pobytu: 3.7. - 11.7.2024
Oblasť: Tunisko Tunisko, Sousse, Hotel: Mövenpick Resort & Marine Spa

Všetky recenzie Tunisko