Tunisko Tunisko

Oficiálny názov: Tuniská republika
Hlavné mesto: Tunis
Štátne zriadenie: republika pluralitného typu s jednokomorovým parlamentom
Náboženstvo: sunnitskí moslimovia 99%
Úradný jazyk: Úradným jazykom je v Tunisku arabčina , využijete ale i francúzštinu, angličtinu, nemčinu a taliančinu
Časový posun: po celý rok rovnaký ako u nás

Tunisko - zájazdy od 433 EUR

O TUNISKUTunisko - krajina ďatlí, mora a piesku

Oficiálny názov štátu, ktorý sa rozkladá na rozlohe 163 610 km2, je Tuniská republika. Má takmer 10 miliónov obyvateľov, ich úradným jazykom je arabčina a náboženstvom z 99% islám. Vo všetkých oblastiach života v Tunisku je však výrazne patrný fracúzsky vplyv. Vlastnosťami, ktoré najlepšie vystihujú mentalitu obyvateľov Tuniska, sú pohostinnosť a srdečnosť. Tunisko má za sebou veľmi bohatú históriu. Zažilo obdobie slávy i časy, kedy bolo pod cudzou nadvládou. Priaznivá i menej priaznivé obdobia však prestali bez straty vlastnej identity a tolerancie voči ostatným kultúram. K ceste do Tuniska postačí len platný cestovný pas, nevyžaduje sa žiadne očkovanie a pri využití služieb cestovnej kancelárie nie je treba ani samostatné vízum. Je zakázané do Tuniska dovážať tuniskú menu, akékoľvek zbrane okrem loveckých, výbušniny, pornografiu a drogy.

Tuniská geografia a poloha

Tunisko leží v severnej časti afrického kontinentu a jeho susedia sú Líbia a Alžírsko. Len 137 km po mori delí Tunisko od Sicílie. Hlavným mestom je Tunis, ďalším významným napríklad Kartágo. medzi naobľúbenejšie turistické lokality patrí Djerba, Sousse, Tunis, Tabarka, Nabeul, Gammarth, Hammamet, Skanes, Mahdia, Monastir, Port El Kantaoui a Jasmine Hammamet.

Nezameniteľné kvality Tuniska

Tunisko sústreďuje na jednom mieste rôzne turisticky atraktívne prvky, pre ktoré sú veľmi vyhľadávanými ostatné krajiny ležiace u Stredozemného mora. Je preslávené svojou vynikajúcou kuchyňou, okrem vlastných špecialít však ponúka turistom i lahôdky kuchyne medzinárodnej. Vyniká rovnako širokým spektrom športových i iných aktivít, spôsobov a možností, ako v tejto destinácii tráviť dovolenku. V neposlednej rade sa môže pochváliť až neskutočnou rozmanitosťou prírodných krás, jedinečnostťou rastlinných a živočíšnych druhov a množstvom kultúrnych zážitkov, ktoré sprostredkováva usporiadaním tradičných miestnych osláv a festivalov.

Nečakané umelecké zážitky

Keď Vás kultúra arabského sveta zatiaľ príliš neoslovila, ponášteve Tuniska sa táto situácia nepochybne zmení. Vďaka podpore tuniskej vlády sa V Tunisku veľkej popularitte tešia všetky krásne umenia i netradičné umelecké štýly. Obdivovať môžete efektné tuniské maliarstvo, pôsobivé dramata i nevšednú architektúru. Asi najčastejšie sa ale stretnete s tuniskou hudbou a originálnymi tancami. Iste budete veľmi milo prekvapení, Tunisko je totiž v tomto smere krajinou skutočne svojbojnou, miestny umelci sa do všetkého svojho konania púšťajú s neutíchajúcim nadšením a fascinujúce výsledky ich práce tomu dokonale odpovedajú.

Skutočná fata morgana

Odborne povedané sa jedná o stav teplotnej inverzie, ktorý sa prejavuje zrkadlením vzdialeného objektu vo vzduchu. Žiadne také vysvetlenie Vám ale patrne stačiť nebude, keď budete mať šťastie a behom horúceho dňa v Tunisku tú svoju fata morganu uvidíte. Až už sa to stane nad saharským pieskom alebo na okraji soľných jazier, vedecký názor bude asi to posledné, po čom by ste v takovom okamžiku túžili. Mnoho lákavejšie by bolo, sa onoho prchlivého odrazu trebárs len na sekundu dotknúť. To sa Vám ale bohužiaľ nepodarí. S rovnakým tajomstvom, s ktorým sa Vám zjaví, sa za chvíľočku zase rozplynie do stratena.

Tunisko - zájazdy od 433 EUR

Najnovšie recenzie Tunisko

Celkom: 6,2 Příjemná dovolená až na jídlo které tedy nebylo dobré jsme si dovolenku užily

 • 6 Ubytovanie
 • 4 Strava
 • 8 Okolie
 • 7 Cena

Celkové zhrnutie
Příjemná dovolená až na jídlo které tedy nebylo dobré jsme si dovolenku užily Zobraziť celú recenziu

Daniela U., 21.02.2019, Dátum pobytu: 10.10. - 17.10.2018
Oblasť: Tunisko Tunisko, Djerba, Hotel: Dar Djerba Zahra

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 1,6 V horším letadlem jsem nikdy neletěla , cesta na hotel byla v pořádku . Hotel jedna velká hrůza náš delegát se tam objevil jednou za čas....

 • 1 Ubytovanie
 • 2 Strava
 • 1 Okolie
 • 3 Cena

Celkové zhrnutie
V horším letadlem jsem nikdy neletěla , cesta na hotel byla v pořádku . Hotel jedna velká hrůza náš delegát se tam objevil jednou za čas. Jídlo hrozný jíst smažený salám , jak na táboře to se jen tak nevidí. Perlivou vodu dostávali jenom Rusové my jsem pro ně odpad. Chtěli jste pití museli jste dát Typy jinak nic . Plàž vyfocenà z druhýho hotelu .. v moři plavala lednička :D. Zlatý Egypt, kde je moře čistý . Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Pokoj - aspoň že byl každý den uklizený . Jediný co bylo nechutný na umyvadle zaschlá krev.

Strava
Jídlo se nedalo jist. Celý pobyt jenom rýže , zelenina , pečivo když zbylo

Služby hotela
Jediný co že na recepci jela WiFi

Pláž
Vstup dobrý potom hrůza , 3 lehátka + deštníky zbytek rozbity . More špinavé . Pláž špinavá neuklizená . Potápění nebylo ani možné. Jeda velká hrůza . Musíte zavřít obě oči aby to bylo ok .

Kristýna Poláková, 20.02.2019, Dátum pobytu: 23.9. - 30.9.2018
Oblasť: Tunisko Tunisko, Monastir, Hotel: Rosa Rivage

Bola táto recenzia užitočná? Áno (1) Nie (0)

Celkom: 7 Dovolená byla super. Hotel i personál na 1. Byli jsme opravdu spokojení.

 • 7 Ubytovanie
 • 6 Strava
 • 6 Okolie
 • 9 Cena

Celkové zhrnutie
Dovolená byla super. Hotel i personál na 1. Byli jsme opravdu spokojení. Zobraziť celú recenziu

Eliška L., 19.02.2019, Dátum pobytu: 4.10. - 11.10.2018
Oblasť: Tunisko Tunisko, Sousse, Hotel: Tour Khalef

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 9 Hotel Marhaba Resort je určitě správná volba a mohu určitě doporučit. Za mě - jeden z lepších hotelů. Tento Resort má výbornou polohu, ať...

 • 9 Ubytovanie
 • 9 Strava
 • 9 Okolie
 • 9 Cena

Celkové zhrnutie
Hotel Marhaba Resort je určitě správná volba a mohu určitě doporučit. Za mě - jeden z lepších hotelů. Tento Resort má výbornou polohu, ať se vydáme na procházky vlevo či vpravo od hotelu, stále jsme v centru města Sousse, se spoustou kaváren, obchodů.

Pokud ještě někdy navštívím město Sousse, toto bude jasná volba pro můj další pobyt. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Ubytování splnilo mé očekávání. Všechny prostorné pokoje v hlavní budově jsou orientovány s výhledem na moře, každý pokoj s balkonem nebo terasou, též prostorná koupelna s WC (novější vybavení včetně obkladů), úklid každý den.

Strava
Každému hostu je v jídelně přidělen jeho stůl, takže nemusí dopředu přemýšlet, zda bude v hotelové restauraci mít volný stůl na snídani, oběd či večeři po celou dobu svého pobytu. Je to velká výhoda i v tom, že Vás obsluhuje téměř stejný personál, který má na starosti vždy určitý počet stolů a již z dálky Vás vítá.

Strava byla vynikající, každý den bylo na výběr více druhů masa, včetně nějakého grilovaného, více příloh a co mě hodně překvapilo, každý den více druhů ryb jako losos, tuňák, krevety, krabi a jejich místní ryby.

Služby hotela
V hotelovém areálu je i vnitřní bazén, kterého jsem samozřejmě v tuto roční dobu využila, dále fitness centrum, noční klub.

Hotelový personál je velice ochotný a vstřícný a o cokoliv požádáte, bude splněno.

Pláž
Bohužel v této roční době nemohu zhodnotit pláž, viděla jsem jen , že je zde i plážový bar, dále plážová restaurace, ze které je krásný výhled přímo na moře a v létě tu musí být překrásně.

Regina Janouchová, 16.02.2019, Dátum pobytu: 5.2. - 12.2.2019
Oblasť: Tunisko Tunisko, Sousse, Hotel: Marhaba Resort

Bola táto recenzia užitočná? Áno (1) Nie (0)

Celkom: 6,2 S manzelem jsme byli spokojeni. Akorat bylo po sezone, takze min lidi, omezene sluzby. Vsude zamestnanci hotelu nabizeli vylety atp. To...

 • 6,5 Ubytovanie
 • 9 Strava
 • 3 Okolie
 • 6 Cena

Celkové zhrnutie
S manzelem jsme byli spokojeni. Akorat bylo po sezone, takze min lidi, omezene sluzby. Vsude zamestnanci hotelu nabizeli vylety atp. To bylo otravne. Zobraziť celú recenziu

Klára V., 15.02.2019, Dátum pobytu: 6.10. - 16.10.2018
Oblasť: Tunisko Tunisko, Port El Kantaoui, Hotel: Soviva Resort

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Všetky recenzie Tunisko