Tunisko Tunisko

Oficiálny názov: Tuniská republika
Hlavné mesto: Tunis
Štátne zriadenie: republika pluralitného typu s jednokomorovým parlamentom
Náboženstvo: sunnitskí moslimovia 99%
Úradný jazyk: Úradným jazykom je v Tunisku arabčina , využijete ale i francúzštinu, angličtinu, nemčinu a taliančinu
Časový posun: po celý rok rovnaký ako u nás

Tunisko - zájazdy od 299 EUR

O TUNISKUTunisko - krajina ďatlí, mora a piesku

Oficiálny názov štátu, ktorý sa rozkladá na rozlohe 163 610 km2, je Tuniská republika. Má takmer 10 miliónov obyvateľov, ich úradným jazykom je arabčina a náboženstvom z 99% islám. Vo všetkých oblastiach života v Tunisku je však výrazne patrný fracúzsky vplyv. Vlastnosťami, ktoré najlepšie vystihujú mentalitu obyvateľov Tuniska, sú pohostinnosť a srdečnosť. Tunisko má za sebou veľmi bohatú históriu. Zažilo obdobie slávy i časy, kedy bolo pod cudzou nadvládou. Priaznivá i menej priaznivé obdobia však prestali bez straty vlastnej identity a tolerancie voči ostatným kultúram. K ceste do Tuniska postačí len platný cestovný pas, nevyžaduje sa žiadne očkovanie a pri využití služieb cestovnej kancelárie nie je treba ani samostatné vízum. Je zakázané do Tuniska dovážať tuniskú menu, akékoľvek zbrane okrem loveckých, výbušniny, pornografiu a drogy.

Tuniská geografia a poloha

Tunisko leží v severnej časti afrického kontinentu a jeho susedia sú Líbia a Alžírsko. Len 137 km po mori delí Tunisko od Sicílie. Hlavným mestom je Tunis, ďalším významným napríklad Kartágo. medzi naobľúbenejšie turistické lokality patrí Djerba, Sousse, Tunis, Tabarka, Nabeul, Gammarth, Hammamet, Skanes, Mahdia, Monastir, Port El Kantaoui a Jasmine Hammamet.

Nezameniteľné kvality Tuniska

Tunisko sústreďuje na jednom mieste rôzne turisticky atraktívne prvky, pre ktoré sú veľmi vyhľadávanými ostatné krajiny ležiace u Stredozemného mora. Je preslávené svojou vynikajúcou kuchyňou, okrem vlastných špecialít však ponúka turistom i lahôdky kuchyne medzinárodnej. Vyniká rovnako širokým spektrom športových i iných aktivít, spôsobov a možností, ako v tejto destinácii tráviť dovolenku. V neposlednej rade sa môže pochváliť až neskutočnou rozmanitosťou prírodných krás, jedinečnostťou rastlinných a živočíšnych druhov a množstvom kultúrnych zážitkov, ktoré sprostredkováva usporiadaním tradičných miestnych osláv a festivalov.

Nečakané umelecké zážitky

Keď Vás kultúra arabského sveta zatiaľ príliš neoslovila, ponášteve Tuniska sa táto situácia nepochybne zmení. Vďaka podpore tuniskej vlády sa V Tunisku veľkej popularitte tešia všetky krásne umenia i netradičné umelecké štýly. Obdivovať môžete efektné tuniské maliarstvo, pôsobivé dramata i nevšednú architektúru. Asi najčastejšie sa ale stretnete s tuniskou hudbou a originálnymi tancami. Iste budete veľmi milo prekvapení, Tunisko je totiž v tomto smere krajinou skutočne svojbojnou, miestny umelci sa do všetkého svojho konania púšťajú s neutíchajúcim nadšením a fascinujúce výsledky ich práce tomu dokonale odpovedajú.

Skutočná fata morgana

Odborne povedané sa jedná o stav teplotnej inverzie, ktorý sa prejavuje zrkadlením vzdialeného objektu vo vzduchu. Žiadne také vysvetlenie Vám ale patrne stačiť nebude, keď budete mať šťastie a behom horúceho dňa v Tunisku tú svoju fata morganu uvidíte. Až už sa to stane nad saharským pieskom alebo na okraji soľných jazier, vedecký názor bude asi to posledné, po čom by ste v takovom okamžiku túžili. Mnoho lákavejšie by bolo, sa onoho prchlivého odrazu trebárs len na sekundu dotknúť. To sa Vám ale bohužiaľ nepodarí. S rovnakým tajomstvom, s ktorým sa Vám zjaví, sa za chvíľočku zase rozplynie do stratena.

Tunisko - zájazdy od 299 EUR

Najnovšie recenzie Tunisko

Celkom: 8,8 Hotel bol uplne v poriadku,sluzby tiez.Nemam co vytknut.Boli sme nadmieru spokojni.

 • 9 Ubytovanie
 • 9 Strava
 • 8 Okolie
 • 9 Cena

Celkové zhrnutie
Hotel bol uplne v poriadku,sluzby tiez.Nemam co vytknut.Boli sme nadmieru spokojni. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Izby pekne,ciste,denne upratane.

Pláž
Kedze sme boli v hoteli v novembri,je pre nas tazke hodnotit plaz.Pozitivim je ,ze pristup na plaz je skvely.

Jana Banyaszova, 01.12.2016, Dátum pobytu: 21.11. - 28.11.2016
Oblasť: Tunisko Tunisko, Monastir, Hotel:SENTIDO Rosa Beach

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

SENTIDO Rosa Beach, Monastir, Tunisko Jana Banyaszova 2016-12-01 8.8 1 10 SENTIDO ROSA BEACH

Celkom: 6,2 Po přečtení recenzí jsem se začala doslova bát, kam to vlastně jedu (a že toho mám v Tunisku už hodně nacestováno a bydlela jsem všude...

 • 6,5 Ubytovanie
 • 6 Strava
 • 6 Okolie
 • 6 Cena

Celkové zhrnutie
Po přečtení recenzí jsem se začala doslova bát, kam to vlastně jedu (a že toho mám v Tunisku už hodně nacestováno a bydlela jsem všude možně). Každopádně jsem si nakonec řekla, že nic nemůže být tak hrozné a že si obrázek udělám sama, což jsem také učinila. Z mého pohledu to byla fajn dovolená a žádná zde popisovaná hrůza se nekonala. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Hotel byl prázdný (cca 30 lidí), takže jsem pokoj s výhledem na vstupní bránu bez problémů (a bez bakšiše) vyměnila za výhled na bazén. Vybavení pokoje standard, nábytek sice možná trošku starší, ale funkční, nic rozpadlého. Vše fungovalo bez problémů (lednička, televize, klima). Koupelna s vanou, pěkná, čistá, k dispozici fén. Četla jsem hodně negativních ohlasů co se pokojů týče, já jich viděla několik a všechny byly stejné a pěkné, nevšimla jsem si ničeho špinavého, plísně atd. Tak nevím. Za sebe můžu tedy říct, že spokojenost.

Co se hotelu jako takového týče, tak ani zde jsem nenašla nic špatného. Hotel je starší, ale udržovaný, všude bylo čisto. Škoda, že venkovní bazén nebyl vyhřívaný, vypadal moc hezky. Jediné, co by možná chtělo vylepšit, byla jídelna, protože působila trošku ponuře.

Strava
Měla jsem all inclusive, takže snídaně, obědy, večeře, během dne dopolední a odpolední sváči (sladké či slané). Menší výběr, ale hlady člověk netrpěl, vždy se něco našlo. Snídaně stejné, obědy a večeře s lehkými obměnami. Dobré polévky. Dortíky a ovoce (v mém termínu pomeranče a mandarinky). Co se pití týče, k dispozici byl centrální bar, kde člověk mohl dostat např. kávu, pivo, víno, whisky s colou, vodku s džusem atd. Taktéž jsem si zde bez problémů vyzvedávala balenou vodu (1 l), klidně i několikrát denně, nebyl problém.

Služby hotela
Co se personálu týče, nemám mu co vytknout. Uklízečka, barmani/číšníci, recepce - všichni milí a ochotní.

Jak jsem psala, v mém termínu byl hotel téměř prázdný, takže animace žádné, jen jednou večer hrála živá hudba. Jinak přes den totální mrtvo, občas pustili nějaké písničky u bazénu nebo baru, aby tam nebylo takové ticho. Ale zase to byl dobrý relax.

Pláž
Pláž je kousek od hotelu, řekla bych tak 5 minut chůze. Celkem velká, v mém termínu již neudržovaná. Pokud ji v létě uklízejí, tak věřím, že bude pěkná. Hned vedle je nádherný přístav.

Možná, že v sezóně hotel vypadá jinak viz předešlé recenze, ale jak říkám, v mém termínu se žádná zde popisovaná hrůza nekonala. Za sebe mohu říci, že jsem byla spokojená.

Petra P., 01.12.2016, Dátum pobytu: 21.11. - 28.11.2016
Oblasť: Tunisko Tunisko, Yasmine Hammamet, Hotel:Houda Yasmine Hammamet

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Houda Yasmine Hammamet, Yasmine Hammamet, Tunisko Petra P. 2016-12-01 6.2 1 10 Houda Yasmine Hammamet

Celkom: 8,8 Zájezd byl jednoznačně vydařený. Vše probíhalo bez problému , tak jak to má ve dnech volna být. A co by se dalo ještě zlepšit ?: 1)...

 • 9 Ubytovanie
 • 9 Strava
 • 7 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Zájezd byl jednoznačně vydařený. Vše probíhalo bez problému , tak jak to má ve dnech volna být. A co by se dalo ještě zlepšit ?: 1) rychlost obsluhy při přípravě nápojů. 2) dotěrnost vnitro-hotelových prodejců zájezdů/masáží. ( 3)stolovací kultura ruskchých turistů , odpovídající drůhému stupni základní školy, to ale není starostí hotelového personálu :D ) Zobraziť celú recenziu

Petr, 29.11.2016, Dátum pobytu: 12.9. - 19.9.2016
Oblasť: Tunisko Tunisko, Port El Kantaoui, Hotel:Soviva Resort

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Soviva Resort, Port El Kantaoui, Tunisko Petr 2016-11-29 8.8 1 10 SOVIVA RESORT

Celkom: 4 Nikdy více do hotelu s převážně ruskou klientelou

 • 4,5 Ubytovanie
 • 1 Strava
 • 6 Okolie
 • 4 Cena

Celkové zhrnutie
Nikdy více do hotelu s převážně ruskou klientelou Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Ubytování pěkné,bez problémů

Strava
Strava vcelku dobrá,pokud na nás něco zbylo,hrozné fronty,nedostatek nádobí,turisti z Ruska vynášeli jídlo i s nádobím,bagety,vejce odnášeli v taškách,na turisty z ostatních zemí tak celkem nic nezbylo

Služby hotela
nevyužili jsme

Pláž
Pláž byla malá pro tak velké množství turistů,klienti z Ruska vše obsadili,za naší nepřítomnosti měnili rozbitá lehátka,odhazovali osušky

Jitka V., 29.11.2016, Dátum pobytu: 12.9. - 19.9.2016
Oblasť: Tunisko Tunisko, Monastir, Hotel:Houda Golf & Beach Club

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Houda Golf & Beach Club, Monastir, Tunisko Jitka V. 2016-11-29 4 1 10 HOUDA GOLF AND BEACH

Celkom: 7 Nějaké drobnosti by se našli, proto takové celkové hodnocení, ale jinak dovolená proběhla dobře.

 • 7 Ubytovanie
 • 7 Strava
 • 7 Okolie
 • 7 Cena

Celkové zhrnutie
Nějaké drobnosti by se našli, proto takové celkové hodnocení, ale jinak dovolená proběhla dobře. Zobraziť celú recenziu

Milan O., 28.11.2016, Dátum pobytu: 15.9. - 26.9.2016
Oblasť: Tunisko Tunisko, Sousse, Hotel:LTI El Ksar Resort & Thalasso

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

LTI El Ksar Resort & Thalasso, Sousse, Tunisko Milan O. 2016-11-28 7 1 10 LTI EL KSAR RESORT & THALASSO

Všetky recenzie Tunisko

Potrebujete poradiť?

Po-Ne 7-22 hod +421 2 2064 8220