Tunisko Tunisko

Oficiálny názov: Tuniská republika
Hlavné mesto: Tunis
Štátne zriadenie: republika pluralitného typu s jednokomorovým parlamentom
Náboženstvo: sunnitskí moslimovia 99%
Úradný jazyk: Úradným jazykom je v Tunisku arabčina , využijete ale i francúzštinu, angličtinu, nemčinu a taliančinu
Časový posun: po celý rok rovnaký ako u nás

Tunisko - zájazdy od 300 €

O TUNISKUTunisko - krajina ďatlí, mora a piesku

Oficiálny názov štátu, ktorý sa rozkladá na rozlohe 163 610 km2, je Tuniská republika. Má takmer 10 miliónov obyvateľov, ich úradným jazykom je arabčina a náboženstvom z 99% islám. Vo všetkých oblastiach života v Tunisku je však výrazne patrný fracúzsky vplyv. Vlastnosťami, ktoré najlepšie vystihujú mentalitu obyvateľov Tuniska, sú pohostinnosť a srdečnosť. Tunisko má za sebou veľmi bohatú históriu. Zažilo obdobie slávy i časy, kedy bolo pod cudzou nadvládou. Priaznivá i menej priaznivé obdobia však prestali bez straty vlastnej identity a tolerancie voči ostatným kultúram. K ceste do Tuniska postačí len platný cestovný pas, nevyžaduje sa žiadne očkovanie a pri využití služieb cestovnej kancelárie nie je treba ani samostatné vízum. Je zakázané do Tuniska dovážať tuniskú menu, akékoľvek zbrane okrem loveckých, výbušniny, pornografiu a drogy.

Tuniská geografia a poloha

Tunisko leží v severnej časti afrického kontinentu a jeho susedia sú Líbia a Alžírsko. Len 137 km po mori delí Tunisko od Sicílie. Hlavným mestom je Tunis, ďalším významným napríklad Kartágo. medzi naobľúbenejšie turistické lokality patrí Djerba, Sousse, Tunis, Tabarka, Nabeul, Gammarth, Hammamet, Skanes, Mahdia, Monastir, Port El Kantaoui a Jasmine Hammamet.

Nezameniteľné kvality Tuniska

Tunisko sústreďuje na jednom mieste rôzne turisticky atraktívne prvky, pre ktoré sú veľmi vyhľadávanými ostatné krajiny ležiace u Stredozemného mora. Je preslávené svojou vynikajúcou kuchyňou, okrem vlastných špecialít však ponúka turistom i lahôdky kuchyne medzinárodnej. Vyniká rovnako širokým spektrom športových i iných aktivít, spôsobov a možností, ako v tejto destinácii tráviť dovolenku. V neposlednej rade sa môže pochváliť až neskutočnou rozmanitosťou prírodných krás, jedinečnostťou rastlinných a živočíšnych druhov a množstvom kultúrnych zážitkov, ktoré sprostredkováva usporiadaním tradičných miestnych osláv a festivalov.

Nečakané umelecké zážitky

Keď Vás kultúra arabského sveta zatiaľ príliš neoslovila, ponášteve Tuniska sa táto situácia nepochybne zmení. Vďaka podpore tuniskej vlády sa V Tunisku veľkej popularitte tešia všetky krásne umenia i netradičné umelecké štýly. Obdivovať môžete efektné tuniské maliarstvo, pôsobivé dramata i nevšednú architektúru. Asi najčastejšie sa ale stretnete s tuniskou hudbou a originálnymi tancami. Iste budete veľmi milo prekvapení, Tunisko je totiž v tomto smere krajinou skutočne svojbojnou, miestny umelci sa do všetkého svojho konania púšťajú s neutíchajúcim nadšením a fascinujúce výsledky ich práce tomu dokonale odpovedajú.

Skutočná fata morgana

Odborne povedané sa jedná o stav teplotnej inverzie, ktorý sa prejavuje zrkadlením vzdialeného objektu vo vzduchu. Žiadne také vysvetlenie Vám ale patrne stačiť nebude, keď budete mať šťastie a behom horúceho dňa v Tunisku tú svoju fata morganu uvidíte. Až už sa to stane nad saharským pieskom alebo na okraji soľných jazier, vedecký názor bude asi to posledné, po čom by ste v takovom okamžiku túžili. Mnoho lákavejšie by bolo, sa onoho prchlivého odrazu trebárs len na sekundu dotknúť. To sa Vám ale bohužiaľ nepodarí. S rovnakým tajomstvom, s ktorým sa Vám zjaví, sa za chvíľočku zase rozplynie do stratena.

Tunisko - zájazdy od 300 €

Najnovšie recenzie Tunisko

Celkom: 9 Můj dojem z pobytu v tomto hotelu mimo sezónu byl skvělý, hotel je 2 rady od pláže, ale díky umístění v medine a stylovemu zařízení ma...

 • 9 Ubytovanie
 • 9 Strava
 • 8 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Můj dojem z pobytu v tomto hotelu mimo sezónu byl skvělý, hotel je 2 rady od pláže, ale díky umístění v medine a stylovemu zařízení ma neopakovatelnou atmosféru, doporučuji pro esteticky zážitek. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Byl jsem v en suite s kuchyňkou v hlavní budově poblíž recepce, hotel je rozlehlý, část pokojů je od hlavní budovy odděleno pěší zónou v medine. Napoprvé jsem dostal "prokletý pokoj" v hlavní budove (jako jediný má okna skrz kamenne zdi Medíny směřující do ulice), celou noc stekali hodně vztekli psi ze staveniště naproti. Není to chyba hotelu, ale neměli by ten pokoj vůbec používat. Po přestěhování do jednotky s okny do dvora bylo vše fantastické.

Strava
I v bufetu velmi dobrá, včetně mušlí, chobotnice, ryb.. velký výběr bezmasych jidel, tuniska, italská francouzska kuchyně, pizza, do restaurací jsem nešel.

Služby hotela
Především krytý bazén, v zimě když je zrovna pod mrakem se hodí, v medine přímo za branou hotelu je hodně nákupních možností, někdo ocení návštěvu lunaparku v areálu Medíny, muzeum, vystoupení Šeherezády a břišních tanečnic- zdarma. Večer hry a animace na recepci, velmi zábavné, skvělí místní animátoři. Hotel je oblíbený i místními, já tam byl v době jejich školních prázdnin.

Pláž
Pláž mimo sezónu zavřená, co dodat. Kousek je dok jachet s příjemnými kavárnami a (nealko) bary. Nereagujte na oslovení náhodnými lidmi na ulici, kteří vám budou tvrdit, že jsou kuchaři/číšníci z hotelu ve dni volna.

Luboš H., Overená recenzia (Invia.cz), Hodnotené: 27.02.2024, Dátum pobytu: 6.2. - 12.2.2024
Oblasť: Tunisko Tunisko, Yasmine Hammamet, Hotel: Medina Diar Lemdina

Celkom: 8.1 Pěkný hotel v krásném prostředí. Není to nový hotel, ale čistý a s efektivními službami.Pěkný a dobře udržovaný krytý bazén. Valentýnský...

 • 7.5 Ubytovanie
 • 6 Strava
 • 10 Okolie
 • 9 Cena

Celkové zhrnutie
Pěkný hotel v krásném prostředí. Není to nový hotel, ale čistý a s efektivními službami.Pěkný a dobře udržovaný krytý bazén. Valentýnský večírek měl velký úspěch. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Na mou žádost jsem dostal pokoj se sprchou, protože jsem právě po výměně kyčelního kloubu a dostat se do vany je pro mě obtížné.

Strava
Mám zde nějaké připomínky. Kvalita jídla nerovnoměrná. Jeden den bylo hovězí a jehněčí maso měkké a dobré, druhý den k nezakousnutí. Jednoho dne jsme dostali královské krevety, které se grilovaly tak dlouho, že se nedaly jíst. Je to škoda, protože je to vynikající a hodně se toho vyplýtvalo. Valentýnské menu cca.

Služby hotela
Na úrovni. Číšníci a barmani jsou zdvořilí a efektivní. Pokoje uklízeny každý den.

Pláž
Pěkný přístup na pláž. Pláž je široká a písčitá, ale břeh je místy kamenitý.

Andrzej R., Overená recenzia (Travelplanet.pl), Hodnotené: 19.02.2024, Dátum pobytu: 8.2. - 15.2.2024
Oblasť: Tunisko Tunisko, Djerba, Hotel: Palm Azur

Celkom: 9.3 Byli jsme tam v lednu, velmi dobrý hotel, nejlepší na Djerbě, ve kterém jsme zůstali. Hotel není ideální, ale pobyt stál jen 1200 PLN,...

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 7 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Byli jsme tam v lednu, velmi dobrý hotel, nejlepší na Djerbě, ve kterém jsme zůstali. Hotel není ideální, ale pobyt stál jen 1200 PLN, takže ok.Obsluha, animátoři, uklízečky prostě super. Jídlo bylo rozmanité, chutnaly nám hlavně pokrmy připravované naživo. Skvělé venkovní koupaliště, bohužel pouze pro mrože v lednu. Bazén uprostřed hotelu je vyhřívaný, poměrně velký a čistý. Konaly se tam různé aktivity. Zobraziť celú recenziu

Pláž
Pláž je v tuto roční dobu zanedbaná, hotelový bar je zavřený. Ale je zima, sezóna je jiná.

Piotr K., Overená recenzia (Travelplanet.pl), Hodnotené: 14.02.2024, Dátum pobytu: 11.1. - 18.1.2024
Oblasť: Tunisko Tunisko, Djerba, Hotel: Djerba Resort

Celkom: 9.5 Velmi milá obsluha, chutné jídlo! Byli jsme tam s manželem na Silvestra a hotel nás velmi mile překvapil v podobě silvestrovské párty s...

 • 8 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Velmi milá obsluha, chutné jídlo! Byli jsme tam s manželem na Silvestra a hotel nás velmi mile překvapil v podobě silvestrovské párty s show, fantastickou večeří, dortem a tancem! Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
OK - vzhledem k ceně.

Strava
Chladný! Každý si našel něco pro sebe. Opravdu se mi líbilo tuniské jídlo!

Pláž
Pěkné a každý den uklizené.

Katarzyna W., Overená recenzia (Travelplanet.pl), Hodnotené: 13.02.2024, Dátum pobytu: 26.12.2023 - 2.1.2024
Oblasť: Tunisko Tunisko, Sousse, Hotel: Marhaba Beach

Celkom: 10 Nejlepší dovolená pod sluncem! ☀️ Každý detail našeho výletu byl úžasný, skvěle strávený čas a odpočinek pro tělo i ducha!

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Nejlepší dovolená pod sluncem! ☀️ Každý detail našeho výletu byl úžasný, skvěle strávený čas a odpočinek pro tělo i ducha! Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Pokoj byl čistý, čerstvě zrekonstruovaný, koupelna byla velmi velká a čistá. Hodně prostoru. Postel byla velmi pohodlná a z terasy se dalo jít rovnou na hřiště na petanque.

Strava
Jídla byla velmi pestrá a chutná. Věřím, že si každý najde to své, i ti nejvybíravější jedlíci. Výběr masa, mořských plodů, veganských a vegetariánských jídel a dezertů byl obrovský. Škoda, že se nedalo vyzkoušet všechno.

Služby hotela
Hotel se nachází na nádherném místě, přímo u moře, s písečnou pláží. Hotel dále nabízí 3 bazény a mnoho druhů pohybových aktivit (aqua aerobik, jóga, sportovní aktivity na stacionárních kolech a mnoho a mnoho dalších). Můžete si také zakoupit ošetření s hammam rituálem (masáž a parní lázeň s peelingem těla a obličeje) - něco úžasného, relaxace, kterou jinde nezažijete. Personál hotelu byl velmi milý, vždy usměvavý, s každým zaměstnancem byla radost si popovídat.

Pláž
Pláž je písčitá, písek jemný, zlatavý a měkký. Hotel nabízí spoustu lehátek (ani jednou jsme neměli problém najít místo i přes velký počet lidí). Na pláži je bar, kde si můžete vybrat z alkoholických i nealkoholických nápojů. Na pláži jsou i atrakce jako koupání v banánovém člunu, v pontonu (i vícemístném), létání s padákem za motorovým člunem a vodní lyžování za motorovým člunem. Tento resort rozhodně doporučuji! Najdete zde doslova všechny možné atrakce a ceny jsou velmi nízké.

Aleksandra G., Overená recenzia (Travelplanet.pl), Hodnotené: 12.02.2024, Dátum pobytu: 2.10. - 9.10.2023
Oblasť: Tunisko Tunisko, Hammamet, Hotel: Calimera Delfino Beach Resort & Spa

Všetky recenzie Tunisko