Tunisko Tunisko

Oficiálny názov: Tuniská republika
Hlavné mesto: Tunis
Štátne zriadenie: republika pluralitného typu s jednokomorovým parlamentom
Náboženstvo: sunnitskí moslimovia 99%
Úradný jazyk: Úradným jazykom je v Tunisku arabčina , využijete ale i francúzštinu, angličtinu, nemčinu a taliančinu
Časový posun: po celý rok rovnaký ako u nás

Tunisko - zájazdy od 445 EUR

O TUNISKUTunisko - krajina ďatlí, mora a piesku

Oficiálny názov štátu, ktorý sa rozkladá na rozlohe 163 610 km2, je Tuniská republika. Má takmer 10 miliónov obyvateľov, ich úradným jazykom je arabčina a náboženstvom z 99% islám. Vo všetkých oblastiach života v Tunisku je však výrazne patrný fracúzsky vplyv. Vlastnosťami, ktoré najlepšie vystihujú mentalitu obyvateľov Tuniska, sú pohostinnosť a srdečnosť. Tunisko má za sebou veľmi bohatú históriu. Zažilo obdobie slávy i časy, kedy bolo pod cudzou nadvládou. Priaznivá i menej priaznivé obdobia však prestali bez straty vlastnej identity a tolerancie voči ostatným kultúram. K ceste do Tuniska postačí len platný cestovný pas, nevyžaduje sa žiadne očkovanie a pri využití služieb cestovnej kancelárie nie je treba ani samostatné vízum. Je zakázané do Tuniska dovážať tuniskú menu, akékoľvek zbrane okrem loveckých, výbušniny, pornografiu a drogy.

Tuniská geografia a poloha

Tunisko leží v severnej časti afrického kontinentu a jeho susedia sú Líbia a Alžírsko. Len 137 km po mori delí Tunisko od Sicílie. Hlavným mestom je Tunis, ďalším významným napríklad Kartágo. medzi naobľúbenejšie turistické lokality patrí Djerba, Sousse, Tunis, Tabarka, Nabeul, Gammarth, Hammamet, Skanes, Mahdia, Monastir, Port El Kantaoui a Jasmine Hammamet.

Nezameniteľné kvality Tuniska

Tunisko sústreďuje na jednom mieste rôzne turisticky atraktívne prvky, pre ktoré sú veľmi vyhľadávanými ostatné krajiny ležiace u Stredozemného mora. Je preslávené svojou vynikajúcou kuchyňou, okrem vlastných špecialít však ponúka turistom i lahôdky kuchyne medzinárodnej. Vyniká rovnako širokým spektrom športových i iných aktivít, spôsobov a možností, ako v tejto destinácii tráviť dovolenku. V neposlednej rade sa môže pochváliť až neskutočnou rozmanitosťou prírodných krás, jedinečnostťou rastlinných a živočíšnych druhov a množstvom kultúrnych zážitkov, ktoré sprostredkováva usporiadaním tradičných miestnych osláv a festivalov.

Nečakané umelecké zážitky

Keď Vás kultúra arabského sveta zatiaľ príliš neoslovila, ponášteve Tuniska sa táto situácia nepochybne zmení. Vďaka podpore tuniskej vlády sa V Tunisku veľkej popularitte tešia všetky krásne umenia i netradičné umelecké štýly. Obdivovať môžete efektné tuniské maliarstvo, pôsobivé dramata i nevšednú architektúru. Asi najčastejšie sa ale stretnete s tuniskou hudbou a originálnymi tancami. Iste budete veľmi milo prekvapení, Tunisko je totiž v tomto smere krajinou skutočne svojbojnou, miestny umelci sa do všetkého svojho konania púšťajú s neutíchajúcim nadšením a fascinujúce výsledky ich práce tomu dokonale odpovedajú.

Skutočná fata morgana

Odborne povedané sa jedná o stav teplotnej inverzie, ktorý sa prejavuje zrkadlením vzdialeného objektu vo vzduchu. Žiadne také vysvetlenie Vám ale patrne stačiť nebude, keď budete mať šťastie a behom horúceho dňa v Tunisku tú svoju fata morganu uvidíte. Až už sa to stane nad saharským pieskom alebo na okraji soľných jazier, vedecký názor bude asi to posledné, po čom by ste v takovom okamžiku túžili. Mnoho lákavejšie by bolo, sa onoho prchlivého odrazu trebárs len na sekundu dotknúť. To sa Vám ale bohužiaľ nepodarí. S rovnakým tajomstvom, s ktorým sa Vám zjaví, sa za chvíľočku zase rozplynie do stratena.

Tunisko - zájazdy od 445 EUR

Najnovšie recenzie Tunisko

Celkom: 10 Dovolená na Djerbě v hotelu Magic hotel Palm Beach Palace byla opravdu luxusní. Poprvé jsem navštívila hotel pouze pro dospělé a bylo to...

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Dovolená na Djerbě v hotelu Magic hotel Palm Beach Palace byla opravdu luxusní. Poprvé jsem navštívila hotel pouze pro dospělé a bylo to opravdu znát. KLID, POHODA. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Ubytovací zařízení bylo čisté, vždy a všude uklizené, vyzdobené. Pokoj byl dvakrát denně uklízený. Součástí pokoje byl sejf a lednička denně doplňovaná několika druhy nealko nápojů. V koupelně denně čisté ručníky, plážové župany a pantofle.

Strava
Strava pestrá, plná ryb a mořských živočichů, ovoce, zeleniny, ale také různé druhy a úpravy masa a sladkostí. Každý si mohĺ vybrat podle svého uvážení. Stoly vždy čisté, připravené, místní víno bylo součástí stravy v každou denní dobu.

Služby hotela
V případě, že nám nepřálo počasí, mohli jsme využívat vnitřní bazén, vířivky, posilovnu vnitřní i venkovní, masáže. Bary byly otevřené po celý den až do 23 hodin. Personál usměvavý, ochotný. Od 21 hodin každý den Live music s tancem.

Pláž
Pláž byla každé ráno čistá, uklizená , připravené slunečníky, lehátka, stejně jako okolo bazénů. Několikrát denně jsme si mohli vyměnit plážové osušky. Vše v ceně all inklusive. Dno moře písčité , s pozvolným přístupen do vody. S přílivem se objevovala naplavená tráva, která nás občas obtěžovala, ale s tím se nedá nic dělat.

Anonym, 14.11.2019, Dátum pobytu: 26.10. - 2.11.2019
Oblasť: Tunisko Tunisko, Djerba, Hotel: TUI BLUE Palm Beach Palace

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 5,8 Nejspíše hotel oblíbený rusáky. Člověk slyšel převážně jen ruštinu, takže aspoň já jsem si tam připadal jako na ukradeném Krymu.

 • 6 Ubytovanie
 • 5 Strava
 • 6 Okolie
 • 6 Cena

Celkové zhrnutie
Nejspíše hotel oblíbený rusáky. Člověk slyšel převážně jen ruštinu, takže aspoň já jsem si tam připadal jako na ukradeném Krymu. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Jednoduché, chyběla lednička. Byla tam i televize bez ovladače, zrnité programy zejména v ruštině.

Strava
Docela ušlo, ale zejména snídaně byly stále stejné. Z ovoce bylo v podstatě jen hroznové víno a jablka, prý vhodná pro velbloudy, jak se spolubydlící vyjádřil. Oběd a večeře už byly nápaditější, hladem tam určitě nikdo trpět nemusel.

Služby hotela
OK

Pláž
OK

Jiří Čížek, 14.11.2019, Dátum pobytu: 2.10. - 16.10.2019
Oblasť: Tunisko Tunisko, Monastir, Hotel: PrimaSol Golden Beach Club

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 1,6 Tak zkaženou dovolenou v Tunisu jsem ještě nikdy neměla. A to tam létám pravidelně. Po zamítnuté reklamaci ze strany CK jsem předala k...

 • 1 Ubytovanie
 • 4 Strava
 • 1 Okolie
 • 1 Cena

Celkové zhrnutie
Tak zkaženou dovolenou v Tunisu jsem ještě nikdy neměla. A to tam létám pravidelně. Po zamítnuté reklamaci ze strany CK jsem předala k řešení právnímu zástupci. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Ubytováni jsme byly v jiném hotelu než jsme měly zaplaceny. Všude špína.

Strava
Strava nebyla nejhorší.

Služby hotela
Pozor na hotelu se krade. A místo dvou ručníků jsme měly jeden, toaletní papír se vůbec nedoplnoval a ani jsme neměly plážové osušky a fén i přesto, že jsem to měla ve smlouvě zaplacené tyto služby.

Pláž
Pláž měla být u hotelu. Bohužel tomu tak nebylo a musely jsme chodit x metrů přes místní komunikaci.

Markéta K., 14.11.2019, Dátum pobytu: 16.8. - 23.8.2019
Oblasť: Tunisko Tunisko, Monastir, Hotel: Club Sunshine Rosa Rivage

Bola táto recenzia užitočná? Áno (1) Nie (0)

Celkom: 6 Vše v pořádku

 • 6 Ubytovanie
 • 6 Strava
 • 6 Okolie
 • 6 Cena

Celkové zhrnutie
Vše v pořádku Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
V pořádku

Strava
V pořádku

Služby hotela
V pořádku

Pláž
V pořádku

Anonym, 12.11.2019, Dátum pobytu: 15.8. - 22.8.2019
Oblasť: Tunisko Tunisko, Djerba, Hotel: Hari Club Beach Resort

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Všetky recenzie Tunisko