Tunisko Tunisko

Oficiálny názov: Tuniská republika
Hlavné mesto: Tunis
Štátne zriadenie: republika pluralitného typu s jednokomorovým parlamentom
Náboženstvo: sunnitskí moslimovia 99%
Úradný jazyk: Úradným jazykom je v Tunisku arabčina , využijete ale i francúzštinu, angličtinu, nemčinu a taliančinu
Časový posun: po celý rok rovnaký ako u nás

Tunisko - zájazdy od 338 EUR

O TUNISKUTunisko - krajina ďatlí, mora a piesku

Oficiálny názov štátu, ktorý sa rozkladá na rozlohe 163 610 km2, je Tuniská republika. Má takmer 10 miliónov obyvateľov, ich úradným jazykom je arabčina a náboženstvom z 99% islám. Vo všetkých oblastiach života v Tunisku je však výrazne patrný fracúzsky vplyv. Vlastnosťami, ktoré najlepšie vystihujú mentalitu obyvateľov Tuniska, sú pohostinnosť a srdečnosť. Tunisko má za sebou veľmi bohatú históriu. Zažilo obdobie slávy i časy, kedy bolo pod cudzou nadvládou. Priaznivá i menej priaznivé obdobia však prestali bez straty vlastnej identity a tolerancie voči ostatným kultúram. K ceste do Tuniska postačí len platný cestovný pas, nevyžaduje sa žiadne očkovanie a pri využití služieb cestovnej kancelárie nie je treba ani samostatné vízum. Je zakázané do Tuniska dovážať tuniskú menu, akékoľvek zbrane okrem loveckých, výbušniny, pornografiu a drogy.

Tuniská geografia a poloha

Tunisko leží v severnej časti afrického kontinentu a jeho susedia sú Líbia a Alžírsko. Len 137 km po mori delí Tunisko od Sicílie. Hlavným mestom je Tunis, ďalším významným napríklad Kartágo. medzi naobľúbenejšie turistické lokality patrí Djerba, Sousse, Tunis, Tabarka, Nabeul, Gammarth, Hammamet, Skanes, Mahdia, Monastir, Port El Kantaoui a Jasmine Hammamet.

Nezameniteľné kvality Tuniska

Tunisko sústreďuje na jednom mieste rôzne turisticky atraktívne prvky, pre ktoré sú veľmi vyhľadávanými ostatné krajiny ležiace u Stredozemného mora. Je preslávené svojou vynikajúcou kuchyňou, okrem vlastných špecialít však ponúka turistom i lahôdky kuchyne medzinárodnej. Vyniká rovnako širokým spektrom športových i iných aktivít, spôsobov a možností, ako v tejto destinácii tráviť dovolenku. V neposlednej rade sa môže pochváliť až neskutočnou rozmanitosťou prírodných krás, jedinečnostťou rastlinných a živočíšnych druhov a množstvom kultúrnych zážitkov, ktoré sprostredkováva usporiadaním tradičných miestnych osláv a festivalov.

Nečakané umelecké zážitky

Keď Vás kultúra arabského sveta zatiaľ príliš neoslovila, ponášteve Tuniska sa táto situácia nepochybne zmení. Vďaka podpore tuniskej vlády sa V Tunisku veľkej popularitte tešia všetky krásne umenia i netradičné umelecké štýly. Obdivovať môžete efektné tuniské maliarstvo, pôsobivé dramata i nevšednú architektúru. Asi najčastejšie sa ale stretnete s tuniskou hudbou a originálnymi tancami. Iste budete veľmi milo prekvapení, Tunisko je totiž v tomto smere krajinou skutočne svojbojnou, miestny umelci sa do všetkého svojho konania púšťajú s neutíchajúcim nadšením a fascinujúce výsledky ich práce tomu dokonale odpovedajú.

Skutočná fata morgana

Odborne povedané sa jedná o stav teplotnej inverzie, ktorý sa prejavuje zrkadlením vzdialeného objektu vo vzduchu. Žiadne také vysvetlenie Vám ale patrne stačiť nebude, keď budete mať šťastie a behom horúceho dňa v Tunisku tú svoju fata morganu uvidíte. Až už sa to stane nad saharským pieskom alebo na okraji soľných jazier, vedecký názor bude asi to posledné, po čom by ste v takovom okamžiku túžili. Mnoho lákavejšie by bolo, sa onoho prchlivého odrazu trebárs len na sekundu dotknúť. To sa Vám ale bohužiaľ nepodarí. S rovnakým tajomstvom, s ktorým sa Vám zjaví, sa za chvíľočku zase rozplynie do stratena.

Tunisko - zájazdy od 338 EUR

Najnovšie recenzie Tunisko

Celkom: 9,6 Ve pekne

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 8 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Ve pekne Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Kvalita vyborna

Strava
Jidlo vynikajici

Služby hotela
Vse ok

Pláž
Plaz celkem fajn..klid

Roman Repík, 24.06.2019, Dátum pobytu: 12.6. - 19.6.2019
Oblasť: Tunisko Tunisko, Djerba, Hotel: GREEN PALM DJERBA

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 6,6 Služby odpovídající ceně, nebýt delegáta z CK , který se choval jak nevychovaně , dalo by se říct , pohodová dovolená .

 • 5 Ubytovanie
 • 7 Strava
 • 8 Okolie
 • 8 Cena

Celkové zhrnutie
Služby odpovídající ceně, nebýt delegáta z CK , který se choval jak nevychovaně , dalo by se říct , pohodová dovolená . Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Bungalovy čisté , ale klidu se nedočkáte, vše je slyšet .

Strava
Jídlo výborné

Služby hotela
Animátoři neskuteční, jsou opravdu neúnavní, věnují se klientům hotelu celý den .

Pláž
Pláž uklizená , pokud je počasí příznivé , moře je čisté

Radka V., 24.06.2019, Dátum pobytu: 4.6. - 18.6.2019
Oblasť: Tunisko Tunisko, Hammamet, Hotel: Samira Club Spa & Aquapark

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 8,4 Celkový dojem bol naozaj veľmi dobrý, ľudia ochotní, všetko udržiavané, servis super, animátori super, ochotní personál, velky vyber...

 • 7 Ubytovanie
 • 9 Strava
 • 10 Okolie
 • 9 Cena

Celkové zhrnutie
Celkový dojem bol naozaj veľmi dobrý, ľudia ochotní, všetko udržiavané, servis super, animátori super, ochotní personál, velky vyber jedla ako aj príprava jedla priamo pred nami a počas celého dňa ho dopĺňali na rôznych miestach a aj pitia a drinkov bolo na vyber dosť. Za cenu ako aj štát kam sme išli sme nemali veľké očakávania a dopadlo to výborne. Jedine menšie negatívum bola izba, tiekla nam trochu vaňa alebo wc, mohli by viac zmodernizovať, ale dostali sme apartmán v bungalove pre štyroch aj keď sme boli dvaja a hneď v noci nás ubytovali. Nechali sme každy den euro na izbe pre chyžnú a mali sme aj labutky na posteli aj kvety :) Bola tam aj klíma takze super, ale naozaj na izbe sme boli najmenej to sme to tak neriešili :) Delegát bol taktiež ochotní a absolvovali sme aj výlety na štvorkolky, ťavy a aj do mesta Mahdia. Mimo hotela sme sa veľmi nepohybovali, netrebalo sa báť, ale mali sme všetko v hoteli a iba výlety sme absolvovali cez hotel a delegáta. Plaz ako aj more bolo nádherne, priezračne, čisté a udržiavané. Za nás naozaj super dovolenka, ak bolo nejaké negatívum nakazili sme si tým dovolenku a určite by sme ju opakovali. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Trosku by ho mohli viac zrenovovať, malo nedostatky. Boli sme v bungalove pre 4 ľudí aj keď sme boli dvaja to bolo super, ale tiekla vaňa alebo wc, mravce tam liezli. Ale každý den upratali aj uteráky vymenili , len prach veľmi neutrpeli. Klimatizácia tam bola tiež, to bolo pozitívum. Nechali sme im asi euro každý den na stole tak sme mali na posteli aj labutky :)

Strava
Skvelý vyber a aj veľký vyber, stále počas dňa niekde niečo chystali, robili, varili, obsluhovali , dopĺňali. A aj robili pred nami rôzne ich typické jedla, drinky a jedla na čerstvo.

Služby hotela
Milý personál, stále udržiavali čistotu v areáli , na recepcii, naozaj vsade . Iba ta izba bola za nás menej udržiavaná, ale tak boli sme tam najmenej a nič hrozne to nebolo :)

Pláž
Neskutočne krásna, more aj plaz čisté ako aj servis na pláži. Každé ráno nám pomohli dať lehatka aj zbierali poháre.

Michaela M., 24.06.2019, Dátum pobytu: 14.6. - 21.6.2019
Oblasť: Tunisko Tunisko, Mahdia, Hotel: PrimaSol El Mehdi

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 5 kvalita tak na ***

 • 5 Ubytovanie
 • 7 Strava
 • 5 Okolie
 • 3 Cena

Celkové zhrnutie
kvalita tak na *** Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Ubytování v pořádku, denně uklizeno, čisto. Pouze byla vypnutá klimatizace, i když měla být od 15.5. spuštěna, to zkazilo dojem z naší dovolené.

Strava
Všichni si mohli vybrat podle své libosti

Služby hotela
Nedostatek lehátek, matrací a osušek. Staly se i případy, že plavčík odebral lehátko a matraci hostům, kteří byli právě u bazénu, nebo v moři. Tím tak vyhověl jiným rekreantům.

Pláž
Denně uhrabávána. Jinak je to o lidech - nedopalky, brčka, plechovky v písku. Po pláži často chodí velbloudi a koně a po nich zůstávají v písku exkrementy. Vyplavené chaluhy z moře uklízeči shrabovali na hromadu nedaleko lehátek na pláži, takže tam byly cítit fekálie. To zkazilo dojem z naší dovolené.

Jitka Kučerová Klečková, 24.06.2019, Dátum pobytu: 13.6. - 20.6.2019
Oblasť: Tunisko Tunisko, Djerba, Hotel: Royal Karthago

Bola táto recenzia užitočná? Áno (2) Nie (0)

Celkom: 10 Úžasné místo,určitě se vrátíme

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Úžasné místo,určitě se vrátíme Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Pokoj velice dobrý, koupelna dostačující, mohla by být hezčí, okolí vany konkrétně a vana sama,starší

Strava
Velice dobrá,výborná, skvělé zákusky

Služby hotela
Výběr z mnoha aktivit

Pláž
Každé ráno ji uklízeli, krásné čistá oproti jiným hotelům

Šárka Kaňoková, 24.06.2019, Dátum pobytu: 11.6. - 20.6.2019
Oblasť: Tunisko Tunisko, Skanes, Hotel: Skanes Serail

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Všetky recenzie Tunisko