Tunisko Tunisko

Oficiálny názov: Tuniská republika
Hlavné mesto: Tunis
Štátne zriadenie: republika pluralitného typu s jednokomorovým parlamentom
Náboženstvo: sunnitskí moslimovia 99%
Úradný jazyk: Úradným jazykom je v Tunisku arabčina , využijete ale i francúzštinu, angličtinu, nemčinu a taliančinu
Časový posun: po celý rok rovnaký ako u nás

Tunisko - zájazdy od 302 €

O TUNISKUTunisko - krajina ďatlí, mora a piesku

Oficiálny názov štátu, ktorý sa rozkladá na rozlohe 163 610 km2, je Tuniská republika. Má takmer 10 miliónov obyvateľov, ich úradným jazykom je arabčina a náboženstvom z 99% islám. Vo všetkých oblastiach života v Tunisku je však výrazne patrný fracúzsky vplyv. Vlastnosťami, ktoré najlepšie vystihujú mentalitu obyvateľov Tuniska, sú pohostinnosť a srdečnosť. Tunisko má za sebou veľmi bohatú históriu. Zažilo obdobie slávy i časy, kedy bolo pod cudzou nadvládou. Priaznivá i menej priaznivé obdobia však prestali bez straty vlastnej identity a tolerancie voči ostatným kultúram. K ceste do Tuniska postačí len platný cestovný pas, nevyžaduje sa žiadne očkovanie a pri využití služieb cestovnej kancelárie nie je treba ani samostatné vízum. Je zakázané do Tuniska dovážať tuniskú menu, akékoľvek zbrane okrem loveckých, výbušniny, pornografiu a drogy.

Tuniská geografia a poloha

Tunisko leží v severnej časti afrického kontinentu a jeho susedia sú Líbia a Alžírsko. Len 137 km po mori delí Tunisko od Sicílie. Hlavným mestom je Tunis, ďalším významným napríklad Kartágo. medzi naobľúbenejšie turistické lokality patrí Djerba, Sousse, Tunis, Tabarka, Nabeul, Gammarth, Hammamet, Skanes, Mahdia, Monastir, Port El Kantaoui a Jasmine Hammamet.

Nezameniteľné kvality Tuniska

Tunisko sústreďuje na jednom mieste rôzne turisticky atraktívne prvky, pre ktoré sú veľmi vyhľadávanými ostatné krajiny ležiace u Stredozemného mora. Je preslávené svojou vynikajúcou kuchyňou, okrem vlastných špecialít však ponúka turistom i lahôdky kuchyne medzinárodnej. Vyniká rovnako širokým spektrom športových i iných aktivít, spôsobov a možností, ako v tejto destinácii tráviť dovolenku. V neposlednej rade sa môže pochváliť až neskutočnou rozmanitosťou prírodných krás, jedinečnostťou rastlinných a živočíšnych druhov a množstvom kultúrnych zážitkov, ktoré sprostredkováva usporiadaním tradičných miestnych osláv a festivalov.

Nečakané umelecké zážitky

Keď Vás kultúra arabského sveta zatiaľ príliš neoslovila, ponášteve Tuniska sa táto situácia nepochybne zmení. Vďaka podpore tuniskej vlády sa V Tunisku veľkej popularitte tešia všetky krásne umenia i netradičné umelecké štýly. Obdivovať môžete efektné tuniské maliarstvo, pôsobivé dramata i nevšednú architektúru. Asi najčastejšie sa ale stretnete s tuniskou hudbou a originálnymi tancami. Iste budete veľmi milo prekvapení, Tunisko je totiž v tomto smere krajinou skutočne svojbojnou, miestny umelci sa do všetkého svojho konania púšťajú s neutíchajúcim nadšením a fascinujúce výsledky ich práce tomu dokonale odpovedajú.

Skutočná fata morgana

Odborne povedané sa jedná o stav teplotnej inverzie, ktorý sa prejavuje zrkadlením vzdialeného objektu vo vzduchu. Žiadne také vysvetlenie Vám ale patrne stačiť nebude, keď budete mať šťastie a behom horúceho dňa v Tunisku tú svoju fata morganu uvidíte. Až už sa to stane nad saharským pieskom alebo na okraji soľných jazier, vedecký názor bude asi to posledné, po čom by ste v takovom okamžiku túžili. Mnoho lákavejšie by bolo, sa onoho prchlivého odrazu trebárs len na sekundu dotknúť. To sa Vám ale bohužiaľ nepodarí. S rovnakým tajomstvom, s ktorým sa Vám zjaví, sa za chvíľočku zase rozplynie do stratena.

Tunisko - zájazdy od 302 €

Najnovšie recenzie Tunisko

Celkom: 7.4 Pohoda, relax. Nebyla ruská klientela, huráá, takže klid.

 • 6.5 Ubytovanie
 • 7 Strava
 • 7 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Pohoda, relax.

Nebyla ruská klientela, huráá, takže klid. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
průměr odpovídající ceně

Strava
dobrá

Služby hotela
odpovídající, personál příjemný

Pláž
velmi dobré

Věra Francouzová Šmehlíková, 25.05.2022, Dátum pobytu: 15.5. - 22.5.2022
Oblasť: Tunisko Tunisko, Djerba, Hotel: Seabel Aladin Djerba

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 7.2 Personál byl super, hotel krásný. Bohužel pokoje nic moc. Vypadlá žárovka v koupelně, neovladatelná teplota sprchy, která stejně stříkala...

 • 6 Ubytovanie
 • 7 Strava
 • 9 Okolie
 • 8 Cena

Celkové zhrnutie
Personál byl super, hotel krásný. Bohužel pokoje nic moc. Vypadlá žárovka v koupelně, neovladatelná teplota sprchy, která stejně stříkala všude okolo. První den, jsme se mazali krémem a omylem jsme udělali šmouhu na zrcadle, která tam byla až do odjezdu????. Jídlo nebylo vyloženě nějaký zázrak, ale špatné to také nebylo. Musím pochválit zdejší restauraci ala carte - tam bylo jidlo skvělé. Mladším lidem doporučuji domlouvat si výlety od místních lidí, rádi smlouvají a cena nás vyšla ve finále víc jak o polovinu levněji než přes CK, ale musím uznat, že domluva a cesta byla trochu adrenalin. Zobraziť celú recenziu

Adéla D., 25.05.2022, Dátum pobytu: 7.5. - 18.5.2022
Oblasť: Tunisko Tunisko, Djerba, Hotel: Seabel Aladin Djerba

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 8.8 Kvalitní 5 hv. hotel za přijatelnou cenu (CK , last minut , 7 dní za necelých 10.000,-Kč),nádherná pláž a čisté moře.

 • 9 Ubytovanie
 • 9 Strava
 • 9 Okolie
 • 8 Cena

Celkové zhrnutie
Kvalitní 5 hv. hotel za přijatelnou cenu (CK , last minut , 7 dní za necelých 10.000,-Kč),nádherná pláž a čisté moře. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Hotelový komplex je poměrně členitý, ale má jen 2 patra, je tu i výtah, pokoje velké, s malinkým balkonem, koupelna s vanou, fénem, denně čisté ručníky, sprchové gely, šampony, perfektně každý den uklizeno. K dispozici televize ( programy pro nás nic moc, nevyužili jsme)., malá lednička, dostatek úložného prostoru.

Strava
Jako vždy - po týdnu 2 kg nahoře - vybere si každý. Snídaně -pečivo světlé, tmavé, salámy , sýry, vejce, omelety, zelenina, jogurty, džemy, musli, ovoce...a croissanty na 100 způsobů, výborná a silná káva, čaje, džusy..

Obědy i večeře- několik druhů mas, vč. grilovaného, ryby, těstoviny, saláty, polévky a naprosto neodolatelné dorty, čokoládová pěna, mísy jahod, pomerančů, datlí..

V podvečer na terase palačinky, koktejly..

V rámci all. incl. všechno nealko, tvrdý alkohol, koktejly- asi 5 druhů, víno ( bílé nic moc, červené se dá), káva

Služby hotela
Vše OK, check in nám umožnili hned ráno kolem 8.00 ( i když standard mají od 15.00), všichni usměvaví a moc milí, ručníky na pláž jsme měli bez depozitu ( asi začátek sezony) Skupina animátorů - mladí lidé, kteří celý den běhali a snažili se o zábavu hostů, ale nebyli vlezlí, nic nevnucovali, mluví všichni francouzsky, anglicky, německy, umí i pár českých slov. Během dne cvičení v bazénu i venku, petangue na pláži, škola salsy, po večeři dětská disko a večer taneční vystoupení. Ocenili jsme na maximum to, že u bazénu neřvala hudba, jak jsme to zažili jinde, ale jen příjemně hráli, že to nerušilo např. při čtení.

Pláž
Pláž je asi 200 m od hotelu, cesta přes zahradu a po vydlážděné cestičce, údajně tato pláž je jedna z nejkrásnějších na Djerbě - jemný bílý písek, mělké moře, čistá voda, na pláži dostatek lehátek i slunečníků, plážový bar. Na rozdíl od okolí tato pláž byla denně perfektně uklizená, nikde ani trocha trávy nebo nepořádku. Jezdí tu místní a nabízejí svezení na koni nebo na velbloudech, nedaleko je půjčovna vodních skútrů, možnost letu padákem apod.- nevyužili jsme.

Naděžda B., 25.05.2022, Dátum pobytu: 15.5. - 22.5.2022
Oblasť: Tunisko Tunisko, Djerba, Hotel: Yadis Djerba Golf Thalasso & Spa

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 9 Krásná dovolená, popis od cestovky a fotografie odpovídaly skutečnosti.

 • 10 Ubytovanie
 • 5 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Krásná dovolená, popis od cestovky a fotografie odpovídaly skutečnosti. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Odpovídající 4 hvězdičkovému hotelu. Úklid v pořádku i v pokoji i v celém hotelu.

Strava
Vadilo nám, že jsme si z bufetu nemohli brát jídlo sami, ale nadával nám ho personál a z tohoto důvodu se tvořily někdy i velké fronty. Vadil nám malý výběr slaného pečiva u snídaně. Nemohli jsme si sami ani dochutit jídla např. majolkou, kečupem, olivovým olejem, drezingem. Snídaňový bufet byl každý den stejný, po 7 dnech už nebylo z čeho vybrat.

Služby hotela
Splňovaly naše požadavky, spokojenost.

Pláž
Pláž přímo u hotelu byla krásně přístupná, výhled od hotelu na pláž je krásný, čistota pláže vyhovující. V tom období, kdy jsme byli, tak lehátka u moře nebyla nikdy plně obsazena. V moři byly pruhy naplavených řas i na břehu, to bylo jediné co kazilo krásné tyrkysové průhledné moře s bílým pískem.

Iveta Kreifová, 25.05.2022, Dátum pobytu: 15.5. - 22.5.2022
Oblasť: Tunisko Tunisko, Djerba, Hotel: Club Calimera Yati Beach

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 6.2 Úroveň hotelu dost klesla, Meridianu známe a byli jsme zklamaní. Vládne tam asi nezájem ze strany vedení. Zahrada, palmy vyschlé. To se...

 • 5.5 Ubytovanie
 • 3 Strava
 • 10 Okolie
 • 7 Cena

Celkové zhrnutie
Úroveň hotelu dost klesla, Meridianu známe a byli jsme zklamaní. Vládne tam asi nezájem ze strany vedení. Zahrada, palmy vyschlé. To se dá pochopit, když přes covid byly hotely zavřené.

O čistotu bázenu se nikdo moc nestaral. Jinak ale všude čisto, uklízeči makali.

Jídlo by chtělo více péče, jinak se vybrat dalo. Pláž byla hezká, plážová restaurace také.

Příště určitě zvolíme jiný hotel. Asi tim, že jsme tam jezdili dřív tak srovnáváme. Za tu cenu stále hezká dovolená :) Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Pokoje jsme měli ve starší části hotelu, poblíž recepce, s výhledem k bazénu. Starší, ale čisté, v pohodě.

Strava
Osobně nejsem nijak náročná na stravování v hotelu. Ovšem nahnilé ovoce každý den? Maso na grilu jeden den jsem měla opečené jen z jedné strany, jinak syrové. Kolikrát bylo maso vysušené a nedalo se ukousat. Brambory nedovařené nebo kyselé. Stejně tak hranolky, když už byly (na oběd) tak nic moc. Ale dalo se vybrat z ostatního. Pizza super. Chtělo by to víc péče v kuchyni.

Hodně jsme si pak objednávali jidlo mimo hotel. Pizzu, sendviče, bagety. Výborné.

Služby hotela
Úroveň animačnich programů je taky jinde než dřív. Spíš nuda. Půlka animátorů ani nepozdraví. Večerní programy byly ještě u bazénu. Nepřiměřená hlasitost, kdo mluvil na mikrofon, křičel, do 23h se nedalo spát. Jinak máme zábavu rádi, hudba nám nevadí, ale toto..

Na dětském hřišti- rozlámaná prkna u klouzaček, koukaly z nich rezavé hřebíky o které se dítě snadno zraní. Zaměstnanec mini klubu jen pokrčil rameny že je to hrozné a svoje dítě by na to nepustil, ale nic s tim neudělá.

Pláž
Pláž byla plná, bylo hodně lidí na hotelu. Vždy se dalo kam lehnout. Donesli kdyžtak další léhátka. Hodně tráva ve vodě, na začatku, to je přiroda, prostě jsme to přešli a pak byla voda krásně čistá, teplá. Pláž hezká, uklizená.

Barbora B. A., 25.05.2022, Dátum pobytu: 15.5. - 22.5.2022
Oblasť: Tunisko Tunisko, Djerba, Hotel: Welcome Meridiana Djerba

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Všetky recenzie Tunisko