Tunisko Tunisko

Oficiálny názov: Tuniská republika
Hlavné mesto: Tunis
Štátne zriadenie: republika pluralitného typu s jednokomorovým parlamentom
Náboženstvo: sunnitskí moslimovia 99%
Úradný jazyk: Úradným jazykom je v Tunisku arabčina , využijete ale i francúzštinu, angličtinu, nemčinu a taliančinu
Časový posun: po celý rok rovnaký ako u nás

Tunisko - zájazdy od 328 EUR

O TUNISKUTunisko - krajina ďatlí, mora a piesku

Oficiálny názov štátu, ktorý sa rozkladá na rozlohe 163 610 km2, je Tuniská republika. Má takmer 10 miliónov obyvateľov, ich úradným jazykom je arabčina a náboženstvom z 99% islám. Vo všetkých oblastiach života v Tunisku je však výrazne patrný fracúzsky vplyv. Vlastnosťami, ktoré najlepšie vystihujú mentalitu obyvateľov Tuniska, sú pohostinnosť a srdečnosť. Tunisko má za sebou veľmi bohatú históriu. Zažilo obdobie slávy i časy, kedy bolo pod cudzou nadvládou. Priaznivá i menej priaznivé obdobia však prestali bez straty vlastnej identity a tolerancie voči ostatným kultúram. K ceste do Tuniska postačí len platný cestovný pas, nevyžaduje sa žiadne očkovanie a pri využití služieb cestovnej kancelárie nie je treba ani samostatné vízum. Je zakázané do Tuniska dovážať tuniskú menu, akékoľvek zbrane okrem loveckých, výbušniny, pornografiu a drogy.

Tuniská geografia a poloha

Tunisko leží v severnej časti afrického kontinentu a jeho susedia sú Líbia a Alžírsko. Len 137 km po mori delí Tunisko od Sicílie. Hlavným mestom je Tunis, ďalším významným napríklad Kartágo. medzi naobľúbenejšie turistické lokality patrí Djerba, Sousse, Tunis, Tabarka, Nabeul, Gammarth, Hammamet, Skanes, Mahdia, Monastir, Port El Kantaoui a Jasmine Hammamet.

Nezameniteľné kvality Tuniska

Tunisko sústreďuje na jednom mieste rôzne turisticky atraktívne prvky, pre ktoré sú veľmi vyhľadávanými ostatné krajiny ležiace u Stredozemného mora. Je preslávené svojou vynikajúcou kuchyňou, okrem vlastných špecialít však ponúka turistom i lahôdky kuchyne medzinárodnej. Vyniká rovnako širokým spektrom športových i iných aktivít, spôsobov a možností, ako v tejto destinácii tráviť dovolenku. V neposlednej rade sa môže pochváliť až neskutočnou rozmanitosťou prírodných krás, jedinečnostťou rastlinných a živočíšnych druhov a množstvom kultúrnych zážitkov, ktoré sprostredkováva usporiadaním tradičných miestnych osláv a festivalov.

Nečakané umelecké zážitky

Keď Vás kultúra arabského sveta zatiaľ príliš neoslovila, ponášteve Tuniska sa táto situácia nepochybne zmení. Vďaka podpore tuniskej vlády sa V Tunisku veľkej popularitte tešia všetky krásne umenia i netradičné umelecké štýly. Obdivovať môžete efektné tuniské maliarstvo, pôsobivé dramata i nevšednú architektúru. Asi najčastejšie sa ale stretnete s tuniskou hudbou a originálnymi tancami. Iste budete veľmi milo prekvapení, Tunisko je totiž v tomto smere krajinou skutočne svojbojnou, miestny umelci sa do všetkého svojho konania púšťajú s neutíchajúcim nadšením a fascinujúce výsledky ich práce tomu dokonale odpovedajú.

Skutočná fata morgana

Odborne povedané sa jedná o stav teplotnej inverzie, ktorý sa prejavuje zrkadlením vzdialeného objektu vo vzduchu. Žiadne také vysvetlenie Vám ale patrne stačiť nebude, keď budete mať šťastie a behom horúceho dňa v Tunisku tú svoju fata morganu uvidíte. Až už sa to stane nad saharským pieskom alebo na okraji soľných jazier, vedecký názor bude asi to posledné, po čom by ste v takovom okamžiku túžili. Mnoho lákavejšie by bolo, sa onoho prchlivého odrazu trebárs len na sekundu dotknúť. To sa Vám ale bohužiaľ nepodarí. S rovnakým tajomstvom, s ktorým sa Vám zjaví, sa za chvíľočku zase rozplynie do stratena.

Tunisko - zájazdy od 328 EUR

Najnovšie recenzie Tunisko

Celkom: 9 Veľmi spokojní, všade sú aj zle skúsenosti, ale neprevyšujú určite tie dobré, vrátila by som sa. Pristup úžasný stále usmiaty milí...

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 5 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Veľmi spokojní, všade sú aj zle skúsenosti, ale neprevyšujú určite tie dobré, vrátila by som sa. Pristup úžasný stále usmiaty milí zamestnanci a animatori sa snažia (joga, gymnastika, vodna gymnastika, vodne polo, šipky, pink pong, futbal, volejbal, vecerny program...) Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Ubytovanie veľmi pekne a čisté, denne upratujú.

Strava
Medzinárodná strava, výber dobrý ako jedla aj alkoholu.

Služby hotela
Zamestnanci úzasní naozaj super pristup (len jeden chcel nas oklamať - ležadla sú zadarmo so všetkým)

Pláž
Pláž naozaj blízko, cesta prejsť cez ňu a tam hneď, na plázi bar pivo, nealko. Len plaž je špinavá miestny hovoria to nič nie je to je Medina (pristav čo tam je) keď pristavajú lode všetky morské riasy davaju do ako keby guličiek robia sa z toho naozaj velke kopy potom na pláži. Ale ponúknu alternatívu pláže keď poviete že špinava je pre vás na recepcii, iny hotel čo maju v rezorte (cca 15-20 min. peši) ale maju ešte jeden max 5 min. peši ten nehovoria ale pláž sa vola medina a je tam dovolene ist aj lehatka majú, len kúsok a nádherna pieskova úplne čistá pláž, len bez baru.

Anonym, 16.09.2019, Dátum pobytu: 2.9. - 12.9.2019
Oblasť: Tunisko Tunisko, Yasmine Hammamet, Hotel: Medina Solaria & Thalasso

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

1 fotografia

Celkom: 4,6 První pocit "ROZPAČITÝ" … Vím, že sem už bohužel ne. Jediné co je na tomto hotelu který má označení ****, jsou ANIMÁTOŘI (které...

 • 5 Ubytovanie
 • 4 Strava
 • 5 Okolie
 • 4 Cena

Celkové zhrnutie
První pocit "ROZPAČITÝ" … Vím, že sem už bohužel ne. Jediné co je na tomto hotelu který má označení ****, jsou ANIMÁTOŘI (které ve svém věku nepotřebuji, ale byli N°1 ) a náš ČÍŠNÍK, vždy byl náš stůl nachystaný. Už jsme opravdu procestovali hodně, ale tohle … Koupili jsme zájezd sice na poslední chvíli, s úmyslem na týden vypnout, ale zažít tohle za plnou cenu :-( … Jinak hotel 89% Rusů ... Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Po přestěhování na nový pokoj vše O.K. každý den čisté ručníky, ikdyž to asi 3 dny trvalo, než jsme dostali tři velké osušky … Ale květinová výzdoba, super !!!

Strava
Strava… První večeře, super, velký výběr,něco jako guláš super maso, vše se doplňovalo !! Ale pak, když pak máte 3x za týden smažená játra (a to i k obědu) , příloha hranolky, rýže, 1xbramborová kaše,kuřecí špalíčky, ryby bohužel většinou spálené. Ano byla i mořská nabídka slávky,krevety, ale vše rychle pryč …. Ale, vždy jsme se najedli. Jediné co se mi nelíbilo, je ventilace v restauraci pro tolik lidí, vše z grilů jde mezi lidi.

Služby hotela
To je ta rozpačitost... Jeli jsme na dovolenou s dcerou 17let. Dostali jsme pokoj s jednou velkou manželskou postelí a v rohu dvoused-kanape, které nebylo připravené. Výhled na střechu kuchyně, ale to je jedno, když tam chodíte jen spát. Rozčarování přišlo, když nám portýr, při našem výrazu na tváři, nabídl jiný pokoj. Šli jsme se na něj podívat a bylo to odpovídající našim představám. A on nám řekl, že za 100EUR je náš, O.K. koupili jsme, ale platba jen keš. Když manžel dával portýrovi všimné za kufry, tak se ohradil, že je to málo co pro nás udělal, a vzal si 20 EUR. Bohužel jsme nebyli jediný,... Jiným hostů, nabízeli jiný pokoj s výhled na moře za 100 EUR.

Pláž
Pláž, první tři dny čistá, krásný písek, moře teplé. Ale pak bohužel přišla bouřka a moře vyplavilo kromě řasy i jiné předměty : plechovky, plasty, bylo toho spousty a nikdo s tím nic nedělal :-( ….

Anonym, 16.09.2019, Dátum pobytu: 7.9. - 14.9.2019
Oblasť: Tunisko Tunisko, Yasmine Hammamet, Hotel: Concorde Marco Polo

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 7,2 Velmi pěkný hotel v maurském architektonickém stylu, krásné moře, služby trochu pokulhávají, ale převládá celková spokojenost.

 • 7 Ubytovanie
 • 6 Strava
 • 8 Okolie
 • 8 Cena

Celkové zhrnutie
Velmi pěkný hotel v maurském architektonickém stylu, krásné moře, služby trochu pokulhávají, ale převládá celková spokojenost. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Pokoj dostatečně veliký, zařízení starší, denně úklid, výměna ručníků denně, povlečení několikrát za pobyt.

Strava
Rozmanité saláty, přílohy, několik druhů masa, zákusky, na obědy i večeře zmrzlina, večer čokoládové fontány. Snídaně rovněž pestré a bohaté. Hlady jsem netrpěl. Odpoledne zákusky a bagety u bazénu.

Služby hotela
Recepce, úklid pokojů bez výhrad. Pokulhávala obsluha v jídelně, když nechybí sklenice, chybí hrnky, nebo příbory. Kapacita jídelny neodpovídá kapacitě plně obsazeného hotelu. Škoda, že se nevydává užší výběr stravy ve venkovní jídelně u bazénu, jak jsem zažil v jiných resortech. U bazénu 3 bary, ale 2 fungují za hotové. Veškeré nápoje, alko, nealko, káva, čaj vydává 1 barman za okýnkem pro všechny kdo jsou na pláži i u bazénu a to nestačí, stále se tvořily fronty. Bazén a zahrada velmi pěkné. Pravidelné animační programy.

Pláž
Moře krásné a je předností celé dovolené. Písčitá pláž, hodně škeblí, pozvolný vstup, čisté. Pláž menší a kapacita lehátek limitovaná. Krásné procházky po pláži.

Anonym, 16.09.2019, Dátum pobytu: 3.9. - 13.9.2019
Oblasť: Tunisko Tunisko, Mahdia, Hotel: Mahdia Palace Thalasso

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

74 fotografií

Celkom: 10 Dovolená pro nás byla nejlepší,co jsme kdy zažili.Jediný zádrhel byl při odjezdu nakonci naší dovolené.Ve 2:50 hod.pro nás měl přijet...

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Dovolená pro nás byla nejlepší,co jsme kdy zažili.Jediný zádrhel byl při odjezdu nakonci naší dovolené.Ve 2:50 hod.pro nás měl přijet autobus a odvézt na letiště,Nikdo pro nás nepřijel,delegát měl vypnutý telefon a tak jsme se museli dopravit sami na letiště taxíkem....Byl to pro nás velice stresujíci konec dovolené Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Krásný pokoj s výhledem na moře a nádvoří celého dění.Denně uklizeno a vyměněné ručníky a osušky.

Strava
Výběr jídla byl velice slušný,vždy se dalo vybrat a oproti minulým letům,jídlo bylo včas doplněno.Tady bylo vidět velké zlepšení.Personál byl velice slušný.

Služby hotela
Personál byl příjemný,animátoři se nevnucovali a dobře se starali o zábavu.

Pláž
Pláž je přímo u hotelu a uklizená každý den.Sekuriťák pláž hlídal a nikomu se nic neztratilo.Lehátek bylo dostatek,jen co jsme přišli,tak nám pracovník pláže dal lehátka s madrací.Moře čisté,krásné,jen 2x byla v moři tráva,ale to je příroda.Trávu jsme překročili a dál bylo moře čisté.

Pavla N., 16.09.2019, Dátum pobytu: 30.8. - 10.9.2019
Oblasť: Tunisko Tunisko, Skanes, Hotel: Houda Golf & Beach Club

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 3,8 S tímto hotelem jsme nebyli moc spokojení. Při příjezdu nás ubytovali v pokoji, kde to smrdělo zatuchle, byla tam špína a neuklizeno. A...

 • 4 Ubytovanie
 • 2 Strava
 • 6 Okolie
 • 3 Cena

Celkové zhrnutie
S tímto hotelem jsme nebyli moc spokojení. Při příjezdu nás ubytovali v pokoji, kde to smrdělo zatuchle, byla tam špína a neuklizeno. A ještě ke všemu úplně nejdál od recepce i jídelny a všeho. Ihned jsme to šli řešit a druhý den s pomocí delegátky nám pokoj vyměnili. Ovšem ochota jednoho pána z personálu nic moc. Pláž a prostředí okolí hotelu velmi dobré. Moře krásně teplé. Jen by pláž mohla být větší. Při velkém množství lidí je to opravdu hlava na hlavě . Pláž je opravdu maličká. S jídlem jsme spokojený absolutně nebyli. Výběr ovoce nulový. Nejvíce ryby , ty byli opravdu každý den na oběd i večeři. Pečivo bylo čerstvé na snídani jen málokdy. Číšníci nestíhali uklízet stoly.

Myslím si, že tento hotel má opravdu co vylepšovat a že 4* opravdu neodpovídá co se týče kvality jídla a výběru jídla a vzhledu pokojů. Polovina pobytu nám propršela, což samozřejmě není ničí vina. Jinak vzhled hotelu zvenku a prostředí hotelu-bar,zahrada, moře, prostředí u bazénu bylo super. Ovšem za nás tento hotel už nikdy více. Budeme určitě volit jiný hotel. Zobraziť celú recenziu

Pláž
Moře krásně teplé. Pozvolný vstup do moře. Písčitá pláž. Občas hodně řas, ale to člověk asi neovlivní. Uklízeli to. Nevýhoda pláže je, že byla opravdu maličká na to, že tam bylo dost lidí.

Kateřina V., 16.09.2019, Dátum pobytu: 4.9. - 11.9.2019
Oblasť: Tunisko Tunisko, Skanes, Hotel: El Mouradi Skanes

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Všetky recenzie Tunisko