Tunisko Tunisko

Oficiálny názov: Tuniská republika
Hlavné mesto: Tunis
Štátne zriadenie: republika pluralitného typu s jednokomorovým parlamentom
Náboženstvo: sunnitskí moslimovia 99%
Úradný jazyk: Úradným jazykom je v Tunisku arabčina , využijete ale i francúzštinu, angličtinu, nemčinu a taliančinu
Časový posun: po celý rok rovnaký ako u nás

Tunisko - zájazdy od 240 €

O TUNISKUTunisko - krajina ďatlí, mora a piesku

Oficiálny názov štátu, ktorý sa rozkladá na rozlohe 163 610 km2, je Tuniská republika. Má takmer 10 miliónov obyvateľov, ich úradným jazykom je arabčina a náboženstvom z 99% islám. Vo všetkých oblastiach života v Tunisku je však výrazne patrný fracúzsky vplyv. Vlastnosťami, ktoré najlepšie vystihujú mentalitu obyvateľov Tuniska, sú pohostinnosť a srdečnosť. Tunisko má za sebou veľmi bohatú históriu. Zažilo obdobie slávy i časy, kedy bolo pod cudzou nadvládou. Priaznivá i menej priaznivé obdobia však prestali bez straty vlastnej identity a tolerancie voči ostatným kultúram. K ceste do Tuniska postačí len platný cestovný pas, nevyžaduje sa žiadne očkovanie a pri využití služieb cestovnej kancelárie nie je treba ani samostatné vízum. Je zakázané do Tuniska dovážať tuniskú menu, akékoľvek zbrane okrem loveckých, výbušniny, pornografiu a drogy.

Tuniská geografia a poloha

Tunisko leží v severnej časti afrického kontinentu a jeho susedia sú Líbia a Alžírsko. Len 137 km po mori delí Tunisko od Sicílie. Hlavným mestom je Tunis, ďalším významným napríklad Kartágo. medzi naobľúbenejšie turistické lokality patrí Djerba, Sousse, Tunis, Tabarka, Nabeul, Gammarth, Hammamet, Skanes, Mahdia, Monastir, Port El Kantaoui a Jasmine Hammamet.

Nezameniteľné kvality Tuniska

Tunisko sústreďuje na jednom mieste rôzne turisticky atraktívne prvky, pre ktoré sú veľmi vyhľadávanými ostatné krajiny ležiace u Stredozemného mora. Je preslávené svojou vynikajúcou kuchyňou, okrem vlastných špecialít však ponúka turistom i lahôdky kuchyne medzinárodnej. Vyniká rovnako širokým spektrom športových i iných aktivít, spôsobov a možností, ako v tejto destinácii tráviť dovolenku. V neposlednej rade sa môže pochváliť až neskutočnou rozmanitosťou prírodných krás, jedinečnostťou rastlinných a živočíšnych druhov a množstvom kultúrnych zážitkov, ktoré sprostredkováva usporiadaním tradičných miestnych osláv a festivalov.

Nečakané umelecké zážitky

Keď Vás kultúra arabského sveta zatiaľ príliš neoslovila, ponášteve Tuniska sa táto situácia nepochybne zmení. Vďaka podpore tuniskej vlády sa V Tunisku veľkej popularitte tešia všetky krásne umenia i netradičné umelecké štýly. Obdivovať môžete efektné tuniské maliarstvo, pôsobivé dramata i nevšednú architektúru. Asi najčastejšie sa ale stretnete s tuniskou hudbou a originálnymi tancami. Iste budete veľmi milo prekvapení, Tunisko je totiž v tomto smere krajinou skutočne svojbojnou, miestny umelci sa do všetkého svojho konania púšťajú s neutíchajúcim nadšením a fascinujúce výsledky ich práce tomu dokonale odpovedajú.

Skutočná fata morgana

Odborne povedané sa jedná o stav teplotnej inverzie, ktorý sa prejavuje zrkadlením vzdialeného objektu vo vzduchu. Žiadne také vysvetlenie Vám ale patrne stačiť nebude, keď budete mať šťastie a behom horúceho dňa v Tunisku tú svoju fata morganu uvidíte. Až už sa to stane nad saharským pieskom alebo na okraji soľných jazier, vedecký názor bude asi to posledné, po čom by ste v takovom okamžiku túžili. Mnoho lákavejšie by bolo, sa onoho prchlivého odrazu trebárs len na sekundu dotknúť. To sa Vám ale bohužiaľ nepodarí. S rovnakým tajomstvom, s ktorým sa Vám zjaví, sa za chvíľočku zase rozplynie do stratena.

Tunisko - zájazdy od 240 €

Najnovšie recenzie Tunisko

Celkom: 9.2 Dovolenou jsme si opravdu užili , byli jsme moc spokojené

 • 10 Ubytovanie
 • 8 Strava
 • 8 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Dovolenou jsme si opravdu užili , byli jsme moc spokojené Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Pokoj utulný na dovolenou postačující

Strava
Nejsem mlsná a dietu jsem držet nemusela.

Jenom zmrzlina mi tam chyběla ,dortů i ovoce bylo dostatek

Služby hotela
Služba hotelu byla výtečná . Jsou tam milí , ochotni a úslužní lidé . Každý den krásně uklizeny pokoj i paní pokojská byla moc hodna a ochotna vyhovět našim požadavkům.

Pláž
Na pláž jenom kousek což pro starší osoby je úplně super.

Pláž každý den uklizena i když foukal vítr . Chaluhy na pláži a v moři k dovolené někdy také patří .

Milada Čutíková, 05.10.2022, Dátum pobytu: 18.9. - 24.9.2022
Oblasť: Tunisko Tunisko, Djerba, Hotel: Welcome Meridiana Djerba

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 9.8 Spokojenost

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 9 Cena

Celkové zhrnutie
Spokojenost Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Az ma mensi nedostatky spokojenost

Strava
Vynikajici!!

Služby hotela
Ochota.

Pláž
Krasna

Věra Flaxová, 05.10.2022, Dátum pobytu: 23.9. - 1.10.2022
Oblasť: Tunisko Tunisko, Port El Kantaoui, Hotel: Marhaba Palace

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 6 Dítě bylo nadšené, já o trochu méně, ale celkem to bylo OK.

 • 6.5 Ubytovanie
 • 5 Strava
 • 6 Okolie
 • 6 Cena

Celkové zhrnutie
Dítě bylo nadšené, já o trochu méně, ale celkem to bylo OK. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Hotel by potřeboval rekonstrukci. Tmavé a dlouhé chodby s chybějícím osvětlením (i přes den, nejen večer), pokoj byl čistý a v pořádku. 2 dospělí a 1 dítě jsme se v pohodě vešli a nepřekáželi si. Pěkně prostorný balkon s židličkami.

Strava
Strava pro mě byla zklamáním. Těšila jsem se na různé úpravy zeleniny, ale většinou to připálili a ten čmuch nebyl zrovna příjemný. Vrcholem byla míchaná vajíčka, která prostě zapáchala spálením a to tak, že jste to ani nemohli pozřít. Jinak obsluha příjemná.

Tuniské speciality byly dobré a každý večer jiné. Mě by se líbilo více čerstvé zeleniny - hodně toho měli z plechovky nebo sklenice, tedy sterilované.

Služby hotela
Trochu mě šokoval poplatek za trezor - údajně ho naprogramuje pracovník hotelu. Nic takového se nestalo. Úplně klasický hotelový trezor ve skříni, co naprogramuje i cvičená opice a chtěli za to 14 € za týden. To je nehorázné. Jinak velmi špatně dostupné wi-fi - pouze v recepci a přilehlých lokalitách. Možná u bazénu, ale ne všude a kvalita signálu mizerná. S dětmi většinou budete u aquaparku, který je úplně u vstupní brány do areálu hotelu, takže se celkem naběháte, když se něco zapomene nebo když chcete svačinu z odpoledního cateringu. Bar u aquaparku funguje jen dopoledne. Když jsme třeba měli jedno dopoledne horší počasí, tak najednou odpoledne hezky, ale plavčík už aquapark nepustil se slovy, že dneska prší (i když už bylo 30 stupňů a sluníčko).

Pláž
Pláž je písčitá, vstup do moře velmi pozvolný a písčitý, lehátka dost proleželá a bohužel neuklízí z lehátek podložky, takže když prší nebo tak, všechno je prostě mokré. Jinak na pláži se válí dost odpadků, nikdo to neuklízí. Škoda, jinak by to bylo moc hezké. Bar na pláži měl silně omezený výběr k pití - nealko.

Eva D., 05.10.2022, Dátum pobytu: 24.9. - 1.10.2022
Oblasť: Tunisko Tunisko, Djerba, Hotel: Iliade & Aquapark

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 5.8 Neuveritelně odporná pláž, byla jsem na Djerbě xkrat, toto jsem nikdy neviděla, jedeme tam kvůli moři, ale toto byla katastrofa, stěžoval...

 • 8 Ubytovanie
 • 8 Strava
 • 1 Okolie
 • 4 Cena

Celkové zhrnutie
Neuveritelně odporná pláž, byla jsem na Djerbě xkrat, toto jsem nikdy neviděla, jedeme tam kvůli moři, ale toto byla katastrofa, stěžoval si kazdý, u bazénu se můžem válet kdekoli u nás ve wellness, delegátky s velkým nezájmem ani na letišti se nepostarala oproti dřívějším, jedna nás vyhodila u hotelu, neřekla ani sbohem, hrozny přístup, nejhorší dovolená 2022 na Djerbe, nedostatek ovoce, melouny, banány, nikdy, málo masa nebo špatné, náhražku tvořil často smažený salám. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Pokoj situován na špatnou stranu, kde venku celý den řval nějaký agregát, slunce na balkoně ani ráno ani večer, trezor nefunkční, jinak pokoj dobrý, strašně daleko na recepci i do jídelny, spletité, dlouhé chodby, bytech každou chvíli nefunkčni.

Strava
Průměr, nedostatek luštěnin, masa

Služby hotela
Úklid dobrý i obsluha občas

Pláž
Jedno velké zlo

Eva Vrbatová, 05.10.2022, Dátum pobytu: 24.9. - 1.10.2022
Oblasť: Tunisko Tunisko, Djerba, Hotel: El Mouradi Djerba Menzel

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 5.8 Hotel známe už jsme tam byli ???? máme to tam rádi ♥️

 • 3.5 Ubytovanie
 • 6 Strava
 • 10 Okolie
 • 6 Cena

Celkové zhrnutie
Hotel známe už jsme tam byli ???? máme to tam rádi ♥️ Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Když máte ve smlouvě dva dvoulůžkové pokoje a dostanete jeden rodinný s mladejma ???? jeden klíč pořád se nahánět na recepci vůbec žádná domluva voucher byl na jedem pokoj a hotovo mi neměli ani dveře na balkoně dvě židle ne čtyři a to ještě mladý chodily ven přes naší ložnici ????

Strava
Každý si vybere polévku jsem si dávala každý den ????

Služby hotela
Úplně super žádný problém

Pláž
Čisté moře úžasný i lehátko mi nafoukli na pláži nosili nápoje tohle bylo super ????

Edita Sušková, 05.10.2022, Dátum pobytu: 23.9. - 30.9.2022
Oblasť: Tunisko Tunisko, Mahdia, Hotel: LTI Mahdia Beach & Aqua Park

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Všetky recenzie Tunisko