Tunisko Tunisko

Oficiálny názov: Tuniská republika
Hlavné mesto: Tunis
Štátne zriadenie: republika pluralitného typu s jednokomorovým parlamentom
Náboženstvo: sunnitskí moslimovia 99%
Úradný jazyk: Úradným jazykom je v Tunisku arabčina , využijete ale i francúzštinu, angličtinu, nemčinu a taliančinu
Časový posun: po celý rok rovnaký ako u nás

Tunisko - zájazdy od 260 EUR

O TUNISKUTunisko - krajina ďatlí, mora a piesku

Oficiálny názov štátu, ktorý sa rozkladá na rozlohe 163 610 km2, je Tuniská republika. Má takmer 10 miliónov obyvateľov, ich úradným jazykom je arabčina a náboženstvom z 99% islám. Vo všetkých oblastiach života v Tunisku je však výrazne patrný fracúzsky vplyv. Vlastnosťami, ktoré najlepšie vystihujú mentalitu obyvateľov Tuniska, sú pohostinnosť a srdečnosť. Tunisko má za sebou veľmi bohatú históriu. Zažilo obdobie slávy i časy, kedy bolo pod cudzou nadvládou. Priaznivá i menej priaznivé obdobia však prestali bez straty vlastnej identity a tolerancie voči ostatným kultúram. K ceste do Tuniska postačí len platný cestovný pas, nevyžaduje sa žiadne očkovanie a pri využití služieb cestovnej kancelárie nie je treba ani samostatné vízum. Je zakázané do Tuniska dovážať tuniskú menu, akékoľvek zbrane okrem loveckých, výbušniny, pornografiu a drogy.

Tuniská geografia a poloha

Tunisko leží v severnej časti afrického kontinentu a jeho susedia sú Líbia a Alžírsko. Len 137 km po mori delí Tunisko od Sicílie. Hlavným mestom je Tunis, ďalším významným napríklad Kartágo. medzi naobľúbenejšie turistické lokality patrí Djerba, Sousse, Tunis, Tabarka, Nabeul, Gammarth, Hammamet, Skanes, Mahdia, Monastir, Port El Kantaoui a Jasmine Hammamet.

Nezameniteľné kvality Tuniska

Tunisko sústreďuje na jednom mieste rôzne turisticky atraktívne prvky, pre ktoré sú veľmi vyhľadávanými ostatné krajiny ležiace u Stredozemného mora. Je preslávené svojou vynikajúcou kuchyňou, okrem vlastných špecialít však ponúka turistom i lahôdky kuchyne medzinárodnej. Vyniká rovnako širokým spektrom športových i iných aktivít, spôsobov a možností, ako v tejto destinácii tráviť dovolenku. V neposlednej rade sa môže pochváliť až neskutočnou rozmanitosťou prírodných krás, jedinečnostťou rastlinných a živočíšnych druhov a množstvom kultúrnych zážitkov, ktoré sprostredkováva usporiadaním tradičných miestnych osláv a festivalov.

Nečakané umelecké zážitky

Keď Vás kultúra arabského sveta zatiaľ príliš neoslovila, ponášteve Tuniska sa táto situácia nepochybne zmení. Vďaka podpore tuniskej vlády sa V Tunisku veľkej popularitte tešia všetky krásne umenia i netradičné umelecké štýly. Obdivovať môžete efektné tuniské maliarstvo, pôsobivé dramata i nevšednú architektúru. Asi najčastejšie sa ale stretnete s tuniskou hudbou a originálnymi tancami. Iste budete veľmi milo prekvapení, Tunisko je totiž v tomto smere krajinou skutočne svojbojnou, miestny umelci sa do všetkého svojho konania púšťajú s neutíchajúcim nadšením a fascinujúce výsledky ich práce tomu dokonale odpovedajú.

Skutočná fata morgana

Odborne povedané sa jedná o stav teplotnej inverzie, ktorý sa prejavuje zrkadlením vzdialeného objektu vo vzduchu. Žiadne také vysvetlenie Vám ale patrne stačiť nebude, keď budete mať šťastie a behom horúceho dňa v Tunisku tú svoju fata morganu uvidíte. Až už sa to stane nad saharským pieskom alebo na okraji soľných jazier, vedecký názor bude asi to posledné, po čom by ste v takovom okamžiku túžili. Mnoho lákavejšie by bolo, sa onoho prchlivého odrazu trebárs len na sekundu dotknúť. To sa Vám ale bohužiaľ nepodarí. S rovnakým tajomstvom, s ktorým sa Vám zjaví, sa za chvíľočku zase rozplynie do stratena.

Tunisko - zájazdy od 260 EUR

Najnovšie recenzie Tunisko

Celkom: 8,4 Pěkná dovolená počasí mohlo byt lepší aji zapršelo často i pod mrakem bylo.

 • 9 Ubytovanie
 • 8 Strava
 • 7 Okolie
 • 9 Cena

Celkové zhrnutie
Pěkná dovolená počasí mohlo byt lepší aji zapršelo často i pod mrakem bylo. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Pokoj byl velký,čistý s velkou terasou a výhledem na moře.

Strava
V hlavní restauraci se snídaně furt opakovala 3 druhy syrů,2 druhy salamů a stále stejné saláty,musli a i omelety opečená klobáska se zeleninou na způsob léča a krosany 3 druhy obědy i večeře byly furt jiné vždycky se dalo z čeho vybrat a ty zákusky jejich byly dobré,ale taky stejné.Bar na pláži nic moc daváli hranolky a jen pizzu do které měla daleko jen salsa a zelenina vůbec nebyla dobrá občerstvení u bazénu daváli jen palačinky byly dobré a zmrzku jen do malých kelímků.

Služby hotela
V pořádku personál vstřícný vždy ti tunisané děkovali slušné jednaní.

Pláž
Pěkná pláž,tak akorát lidí vadily nám dal v moři ty medúzy jinak to k tomu patři je to příroda.

Tereza Benischová, 30.09.2020, Dátum pobytu: 20.9. - 27.9.2020
Oblasť: Tunisko Tunisko, Monastir, Hotel: Le Soleil Bella Vista

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 9,4 Super dovolená za skvělé peníze :-) Škoda, že jsme nezůstali déle.

 • 9 Ubytovanie
 • 9 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Super dovolená za skvělé peníze :-) Škoda, že jsme nezůstali déle. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Pokoje krásné, prostorné, čisté, v koupelně vana i sprchový kout, balkon s krásným výhledem na bazény a moře :-)

Strava
Vybere si každý, chutnali nám převážně tuniské speciality, na výběr hodně zeleniny (pečené papriky, rajčata, lilek, brambory), mají skvělý kus kus. Také umějí perfektní těstoviny na různé způsoby a pizzu. V A La Carte, již jsme si předem rezervovali, nám servírovali mořského vlka - perfektní! I přes koronavirovou nepřízeň byl k dispozici dostačující výběr, sladké, slané, ovoce apod.

Služby hotela
Velmi milý a ochotný personál, služby hotelu skvělé :-)

Pláž
Nikde nikdo :-) pláž upravená a čistá každé ráno, moře teplé, čisté s pozvolným přístupem. Nastal jen malý incident s lehátky, jelikož z důvodu neobsazenosti hotelu jedno ráno začali lehátka odvážet do skladu. Nějak se nedopočítali a nechali jich tam opravdu velmi málo, takže se trochu zapotili, aby situaci napravili. Ale personál to vyřešil celkem rychle. Jinak po celou dobu lehátek dostatek, až až.. :D

Karolína V., 30.09.2020, Dátum pobytu: 19.9. - 27.9.2020
Oblasť: Tunisko Tunisko, Hammamet, Hotel: Steigenberger Marhaba Thalasso

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 8,6 Celkový dojem z dovolené byl úžasný, super odpočinková dovolená, v této době málo lidí, to mi naprosto vyhovovalo.

 • 8,5 Ubytovanie
 • 6 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Celkový dojem z dovolené byl úžasný, super odpočinková dovolená, v této době málo lidí, to mi naprosto vyhovovalo. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Ubytování skromné, normální, na přespání a umytí dostačující, i když se nám poslední 4 noci v posteli objevili mravenci, už jsme to ani nijak neřešily.

Strava
All inclusive - jídlo vydával personál, což si myslím, že je lepší varianta, jinak jsem se asi jinde najedla líp, ale vybrat se dalo... Pro náročnější klientelu nedostačující..

Služby hotela
Velmi ochotny personál na recepci, uklízečky, pokojské super. Jinak číšníci tak napůl, někteří byli bez "bakšiše" velmi neochotní.

Pláž
Pláž je nádherná, naprosto úžasný přístup, sousedící hotely byly zavřené, takže se dalo koupat po celém pobřeží bez lidí. Voda nádherně čistá a teplá. Asi 2x byly naplavené řasy, ale hned nám to uklidili...

Jitka U., 30.09.2020, Dátum pobytu: 17.9. - 27.9.2020
Oblasť: Tunisko Tunisko, Yasmine Hammamet, Hotel: Club Salammbo Hammamet & Aquapark

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (1)

7 fotografií

Celkom: 9,6 Moc krásný hotel , uvítali jsme že na hotelu je velmi málo hostů,

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 8 Cena

Celkové zhrnutie
Moc krásný hotel , uvítali jsme že na hotelu je velmi málo hostů, Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Moc krásné , čisté

Strava
Alinclusive opravdu byl výběr . Akorát odpolední snack byl opravdu chudý.

Služby hotela
Opravdu na úrovni

Pláž
Krásně čistá

Šarka Andrýsová, 30.09.2020, Dátum pobytu: 19.9. - 27.9.2020
Oblasť: Tunisko Tunisko, Djerba, Hotel: Royal Garden Palace

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 9,6 úžasná dovolená,Djerba opět nezklamala..

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 8 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
úžasná dovolená,Djerba opět nezklamala.. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
spokojenost

Strava
možnost výběru,super

Služby hotela
výborný

Pláž
občas řasy

Ivana Bubnová, 29.09.2020, Dátum pobytu: 2.9. - 16.9.2020
Oblasť: Tunisko Tunisko, Djerba, Hotel: Royal Karthago

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Všetky recenzie Tunisko