Tunisko Tunisko

Oficiálny názov: Tuniská republika
Hlavné mesto: Tunis
Štátne zriadenie: republika pluralitného typu s jednokomorovým parlamentom
Náboženstvo: sunnitskí moslimovia 99%
Úradný jazyk: Úradným jazykom je v Tunisku arabčina , využijete ale i francúzštinu, angličtinu, nemčinu a taliančinu
Časový posun: po celý rok rovnaký ako u nás

Tunisko - zájazdy od 416 EUR

O TUNISKUTunisko - krajina ďatlí, mora a piesku

Oficiálny názov štátu, ktorý sa rozkladá na rozlohe 163 610 km2, je Tuniská republika. Má takmer 10 miliónov obyvateľov, ich úradným jazykom je arabčina a náboženstvom z 99% islám. Vo všetkých oblastiach života v Tunisku je však výrazne patrný fracúzsky vplyv. Vlastnosťami, ktoré najlepšie vystihujú mentalitu obyvateľov Tuniska, sú pohostinnosť a srdečnosť. Tunisko má za sebou veľmi bohatú históriu. Zažilo obdobie slávy i časy, kedy bolo pod cudzou nadvládou. Priaznivá i menej priaznivé obdobia však prestali bez straty vlastnej identity a tolerancie voči ostatným kultúram. K ceste do Tuniska postačí len platný cestovný pas, nevyžaduje sa žiadne očkovanie a pri využití služieb cestovnej kancelárie nie je treba ani samostatné vízum. Je zakázané do Tuniska dovážať tuniskú menu, akékoľvek zbrane okrem loveckých, výbušniny, pornografiu a drogy.

Tuniská geografia a poloha

Tunisko leží v severnej časti afrického kontinentu a jeho susedia sú Líbia a Alžírsko. Len 137 km po mori delí Tunisko od Sicílie. Hlavným mestom je Tunis, ďalším významným napríklad Kartágo. medzi naobľúbenejšie turistické lokality patrí Djerba, Sousse, Tunis, Tabarka, Nabeul, Gammarth, Hammamet, Skanes, Mahdia, Monastir, Port El Kantaoui a Jasmine Hammamet.

Nezameniteľné kvality Tuniska

Tunisko sústreďuje na jednom mieste rôzne turisticky atraktívne prvky, pre ktoré sú veľmi vyhľadávanými ostatné krajiny ležiace u Stredozemného mora. Je preslávené svojou vynikajúcou kuchyňou, okrem vlastných špecialít však ponúka turistom i lahôdky kuchyne medzinárodnej. Vyniká rovnako širokým spektrom športových i iných aktivít, spôsobov a možností, ako v tejto destinácii tráviť dovolenku. V neposlednej rade sa môže pochváliť až neskutočnou rozmanitosťou prírodných krás, jedinečnostťou rastlinných a živočíšnych druhov a množstvom kultúrnych zážitkov, ktoré sprostredkováva usporiadaním tradičných miestnych osláv a festivalov.

Nečakané umelecké zážitky

Keď Vás kultúra arabského sveta zatiaľ príliš neoslovila, ponášteve Tuniska sa táto situácia nepochybne zmení. Vďaka podpore tuniskej vlády sa V Tunisku veľkej popularitte tešia všetky krásne umenia i netradičné umelecké štýly. Obdivovať môžete efektné tuniské maliarstvo, pôsobivé dramata i nevšednú architektúru. Asi najčastejšie sa ale stretnete s tuniskou hudbou a originálnymi tancami. Iste budete veľmi milo prekvapení, Tunisko je totiž v tomto smere krajinou skutočne svojbojnou, miestny umelci sa do všetkého svojho konania púšťajú s neutíchajúcim nadšením a fascinujúce výsledky ich práce tomu dokonale odpovedajú.

Skutočná fata morgana

Odborne povedané sa jedná o stav teplotnej inverzie, ktorý sa prejavuje zrkadlením vzdialeného objektu vo vzduchu. Žiadne také vysvetlenie Vám ale patrne stačiť nebude, keď budete mať šťastie a behom horúceho dňa v Tunisku tú svoju fata morganu uvidíte. Až už sa to stane nad saharským pieskom alebo na okraji soľných jazier, vedecký názor bude asi to posledné, po čom by ste v takovom okamžiku túžili. Mnoho lákavejšie by bolo, sa onoho prchlivého odrazu trebárs len na sekundu dotknúť. To sa Vám ale bohužiaľ nepodarí. S rovnakým tajomstvom, s ktorým sa Vám zjaví, sa za chvíľočku zase rozplynie do stratena.

Tunisko - zájazdy od 416 EUR

Najnovšie recenzie Tunisko

Celkom: 7,8 pociťovali sme nzáujem, nakoľko bol hotel plný Rusov, djerba sa nám páčila viac, s Egyptom neporovnateľné..

 • 7 Ubytovanie
 • 9 Strava
 • 10 Okolie
 • 6 Cena

Celkové zhrnutie
pociťovali sme nzáujem, nakoľko bol hotel plný Rusov, djerba sa nám páčila viac, s Egyptom neporovnateľné.. Zobraziť celú recenziu

Pláž
pláž super

Anonym, 15.01.2018, Dátum pobytu: 21.9. - 28.9.2017
Oblasť: Tunisko Tunisko, Mahdia, Hotel: El Mouradi Cap Mahdia

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 1 Hrozné - nikdy více

 • 1 Ubytovanie
 • 1 Strava
 • 1 Okolie
 • 1 Cena

Celkové zhrnutie
Hrozné - nikdy více Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Ubytování slabé - špinavé povlečení

Strava
nejhorší z celé dovolené byla strava, kterou nebylo možné jíst dva dny po sobě natož celý týden

Pláž
špinavá, neudržovaná

Zuzana M., 15.01.2018, Dátum pobytu: 19.9. - 26.9.2017
Oblasť: Tunisko Tunisko, Hammamet, Hotel: Vincci Nozha Beach

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 6 Jelikož to byla první dovolená u moře, první dojem byl nadšení, že jsme vůbec u moře. Hotel bych hodnotila jako průmer, za tu cenu...

 • 5 Ubytovanie
 • 8 Strava
 • 5 Okolie
 • 7 Cena

Celkové zhrnutie
Jelikož to byla první dovolená u moře, první dojem byl nadšení, že jsme vůbec u moře. Hotel bych hodnotila jako průmer, za tu cenu nemůžete očekávat zázraky. Ale druhou návštěvu neplánujeme. Za mě mínus, že se v hotelu mohli pohybovat místní, mohli se tam jít koupat i být na pláži - tím pádem o lehátka a místo na opalvání opravdu boj, někteří místní se chovali, že jim patří celý hotel.. žádný problém po cestě nebyl ani na hotelu. Okolí před hotelem - vážně bordel, ale asi je to jejich styl života. Byli jsme nakupovat asi 2km od hotelu pěšky na takovém náměstí název už si nepamatuju, ale koupíte tam vážně všechno :D smlouváte, a rádi vás tahají do každého obchůdku..Nejhezčí a neklidnější pláž byla brzo ráno - procházky při východu slunce a tak :) Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Pokoj jsme měli do ulice, pro mě trochu problém s hlukem - tam lidi žijí převážně v noci. Měli jsme balkon, a pokoj každý den uklizený a ustlaný, klima fungovala v pořádku

Strava
Jídlo nám velmi chutnalo, snídaně sladké, slané, ovoce, zelenina, vajíčka,pečivo, meloun, obědy - museli jsme chodit hned jak obědy začaly, protože se tam nahrnulo spousta lidí a zbyl opravdu malý výběr - jediné co jsme asi neměli byla rýže, ale byly tam i mořské plody, po obědě dezert.. Pití na mě bylo hrozně sladké, všechno pití mi přišlo hrozně sladké. jednu večeři jsme měli při svíčkách krásně nazdobený stůl jídlo i pití nám přinesli ptali se zda nám něco nechybí - všímali si párů a každý měl jednu takovou večeři. Celkově jsme all incl nevyužili - snacky u bazénu hrozné fronty a člověk nemá ani hlad v tom horku, ale poblíž je obchůdek, kde se dá nakoupit levně, takže jsme občas skočili i tam.

Služby hotela
Moc jsme nevyužívali, spíše jsme leželi u moře a bazénu. Avšak nedostatek lehátek - to byl problém, lidi si tam shazovali osušky a brali si lehátka na jiné místa.. na pláži se platilo, personál byl milý až na některé jedince na recepci. co mě vážně obtěžovalo tak ti co za váma běhají a nabízejí výlety na velbloudy a delfíny atd. zkouší to i tři dny po sobě několikrát denně :)

Pláž
Písek neskutečně horký, voda studená, ale asi to bylo tím, že jsme byli v červnu, pláž nebyla zrovna dokonalá na procházku bez bot, spíše na nějaký úraz o menší smetí, na pláži opět nedostatek lehátek, ale nikdo tam neobtěžoval.. Pláž je hned za hotelem přes rušnou silnici..

Monika L., 10.01.2018, Dátum pobytu: 23.6. - 30.6.2014
Oblasť: Tunisko Tunisko, Sousse, Hotel: Karawan

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

6 fotografií

Celkom: 8,8 Krásný hotelový komplex plný palem.

 • 9 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 7 Okolie
 • 9 Cena

Celkové zhrnutie
Krásný hotelový komplex plný palem. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Hotel krásný, čistý. Z pokoje jsme slyšeli do noci hrát hlasitou hudbu zřejmě z vedlejšího hotelu, ale nevadilo nám to. Pokoj byl bez balkonu, což nás trochu mrzelo, balkon je pouze k dražším pokojům, ne ke standart. Personál velice příjemný. Po příjezdu(v noci) nás čekal welcome drink i malé občerstvení, což bylo příjemné a není to samozřejmost u každého hotelu. Na své si přijdou všichni, resort je rozdělený na zóny( je zde bazén, kde hraje hudba a pobíhají všude animátoři a vtahují vás do různých her.. pokud chcete spíš klid, je možnost jít k bazénu v klidné části) a za zmínku stojí opravdu krásná udržovaná flóra v celém resortu.

Strava
Strava super. Není nač si stěžovat. Myslím, že si vybere každý. U speciálního pultíku byla možnost ochutnat i tuniská jídla. Jinak výběr velký u snídaně, obědu i večeře.

Služby hotela
Za poplatek 9 TD si můžete zajít na vodní dýmku :)

Pláž
Byli jsme tam v druhé polovině září na týden. V první půlce týdne byla pláž bohužel hodně znečištěná řasami a nikdo je nesklidil. Cca v půlce týdne jsme přišli na pláž a řasy byly uklizeny, v ten okamžik již tedy nebylo absolutně co vytknout! Pláž písčitá, vstup do vody velmi pozvolný. Mušličky pro milovníky žádné, oproti Mahdii, kde byla pláž mušličkami přímo posetá :)

Simona S., 08.01.2018, Dátum pobytu: 14.9. - 21.9.2017
Oblasť: Tunisko Tunisko, Hammamet, Hotel: Holiday Village Manar

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

4 fotografie

Celkom: 9 Napíšu to jako člověk, který jel do Arabské země poprvé. Proti Evropě je to změna! Jste zavřeni ve velikánském resortu a málo kdo jde...

 • 10 Ubytovanie
 • 6 Strava
 • 9 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Napíšu to jako člověk, který jel do Arabské země poprvé. Proti Evropě je to změna! Jste zavřeni ve velikánském resortu a málo kdo jde ven. procházky tu nějak nehrozí jako jsme zvyklí z dovolených po Evropě. každopádně veliké vyžití v resortu vás nudit se nenechá. Je to hodně muziky za málo peněz. Využili jsme i české animáky Funtasia. V resoru je spousta stánku se zaměřením na určité jídlo, nejsou otevřeny celý den, tak nějak se střídají, všude se dočtete otevírací dobu. Tobogány se zavírají tuším kolem poledne a pak v 18h. Bazény můžete používat pořád. Jen ti lidé Vám všude možně něco nutí koupit. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Takto velký pokoj jsme ještě nikdy na dovolené neměli. Uklízet chodili každý den, ale poprvé jsem zažila, že na pokoji nebyla žádná kosmetika, jen toaleťák a mýdlo. Dva dny jsem neměla šampon a zubní pastu, než jsem zjistila, kde je možnost zakoupení, takže to nepodceňte jako já a vemte si vše z domu.

Strava
Pořád se doplňuje jídlo. Fronty velké a čistota u stolu žádná sláva. Musí být opravdu hodně špinavý ubrus, aby ho vyměnili. Každopádně při tom šumu lidí se ani nedivím, že na to není čas, mnohdy se nebylo kam posadit, buď uplatíte číšníka a nebo jíte venku.

Pláž
Bomba, pořád tam někdo chodil a upravoval píses a kontroloval odpadky.

Ludmila H., 06.01.2018, Dátum pobytu: 17.7. - 24.7.2017
Oblasť: Tunisko Tunisko, Monastir, Hotel: One Resort Monastir

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Všetky recenzie Tunisko

Potrebujete poradiť?

Po-Ne 7-22 hod +421 2 2064 8220