Tunisko Tunisko

  • Ako tráviť čas

    Možností, čím sa v Tunisku baviť a čomu sa venovať, je množštvo. Na svoje si prídu milovníci pamiatok a histórie, priaznivci pestrej zábavy i športovní nadšenci. Dovolenku v tejto destinácii si skvelo užijú príslušníci všetkých vekových kategórií. Pokiaľ ide o rodinnú rekreáciu, je Tunisko rovanko správnou voľbou. Špeciálne pre deti sa usporiadavajú rôzne zábavne programy. Pripravené sú tzv. minikluby, kde môžu rodičia cez deň bez obáv zveriť svojho potomka do starostlivosti školeného personálu. Deti v doprovodu rodičov majú prístup všade, môžu sa teda zúčastniť i zábavy na nočných diskotékach. K štandardnému hotelovému vybaveniu patrí okrem bazénov i detské kúpalisko, mnohokrát i šmýkačky a hojdačky. Vo veľkých turistických centrách sa deti i dospelí môžu pobaviť v lunaparku, v mestách Tunis a Tozeur je možné navštíviť zoologickú záhradu. V Tozeuru sídli taktiež múzeum Dar Chraiet, ktorého súčasťou je pôsobivý areál Medina Tisíc a jednej noci.

    V Tunisku je možné provozovať celú množstvo športov. Vďaka teplému podnebiu a krásnemu čistému moru je Tunisko rajom predovšetkým najrôznejších vodných športov. Požičovne športového vybavenia sú takmer vo väčšine turistických centier. Je možné vyzkúšať si vodné lyžovanie, plachtenie na malých plachetniciach, šlapadlá alebo stále obľúbenejší parasailing. Pozdĺž celého tuniského pobrežia je bez obmedzenia povolené šnorchlovanie. Potápanie s dýchacím prístrojom je však povolené len v rámci potápačských klubov, ktoré zároveň potápačské vybaveni požičiavajú a organizujú potápačské kurzy. V Tunisku nie je nutné mať zvláštne povolenie k rybolovu, ponúka sa dokonca možnosť zúčastniť sa lovu chobotníc.

    Veľkým tuniským lákadlom je jazda na ťavách. Tá je neodmysliteľnou súčasťou výletu na Saharu, ale je možné prejsť sa na ťavách len po pláži. Usporiadavajú sa tzv. karavany - asi trojhodinové prechádzky striedavo na ťavách, na koňoch, na osloch a v kočiaroch. V niektorých turistických centrách sú vybudované ranče, ktoré ponúkajú prechádzky na koňoch a to ako pre pokročilé, tak i pre úplných začiatočníkov.

    V každom stredisku je taktiež požičovňa bicyklov a mopedov, aj keď jazda na bicykli v Tunisku nie je príliš rozšíreným športom. Súčasťou vybavenia väčšiny hotelov sú tenisové kurty, požičanie rakiet a loptičiek je samozrejme možné.