Mexiko - Cancún Mexiko

 • Popis

  Cancún je rušné, turistami obľúbené mesto (57.000 obyvateľov), s prekrásnym priľahlým ostorvčekom, plným piesčitých pláží. Na prvý pohľad je Cancún bežnou metropolou s veľkým stredom mesta a zónou hotelov. Dalo by sa však povedať, že Cancúny sú dva - mesto a ostrov, dve miesta so spoločným menom a históriou. Pre väčšinu návštevníkov je však Cancún len jeden, ten v mori. Znamená slávu a celému štátu Quintana Roo vybojoval svoje miesto na mapách. Na ostrove turisti nezablúdia. Je tu desať hlavných ciest a len jedna z nich (Blvd Kukulcán) je dlhšia než jeden kilometer. Ostrov je celkom 18 kilometrov dlhý, s pevninou spojený dvoma mostami. Orientácia je tu zjednodušená tým, že miestne budovy nemajú ani popisné čísla. Pretože väččšina z nich leží pozdĺž Blvd Kukulcán, ich poloha je udávaná v závislosti na vzdialenosti od tejto hlavnej cesty. Na celom ostrove nie je ani turistické informačné stredisko, len na miestnom letisku je prepážka určená turistom a ich otázkam. Po celom ostorve sú však rozmiestnené rozne cestovné kancelárie a agentúry, ktoré možu turisti tiež využiť ako zdroj informácií rád. Banky na ostrove tiež nie sú. Ale je tu veľké množstvo zmenární a bankomatov.

  Cancún je považovaný za bezpečné miesto, ale rovnako ako kdekoľvek inde na svete by turisti nemali nechávať svoje cennosti nestrážené a všetky na jednom mieste. Veľmi podceňovaným nebezpečím je tiež miestna doprava. Aspoň jedenkrát týždenne zrazí automobil podnapitých chodcov, ktorí vychádzajú z barov a diskoték. Ďalším podceňovaným rizikom je úpal. Turisti by mali tráviť väčšinu prvých dní v tieni, než sa dostatočne aklimatizujú a zvyknú si na veľké teplo a prudké slnko.

  Južne od hotelovej zóny možu turisti navštívíť historické múzeum s množstvom vzácnych zbierok máyského umenia a pozostatkov predchádzajúcich kultúr. Na ostorve Cancún možu turisti tiež navštíviť dve miesta s ruinami máyských miest, pozostaky chrámov so zaujímavými nástennými maľbami. Turisti s deťmi možu navštíviť zábavný vodný park "Wet´n Wild", kde sa možu spolu zabávať na najroznejších atakciách, pričom k hlavným z nich patrí veľký bazén, kde sa pláva medzi delfínami.Pobrežie ostrova je lemované veľmi peknými plážami, a i keď veľa z nich je obstavaných hotelmi, turistom sú ľahko prístupné. Je len otázkou vkusu, ktorá je tá najkrajšia, piesok je takmer všade rovnaký, ale atmosféra a ľudia, ktorí ich navštevujú, sú rozny. Surfovanie je tu tiež pomerne obľúbené, len miestami zakázané. Nikde inde nie sú také veľké vlny, ako na pobreží Cancún. Naväčšinu miest sa možu turisti ľahko dopraviť vypožičaným automobilom, autobusom, alebo taxíkom.

  Takmer kdekoľvek pozdĺž pobrežia možu turisti zastaviť a potápať sa a rozhodne nebudú sklamaní, pretože morské dno okolo ostrova má čo ponúknuť. Turistami veľmi obľúbená atrakcia sú " výpravy " na more spojené s lovom žralokov alebo len vyhliadkové plavby pozdĺž pobrežia, pričom niektoré z lodí majú časti dna sklenené. Ponuka jednotlicých spoločností je naozaj bohatá. Väčšina hotelov tiež požičiava loďky, ktoré sú pre hotelových hostí spravidla zadarmo. Vďaka množstvu cestovných kancelárií a agentúr si tu turisti možu vybrať rozne organizované výlety.

  Nočný život je tu skutočne rušný a na svoje si prídu nielen priaznivci divokých barov a diskoték. Turisti možu navštívíť vystúpenie folklórnych tancov, rozne ceremoniály a zaujímavé vystúpenia s historickým podtextom. Nakupovanie v Cancúne može byť skutočnou zábavou. Obchody i malé stánky sú tu všade, na trhoviskách i v malých uličkách medzi abrmi a reštauráciami. V najväčšom nákupnom strediskom nájdu turisti divadlo, kino a množstvo obchodov s najroznejším sortimentom.Najnovšie recenzie Mexiko - Cancún

Celkom: 9.5 Tenhle hotel doporučujeme, dovolená byla opravdu odpočinková. Jen ten stres a těžkopádné domluvy s CA

 • 8 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Tenhle hotel doporučujeme, dovolená byla opravdu odpočinková. Jen ten stres a těžkopádné domluvy s CA Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
První dojem po příjezdu na hotel, kde se nás ihned ujali byl přívětivý. Nabídli pomoc s kufry než vyřídíme recepci, následně pomohli i s odnosem na pokoj. Na recepci nám vysvětlili vše co jsme potřebovali, poskytli detailní popis hotelu a představili nám hotel i na mapě.

U recepci je směnárna během naší návštěvy fungovala do 22:00

Pokoj měl možnost průchodu do vedlejšího pokoje, kde byly jen zavřené a zamčené dveře. Dveře prosvítaly a bylo přes ne slyšet úplně všechno (asi špatné těsnění). Balkonové dveře byly zatuhlé a šly těžce otevírat - pokoj standard.

Výhled z pokojového balkonu a chodby před pokoji je úžasný, hlavně ve vyšších patrech. My měli 13. patro, kde pohledu dolů bránila římsa.

Povlečení bylo čisté, úklid i doplnění minibaru (který je zdarma) probíhal pravidelně. Vlhké podnebí bylo v pokoji cítit ve zdech, polštářích bez povlečení a závěsy byly z jedné strany pokryté plísní.

Náš celkový dojem z hotelu je spíše lepší, ale mají i na čem zapracovat.

Strava
Jídlo a pití bylo na hotelu k dispozici celý den. Když jsou bufety zavřené, je k dispozici sport bar 24/7 (Tortilly, párky v rohlíku, něco sladkého. obsluha na baru s kávou a nealko i alko pitím. K dispozici je mikrovlnka). Večeře formou bufetu s naprosto skvělým výběrem. Burgery, těstoviny, lokální mexické, mořské plody na mnoho způsobů, sladké dezerty, studené talíře (Sýr, šunka, salám, olivy, kapary, ančovičky, zelenina ...). Případně 3 restaurace s omezeným místem, zde je opravdu lepší přijít ihned na otevíračku (rezervace neumožňují). Obědy byly podobné večeřím, u baru poblíž bazénů připravili na oběd gril. Snídaně také formou bufetu s vejci na mnoho způsobů, slanina, jogurty, ovoce, zelenina, pečivo sladké i slané.

Služby hotela
Když začalo pršet nebo více foukat vítr, tak personál ihned přizpůsobil prostředí. Vytírat a odvádět vodu, zatáhly závěsy bránící větru. Během ošklivého počasí připravili zábavu fomou pinpongových stolů, program pro děti nebo promítali filmy

Pláž
Užší pláž, kde byla připravená lehátka a každý den byla uklízena. Pláže v Mexiku mají být údajně veřejné, proto tam asi nejsou slunečníky. Tohle zázemí je připraveno u bazénu. Hotel po obědě začíná pláž stínit výhoda/ nevýhoda?

Pláž je písčitá, ale skrývá skály, silnější vlny je odkryjí. Výhodou je, že pláž je opravdu z písku a ne jen čistě skal nebo betonových pytlů

Jakub V., Overená recenzia (Invia.cz), Hodnotené: 16.02.2024, Dátum pobytu: 13.1. - 24.1.2024
Oblasť: Mexiko Mexiko, Cancún, Hotel: Riu Cancun

Celkom: 6.6 Měli jsme se skvěle, hotel, pokoj, jídlo nebyl nejlepší kvality.

 • 5.5 Ubytovanie
 • 4 Strava
 • 9 Okolie
 • 8 Cena

Celkové zhrnutie
Měli jsme se skvěle, hotel, pokoj, jídlo nebyl nejlepší kvality. Zobraziť celú recenziu

Michal, Overená recenzia (Invia.cz), Hodnotené: 07.02.2024, Dátum pobytu: 24.1. - 4.2.2024
Oblasť: Mexiko Mexiko, Cancún, Hotel: Flamingo Cancún Resort

Celkom: 7.8 Průměrný

 • 9 Ubytovanie
 • 5 Strava
 • 9 Okolie
 • 8 Cena

Celkové zhrnutie
Průměrný Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Bylo to v pořádku

Strava
Žádné jídlo ve 23 hodin Mezi snídaní a obědem nebylo téměř žádné jídlo

Služby hotela
Byl to jen pingpongový stůl. Alespoň kulečníkový stůl nebo cokoli jiného. Hodně pršelo, takže se nedalo skoro nic dělat. Jacuzzi 1 venku a velmi malá na tak velký hotel

Pláž
Bylo to v pořádku

Zákazník nechcel zverejniť svoje meno, Overená recenzia (Invia.hu), Hodnotené: 26.01.2024, Dátum pobytu: 15.1. - 23.1.2024
Oblasť: Mexiko Mexiko, Cancún, Hotel: Dreams Sands Cancun Resort & Spa

Celkom: 9.8 Perfektní dovolená, hotel krásný, čistý, personál vždycky milý a sympaticky. Jídlo vyborne.

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 9 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Perfektní dovolená, hotel krásný, čistý, personál vždycky milý a sympaticky. Jídlo vyborne. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Za té cenu výborný standard, hotel čistý, supet vybaveny, denní uklid. Personál hotelu milý a sympaticky.

Strava
Vyborne jídlo, velký výběr, ala carte restaurace špička.

Služby hotela
Služby perfectni úrovni, všude, uklid, recepce, restaurace, bary, animace, vsechni špička.

Pláž
Pláž čistá, jen docela mala.

Magdalena P., Overená recenzia (Invia.cz), Hodnotené: 26.12.2023, Dátum pobytu: 15.12. - 21.12.2023
Oblasť: Mexiko Mexiko, Cancún, Hotel: Riu Cancun

Celkom: 9.8 Prostředí, ubytování a nabízené služby jsou úžasné. Doufám, že se zase brzy vrátím.

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 9 Cena

Celkové zhrnutie
Prostředí, ubytování a nabízené služby jsou úžasné. Doufám, že se zase brzy vrátím. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Zrekonstruovaný hotel byl ve všech ohledech úžasný.

Strava
Služba all inclusive pokryla skutečně veškerou představitelnou spotřebu.

Služby hotela
Hotel nabízí různé možnosti zábavy, relaxace a sportovního vyžití.

Pláž
Pláž je s bílým pískem, se spoustou palem a lehátek.

Tibor V., Overená recenzia (Invia.hu), Hodnotené: 25.12.2023, Dátum pobytu: 12.12. - 22.12.2023
Oblasť: Mexiko Mexiko, Cancún, Hotel: Riu Caribe

Všetky recenzie Mexiko - Cancún