Mexiko - Acapulco Mexiko

 • Popis

  Rekreačné letovisko Acapulco na pobreží Tichého oceánu v mexickom štáte Gurrero vyniká nad ostatnými turistickými centrami. Leží asi 300 km juhozápadne od hlavného mesta Cuidad de Mexico a stálych obyvateľov napočítame okolo 630 000. Acapulco dostalo pomenovanie od obyvateľov žijúcich v mieste 2000 rokov pred príchodom španielskych kolonizátorov. V jazyku náhuatl znamená acapulco \\\"miesto, kde stáli rákosy\\\".

  Španieli zakotvili v zátoke v roku 1512. Uvedomili si výhodnú polohu miesta a vybudovali tu dokonale chránený prístav s lodenicami. V roku 1523 získalo Acapulco statut obchodného uzlu na ceste do hlavného mesta. V tej dobe dokázal prístav prijímať, ako jediný v Novom svete, neobvyklé lode z Číny a Filipín. Každý rok prebiehali v prístave ohromné trhy trvajúce dva mesiace. K obrane pred pirátskymi nájazdy vystavali Španieli na kopci nad mestom pevnosť Fuerte de San Diego.

  Obnovenie popularity mesta prišlo v roku 1927 po otvorení cesty do Ciudad de Mexika. Bohatší Mexičania objavili krásy Acapulca a trávili tu voľné letné dni. Krátko po nich upútalo Acapulko hollywoodských filmových tvorcov. Posledný bod na programu znovuzrodenia mesta bola stavba medzinárodného letiska. Teraz už nič nebráni rozvoji turistického ruchu a návštevnosť rastie každým rokom.

  Lokality

  Dovolenku snov navodzuje už pohľad na pláž v zálive Acapulco, ktorá sa stala obľúbeným námetom na upomienkových pohľadniciach. Luxus a komfort ponúkajú prvotriedne hotely, gurmánske reštaurácie i nekončiaci nočný život.
  Mesto charakterizujú tri plážové oblasti - rekreačný komplex Vidafel na pláži Playa Revolcadero, lokalita Acapulco Diamante v zálive Puerto Marquéz a konečne samotný záliv Acapulco s preslávenou Avenidou Miguel Alemán.

  Centrálna časť

  Centrálna časť mesta skrýva historické pamiatky, ale i moderné vykonstruované budovy, ktoré sa konfrontujú s architektúrou španielskych kolonizátorov. Hektické tempo života patrí k námestiu Zóca rovnako ako netradičný mexický kostol Nuestra Seňora de la soledad. Prečo prívlastok netradičný? Interiéry kostola mali pôvodne slúžiť ako kino. Zvonku biela konstrukcia s dvoma baňatými vežami v žltej a modrej farbe evoku skôr ruskou pravoslávnou architektúrou.

  Štvrti avšak dominuje pevnosť San Diego zo 17. storočia. Jej pestrofarebný životný príbeh počíta mnoho zaujímavých situácií. Pri zemetrasení v roku 1776 došlo k narušeniu celej konstrukcie a pevnosť bola prestavená do súčasnej podoby. Päť cípov hradných stien obklopuje vodný príkop. Epozícia v priestorách komplexu mapuje históriu obchodu v meste.

  Pobrežie centrálnej časti spríjemňuje pláže Caleta a Caletilla. Práve tu budujú svoje letné sídla hollywoodské superstar. Nekonečné množstvo zlatistého piesku a modré hladiny ozvláštňuje expozície Mágico Mungo Marino-Kúzelný morský svet. Okrem výstavy morských krás si návštevníci prídu na svoje i v bazénoch s kĺzačkami, v potápačskej škole či v miestnej reštaurácií. Útes la Quebrada prenikol i na televízne obrazovky. Päťkrát denne sa tu ponúka nevšedný pohľad. Z výšky 42 metrov skáču trénovaní odvážlivci do modrej hlbiny pod sebou. Diváci nemôžu skryť strach, údiv i obdiv pri pohľadu na toto riskantné predstavenie.

  Bulvár Costera torí hlavnú tepnu mesta. Meria neuveriteľných 10 kilometrov a lemujú ho najslávnejšie hotely, nočné kluby, reštaurácie a obchody. Všetko máte na dosah ruky. Rodina si užije deň v zábavných centrách a nočný vtáci využijú služieb nespočetných klubov a diskoték..

  Južná časť

  Južnú mestskú časť tvorí zátoka Puerto Marqués a pláž Rocadero. Piesok striedajú útesové kolosy, ktorých príboj stojí za videnie. Ubytovanie ponúkajú hotely Acapulco Princess a Pierre Marqués. Na stráňach za nimi sa rozkladajú vyhlásené golfové ihriská a vodné atrakcie Vidafel Mayan Palace, dôkladne premyslený komplex bazénov, kĺzačiek a kanálov.

Najnovšie recenzie Mexiko - Acapulco

Celkom: 6.3 Organizace a služby delegátky na vysoké úrovni.

 • 7.3 Ubytovanie
 • 3.2 Strava
 • 6.8 Okolie
 • 8 Cena

Úvodné zhrnutie
Organizace a služby delegátky na vysoké úrovni. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Ubytování v Mexico City v hotelu Majestic na dobré úrovni.Chyběla lednice, což považuji v hotelu této úrovně a klimatických podmínkách za standard. V Acapulku v Casa Inn stejný problém.

Strava
V hotelu Majestic na dobré úrovni, velký výběr ovoce. V hotelu Casa Inn kvalita stravy a výběr nevalné úrovně. Ovoce 3 druhy, švédský stůl malý výběr, menu nechutné a neúplné.

Služby hotela
V Majestic chybí internet. Pokojové služby a úklid - běžný standard.

Casa Inn - internet k dispozici, služby opět běžný standard

Program poznávacieho zájazdu
Organizace výletů na dobré úrovni, služby delegáta možno označit jako nadstandartní. Poznávací program bohatý, možnost výběru.

Celkový dojem
I když jsem v některých směrech nebyl zcela spokojen / vybavení pokojů, strava / celkový dojem uspokojivý, příroda nádherná, doplňkový program splnil mé očekávání.

Miroslav Mořkovský, Neoverená recenzia (Invia.cz), Hodnotené: 11.12.2007, Dátum pobytu: 6.12. - 25.11.2007
Oblasť: Mexiko Mexiko, Acapulco, Hotel: Majestic

Všetky recenzie Mexiko - Acapulco