Keňa Keňa

 • Ako tráviť čas

  V tejto časti zhrnieme všetky možnosti a poznania v Keni. Keňa je pozoruhodná krajina s množstvom krásnych a zaujímavých miest. Taktiež ľudia sú odlišný od obyvateľov Európy, preto si z dovolenky doveziete mnoho viac, než suveníry a fotografie. Spomienky na Keňu vo vás zostanú do konca života.

  Milovníci mora a slnka si môžu užívať v letoviskách Diani Beach, Watamu alebo Malindi a nechať sa len rozmaznávať. Miestne hotely s perfektnými službami Vám učarujú a vy nebudete musieť robiť nič iného, než nechať láskať svoje telo slnečnými paprskami. Vo cvhíľkach odpočinku si môžete zájsť k baru na kokteil alebo sa vydať do mesta na nákupy suvenírov. V noci to v takýchto strediskách len žije. Môžete navštíviť diskotéky, bary, krásne reštaurácie na pláži a len tak si užívať.

  Pokiaľ zatúžite po troške dobrodružstva, vydajte sa na safari alebo navštívte keňské národné parky. Čaká Vás jedinečný zážitok v podobe divokých levov, slonov, leopardov žiráf a zebier. Pri troche šťastia a opatrnosti uvidíte divoký súboj samcov žiráf o krásnu samicu alebo sa stretnete tvárou v tvár so zvedavou opicou, ktorá si urobí zo strechy Vašeho džípu pohodlné posedenie. Safari je neodlučiteľnou súčasťou každej dovolenky v Keni. Kto nebol v Safari, nemôže povedať, že bol v Keni! Nebudete ľutovať, takého zážitky Vás čakajú jedine v Keni!

  Obdivovatelia architektúry a mestského ruchu by zas nemali vynechť výlet y do Nairobi alebo Mombasy. V tomto prípade Vás čaká jedinečný zážitok, pretože keňské mestá sú naprosto odlišné od tých, ktoré poznáme. vládne tu ruch, zmätok, hluk, ľudia na seba pokrikujú a pouliční predavači Vám ponúkajú všetko od vody až po drevené bubienky. Nairobi vás zase okúzli svojim moderným kozmopolitným centrom plným luxusných obchodov, reštaurácií, bánk a kongresových centier. Mombasa je zase typická ukážka tradičnej architektúry. V mestách môžete navštíviť rôzne kultúrne predstavenia, festivaly, najesť sa v luxusných reštauráciách alebo len tak poznávať úplne odlišnú kultúru.

  Ako sami vidíte, možností je nekonečné množstvo. Keňa proste okúzli všetky kategórie turistov, preto neváhajte a hurá do cestovnej kancelárie!