Keňa Keňa

Oficiálny názov: Keňská republika
Hlavné mesto: Nairobi
Štátne zriadenie: republika
Náboženstvo: katolíci, protestanti, islám
Úradný jazyk: Úradným jazykom Keňskej republiky je svahilština, bez problémov sa však dohovoríte anglicky, čiastočne nemecky
Časový posun: + 2 hodiny voči stredoeurópskemu času

Keňa - zájazdy od 827 €

O KENIKeňa, jedna z najvyspelejších krajín východnej Afriky, pretnutá samotným rovníkom, nesporne patrí k turisticky najatraktívnejším a najvyhľadávanejším krajinám "čierneho" kontinentu, ktorý oplýva nekonečnými savanami, morom tyrkysovej farby s poetickými piesočnatými plážami, bujnou tropickou vegetáciou. ale i snehom pokryté vrcholky pôvodom vulkanického masívu Kilimandžáro.

Lákadlom turistov sú prírodné rezervácie a parky, ponúkajúce populárne safari, ktoré Vám zaručí nezabudnuteľné zážitky bezprostrednej blízkosti divokých zvierat v jej vlastným teritoriu.

Pozorovanie stád žiráf, zebier, slonov, býkov, hravých mláďat levov a leopardov, odpočívajúcich po lovu, či švitorenie vtáctva špecifického pre túto oblasť umocní stretnutie s miestnymi domorodcami. Využijte teplého príjemného podnebia a nechajte sa podobne ako Ernest Hemingway uchvátiť kúzlom Keni a kúpaniu v Indickom oceáne s prekrásnymi korálovými útesmi.Keňa - zájazdy od 827 €

Najnovšie recenzie Keňa

Celkom: 8.6 Dovolenka sa nám veľmi páčila, očarujúca biela pláž, dostatočne možnosti výletov. Rezort je príjemným miestom na trávenie času,...

 • 9.5 Ubytovanie
 • 8 Strava
 • 8 Okolie
 • 8 Cena

Celkové zhrnutie
Dovolenka sa nám veľmi páčila, očarujúca biela pláž, dostatočne možnosti výletov. Rezort je príjemným miestom na trávenie času, cestovanie na vlastnú päsť po okolí avšak už nie. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Ubytovaní sme boli v comfort room, izba bola na pomerne vysokej úrovni, nachádza sa v nej všetko čo potrebujete. Okolie v rezorte je plne zelene, nachádzajú sa v ňom opice ktoré vám spríjemnia čas.

Strava
Strava bola podobná európskej, s prvkami indickej kuchyne, každodenné dostupne rôzne druhy mäsa, ako aj morské živočíchy, prevažne ryby. Raňajky skvelé, predovšetkým palacinky a lievance. Menším problémom je obcasne veľké množstvo múch v restauracii, keďže je otvorená.

Služby hotela
Hotel pôsobil príjemným dojmom, ako aj väčšina personálu, najmä pan ktorý sa stara o kondíciu tamojších kokosových palm a ponúka ľuďom kokosy. Menším negatívom je zvysena a evidentna žiadostivosť zamestnancov po tringeltoch.

Pláž
Pláž okamžite pri hoteli, lokalita je ideálna priam úžasná. Čistota plaze na dobrej úrovni, každodenná starostlivosť o odstraňovanie naplavenej trávy. Voda tepla, zdala sa byť cista. Kupalo sa však pomerne málo ľudí a aj ti co sa kupali, len do výšky hlavy, otázne je prečo. Negatívom je veľmi veľa beach boys na plazí, ktorí vám nedajú pokoj.

Anonym, 04.06.2022, Dátum pobytu: 4.5. - 14.5.2022
Oblasť: Keňa Keňa, Diani Beach, Hotel: Diani Sea Lodge

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 5.6 Krásná dovolená, hezká pláž akorát vás otravují prodejci na pláži, což je někdy až nepříjemné.

 • 6 Ubytovanie
 • 5 Strava
 • 6 Okolie
 • 5 Cena

Celkové zhrnutie
Krásná dovolená, hezká pláž akorát vás otravují prodejci na pláži, což je někdy až nepříjemné. Zobraziť celú recenziu

Anonym, 26.04.2022, Dátum pobytu: 13.4. - 23.4.2022
Oblasť: Keňa Keňa, Diani Beach, Hotel: Diani Sea Lodge

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 8.8 Dovolená předčila naše očekávání. Máme fantastické zážitky. Jak z místa ubytování tak i z výletů.

 • 9 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 7 Okolie
 • 9 Cena

Celkové zhrnutie
Dovolená předčila naše očekávání. Máme fantastické zážitky. Jak z místa ubytování tak i z výletů. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Ubytování bylo dostatečné. Měly jsme třílůžkový pokoj, byly pevné postele, žádná vachrlatá přistýlka. Denně doplněné vody, každý den uklid pokoje, nádherný výhled na oceán. Na pokoji byl kávový set, lednička, klimatizace. Vše funkční.

Strava
Jídlo bylo fantastické, každý si vybral. Výběr jídla s masem, ryby, těstoviny, Indická kuchyně, vegetariánské jídlo, vždy dva druhy polévky, pult se zeleninovýmy saláty, výběr exotického ovoce, pult sladkých malých dortíků. Ráno ke snídani na vyžádání vaječná omeleta, vejce míchaná, čerstvé upecene vafle. Vše skvělé a dochucené.

Služby hotela
Úklid probíhal standardně, recepce reagovala skvěle a rychle vyřizovala požadavky které jsme měli, na baru to trochu skřípalo, ale nakonec také vše v pořádku, animátoři byli skvělí, na každý den na tabuly napsaný program na celý den. Všichni věděli co s kdy se bude dít. Večerní program každý den jiný. Super.

Pláž
Pláž nebyla úplně to, co jsme si představovali. Oceán byl neskutečně teplý, měl cca 40°C. A to nepřeháním. V něm se člověk neochladil, ale ani si moc nezaplaval. Bylo málo vody. Ale stejně jsme do něj chodily a rachali se tam. Boty do vody nebyly potřeba.

Hana, 18.04.2022, Dátum pobytu: 3.4. - 13.4.2022
Oblasť: Keňa Keňa, Mombasa, Hotel: Bamburi Beach

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (1)

17 fotografií

Celkom: 7.2 Rezort bol udržiavaný, na dobrej úrovni. Personál bol priateľský.

 • 7.5 Ubytovanie
 • 6 Strava
 • 7 Okolie
 • 8 Cena

Celkové zhrnutie
Rezort bol udržiavaný, na dobrej úrovni. Personál bol priateľský. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Ubytovanie bolo na dobrej úrovni. Izby boli čisté, upravované každý deň.

Strava
Strava bola trochu iná ako sme zvyknutí ale dalo sa vždy vybrať.Rušivé boli opice a vrany ktoré v nestráženej chvíli kradli jedlo priamo s taniera.

Pláž
Pláž bola čistá. Rušivo pôsobili domáci ponúkajúci na pláži tovar a služby rôzneho druhu ktorý sprevádzali človeka až po vstup do mora. Pri odlive bolo možné prejsť ďaleko do mora

Peter Adamík, 26.03.2022, Dátum pobytu: 9.3. - 18.3.2022
Oblasť: Keňa Keňa, Mombasa, Hotel: Neptune Village Beach Resort & Spa

Bola táto recenzia užitočná? Áno (2) Nie (0)

1 fotografia

Všetky recenzie Keňa