Rakúsko - Hochzillertal / Hochfügen Rakúsko

 • Popis

  Mekka zimných športov

  Rakúske údolie Zillertal je mekkou lyžovania, snowboardingu a skialpinizmu. Skrýva sa v ňom 11 horských stredísk so 670 kilometrami zjazdových diaľnic a svahov, čím sa radí k najväčším európskym aj svetovým lyžiarskym oblastiam. V Zillertale leží aj spičkové stredisko, Ski Optimal, ktoré vzniklo spojením areálov Hochzillertal a Hochfügen. Ski Optimal so 77 kilometrami zjadoviek obsluhujú hypermoderné lanovky s prepravnou kapacitom 59 900 osôb za hodinu. Vďaka nadmorskej výške od 560 do 2 377 metrov sa snehová pokrývka na svahoch drží prekvapivo dlho a sezóna môže trvať až do apríla. V prípade nepriaznivého počasia sú na 62 kilometroch zjazdoviek pripravené snehové delá. Každý piatok medzi 19. a 22. hodinou sa koná večerné lyžovanie. Snowboardisti ocenia dômyselne postavený Betterpark s prírodnou U-rampou, fun zónou pre začiatočníky, big airom a obtiažnymi prekážkami pre profesionálov. Snowpark obsluhuje vlastný vlek. Stredisko obklopujú kilometre dobrodružných free ride terénov a v údolí sídli niekoľko lyžiarskych škôl zdokonalujúcich lyžiarsku techniku u najmenších aj dospelých. Pre milovníkov klasiky je pripravených 80 kilometrov bežeckých stôp križujúcich údolie aj horské hrebene.

  S rodinou aj priateľmi

  O zábavu nie je núdza, ani keď vyzujete lyžiarky. Vezmite rodinu na jedno zo 4 osvetlených sánkarských dráh, pridajte sa k organizovanej vychádzke s lúčmi a snežnicami, kochajte sa rozprávkovou krajinou pri prechádzke na saniach ťahaných konským záprahom, zahrajte si bowling, korčulujte na moderných klziskách alebo si siahnite na dno svojích síl pri ski alpinistickom výstupe. Do kufra si nezabudnite pribaliť plavky a zavítajte do nového aquaparku vo Fügene. Tenisti sa vybehajú na krytých kurtoch. Údolie z vtáčej perspektívy uvidíte pri tandemovom paraglidingu. Pokiaľ so sebou nemáte opatrovanie pre najmenšie deti, využite služby materskej škôlky Zwergerl klub. Luxusné horské chaty Kristallhütte s krbom uprostred, príjemnou atmasférou a nezabudnuteľným gastronomickým zážitkom stoja na najvyššie položených vyhliadkach areálu. Okrem nich sa večerná zábava rozbieha v baroch a reštauráciách v údolí.

  Cestou necestou

  Lyžiarske areály Hochzillertal a Hochfügen ležia necelých 20 kilometrov od dialnice Kufstein – Innsbruck. Cesta z Bratislavy cez Salzburg a Rosenheim meria 539 kilometrov a zdoláte ju za 5 hodín. Z Košíc sa vydajte cez Maďarsko smerom na Salzburg a Rosenheim. Behom 9 hodín prekonáte 988 kilometrov, až dorazíte do tyrolského strediska. Na území Rakúska sa platia dialničné poplatky, preto si nezabudnite zaobstarať 10 dennú dialničnú známku. U spodných staníc lanoviek stojí moderný parkovací dom a rozsiahle asfaltové parkovisko, oboje zadarmo. Skibusy jazdia v údolí v pravidelných intervaloch. V cene skipasu je tiež údolná železnica Zellertalbahn spájajúca Strass a Mayrhofen so zastávkou vo Fügene a Kaltenbachu. Autobusové linky do ďalších stredísk jazdia niekoľkokrát denne.

  Koľko to stojí

  Ski pas do areálu Ski Optimal stojí 242 EUR pre dospelého na 6 dní. Deti od 6 do 14 rokov zaplatia 109 EUR a násťroční od 15 do 18 rokov 193,50 EUR. Najmenšie deti lyžujú zadarmo. V rámci údolia Zillertal existuje kombinovaný ski pas Zillertaler Superskipass platný na všetkých zjazdovkách. Chodci a ďalší nelyžiari môžu využiť lanovku jedenkrát za deň a kúpiť si jednorázové vstupné, permanentku na 3 jazdy alebo 6 jázd.

  V lete do Tyrolska

  V letných mesiacoch rozvoňajú lúky údolia Zillertal horské kvety, na svahy vybehnú ovce a kravy, po chodníkoch sa preháňajú cyklisti, na skalné steny lezú horolezci a medzi priezračnými vodopádmi sa prechádzajú peší turisti. Lanovky sú otvorené aj mimo lyžiarskej sezóny a vyvážajú návštevníkov k tyrolským vrcholcom. Batôžkari sa môžu ubytovať v kempe, ostatní v hoteloch alebo v horských chatách. V údolí nájdete tenisové kurty, golfové ihrisko, kryté bazény, saunu, detské ihrisko, bary, reštaurácie a supermarkety.

Najnovšie recenzie Rakúsko - Hochzillertal / Hochfügen

Celkom: 8,8 Moc se nám líbilo. Hotel je zaměřený i na děti - bazén, sauna, stolní tenis.

 • 9 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 7 Okolie
 • 9 Cena

Celkové zhrnutie
Moc se nám líbilo. Hotel je zaměřený i na děti - bazén, sauna, stolní tenis. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Měli jsme pokoj v horní budově. S pokojem jsme byli spokojeni, hlavně oddělený pokoj náš a dětí. Všichni jsme byli nadšení z postelí - skvělé matrace, konečně tvrdší, většinou jsou všude měkké a pak nás bolí záda.

Strava
Všeho dostatek a chutné.

Alena H., 11.03.2020, Dátum pobytu: 29.2. - 4.3.2020
Oblasť: Rakúsko Rakúsko, Hochzillertal / Hochfügen, Hotel: Hoppet

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 8,6 Moc se nám líbilo.

 • 10 Ubytovanie
 • 6 Strava
 • 9 Okolie
 • 8 Cena

Celkové zhrnutie
Moc se nám líbilo. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Skvělé. Nové pokoje, vše čisté.

Strava
Snídaně byla naprosto dostačující, večeře byla ok pouze při bufetovém způsobu. Jakmile byla večeře formou menu, tak jsme moc spokojeni nebyli.

Služby hotela
Hotel doporučuji.

Alena H., 31.12.2019, Dátum pobytu: 25.12. - 28.12.2019
Oblasť: Rakúsko Rakúsko, Hochzillertal / Hochfügen, Hotel: Kosis Sports Lifestyle (ex. Sonne)

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 8 Všechny hotely ve Fugenu se hlásí ke čtyřem hvězdičkám, ale nedosahují této úrovně. Městečko je nádherné. Personál byl velmi příjemný a...

 • 6,5 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 7 Cena
 • 10 Kvalita zjazdoviek

Celkové zhrnutie
Všechny hotely ve Fugenu se hlásí ke čtyřem hvězdičkám, ale nedosahují této úrovně. Městečko je nádherné. Personál byl velmi příjemný a ochotný. Problém byl při odjezdu, kdy cestovka nenahlásila hotelu, že již máme zaplacen silvestrovský příplatek a hotel ho chtěl po nás znovu. Paní recepční nebyla ochotna to řešit, až majitelka situaci pochopila, protože jsme zjistili, že skoro všichni mají stejný problém. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Nabídli nám pokoj, kde smrděla koupelna, netěsnil sifon, museli jsme žádat o jiný - 4* hotel si nemůže dovolit takové faux pas, navíc o tomto problému již věděli! Předem jsme hotel upozornili, že se jedná o naši svatební cestu, chtěli jsme pěkný pokoj - dali nám malý a ještě nevonící :-)

Strava
Jídlo bylo opravdu luxusní, takové kombinace jídel, předkrmů a dezertů jsem ještě nikdy nejedl - výborné!

Služby hotela
Jak jsem již napsal, hotel není 4* - chybí lednička na pokoji, pokoje jsou malé a zastaralé, v koupelně nefunguje odvětrávání, nemají dostatečné vybavení na uložení věcí - v zimě obzvláště se toho nasbírá, není to kde uložit. Internet fungoval velmi chaoticky - vlastně vůbec!

Zjazdovky
Středisko Spieljoch bylo super, ale 1.1. po nasněžení nového sněhu bylo zcela neupravené! Za cenu 54eu si myslím, že je povinnost mít upravené sjezdovky. Tento den se nedalo plnohodnotně lyžovat!

Roman Rucký, 07.01.2019, Dátum pobytu: 26.12.2018 - 2.1.2019
Oblasť: Rakúsko Rakúsko, Hochzillertal / Hochfügen, Hotel: Elisabeth

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 10 Krasny cisty hotel s výborným jídlem a milým personálem

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Krasny cisty hotel s výborným jídlem a milým personálem Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Velké čisté pokoje

Strava
Nadstandardní jídlo, umí nabídnout i jídlo pro alergiky

Tereza Říhová, 28.12.2018, Dátum pobytu: 20.12. - 25.12.2018
Oblasť: Rakúsko Rakúsko, Hochzillertal / Hochfügen, Hotel: Ferienhotel Kampfl

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 8 Místo je velice pěkné, město je nádherně udržované. S mnoha hřišti pro děti přímo v místě pobytu. Nádherné koupaliště 500m od hotelu, jak...

 • 7,5 Ubytovanie
 • 8 Strava
 • 9 Okolie
 • 8 Cena

Celkové zhrnutie
Místo je velice pěkné, město je nádherně udržované. S mnoha hřišti pro děti přímo v místě pobytu. Nádherné koupaliště 500m od hotelu, jak pro děti, tak dospělé. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
My jsme zrovna dostali pokoj, který vypadal spíše jak kobka. Jedna 1w úsporná žárovka uprostřed pokoje, to nebylo ani na přečtení palcových titulků v novinách... Na wc to bylo tak na přibližné nalezení wc mísy. Tma i přes den. Nevím jak ostatní pokoje, ale my měli zrovna tento.

Jednu zvláštnost hotel měl, dole hosté seděli i na chodbě v restauraci a všechen kouř se táhl chodbami přes celý hotel až nahoru a pokoji ven při otevření dveří. Velice neobvyklé a vůně tedy nic moc...

Strava
Strava velice chutná, porce nadstandartní, personál velice příjemný po všech stránkách. Ale kuchař velice solil, někdy až tak, že jsme jídlo museli vracet. Přitom chuť jídla by byla vynikající

Služby hotela
Personál velice příjemný, přátelský.

Pláž
Koupaliště nádherné, čisté, pro úplně všechny věkové kategorie. Od nejmenších po nejstarší. Každý tam měl svůj koutek zaměřený snad úplně na všechno, co se dá přát.

Anonym, 20.08.2018, Dátum pobytu: 12.8. - 16.8.2018
Oblasť: Rakúsko Rakúsko, Hochzillertal / Hochfügen, Hotel: Aigner

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Všetky recenzie Rakúsko - Hochzillertal / Hochfügen