Rakúsko Rakúsko

  • Zaujímavé miesta

    Pokiaľ ste milovníci prírody, rozhodne sa vydajte na nejakú horskú túru. V posledných rokoch obľuba vysokohorskej turistiky stúpa, pretože je vhodná pre každého. Takže sa zdokonaľujú turistické trasy i značenia. I keď Alpy lákajú hlavne vďaka zimným športom, darí sa tu vysokohorskej turistike a v lete taktiež cyklistike.

    Pokiaľ chcete skôr obdivovať pamiatky a pozorstatky z dôb minulých, vydajte sa navštíviť nejaký zámok. Obľúbeným miestom je zámok Ambra, ktorý leží neďaleko Innsbrucku, z ktorého na zámok jazdia pravidelné autobusové linky. Za návštevu rozhodne stojí i hrad Hardegg. Leží v Podyjí, takže je ľahko dostupný zo Znojma. Ďalší hrad ležiaci v Dolnom Rakúsku je Artstetten. Pôvodne bol postavený v gotickom štýle, ale postupom času bol prestavaný na zámok. Charakterizujú ho cibuľové veže. Ďalšou pamiatkou vhodnou k videniu je vodný hrad. Heidenreichstein ležiaci taktiež v Dolnom Rakúsku. Obľúbený je taktiež hrad Hohenwerfen.

    Pretože lesov vďaka ťažbe dreva ubúda, snaží sa ich rakúska vláda chrániť. to je príprad napr. rakúskej časti Šumavy. Za národný park bola prehlásená oblasť Českých Belenic a Gmündu, kde sa nachádzajú žulové skaly. Od roku 1996 je za národný park považovaný taktiež park Thayatal v Podyjí. Chránenou oblasťou je pohorie Dachtstein, kde sú jaskyne Mamuthöhle a Rieseneihöhle. Vo vysokých Taurách sa nachádza národný park Hohe Tauern. Okrem národných parkov a chránených oblastí Rakúsko taktiež strážia svoje jazerá.

    K najstarším rakúskym pamiatkam, ktoré siahajú až do doby kamennej, patria nálezy z oblasti Willendorfu, konkrétne je to Willendorfská Venuša. Okrem kultúry willendorfskej je známa taktiež kultúra halštatská. V meste Hallstatt sú vykopávky k videniu v múzeu, ďalšia časť bola prevezená do múzea vo Viedni. Ďalším kultúrnym dedičstvom sú pozostatky po Slovanoch a Keltoch.