Maurícius Maurícius

 • Zaujímavé miesta

  Dôvodov, prečo navštíviť Mauricius, je ozaj dosť. Ostrov ponúka vyžitie pre všetky skupiny turistov. Pokiaľ máte radi prekrásnu prírodu, more, šport a dobrodružstvo, nemôžete zvoliť lepšie.

  Začneme oblasťou záujmov väčšinou návštevníkov. Sú to samozrejme miestne prekrásne pláže, ktoré pripomínajú panenskú krajinu, po ktorej ešte nikdy nikto nechodil. Mauricius sa pýši troma stovkami kilometrov belostných pláží lemovaných mohutnými palmami, pod ktorými si môžete odpočinúť od ostrého slniečka. ostrov je obklopený korálovým atolom, ktorý spôsobil vznik rôznych skrytých lagún, kde si budete pripadať ako v raji. Neskutočne priezračná voda, bohatý podmorský svet. To na Mauriciu nie je výmysel, je to realita.

  Poďme si teda predstaviť tie najkrásnejšie pláže ostrova a začneme na západe:  Pláž Flic en Flac

  Flic en Flac je vlastne veľmi obľúbené a zároveň pokojné turistické centruám. Miestna pláž je ako robená pre odpočinok a šnorchlovanie. Flic e Flac je vhodná taktiež pre deti, pretože vstup do mora je veľmi pozvoľný a voda je dokonalo priezračná a teplá. Okolo pláže vyrástlo pár príjemných barov a máte tu možnosť vyskúšať niektoré plážové športy ako vodné skútre alebo lyže.

  Pláž Tamarin

  Už svojim romantickým názvom táto pláž naznačuje, že nie je len tak ledajaká. Pokiaľ ju navštívite, čaká vás rozprávkový výhľad na trávnaté kopce v dialke a na ústí riek Tamarin a Riviere du Rampart. Pláž Tamarin je jedinečná taktiež vďaka absencii korálového atolu, preto sú tu od júna do augusta najväčšie vlny, ktoré lákajú surfarov k divokým závodom.

  Le Morne

  Oblasť Le Morne je asi najkrásnejším miestom celého ostrova. Je to poloostrov, ktorý sa nachádza na najzápadnejšom mieste Mauriciu. Pokiaľ hľadáte miesto božského pokoja a oázu s priezračným morom a palmami, ste tu správne. Tú ozajstnú atmosféru tu dotvára hora Le Morne Brabant. Nachádza sa tu niekoľko luxusných hotelov s golfovým ihriskom. Kúpanie a šnorchlovanie na pláži hotelov Les Pavillons potešenie všetkých milovníkov rýb a korálov.

  Sever ostrova  Grand Baie

  Oblasť Grand Baie je najnavštevovanejší a najrušnejšie turistické stredisko ostrova. Bolo tu vystavené množstvo hotelov, reštaurácií a obchodných stredisiek. Je tu pomerne rušno vďaka prílivu turistov, ale pláže a okolitá príroda je perfektne udržovaná a nádherná. Grand Baie je vhodná pre tých z Vás, ktorí majú radi pohodlie a komfort. Na plážach môžete vyskúšať rôzne športy alebo si odpočinúť u baru a dať si nejaký výnimočný miešaný nápoj. Z Grand Baie vychádzajú takteiž veĺké katamarány, ktoré podnikajú výlety na okolité ostrovčeky.

  Trou aus Biches

  Trou aus Biches je okúzľujúca pláž, ktorá sa nachádza južne od Grand Baie. Je to pokojné miesto vhodné pre potápanie a leňošenie na pláži. Neďaleko sa nachádza nádherný hinduistický chrám.

  Mont Choisy

  Mont Choisy je najdlhšou plážou Mauricia. Cez týždeň býva pokojnejšia, než o víkendu, vždy tu ale nájdete to, po čom túžite. To znamená, kryštálové more, svetlý piesok, palmy a pohoda. Nájdete tu taktiež monument pripomínajúci historicky prvý let z Mauricia na Réunion.

  Pereybére

  Na sever od Grand Baie sa medzi výbežkami Pointe Église a Pointe d´Azur nachádza pláž Pereybére. Lemovaná palmami a prasličníkmi s hlbšou lagúnou. Je obľúbená medzi miestnymi, takže môže stať, že tu bude plno. Turistika tu kvitne v plnom prúde, čo nemusí byť príjemné pre všetkých tých, ktorý majú radi skôr pokoj. Okolo pláže jazdia farebné dodávky ponúkajúce občerstvenie, pláž potom brázdí cetek a čerstvých ananásov.

  Cap Maleureux

  Na najsevernejším výbežku ostrova sa nachádza pláž Cap Malheureux. Tento názov v preklade znamená Nešťastný mys, a to preto, že tu kedysi ztroskotalo pár lodí. Práve tento fakt tu láka stovky potápačov, ktorí preskúmávajú vraky lodí. Cap Malheureux je veľmi romantické miesto predovšetkým vďaka výhĺadu na okolité ostrovčeky Ile Plate, Ile Ronde a Coin de Mire.

  Juh ostrova je posiaty malými opustenými plážami, ktoré priamo lákajú k relaxácii a užívaniu si božského pokoja. Známou plážou tu je takzvaná Bue Bay, ktoré sa pýši priezračne modrým morom.
  východ Maurciu Láka turistov na poznávacie výlety k blízkemu ostrovu Ile aux cerfs. Tento malý ostrovček je oázou pokoja, mieru a letnej pohody. Nie je problém sa sem dopraviť na člne z pobrežia, najkratšia cesta vedie z mesta Trou d´Eau Douce. Na ostrove, ktoré sa pýši rozlohu 285 hektárov, sa nachádza hotel Le Toussrok, ktoré ponúka perfektné služby. Ile aux Cerfs je ostrov, kde sa nachádzajú prekrásne teplé lagúny, svetlý piesok na pláži a romantické zákutia. V poobedňajších hodinách tu prichádza odliv, vďaka nemu sa Ile aux Cerfs spojí s ostrovom Ile de l´Est a vy tak budete môcť preskúmať i ďalší ostrov.

  Okrem pláží sa na Mauritiu nachádza množstvo zaujímavých miest, až už nábožensky alebo historicky. Tie najznámejšie si predstavíme.

  Black River Gorges

  Ideálnym miestom pre poznávanie tej pravej Mauricijskej prírody, je práve národný park Black River Gorges. Nachádza sa na juzápade ostrova a pýši sa rozlohou neskutočných 6500 hektarov. Môžete si najať skúseného sprievodcu a z bezpečnej vzdialenosti sledovať trebárs kŕmenie krokodílov, naviac sa dozviete množstvo zaujímavostí zo života týchto plazov. Paradoxom je zariadenie luxusnej reštaurácie, kde si môžete objednať špecialitu práve z mäsa týchto nádherných tvorov a predajna suvenírov, v ktorej si môžete urobiť radosť peňaženskou alebo kabelkou z krokodílej kože. Krokodíly nie sú jediné, čo tu môžete vidieť. Chovajú sa tu taktiež veľké korytnačky, žaby, obrovské chlpaté pavúky a ďalší exotický hmyz.

  Port Louis

  Nesmieme zabudnúť ani na hlavné mesto ostrova, Port Louis, ktoré sa nachádza na severozápade Mauricia. z malej dedinky sa príchodom Francúzov stalo centrum obchodu a ekonomiky ostrova. Čo by ste teda v meste nemali minúť? Začneme teda centrom mesta, ktoré je v súčasnej dobe veĺmi moderné. Nachádzajú sa tu nákupné centrá, reštaurácie, obchodíky, kaviarne, bary a hotely. Výhodou je umiestnenie centra, nachádza sa teda okolo pobrežia, takže pokiaľ si budete chcieť odpočinúť u kávy alebo piva, vždy počítajte s výhľadom na more. Nachádza sa tu taktiež múzeum Blue Penny, kde sú prísne strážené dve najcennejšie známky na svete - Oranžový a Modrý Mauricius. Za návštevu určite stojí rušné námestie Svätého Bissoondayala, kde sa nachádza taktiež sídlo mauricskej vlády spolu s majestátnou sochou kráľovnej Viktórie. Navštívte tu taktiež Prírodné múzeum, kde uvidíte rekonštrukcii tela vtáka doda. Pozoruhodná je symbióza hinduistických mešít spolu s kresťanskými kostolmi a čínskymi modlitebnami. Za krásnou katedrálou svätého Ludvíka sa nad mesto vyvyšuje pevnosť Fort Adelaide.

  Akonáhle sa zotmie, miestnymi ulicami prevonia neskutočne príťažlivá zmes vôní z centrálneho trhoviska. Pokiaľ milujete čerstvú zeleninu a ovocie alebo naložené morské plody, syry a ďalšie dobroty, neváhajte, nebudet ľutovať. Skúsite tak všetko, čo je pre Mauricius typické, to znamená zeleninu, bylinky, ovocie a príjemnú atmosféru.

  Mahébourg

  Mahébourg je druhé najväčšie mesto ostrova, ktoré dostalo svoje meno podĺa francúzskeho guvernéra Mehé de Labourdonnaisovi. Historicky veľmi významné je Múzeum námorných dejín. okolie mesta je plné zaujímavých a krásnych miest. Môžeme menovať záliv Anse colas alebo prírodnú rezerváciu Domaine du Chasseur, kde sa nachádzajú posledné zvyšky pôvodných divokých lesov. V rezervácii žije množství jeleňov a divokých prasiat, ktoré je možné i loviť.

  vila Eureka

  Milovníci architektúry by ste nemali zabudnúť navštíviť tento kreolský dom neďaleko Port Louis. Tento dom pochádza z roku 1856 a v dnešnej dobe slúži ako múzeum koloniálnej architektúry. Kochajte sa interiérom, typickým dreveným nábytkom, z ktorého na Vás budú dýchať staré časy a história. v tejto oblasti nájdete iniektoré ďalšie zaujímavé budovy, ako napríklad Zámok Réduit, pôvodné sídlo guvernéra, dnes sídlo prezidenta Mauricia.

  Botanická záhrada

  Botanická záhrada je jedným z najhojnejšie navštevovaných miest na ostrove a právom. So svojou rozlohou tridsiatich siedmich hektárov sa stala vyhľadávaným miestom odpočinku, poznania a relaxácie. Neplatia sa tu žiadne vstupné, a pokiaĺ chcete, môžete si prenajať skúseného sprievodcu. Teraz už nemusíte robiť nič iného, než obdivovať všetky tie prekrásne rastliny, stromy a zvieracích obyvateľov záhrady. Zaujímavosťou je miestny zámok Mon Plaisir, ktorý slúži k vítaniu dôležitých štátnych návštev. Od zámku vedie dlhá alej stromov. Každý strom bol zasadený niektorým zo štátníkov, ktorí ostrov navštívili.