Maurícius Maurícius

 • Ako tráviť čas

  Mauricius síce nepatrí k veľkým ostrovom, ale možností, ako tráviť Váš dovolenkový čas, je ozaj mnoho a každý z Vás si iste nájde tú pravú zábavu. Milovníci pokoja a mora si budú užívať na pláži a kochať sa panenskou krajinou, milovníci dobrodružstiev a prírody budú zase preskúmavať parky a bujné zákutia. Teraz sa budeme venovať predovšetkým športovým aktivitám. Keďže sa na Mauriciu cestovný ruch veľmi rozmáha, i miestne hotely sa predháňajú v poskytovaní služieb.

  Asi najčastejšou aktivitou na Mauriciu je potápanie a šnorchlovanie, pre ktoré sú vhodné podmienky naprosto všade. Podmorský život je tu nevídane bohatý a živý, takže Vás čakajú nezabudnuteľné zážitky. Najvhodnejšie podmienky pre potápanie sú v období od decembra do marca, kedy je more pokojné a dokonale priezračné.

  Najväčšou atrakciou, ktorú Mauritius ponúka, sú výlety ponorkou a podvodnými skútrami. Všetky tieto výlety má na starostli spoločnosť Blue Safari. Pokiaľ túžite po nevšednom zážiku, dajte si stranou asi 3500 rupií a hurá na výlet! V úvode Vás čaká zaškolenie a potom krátka plavba loďou do zátoky, kde si potom nasadnete na ponorky o kapacite asi desať miest. Pomaly budete klesať až do hĺbky 35 metrov a teraz už Vás čaká pohľad na bohatý podmorský život na Mauriciu. Farebné rybky sa budú preháňať okolo ponorky a vy sa tak stanete divákom tohoto podmorského divadla. Pokiaľ si chcete užiť podmorský svet len sami, môžete si najať podvodný skúter. Spolu s asistentom klesnete asi tri metre pod hladinu a budete si tak môcť sami voliť smer plavby.

  Ďalšie spoločnosť, tentokrát Captain Nemo´s Undersea walk ponúka jedinečné prechádzky po morskom dne. O čo vlastne ide? Na lodi Vám nasadia zvláštnu helmu s hadicou, ktorou budú do helmy privádzať vzduch. Vy tak budete môcť chodiť po morskom dne a stáť alespoň na chvíľu súčasťou morské života.

  Nezabudnuteľným zážitkom je okružná plavba katamaránom. Vydajte sa na plavbu okolo Maurícia alebo na okolité ostrovy a užívajte si pohodlie, o ktoré sa bude starať posádka lodi. Kedykoľvek môžete skočiť do vody a chvíľu šnorchlovať alebo sa len tak opaľovať a vychutnávať si jemné špliechanie morskej vody.

  Pokiaľ máte hlbšie do vrecka, nenechajte si ujsť návštevu jedného z golfových ihriesiek, ktoré sú tu ozaj perfektné. Väčšinou sú súčasťou hotelových komplexov.

  Ak máte deti a premýšľate, kde by si dokonale užili i oni, navštívte určite vodný park nachádzajúci sa na východe ostrova v Belle Mare. Je to miesto plné zábavy, kĺzačiek, tobogánov a ďalších vodných atrakcií.

  Pasívnych športovcov určite poteší možnosť navštíviť miestne koňské dostihy. Konajú sa tu už od roku 1812 a vo svete si získali veľmi dobré meno. Závodisko je najstarším na južnej pologuli a druhým najstarším vo svete. Reč je o dráhe Camp de Mars v Port Louis. Dostihováb sezóna trvá od mája do decembra. Deň, kedy sa beží niektorý zo závodov je pre všetkých veľkým sviatkom a spoločenskou udalosťou.

  Samozrejmosťou sú vodné športy, ktoré môžete vyskúšať na každej väčšej pláži. Možností je ozaj mnoho, záleží len na vás. Môžete vyskúšať vodné lyže, skútre, kajaky, paragliding, windsurfing alebo surfovanie.