Maurícius Maurícius

Oficiálny názov: Maurícijská republika
Hlavné mesto: Port Louis
Štátne zriadenie: pluralitná republika s jednokomorovým parlamentom
Náboženstvo: hinduisti 54%, rímskokatolíci 26%, moslimovia 13%, protestanti 4%
Úradný jazyk: angličtina, väčšina obyvateľov hovorí anglicky a kreolsky (zmes francúzštiny a malgaštiny)
Časový posun: v zime o 3 hodiny viac a v lete o 2 hodiny viac voči stredoeurópskemu času

Maurícius - zájazdy od 931 €

O MAURICIUMaurícius. Pri tomto slove sa snáď každému automaticky vybaví slávna známka. Áno, práve táto známka zpôsobila to, že se o malý ostrov začal zaujímať celý svet. Nádherný tropický ostrov vulkanického pôvodu, je súčásťou súostrovia Maskarén, v západnej časti Indického oceánu, na juh od Seychellských ostrovov a na východ od Madagaskaru. Tvár ostrova tvoria predovšetkým prekrásne romantické pláže s bielym pieskom na pobreží, priezračne modrými lagúnami a teplým morom, nádhernou prírodou, štýlovými hotelmi, delikátnou kuchyňou a tiež šarmantnými a usmievavými obyvateľmi. Maurícius je obklopený koralovými ostrovmi, ktoré tak vytvárajú ideálne podmienky pre potápanie. Medzi červeno, zlato, modro či žlto sfarbenými koralmi plávajú ryby najrôznejších tvarov, farieb a veľkostí.

Ostrov je obľúbený milovníkmi opaľovania, obdivovateľmi prírodných krás, plavcami, vodnými lyžiarmi, potápačmi, surfermi, rybármi, jachtármi, hráčmi golfu, gurmánmi aj milovníkmi nočného života. Jeho veľkou výhodou je vysoká kvalita služieb za jedny z najnižších cien v oblasti Indického oceánu. Ostrov ponúka množstvo luxusných hotelov s veľkým výberom športov zdarma. Na Mauríciuse si každý nájde to svoje a len nerád ho budem opúšťať.

Maurícius - zájazdy od 931 €

Najnovšie recenzie Maurícius

Celkom: 4.4 Ubytování v hotelu neodpovídá standardu 4 hvězd.

 • 4 Ubytovanie
 • 5 Strava
 • 5 Okolie
 • 4 Cena

Celkové zhrnutie
Ubytování v hotelu neodpovídá standardu 4 hvězd. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Poměrně dost mají problém s čistotou, špinavá okna, špinavé závěsy v pokoji a co bylo teda opravdu zlé..tak špinavé polštáře v posteli.. museli jsme si několikrát stěžovat na recepci, aby nám je přišli vyměnit a pořádně uklidit pokoj!

Strava
Snídaně, obědy a večeře formou švédských stolů.. bohužel téměř každý den převládaly indické pokrmy.. nabídka ovoce mizerná! Když jste na tropickém ostrově, tak čekáte rozmanitost ovoce, ale to se nekoná, byla pouze každodenní nabídka čerstvého ananasu, jablek a bánánů a tím to končilo..

Služby hotela
Celkem fajn, od nabídky výletů až možnost zařízení bezpečného taxi to šlo.

Pláž
Celkem pěkná a čistá, ale zaměstnanci hotelu, kteří pláž udržují v relativní čistotě, tzn. že se dost často v písku valely odpalky z cigaret, lehátka hotelu byla roztrhaná ( museli jste hledat nějaké nezničené, nebo nepolité od lidí nějakým pitím..) by se měli snažit více.

Debora P., 11.05.2022, Dátum pobytu: 27.4. - 6.5.2022
Oblasť: Maurícius Maurícius, Belle Mare, Hotel: Maritim Crystals Beach

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 10 Úžasný hotel na krásném místě přímo u pláže. Ochotný perzonál. Jediné mínus - večer prakticky nebylo kam jít, kousek od hotelu tři...

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Úžasný hotel na krásném místě přímo u pláže. Ochotný perzonál. Jediné mínus - večer prakticky nebylo kam jít, kousek od hotelu tři resturace a to je vše, jinak vše večer pozavírané. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Ubytování nemělo chybu.

Strava
Snídaně bezvadné a občasné dokoupené obědy nebo večeře také skvělé. Stoly pár metrů od pláže, pod stromem. Paráda.

Služby hotela
Služby hotelu také na jedničku.

Pláž
Pláž také bez chyby, soukromá, písčitá,trochu místy úlomky korálů / pro jistotu boty do vody / lehátka v dostatečném množství k dispozici, pláž i voda čistá.

Dana Hlavatovičová, 11.05.2022, Dátum pobytu: 28.4. - 8.5.2022
Oblasť: Maurícius Maurícius, Tamarin, Hotel: La Mariposa

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 9 Hotel , jeho zahrady a pláž je veľmi pekný ,splňa všetky kritéria na príjemnú a kľudnú dovolenku.Hotelová pláž bola asi najlepšia v...

 • 9 Ubytovanie
 • 9 Strava
 • 9 Okolie
 • 9 Cena

Celkové zhrnutie
Hotel , jeho zahrady a pláž je veľmi pekný ,splňa všetky kritéria na príjemnú a kľudnú dovolenku.Hotelová pláž bola asi najlepšia v okolí, možme tento hotel odporučať .Obsluha a aj strava bola nadpriemerná a chutná. Zobraziť celú recenziu

Peter Kopalko, 03.05.2022, Dátum pobytu: 21.4. - 30.4.2022
Oblasť: Maurícius Maurícius, Flic en Flac, Hotel: La Pirogue Resort & Spa

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Všetky recenzie Maurícius