Maldivy Maldivy

Oficiálny názov: Maldivská republika
Hlavné mesto: Male (60 000 obyvateľov)
Štátne zriadenie: republika s jednokomorovým parlamentom
Náboženstvo: islám
Úradný jazyk: Úradným jazykom na Maldivách je divéhčina, využijete ale i angličtinu
Časový posun: +4 hodiny k SEČ

Maldivy - zájazdy od 1 006 €

O MALDIVÁCHMaldivy, presnejšie Maldivská republika, je ostrovným štátom ležiacom na juhu Ázie v Indickom oceáne. najbližšími susedmi Maledivskej republiky sú India a Srí Lanka. Maldivy sú tvorené rovnakomenným súostrovím 19-tich korálových ostrovov - atolov. Každý atol je tvorený skupinkov ostrovčekov a korálovým útesom v tvaru prstenca. Uprostred atolu býva lagúna s korálovým útesom, v ktorom žijú tisíce zaujímavých podmorských živočíchov.

Maldivy zaujímajú celkom 1196 ostrovčekov, z nich je obývaných okolo 200. Zaujímavé na Maldivskej republike je taktiež to, že je najplochším a najnižšie položeným štátom sveta. Žiadna iná krajina neleží nižšie ako 2,5 metra pod morom.

Hlavným mestom Maldiv je mesto malé, ktoré sa rozprestiera na rovnakomennom ostrove a vlastne ho zaberá celý. Mesto Malé má na 104 000 obyvateľov.
Najviac osídleným ostrovom sú veľa Malé ďalej Hithadhoo, Fuvammulah, Kulhudhuffshi a Thinadhoo.

Na celom súostroví Maldivskej republiky žije okolo 280 000 obyvateľov. Miestni ľudia vyznávajú Islám, a to sunnitský islám. Ostatné náboženstvá a vyznania sú miestnymi úradmi zakázané. Úradná reč je tzv. Dhivehi (maledivština), čo je zmes sinhálštiny, tamilštiny, arabčiny a hinštiny. Druhým úradným jazykom na Maledivách je angličtina, ktorú sa turisti bez problémov dohovoria takmer všade.

Maldivy by sme mohli charakterizovať ako krajinu slnka, jemného bieleho piesku, všade prítomných kokosových paliem a pestre kvitnúcich nádherne voňajúcich kríkov. Miestny podmorský svet je plný života. Vďaka polohe v rovníkovom pásme a stálemu počasiu sú Maldivy perfektným miestom pre Vašu zaslúženú dovolenku, to takmer po celý rok.

Najobľúbenejšími destináciami sú Atol Ari, North Male Atol alebo South Male Atol. Zavítajte však taktiež na Lhaviyani Atol, Kaafu Atol alebo na Nilandhe Atol. Určite nebudete sklamaní! Užijete si jedinečnú dovolenku.

Maldivy - zájazdy od 1 006 €

Najnovšie recenzie Maldivy

Celkom: 10 Najlepšia dovolenka v živote. Ticho, kľud, perfektný servis, nádherné pláže, more, ubytovanie...Nie je čo vytknúť

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Najlepšia dovolenka v živote. Ticho, kľud, perfektný servis, nádherné pláže, more, ubytovanie...Nie je čo vytknúť Zobraziť celú recenziu

Eva G., 24.05.2022, Dátum pobytu: 13.5. - 21.5.2022
Oblasť: Maldivy Maldivy, Severný Atol Male, Hotel: VARU by Atmosphere

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 8 Relax, klid, pohoda, teply ocean, moc mily personal. Jen pocasi neovlivnis. Leteli jsme 9/5 a teda prehanky kazdy den a vetsina casu pod...

 • 8.5 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 7 Okolie
 • 6 Cena

Celkové zhrnutie
Relax, klid, pohoda, teply ocean, moc mily personal.

Jen pocasi neovlivnis. Leteli jsme 9/5 a teda prehanky kazdy den a vetsina casu pod mrakem a silny vitr.

Priste poletime v zimnich mesicich.

Ale suma sumarum:

Byly to nase prvni Maledivy a ocekavany WOW efekt se nedostavil. U privotaciho mola

vidite potopenou lod a na uvitani dostanete sklenicku juicu. Prileteli jsme kolem devate rano, zpoceni a uanveni a dozvite se ze musite na pokoj cekat minimalne do dvou odpoledne.

Na ostrove je obecne velky neporadek z palem, keru a kvetin-takze urcite nechodte boso. Cely dny tam litaly mistni zeny a zametaly vetve.

Dale, tim ze je ostrov vzdaleny cca 20 minut clunem od letiste- cely dny nam nad hlavama letaly letadla ktere mirily na vzdalenejsi ostrovy.

Na Male se radi vratime, ale zvoline mensi ostrov, tento ma cca 3 km po obvode, kde bude vice soukromi, vice klidu a klidne o hvezdu mene. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Ubytovani jsme meli v Beach bungalovech. Krasne, velke ciste. Trosku sok byla koupelna, ktera ma velky otvor na strane ven, tedy tam bylo vzdy silene horko, ale casem jsme si na to zvykli. Uklid 2x denne, klimu jsme meli pustenou porad. Wifi fungovala na 100%.

Strava
Velmi pestra a hodne pikantni az paliva strava, coz si pochvaloval muj manzel. Dalo se vsak najit i jidlo nepalive. Prevazovalo "curry" na vsechny mozne zpusoby, chladici mistnost vzdy plna salatu, ovoce i sladkeho.

Snidane- i teple curry, vajicka, slanina, pecivo, ovoce

Obedy- maso hlavne veprove, jehneci, kure, temer kazdy den ryby a morske plody, salaty, sladke.

Vecere-obdoba obedu.

Snacky- dopoledne a odpoledni- tady jsme byli trosku zklamani- vetsinou tam byly jen hranolky, kecup, a nejaka sladka vec nebo studene livance, jednou byl myslim meloun.

Drinky- michane i ciste, originalni lahve, zadne pofiderne rumy jako treba v Egypte.

Voda Bonaqua doplnovana do pokoju kazdy den.

Služby hotela
Sluzby- vse za priplatek.

Masaze, vecere na plazi, vodni- snorchlovani, slapadla, kanoj, atd.

Pláž
Plaz jsme meli v podstate par metru pred bungalovem. Voda tepla, plna ryb a baby zraloku. Velky priliv a odliv, cca 10 metru, takze jsme meli parkrat lehatka ve vode, coz nam ale nevadilo. Na jedne strane ostrova kde jsme bydleli i my, ocean klidny temer bez vln, a na opacne obrovske vlny a odvazni byli vetsinou jen survari- takze bylo na co koukat.

Terezie Adamusová, 23.05.2022, Dátum pobytu: 9.5. - 18.5.2022
Oblasť: Maldivy Maldivy, Severný Atol Male, Hotel: Cinnamon Dhonveli Maldives (ex. Chaaya Island Dhonveli)

Bola táto recenzia užitočná? Áno (1) Nie (0)

Celkom: 9.8 Skvělý zážitek, kolem ostrova lze z bezprostřední blízkosti sledovat želvy, žraloky, manty a spoustu dalších krásných mořských stvoření....

 • 9.5 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Skvělý zážitek, kolem ostrova lze z bezprostřední blízkosti sledovat želvy, žraloky, manty a spoustu dalších krásných mořských stvoření. Průzračná voda, korály a krásné čisté bílé pláže. Za našeho pobytu jsme nenašli jedinou chybicku a proto doporučujeme tento resort, je to ráj! Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Ubytování je sice starší, ale pro nás to bohaté stačilo, jelikož jsme na pokoji netravili žádný čas, kromě spánku. Ale i tak se o Vás skvěle postarají místní milí pracovnici, kteří Vám každý den uklidí.

Strava
Strava byla výtečná nemám co podotknout, čerstvé suroviny, výborná chut, tady si každý přijde na své.

Pláž
Krásné, čisté pláže o které se každé ráno stará desítka údržbářů.

Adam R., 23.05.2022, Dátum pobytu: 11.5. - 19.5.2022
Oblasť: Maldivy Maldivy, Južný Atol Male, Hotel: Biyadhoo Island Resort

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Všetky recenzie Maldivy