Maldivy Maldivy

 • Zaujímavé miesta

  Pri návšteve Maldiv zavítajte do hlavného mesta Malé, ktoré je rovnako obchodným centrom, sídlom vlády a kultúrnym strediskom oblasti. Je najľudnatejším a najživším ostrovom celého súostrovia Maldivy. Medzi pamiatky, ktoré by ste mali navštíviť, patrí dominanta mesta - mešita The Grand Friday Mosque, čo je najväčšia mešita na Maldivách. K mešite patrí samozrejme taktiež minaret, ktorý uvidíte už z diaľky. V meste môžete ďalej obdivovať prezidentský palác alebo národné múzeum, kde sa môžete zoznámiť s celou históriou Maldiv. Do Malé jazdia turisti ronako za nákupmi. Je tu veĺký výber obchodov, ktoré ponúkajú najrôznejší tovar. Čerstvé potraviny nakúpite na miestnom trhu s ovocím a zeleninou, alebo na rybom trhu. Na ten rybí trh zavítajte radšej poobede, kedy sa začínajú vracať rybári so svojimi dennými úlovkami.

  Maldivy lákajú turistov hlavne svojimi bielimi piesočnatými plážami a sýtou zeleňou vzrastlých paliem. To všetko je dokreslené tyrkysovou modrou oceánu, ktorá omýva miestne brehy. Ponúka sa tu nespočetné množstvo možností, ako tráviť voľný čas - vyskúšajte šnorchlovanie, potápanie, kúpanie, plachtenie, windsurfing, opaľovanie, alebo môžete len tak ležať na pláži a užívať si miestneho pokoja.

  Turistické centrá

  Medzi hlavné turistické centrá patrí Ari Atol, North Male Ato, South Male Atol, Lhaviyani Atol, a Addu Atol alebo Baa Atol.

  Baa Atol je veĺmi luxusnou turistickou oblasťou, ktorá je vzdialená od letiska v Male zhruba 110 km. Turisti ho vyhľadávajú pre jeho pokojnú atmosféru. Je ideálnym miestom pre potápanie.
  Ari Atol je druhým najväčším atolem Maldiv. Člení sa na severnú a južnú časť a zahrňuje okolo stovky ostrovčekov. Atol je veľmi obľúbený hlavne pre jedinečné možnosti k potápaniu a šnorchlovaniu. V niektorých miestach tu môžete zahliadnuť vraky lodí alebo veľké skupiny rýb.

  Addu Atol zahrňuje ostrovy, ktoré tvorí obraz v tvaru kríža. Milovníci potápania tu môžu pozorovať krásy podmorského sveta. zvláštnosťou tohoto atolu je taktiež to, že jednotlivé časti sú prepojené mostmi.
  Severný Male Atol nájdete len 10 minút cesty loďou od medzinárodného letiska Male. Ostrov ponúka veľkú radu športových zariadení, ako je napr. veľmi dobre vybavené potápačské centrum. Laguna je ideálnym miestom pre rôzne vodné športy, ako sú vodné lyže alebo windsurfing.

  Južné Male Atol so svojimi prekrásnymi ostrovami je oddelený od Severného Atolu Male asi štyri kilometry širokým kanálom. Nachádza sa 12 km od medzinárodného letiska v Male. Miesto je vhodné pre vodné športy, kurzy windsurfingu, katamaránu a potápanie.

  Lhaviyani Atol je vyhľadávaný najmä vášnivými potápačmi. Môžete tu obdivovať tyrkysové lagúny s priezračnou vodou a morskou faunou a flórou. Rovnako jeho takmer 3km dlhá pláž s belostným pieskom je neodolateľným miestom pre relaxáciu. Rasdu Atol sa rozprestiera 8 km severovýchodne od ARi Atolu. Milovníci podmorského sveta a fauny tu môžu v mori uvidieť nepreberné množstvo rýb a vodných živočíchov, niekedy i ohrozených druhov.