Maldivy Maldivy

 • Zdravie

  Zdravotná starostlivosť

  Na Maldivách je zdravotnícka starostlivosť pomerne drahá. Prvá pomoc býva zaistená na každej recepcii hotelu alebo v požičovne áut prípadne potápačského náčinia. Základná zdravotnická starostlivosť je tu na dobrej úrovni, náročnejšie zákroky sa však robia na Srí Lanke, v Singapuru alebo v Spojených arabských emirátoch.

  Cesta na Maldivy nie je podmienená žiadnym povinným očkovaním. Určite sa ale doporučuje uzavrieť pred cestou kvalitné cestovné poistenie, prípadne doplnené o pojistenie batožiny - môžete predísť problémov, ktoré by Vám zkazili dovolenku.

  Zdravotné riziká

  Na Maldivách sa nemusíte báť žiadnych zvláštnych zdravotných rizík a nebezpečí. Pre príchod do krajiny nie sú povinné žiadne očkovania - výnimkou je len očkovanie proti žltej zimnici, a to len pokiaľ prichádzate do krajiny, kde sa toto ochorenie vyskytuje.

  Častým problémom turistov býva príliš dlhý a intenzivný pobyt na slnku, čo môže spôsobiť úpal. Doporučujeme teda vyhýbať sa dlhodobému slneniu a chrániť si kožu používaním vhodných opaľovacích prostriedkov s vyšších ochranným faktorom, na hlave nosiť klobúk alebo šatku.

  Komáre tu nepredstavujú žiadne nebezpečie. V krajine našťastie nie je dostatok sladkovodných plôch, kde by sa mohli komáre rozmonožovať. Každopádne sú všade k dispozícii repelenty a odpudzovače hmyzu (hlavne na hotelových izbách).