Maldivy Maldivy

 • Cestovné doklady

  Občania SR musia mať platný cestovný pas s dobou platnosti dlhšou ako plánovaný pobyt a potvrdenú spiatočnú letenku. Od turistov prichádzajúcich z oblastí výskytu žltej horúčky sa vyžaduje doklad o očkovaní.

 • Víza

  Vízum je možné dostať priamo na letisku pri prílete na Maldivy, dá sa však využiť aj lodné spojenie s Indiou alebo Srí Lankou. Do 30 dní pobytu je vízum bezplatné, pri predĺžení pobytu je potrebné zaplatiť poplatok 10,-USD/deň. Žiadosť o predĺženie víza sa podáva na Department of Immigration. Úrady vyžadujú pri vstupe preukázať dostatočné finančné prostriedky na pobyt – približne 25,-USD na osobu / deň. Pokiaľ turista nemá zvláštne povolenie, môže na územie Malediv vstúpiť len cez prístavy Male alebo Hulule.
  Najbližší honorárny konzulát Maldív je v Rakúsku.

  Mr.Gerald Wiedler
  Peter-Jordan-Strasse 21
  A-1190 Wien
  Tel. 3191426, 3190010
  Fax:3197073

 • Colné a devízové predpisy

  Povolený je dovoz len vecí osobnej spotreby. Akékoľvek alkoholické nápoje sú zakázané, taktiež dovoz výrobkov z bravčového mäsa, pornografických časopisov a videá. Dlhoročnými trestami je postihovaný dovoz i sebemnšieho množstva drog.

  Import a export cudzej meny nie je akokoľvek limitovaný, ani povinná výmena valút tu neplatí. V každom ubytovacom zariadení budete nútený uhradiť ubytovaciu daň 6 USD za osobu na noc.