Maldivy Maldivy

  • Fauna

    Maldivy, ktoré sú zo všetkých strán obklopené morom, skrývajú nespočetné množstvo druhov živočíchov najrôznejších farieb, tvarov a veľkostí. Korálové útesy obklopujúce útesy sú domovom mnohých morských organizmov. Rovnako piesočnaté pobrežie plné rôznych mäkkýšov, žije tu niekoľko druhov červov, kraby a hady. V mori môžete pozorovať korytnačky, chobotnice, malé druhy žralokov, murény, barakudy a tisíc ďalších druhov rýb a morských živočíchov.

    Zabudnúť nesmieme ani na vtáctvo, avšak väčšina druhov nepatrí medzi trvale usadené. 19 % vtáctva sem prilieta, jedná sa o migrujúcu druhy. Tak ako na väčšine ostrovov, i tu prevažujú morskí vtáci, hlavne rackové a rybáci. Pevninské druhy rybákov majú bielu alebo veľmi svetlú farbu a obývajú južné atoly. Rybák obecný sa bežne vyskytuje po celom súostroví a je známy pre svoju krotkosť. Pozdĺž pobrežia môžete uvidieť tzv. brodivé vtáky, ako sú čajky, bekasínov, ktorí zbierajú korýše a morských červíkov. Na neobývaných ostrovoch žijú volavky - tieto elegantné vtáky však zahliadnete len zriedkakedy. Oproti tom pestrý vták, aleander malý, sa na ostrovoch vyskytuje v hojnom počte a taktiež sa môže pochváliť tým, že je jedným z najhlučnejších obyvateľov ostrova.
    Oproti vtáčej ríše je ostatných druhov zvierat, najmä cicavcov, na ostrovoch veľmi málo. Najčastejšie môžete vidieť krysy a mačky domáce. Na ostrovoch žijú i hady, jašterice, a to hlavne agamy.