Maďarsko Maďarsko

Oficiálny názov: Maďarská republika
Hlavné mesto: Budapešť
Štátne zriadenie: parlamentná republika
Náboženstvo: katolíci, protestanti
Úradný jazyk: maďarčina
Časový posun:

Maďarsko - zájazdy od 13 EUR

O MAĎARSKUMaďarsko - zem tisícich tvárí, ležiaca v Karpatskej panve v samom srdci Európy. Táto krajina, podobná krásnej malej schránke na šperky, s rozmanitou krajinou, príjemným podnebím, bohatou kultúrou čulým vedeckým, kongresovým a obchodným životom, ponúkne každému z vás trvalý zážitok i s možnosťou zábavy a odpočinku.

Maďarsko patrí k najobľúbenejším dovolenkovým krajinám v Európe. Balatón, Budapešť, puszta - pojmy, ktoré pozná a miluje asi každý. Poznáte ale tiež maďarskú pohostinnosť, historické a kultúrne pamiatky, kostoly, zrúcaniny hradov, pohoria a rôznorodé možnosti pre rodiny, trávenie voľného času a športové vyžitie. Tu nájdete viac, ako ste od Maďarska očakávali. Samozrejme Balatón - s viac než 180 km pobrežia s možnosťou kúpania najväčšie sladkovodné jazero v Európe. Ale Maďarsko ponúka omnoho viac: Jazero Tizsa, jazero Velence alebo jedny z mnohých známych termálnych kúpeľov, kde na Vás čakajú horúce pramene a kúpele. Nezáleží, či pôjdete k Balatónu, do Budapešti alebo do termálnych kúpeľov, k jazeru Tizsa, k jazeru Valence alebo na koleno Dunaja - všade nájdete prázdninové domy, byty, hotely, penzióny a statky. Majitelia a hoteliéri na Vašu návštevu už čakajú.

Maďarská pohostinnosť a priateľská mentalita je veľmi dobre známa tým, ktorí tu už strávili svoju dovolenku. Skvelú náladu získate na miestnych diskotékach, budú Vám ponúkané ohnivé i ľahké pokrmy v csárdach a reštauráciách, lahodné koláče v príjemných cukrárňach. Šport a odpočinok patrí ku stálej ponuke takmer všade. Doporučiť Vám môžeme výlety do Budapešti, na selskú svatbu v Puszte, gulášovú párty, ochutnávky vína vo vínnych pivniciach a mnoho ďalšieho.

Nechajte na seba pôsobiť kúzlo krajiny a doprajte si krásnu dovolenku.

Balaton

S dĺžkou 78 km a šírkou 3-14 km je Balatón najväčším vnútrozemským a sladkovodným jazerom Európy. Balatón je tiež nazývaný "Maďarské more". Vďaka jeho malej hĺbke je ideálny pre vodné športy a kúpanie, v lete sú priemerné teploty vody okolo 22°C. Okolie je rôznorodé, vinice na severnom brehu a pozvoľný breh južný. Preto sa tu ponúka nekonečné množstvo možností trávenia voľného času ako pre stresovaných manažérov, tak pre celé rodiny alebo pre tých, ktorí hľadajú oddych. Každý tu môže prežiť dovolenku podľa svojich predstáv a plánov. Pokiaľ prídete sami alebo s rodinou, s malými deťmi alebo teenagermi, v teplom lete alebo počas zlatej, farebnej jesene, jedno je isté: toto je to správne miesto so zodpovedajúcim pobytom a patričným programom.

Maďarsko - zájazdy od 13 EUR

Najnovšie recenzie Maďarsko

Celkom: 10 Velmi klidný a příjemný hotel. Moc jsme si odpočinuli. Léčebné bazény jsou velké, každý se v pohodě vejde. Personál povětšinou umí mluvit...

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Velmi klidný a příjemný hotel. Moc jsme si odpočinuli. Léčebné bazény jsou velké, každý se v pohodě vejde. Personál povětšinou umí mluvit česky. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Pokoje dostatečně velké. Příjemně vyhřáté. Postele dobré. Ani příliš měkké ani tvrdé. Na chodbě měkký koberec, proto není z chodby do pokoje slyšet hluk.

Strava
Strava velmi rozmanitá. Maďarská kuchyně je velmi chutná. V jídelně vždy místo k sezení v kteroukoliv dobu. Personál velmi milý.

Služby hotela
Z hotelu je průchod do termálních lázní trochu delší, než třeba z Park Inn v Sarvaru. Cestou míjíte kadeřnictví a malý obchůdek.

Anonym, 12.03.2020
Oblasť: Maďarsko Maďarsko, Západné Zadunajsko, Hotel: Répce Gold

Bola táto recenzia užitočná? Áno (2) Nie (0)

Celkom: 8,8 Spokojenost.

 • 8,5 Ubytovanie
 • 9 Strava
 • 9 Okolie
 • 9 Cena

Celkové zhrnutie
Spokojenost. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Odpovídající.

Strava
Vynikající.

Služby hotela
Vstřícný personál s částečnou znalostí češtiny. Škoda, že nelze využít českou měnu k souvisejících služeb.

Pláž
Termální lázně s odpojícími službami.

František R., 11.03.2020, Dátum pobytu: 6.3. - 8.3.2020
Oblasť: Maďarsko Maďarsko, Západné Zadunajsko, Hotel: Répce Gold

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 10 Ubytování i relax v termálních lázních jsme si celá rodina užili. Z hotelu průchodem rovnou do lázni v županu je super.

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Ubytování i relax v termálních lázních jsme si celá rodina užili. Z hotelu průchodem rovnou do lázni v županu je super. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Pokoj uklizený, čistý, hezky zařízený.

Strava
Jídlo dobré, vcelku velký výběr, vše v pořádku. Měli jsme polopenzi, v termál. lázních se nám stravování moc nezamlouvalo(nic moc výběr), tak jsme chodili do města. Třeba pizzerie kousek od hotelu, dobrá volba.

Služby hotela
Vše dobře zorganizováno, nemáme co vytknout.

Leona K., 11.03.2020, Dátum pobytu: 2.3. - 5.3.2020
Oblasť: Maďarsko Maďarsko, Západné Zadunajsko, Hotel: Park Inn by Radisson Sárvár Resort & Spa

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 7,8 Super věc, nemusíte s sebou nic nosit, (karta, peníze) stačí nahlásit číslo pokoje. Personál vynikající, vždy ochotný. Špatná znalost...

 • 8,5 Ubytovanie
 • 9 Strava
 • 6 Okolie
 • 7 Cena

Celkové zhrnutie
Super věc, nemusíte s sebou nic nosit, (karta, peníze) stačí nahlásit číslo pokoje.

Personál vynikající, vždy ochotný.

Špatná znalost angličtiny, (převažují německy mluvící hosté). Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Pokoje lepší standart.

Strava
Strava výborná, slušný výběr.

Služby hotela
Celkový dojem výborný, málo lidí, klid na odpočinek.

Milan Londin, 11.03.2020, Dátum pobytu: 5.3. - 8.3.2020
Oblasť: Maďarsko Maďarsko, Západné Zadunajsko, Hotel: Mjus World Resort & Thermal Park (Körmend)

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 8,5 Doporučuji.

 • 9 Ubytovanie
 • 7 Okolie
 • 9 Cena

Celkové zhrnutie
Doporučuji. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Ubytování velmi prostorné, byli jsme spokojeni. Vzhledem k umístění v centru není nikam daleko, jen pro slabší spáče poněkud hlučno.

Strava
Bez stravy.

Služby hotela
Personál ochotný, milý.

Jiřina J., 10.03.2020, Dátum pobytu: 17.10. - 20.10.2019
Oblasť: Maďarsko Maďarsko, Budapešť a okolie, Hotel: Apartmány Boulevard City

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Všetky recenzie Maďarsko