Maďarsko Maďarsko

Oficiálny názov: Maďarská republika
Hlavné mesto: Budapešť
Štátne zriadenie: parlamentná republika
Náboženstvo: katolíci, protestanti
Úradný jazyk: maďarčina
Časový posun:

Maďarsko - zájazdy od 13 EUR

O MAĎARSKUMaďarsko - zem tisícich tvárí, ležiaca v Karpatskej panve v samom srdci Európy. Táto krajina, podobná krásnej malej schránke na šperky, s rozmanitou krajinou, príjemným podnebím, bohatou kultúrou čulým vedeckým, kongresovým a obchodným životom, ponúkne každému z vás trvalý zážitok i s možnosťou zábavy a odpočinku.

Maďarsko patrí k najobľúbenejším dovolenkovým krajinám v Európe. Balatón, Budapešť, puszta - pojmy, ktoré pozná a miluje asi každý. Poznáte ale tiež maďarskú pohostinnosť, historické a kultúrne pamiatky, kostoly, zrúcaniny hradov, pohoria a rôznorodé možnosti pre rodiny, trávenie voľného času a športové vyžitie. Tu nájdete viac, ako ste od Maďarska očakávali. Samozrejme Balatón - s viac než 180 km pobrežia s možnosťou kúpania najväčšie sladkovodné jazero v Európe. Ale Maďarsko ponúka omnoho viac: Jazero Tizsa, jazero Velence alebo jedny z mnohých známych termálnych kúpeľov, kde na Vás čakajú horúce pramene a kúpele. Nezáleží, či pôjdete k Balatónu, do Budapešti alebo do termálnych kúpeľov, k jazeru Tizsa, k jazeru Valence alebo na koleno Dunaja - všade nájdete prázdninové domy, byty, hotely, penzióny a statky. Majitelia a hoteliéri na Vašu návštevu už čakajú.

Maďarská pohostinnosť a priateľská mentalita je veľmi dobre známa tým, ktorí tu už strávili svoju dovolenku. Skvelú náladu získate na miestnych diskotékach, budú Vám ponúkané ohnivé i ľahké pokrmy v csárdach a reštauráciách, lahodné koláče v príjemných cukrárňach. Šport a odpočinok patrí ku stálej ponuke takmer všade. Doporučiť Vám môžeme výlety do Budapešti, na selskú svatbu v Puszte, gulášovú párty, ochutnávky vína vo vínnych pivniciach a mnoho ďalšieho.

Nechajte na seba pôsobiť kúzlo krajiny a doprajte si krásnu dovolenku.

Balaton

S dĺžkou 78 km a šírkou 3-14 km je Balatón najväčším vnútrozemským a sladkovodným jazerom Európy. Balatón je tiež nazývaný "Maďarské more". Vďaka jeho malej hĺbke je ideálny pre vodné športy a kúpanie, v lete sú priemerné teploty vody okolo 22°C. Okolie je rôznorodé, vinice na severnom brehu a pozvoľný breh južný. Preto sa tu ponúka nekonečné množstvo možností trávenia voľného času ako pre stresovaných manažérov, tak pre celé rodiny alebo pre tých, ktorí hľadajú oddych. Každý tu môže prežiť dovolenku podľa svojich predstáv a plánov. Pokiaľ prídete sami alebo s rodinou, s malými deťmi alebo teenagermi, v teplom lete alebo počas zlatej, farebnej jesene, jedno je isté: toto je to správne miesto so zodpovedajúcim pobytom a patričným programom.

Maďarsko - zájazdy od 13 EUR

Najnovšie recenzie Maďarsko

Celkom: 8,6 Hotel moc hezkej. Jídlo bylo úžasný a celkem pěkný prostředí a mnoho možností na výlet, ale spíše v letním období.

 • 9 Ubytovanie
 • 9 Strava
 • 8 Okolie
 • 8 Cena

Celkové zhrnutie
Hotel moc hezkej. Jídlo bylo úžasný a celkem pěkný prostředí a mnoho možností na výlet, ale spíše v letním období. Zobraziť celú recenziu

Martin Z., 20.11.2019, Dátum pobytu: 15.11. - 17.11.2019
Oblasť: Maďarsko Maďarsko, Budapešť, Hotel: Danubius Health Spa Resort Margitsziget

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 8,4 Ubytování pohodlné, i když už trochu omšelé vybavení. Proti hotelu Répce Gold, kde jsme byli ubytovaní minule, velmi příjemný personál,...

 • 8,5 Ubytovanie
 • 8 Strava
 • 7 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Ubytování pohodlné, i když už trochu omšelé vybavení. Proti hotelu Répce Gold, kde jsme byli ubytovaní minule, velmi příjemný personál, dá se domluvit i částečně česky. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Pokoj na 3 přespání úplně dostačující, nábytek není nejnovější, ale je čisto. Výtahy by potřebovaly větší kapacitu, ve špičkách se občas čeká déle.

Strava
I když nebyla tak rozmanitá, jako v Répce Gold, vše bylo připravené velmi chutně a každý si vybral. Vždy k večeři několik druhů masa na různé způsoby, těstoviny, sladká jídla, sýry i zelenina - super!

Služby hotela
Služby hotelu výborné, personál ochotný a milý, využili jsme zdejší masáže. Škoda, že už v ceně nebylo půjčení županu a osušky do lázní. Hotelové welness zavírá už v 19.00, ale hosté můžou využívat i wellnes v Répce Gold do 22.00.

Pláž
Městské lázně mají dostatečnou kapacitu jak v části s léčivou vodou, tak v zážitkových bazénech, voda je čistá a často se mění. Sobota odpoledne je kritická, to přijíždějí i místní návštěvníci a provoz houstne. Přímo v areálu je možné se najíst v bufetu nebo zajít na kávu v županu - ale neberou tu karty, platit se dá v HUF nebo EUR.

Jana, 20.11.2019, Dátum pobytu: 14.11. - 17.11.2019
Oblasť: Maďarsko Maďarsko, Termálne Kúpele, Hotel: Répce

Bola táto recenzia užitočná? Áno (1) Nie (0)

Celkom: 8,6 Byl jsem zde již podruhé a opět spokojenost !!

 • 8 Ubytovanie
 • 9 Strava
 • 9 Okolie
 • 9 Cena

Celkové zhrnutie
Byl jsem zde již podruhé a opět spokojenost !! Zobraziť celú recenziu

Leoš Kubeček, 20.11.2019, Dátum pobytu: 14.11. - 17.11.2019
Oblasť: Maďarsko Maďarsko, Termálne Kúpele, Hotel: Répce

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 8 Pobyt v lázních se mi líbil,stravování formou bufetu skvělé,všeho dostatek všem doporučuji zejména pro starší ročníky.

 • 8 Ubytovanie
 • 9 Strava
 • 7 Okolie
 • 8 Cena

Celkové zhrnutie
Pobyt v lázních se mi líbil,stravování formou bufetu skvělé,všeho dostatek všem doporučuji zejména pro starší ročníky. Zobraziť celú recenziu

Daniel Duška, 19.11.2019, Dátum pobytu: 6.11. - 10.11.2019
Oblasť: Maďarsko Maďarsko, Západ od Dunaja, Hotel: Répce Gold

Bola táto recenzia užitočná? Áno (1) Nie (0)

Všetky recenzie Maďarsko