Maďarsko Maďarsko

Oficiálny názov: Maďarská republika
Hlavné mesto: Budapešť
Štátne zriadenie: parlamentná republika
Náboženstvo: katolíci, protestanti
Úradný jazyk: maďarčina
Časový posun:

Maďarsko - zájazdy od 19 €

O MAĎARSKUMaďarsko - zem tisícich tvárí, ležiaca v Karpatskej panve v samom srdci Európy. Táto krajina, podobná krásnej malej schránke na šperky, s rozmanitou krajinou, príjemným podnebím, bohatou kultúrou čulým vedeckým, kongresovým a obchodným životom, ponúkne každému z vás trvalý zážitok i s možnosťou zábavy a odpočinku.

Maďarsko patrí k najobľúbenejším dovolenkovým krajinám v Európe. Balatón, Budapešť, puszta - pojmy, ktoré pozná a miluje asi každý. Poznáte ale tiež maďarskú pohostinnosť, historické a kultúrne pamiatky, kostoly, zrúcaniny hradov, pohoria a rôznorodé možnosti pre rodiny, trávenie voľného času a športové vyžitie. Tu nájdete viac, ako ste od Maďarska očakávali. Samozrejme Balatón - s viac než 180 km pobrežia s možnosťou kúpania najväčšie sladkovodné jazero v Európe. Ale Maďarsko ponúka omnoho viac: Jazero Tizsa, jazero Velence alebo jedny z mnohých známych termálnych kúpeľov, kde na Vás čakajú horúce pramene a kúpele. Nezáleží, či pôjdete k Balatónu, do Budapešti alebo do termálnych kúpeľov, k jazeru Tizsa, k jazeru Valence alebo na koleno Dunaja - všade nájdete prázdninové domy, byty, hotely, penzióny a statky. Majitelia a hoteliéri na Vašu návštevu už čakajú.

Maďarská pohostinnosť a priateľská mentalita je veľmi dobre známa tým, ktorí tu už strávili svoju dovolenku. Skvelú náladu získate na miestnych diskotékach, budú Vám ponúkané ohnivé i ľahké pokrmy v csárdach a reštauráciách, lahodné koláče v príjemných cukrárňach. Šport a odpočinok patrí ku stálej ponuke takmer všade. Doporučiť Vám môžeme výlety do Budapešti, na selskú svatbu v Puszte, gulášovú párty, ochutnávky vína vo vínnych pivniciach a mnoho ďalšieho.

Nechajte na seba pôsobiť kúzlo krajiny a doprajte si krásnu dovolenku.

Balaton

S dĺžkou 78 km a šírkou 3-14 km je Balatón najväčším vnútrozemským a sladkovodným jazerom Európy. Balatón je tiež nazývaný "Maďarské more". Vďaka jeho malej hĺbke je ideálny pre vodné športy a kúpanie, v lete sú priemerné teploty vody okolo 22°C. Okolie je rôznorodé, vinice na severnom brehu a pozvoľný breh južný. Preto sa tu ponúka nekonečné množstvo možností trávenia voľného času ako pre stresovaných manažérov, tak pre celé rodiny alebo pre tých, ktorí hľadajú oddych. Každý tu môže prežiť dovolenku podľa svojich predstáv a plánov. Pokiaľ prídete sami alebo s rodinou, s malými deťmi alebo teenagermi, v teplom lete alebo počas zlatej, farebnej jesene, jedno je isté: toto je to správne miesto so zodpovedajúcim pobytom a patričným programom.

Maďarsko - zájazdy od 19 €

Najnovšie recenzie Maďarsko

Celkom: 9,2 Dovolená i v těžkých podmínkách Covidu a špatného počasí byla výborná. Splnila účel odpočinku.

  • 10 Ubytovanie
  • 9 Strava
  • 8 Okolie
  • 9 Cena

Celkové zhrnutie
Dovolená i v těžkých podmínkách Covidu a špatného počasí byla výborná. Splnila účel odpočinku. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Čisté pokoje, denně úklid.

Strava
Strava pestrá - množství dostačující - hodně zdravých potravin.

Služby hotela
V pořádku.

Pláž
Bazény v pořádku.

Jana Carová, 01.12.2021, Dátum pobytu: 25.11. - 28.11.2021
Oblasť: Maďarsko Maďarsko, Západné Zadunajsko, Hotel: Park Inn by Radisson Hotel & Spa Zalakaros

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 10 Všechno bylo super, byli jsme velmi spokojeni, je škoda, že je to od nás tak daleko, určitě bychom jezdili častěji.

  • 10 Ubytovanie
  • 10 Strava
  • 10 Okolie
  • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Všechno bylo super, byli jsme velmi spokojeni, je škoda, že je to od nás tak daleko, určitě bychom jezdili častěji. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Ubytování pěkné a příjemné.

Strava
Strava výborná

Služby hotela
Přístup k hostům byl milý, snažili se s námi komunikovat i česky, cítili jsme se velice dobře

Jitka H., 29.11.2021, Dátum pobytu: 21.11. - 25.11.2021
Oblasť: Maďarsko Maďarsko, Západné Zadunajsko, Hotel: Park Inn by Radisson Hotel & Spa Zalakaros

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Všetky recenzie Maďarsko