Maďarsko Maďarsko

 • Zaujímavé miesta

  Balaton - najväčšie jazero strednej Európy je symbolom Maďarska, krásnym miestom v okolí Balatonu je Veszprém, ktoré je ukryté v kopcoch a ponúka gotickú katedrálu, biskupský palác a stredoveké mešťanské domy.

  Hajdúszoboszló - kúpele, ktoré pomáhajú ľuďom predovšetkým s bolesťami chrbta a kĺbov. V miestnych múzeách je možnosť zoznamiť sa s históriou mesta, vidieť zaujímavé exponáty z dôb histórie, cenné maľby, grafiky i ľudovú tvorbu.

  Budapešť - hlavné mesto ponúka najvýznamnejšie pamiatky ako parlament,postavený v novogotickom slohu, budova s vysokou 100 metrovou kupolou ukrýva 10 nádvorí, 30 schodísk a skoro 700 miestností. Jednou z najstarších štvrtí je Belváros s budovou radnice a Národným múzeom, k ďalším pamiatkam patrí kostol sv. Alžbety, bazilika sv. Štefana alebo Kossuthovo námestie.

  Budapešť je miestom s viac než 100 termálnymi prameňmi, ktoré z maďarskej metropole robia jedno z najväčších kúpeľných miest na svete, liečivé pramene tu využívali už starí Rímania.

  Kaposvár - staré mesto, ktoré na vás dýchne dušou romantika, vedľa chrámov a kostolov stojí za náštevu hrad Siklos z 12. storočia.