Maďarsko - Severná Dolná Zem Maďarsko

 • Popis

  Severná Dolná Zem sa tiahne severovýchodnou časťou Maďarska, jej oblasti sú Bihar, Jasz - Manila a Szabolcs - Szatmár - Bereg. Kultúrne, ekonomické, turistické a dopravné centrum je Debrecen.

  Debrecen je druhým najväčším mestom Maďarska a nachádza sa asi 220 km od Budapešti. Hlavnou dominantou mesta je Veľký kalvínsky kostol z roku 1821, do ktorého sa zmestí až 3 tisíc ľudí, je to najväčší kostol tohto vyznania v Maďarsku. Ďalšími významnými pamiatkami sú kalvínsky Malý kostol, Červený kostol v Kossuth utca, synagóga v Pasci utca, gréckokatolícky chrám, vedecká univerzita alebo najväčší veterný mlyn v strednej Európe.

Najnovšie recenzie Maďarsko - Severná Dolná Zem

Celkom: 10 Dovolená byla super i když cesta trvala 12 hod.docela to uteklo cestou nám paní delegátka vyprávěla o památkách ,o madˇarsku ,co nás čeká...

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Dovolená byla super i když cesta trvala 12 hod.docela to uteklo cestou nám paní delegátka vyprávěla o památkách ,o madˇarsku ,co nás čeká atd. Urcitě se ještě rádi vrátíme. Madarske lázně navštěvujeme několikrát do roka a takhle velký resort jsem ještě neviděla ,opravu žádná nuda. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Ubytování odpovídalo 4* prostorný pokoj i s balkonem super žádná vítka ,každý den byl úklid ,výměna ručníků dle potřeby.

Strava
strava byla formou bufetů snídaně i večeře perfektní , všeho bylo dost ,velký výběr ,milá obsluha

Služby hotela
služby v hotelu, jak jsem již psala každodenní úklid pokoje,výměna ručníků dle potřeby

Pláž
cestovní kancelář nám změnila hotel na AQUA-SOL , super výběr hotel je propojený s lázněmi chodbičkou , termální voda super, několik bazenů s lečivou vodou podle teploty vody , okolí pláže je neskutečně velké , čisté , několik stánků s občerstvením co jiného dodat jen doporučuji opravdu tento resort navštívit nebudete ničeho litovat.

Lucia Horváthová, 31.08.2020, Dátum pobytu: 21.8. - 26.8.2020
Oblasť: Maďarsko Maďarsko, Severná Dolná Zem, Hotel: Hunguest Béke

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 3.2 .Čo sa služieb týka, boli sme sklamaní.Už od príchodu do hotela,kde viazla komunikácia, pretože recepčné nevedeli iný jazyk ako maďarský,...

 • 4 Ubytovanie
 • 3 Strava
 • 2 Okolie
 • 3 Cena

Celkové zhrnutie
.Čo sa služieb týka, boli sme sklamaní.Už od príchodu do hotela,kde viazla komunikácia, pretože recepčné nevedeli iný jazyk ako maďarský, AJ bola pre začiatočníkov.! V závere pobytu, keď som videla faktúru - za každý nápoj si účtovali tringelty vo výške 5% za každú položku aj keď som po to chodila k baru !!! dokonca aj welcome drinky sa neštítili uplaniť túto taxu ! Neodporúčam, pokiaľ chcte mať príjemnú dovolenku a nie riešiť smrad, špinavú vodu v plaveckom bazé a hygienu ako takú. Za tie peniaze, čo si za tento pobyť pytali to neodporúčam ! Pre dvoch a dieťa na dve noci cca 400€ !!! Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Izba  - suita ktorú sme si objednali za príplatok ! mala v detských skryniach schované trubky od ventilácie, tapety odrhnuté, polka záclony bola v skryny, detské veci "na zapožičanie" neboli žiadne.

Chyžné ani od rána hoci bola vyvesená tabuľka pratania na dverách nám neboli schopné popratať izbu ani do neskorého poobedia až na moju žiadosť, hoci v podmienkach hotela pratanie je od 10-14 max !

Strava
Na to že sme mali zaplatenú plnú penziu strava bola monotónna a veľmi slabá hlavne raňajky, kde ani po 9 nebolo ani pečivo... šálky na polievku a taniere boli špinavé a mastné, namiesto toho aby to odniesli, zamiešali to do spoločnej kopy s ostatnými,.. malá mi tam dostala žalúdočné potiaže na druhý deň. Jedlo z predchádzajúceho dňa dovarili s inou omáčkou a podávali ako nové jedlo,.. Nápoje ako také neboli zahrnuté v cene pobytu aj keď sa jednalo o plnú penziu a NIKDE o tom nebola ani zmienka.

Služby hotela
Wellness - počas celého pobytu som nevidela ani jednu pani- boli tam tri- aby zobrala stierač a vyčistila podlahu od vody, všade sa kĺzalo a kopec vody naokolo, očividne sú na takýto 4* hotel zvyknutý, bolo to pre nás rozčarovanie, nakoľko tam boli aj dedi a viac vody bolo na kachličkách ako v bazéne. Okrem toho pani nám ani na niekoľko násobnú žiadosť nevedela spustiť výrivku - iba jedna fungovala z celého bazéna, ostatné len mykla plecami, že nejdú. Bazén má všade ostré kachličky a počas pobytu viac krát došlo k poraneniu nôh, aj mojím ockom, ktorý je už dôchodca. Sauna - žiaľ toto bolo bolo sklamanie, nebola zapnutá, ak už aj bola, fungovala iba jedna zo 4, všade smrad, zatuchlina, voda v ochladzovacom bazéne mala zelenkavú farbu nepríjemného zápachu, naokolo všade samá voda a na konci miestnosti naskladané molitany na jednej kope nie mimo oddychovej zóny, čo nepôsobilo dobrým dojmom. Ak sme chceli využiť spoločenskú miestnosť - bola tam zima ako vonku - okolo 10 st., že vraj sa im pokazil ohrievač a nemá to kto opraviť !!! záložné ohrievače sa nenašli resp. žiadne riešenie sa nehľadalo ! Ľudia s deťmi tam boli vo vetrovkách !!

Anonym, 19.01.2020, Dátum pobytu: 9.1. - 11.1.2020
Oblasť: Maďarsko Maďarsko, Severná Dolná Zem, Hotel: Borostyán Med

Bola táto recenzia užitočná? Áno (1) Nie (0)

Celkom: 5.4 Odpočinuli jsme si.

 • 5.5 Ubytovanie
 • 5 Strava
 • 6 Okolie
 • 5 Cena

Celkové zhrnutie
Odpočinuli jsme si. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Pokoj prostorný, klimatizace nefungovala na 100 %.

Strava
Malý sortiment ovoce.

Služby hotela
Služby dobré.

Pláž
Hlavně oceňujeme bazény u hotelu, kde bylo minimum lidí a klid.

Danuše V., 19.06.2019, Dátum pobytu: 8.6. - 12.6.2019
Oblasť: Maďarsko Maďarsko, Severná Dolná Zem, Hotel: Hungarospa Thermal

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 8.6 Dovolená dle našich představ. Příjemný personál, klid na hotelu,čisto a dobré jídlo. Vstup do termálu v ceně zájezdu.

 • 8.5 Ubytovanie
 • 9 Strava
 • 9 Okolie
 • 8 Cena

Celkové zhrnutie
Dovolená dle našich představ. Příjemný personál, klid na hotelu,čisto a dobré jídlo. Vstup do termálu v ceně zájezdu. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Hotel čistý,každý den uklizeno a vyměněné ručníky. I když se dá pořád něco vylepšit, třeba novější nábytek v pokojích.

Strava
JÍdlo dobré, dobře ochucené, mohlo by být víc pestřejší,ale jinak si není nač stěžovat. Ve městě spousta hospůdek s výborným jídlem a vínem.

Služby hotela
Personál milý, ochotný, v hotelu bazén s léčivou vodou, masáže,lékař. kadeřník.

Pláž
Aquapark čistý,spousta stánku s výborným jídle. I když tam bylo hodně lidí,nečekalo se dlouho na jídlo. Všude plno bazénu s léčivou i normální vodou, každý si může vybrat, co mu vyhovuje.

Věra H., 11.07.2018, Dátum pobytu: 2.7. - 7.7.2018
Oblasť: Maďarsko Maďarsko, Severná Dolná Zem, Hotel: Hungarospa Thermal

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (2)

Celkom: 8.8 Hotel velmi hezký, pokoje odpovídaly 4*. klid. Preforovali jsme hotel bez vyrušování dětí a to odpovídalo. Hotel je menší, tudíž opravdu...

 • 9.5 Ubytovanie
 • 7 Strava
 • 9 Okolie
 • 9 Cena

Celkové zhrnutie
Hotel velmi hezký, pokoje odpovídaly 4*. klid. Preforovali jsme hotel bez vyrušování dětí a to odpovídalo. Hotel je menší, tudíž opravdu tichý. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Moc se nám líbilo a dovedeme si představit zde dovolenou i přes léto s našimi 3-mi dětmi.

Strava
Zaplatili jsme si polopenzi. Jídla hodně, předkrmy, saláty. Spíše univerzální pokrmy. Maďarských specialit méně. Pobyd byl přes Velikonoce, jídla byly orienovány tímto směrem.

Služby hotela
Hotel měl menší tichý wellness s termální a normální vodou. Voda ve všchech bazénech kolem 37 -38 stupňů. Možnost využití saun a velkéhoho wellnes s bazény ve vedlejším hotelu Béke zdarma (hotely byly propojeny chodbou). My využívali sauny ve vedlejším hotelu a wellness v našem hotelu, poněvadž preferujeme klid.

Pláž
Venkovní bazen uzavřen, ale využívali jsme venkovní bazén vedlejšího hotelu Béke.

Iva S., 05.04.2018, Dátum pobytu: 29.3. - 1.4.2018
Oblasť: Maďarsko Maďarsko, Severná Dolná Zem, Hotel: Apollo Thermal Hotel & Apartements

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Všetky recenzie Maďarsko - Severná Dolná Zem