Rakúsko - Kaprun / Zell am See Rakúsko

 • Popis

  Rozmanité stredisko pre všetkých

  Na hladine priezračne modrého jazera Zell am See sa odrážajú tri lyžiarske areály: všestranný Schmittenhöhe priamo pri brehu jazera, nižšie položený Maikogel v mestečku Kaprun a ľadovec Kitzsteinhorn s výbornými snehovými podmienkami. Celá oblasť Kaprun / Zell am See ponúka 140 kilometrov zjazdoviek rôznych náročností. Športoví lyžiari preferujú Schmittenhöhe kvôli koncentrácii čiernych tratí, ktorým kraľuje známa štvorkilometrová Trassabfahrt s prevýšením 990 metrov. Rodiny s deťmi si obľúbili Maiskogel s 20 kilometrami ľahších terénov ideálnych pre zdokonaľovanie prvých oblúkov. Nadmorská výška do 3029 metrov garantuje snehovú nádielku aj mimo hlavnej lyžiarskej sezóny. Počas teplých dní môže byť 117 kilometrov umelo zasnežovaných. Dva vynikajúce snowparky na Kitzsteinhorne a ďalší na Schmittenhöhe vyzívajú snowobardistov a freestyle lyžiarov k posunutiu osobných športových rekordov. Bežkári sa tešia z 200 kilometrov perfektne upravených stôp. Z vysokohorského okruhu na ľadovci sa rozhliadnu ďaleko na krajinu a na promenádnej trase okolo jazera navštívia nejeden príjemný hostinec.

  Après-ski

  Zell am See je prominentný rezort s luxusnými hotelmi, romantickou promenádou okolo jazera, malebným centrom s pešou zónou a všetkou turistickou vybavenosťou s obchodmi, reštauráciami, barmi, detskými ihriskami, skôlkami a aquaparkom Freizeitzentrem. Jemu konkuruje nové wellness centrum Tauern Spa v Kaprune. Bohatú polyžiarsku zábavu dopĺňa krytá hala na korčuľovanie, ľadový hokej a curling, tenisové a squashové ihrisko, jazdiareň, bowling, tandomový paragliding, korčuľovanie na zamrznutom jazere, vyhliadkové lety, prenocovanie v iglu a netradičné inovátorské športy snowrafting a snowtubing. So sprievodcom sa môžete vybrať do ľadových tiesňav, k vyhľadávaným miestam v okolitej krajine alebo sa len tak prejsť na snežniciach. Výskot a radostný smiech detí znie zo sánkarskej dráhy osvetlenej až do večerných hodín.

  Cestou necestou

  Rôznorodá ponuka zjazdových tratí v nádhernej prírode medzi jazerom Zell am See a mestečkom Kaprun robí oblasť jednou z najobľúbenejších a najnavštevovanejších rakúskych destinácii. Romumná vzdialenosť 483 z Bratislavy sa dá zvládnuť za 5 hodín. Výborná infraštruktúra verejnej dopravy a bezplatných ski busov uľahčuje návštevníkom oblasti Kaprun / Zell am See cestovanie medzi strediskami a ubytovaním. S viacdenným ski pasom môžete zadarmo využívať hustú sieť ski busov a po lyžovaní navštíviť okolité mestečká a ich lákadná.

  Koľko to stojí?

  Vyššie ceny ski pasov a niektorých ubytovacích zariadení, najmä v prominentnej lokalite Zell am See, zodpovedajú významu strediska patriaceho k najlepším rakúskym lokalitám. Ski pas Kaprun – Zell am See s platnosťou dlhšou ako 2 dni prepája ski areály Kitzsteinhorn Gletscher, Maiskogel, Schmittenhöhe a Lechnerberg. Jeho šesťdenná varianta stojí 246 EUR pre dospelých, 123 EUR pre deti a 184 EUR pre teenagerov. Deti do 6 rokov lyžujú v doprovode rodičov zadarmo. Vratná záloha za čipovú kartu je 2 EUR. Rozšírené ski pasy Salzburger Super Ski Car a Kitzbüheler Alpen AllStarCard platia na 2750 kilometroch zjazdoviek v 34 areáloch vrátane ľadovca Kitzteinhorn, Mölltal a Dachstein.

  Leto pri jazere

  V letných mesiacoch preberá ruch v mestečkách Kaprun a Zell am See združenie Europa-Sportregion s prepracovaným programom športových, voľnočasových a relaxačných aktivít. Väčšina spoločenského života sa sústredí na brehoch jazera Zeller zee, kde sa môžete oddávať kúpaniu a opaľovaniu, windsurfingu, kitingu, paddle boardingu, výletným plavbám alebo stavaniu hradu z piesku na detských ihriskách. Teplota vody sa pohybuje od mája do septembra medzi 22 - 24° C. Večerná zábava sa presúva na promenádu Esplanade do mestečka Zell am See. Relaxáciu hľadajte v kúpeloch Tauern Spa, ktoré myslia aj na najmenších návštevníkov a bavia ich v detskom svete Kidstein. Na brehu jazera si zacvičte jógu pri západe slnka, putujte do hôr na chrbte lamy, navštívte okolité múzeá alebo zavítajte na golfové ihrisko. Okolité kopce sú pretkané 400 kilometrami označených turistických chodníkov a 240 kilometrami cyklotrás. Uchváti vás prírodná scenéria plná divokých tiesňav, skalnatých vápencových štítov, vodopádov, horských jazier a priehrad. Región pripravi zľavovú kartu Zell am See-Kaprun Sommerkarte. Dostanete ju zadarmo v ubytovacích zariadeniach, ktoré sú súčasťou programu. Vďaka letnej karte môžete bezplatne využívať lanovky, turistické autobusy a lodnú dopravu po jazere. Za zľavnené vstupné sa dostane do múzeí, národného parku, krytého bazéna a do ďalších 40 vyhľadávaných miest regiónu.

Najnovšie recenzie Rakúsko - Kaprun / Zell am See

Celkom: 10 Velmi pěkný a přátelský hotel

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Velmi pěkný a přátelský hotel Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Je čistý

Strava
Jídla jsou velmi dobrá, výběr je široký

Služby hotela
Žádný problém

Pláž
Není tam žádná pláž, ale byl to zimní výlet

Grzegorz C., Overená recenzia (Travelplanet.pl), Hodnotené: 29.03.2024, Dátum pobytu: 22.3. - 26.3.2024
Oblasť: Rakúsko Rakúsko, Kaprun / Zell am See, Hotel: Lukasmayr

Celkom: 10 Velmi pěkný, intimní hotel. Příjemná a vždy ochotná obsluha.

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Velmi pěkný, intimní hotel. Příjemná a vždy ochotná obsluha. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Pohodlné, čisté pokoje, úklid každý den.

Strava
Velmi chutné a vždy čerstvé pokrmy.

Služby hotela
Sauna vždy horká.

Patryk R., Overená recenzia (Travelplanet.pl), Hodnotené: 27.03.2024, Dátum pobytu: 20.3. - 24.3.2024
Oblasť: Rakúsko Rakúsko, Kaprun / Zell am See, Hotel: Wasserfall

Celkom: 8.6 Hotel splnil očekávání, čisté a přátelské služby

 • 8.5 Ubytovanie
 • 9 Strava
 • 9 Okolie
 • 8 Cena

Celkové zhrnutie
Hotel splnil očekávání, čisté a přátelské služby Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Pokoj v královském stylu

Strava
Dobrá večeře Ok. Snídaně ne moc pestrá, ale chutná

Služby hotela
Čistě

Sławomir R., Overená recenzia (Travelplanet.pl), Hodnotené: 27.03.2024, Dátum pobytu: 16.3. - 23.3.2024
Oblasť: Rakúsko Rakúsko, Kaprun / Zell am See, Hotel: Gasthof Limberghof

Celkom: 8 V budově s velmi dlouhou historií, která vytváří jedinečnou atmosféru, se můžete cítit trochu jako v muzeu (nábytek pokojů).

 • 8 Ubytovanie
 • 8 Strava
 • 8 Okolie
 • 8 Cena

Celkové zhrnutie
V budově s velmi dlouhou historií, která vytváří jedinečnou atmosféru, se můžete cítit trochu jako v muzeu (nábytek pokojů). Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Pokoje zařízené v retro stylu - budí dojem, že jsme se vrátili o sto nebo několik desítek let zpět.

Strava
Domácí, velmi dobré jídlo.

Služby hotela
Stejně jako v popisu objektu

Pláž
Zařízení v horách

Ireneusz S., Overená recenzia (Travelplanet.pl), Hodnotené: 26.03.2024, Dátum pobytu: 16.3. - 23.3.2024
Oblasť: Rakúsko Rakúsko, Kaprun / Zell am See, Hotel: Gasthof Limberghof

Všetky recenzie Rakúsko - Kaprun / Zell am See