Rakúsko - Kaprun / Zell am See Rakúsko

 • Popis

  Rozmanité stredisko pre všetkých

  Na hladine priezračne modrého jazera Zell am See sa odrážajú tri lyžiarske areály: všestranný Schmittenhöhe priamo pri brehu jazera, nižšie položený Maikogel v mestečku Kaprun a ľadovec Kitzsteinhorn s výbornými snehovými podmienkami. Celá oblasť Kaprun / Zell am See ponúka 140 kilometrov zjazdoviek rôznych náročností. Športoví lyžiari preferujú Schmittenhöhe kvôli koncentrácii čiernych tratí, ktorým kraľuje známa štvorkilometrová Trassabfahrt s prevýšením 990 metrov. Rodiny s deťmi si obľúbili Maiskogel s 20 kilometrami ľahších terénov ideálnych pre zdokonaľovanie prvých oblúkov. Nadmorská výška do 3029 metrov garantuje snehovú nádielku aj mimo hlavnej lyžiarskej sezóny. Počas teplých dní môže byť 117 kilometrov umelo zasnežovaných. Dva vynikajúce snowparky na Kitzsteinhorne a ďalší na Schmittenhöhe vyzívajú snowobardistov a freestyle lyžiarov k posunutiu osobných športových rekordov. Bežkári sa tešia z 200 kilometrov perfektne upravených stôp. Z vysokohorského okruhu na ľadovci sa rozhliadnu ďaleko na krajinu a na promenádnej trase okolo jazera navštívia nejeden príjemný hostinec.

  Après-ski

  Zell am See je prominentný rezort s luxusnými hotelmi, romantickou promenádou okolo jazera, malebným centrom s pešou zónou a všetkou turistickou vybavenosťou s obchodmi, reštauráciami, barmi, detskými ihriskami, skôlkami a aquaparkom Freizeitzentrem. Jemu konkuruje nové wellness centrum Tauern Spa v Kaprune. Bohatú polyžiarsku zábavu dopĺňa krytá hala na korčuľovanie, ľadový hokej a curling, tenisové a squashové ihrisko, jazdiareň, bowling, tandomový paragliding, korčuľovanie na zamrznutom jazere, vyhliadkové lety, prenocovanie v iglu a netradičné inovátorské športy snowrafting a snowtubing. So sprievodcom sa môžete vybrať do ľadových tiesňav, k vyhľadávaným miestam v okolitej krajine alebo sa len tak prejsť na snežniciach. Výskot a radostný smiech detí znie zo sánkarskej dráhy osvetlenej až do večerných hodín.

  Cestou necestou

  Rôznorodá ponuka zjazdových tratí v nádhernej prírode medzi jazerom Zell am See a mestečkom Kaprun robí oblasť jednou z najobľúbenejších a najnavštevovanejších rakúskych destinácii. Romumná vzdialenosť 483 z Bratislavy sa dá zvládnuť za 5 hodín. Výborná infraštruktúra verejnej dopravy a bezplatných ski busov uľahčuje návštevníkom oblasti Kaprun / Zell am See cestovanie medzi strediskami a ubytovaním. S viacdenným ski pasom môžete zadarmo využívať hustú sieť ski busov a po lyžovaní navštíviť okolité mestečká a ich lákadná.

  Koľko to stojí?

  Vyššie ceny ski pasov a niektorých ubytovacích zariadení, najmä v prominentnej lokalite Zell am See, zodpovedajú významu strediska patriaceho k najlepším rakúskym lokalitám. Ski pas Kaprun – Zell am See s platnosťou dlhšou ako 2 dni prepája ski areály Kitzsteinhorn Gletscher, Maiskogel, Schmittenhöhe a Lechnerberg. Jeho šesťdenná varianta stojí 246 EUR pre dospelých, 123 EUR pre deti a 184 EUR pre teenagerov. Deti do 6 rokov lyžujú v doprovode rodičov zadarmo. Vratná záloha za čipovú kartu je 2 EUR. Rozšírené ski pasy Salzburger Super Ski Car a Kitzbüheler Alpen AllStarCard platia na 2750 kilometroch zjazdoviek v 34 areáloch vrátane ľadovca Kitzteinhorn, Mölltal a Dachstein.

  Leto pri jazere

  V letných mesiacoch preberá ruch v mestečkách Kaprun a Zell am See združenie Europa-Sportregion s prepracovaným programom športových, voľnočasových a relaxačných aktivít. Väčšina spoločenského života sa sústredí na brehoch jazera Zeller zee, kde sa môžete oddávať kúpaniu a opaľovaniu, windsurfingu, kitingu, paddle boardingu, výletným plavbám alebo stavaniu hradu z piesku na detských ihriskách. Teplota vody sa pohybuje od mája do septembra medzi 22 - 24° C. Večerná zábava sa presúva na promenádu Esplanade do mestečka Zell am See. Relaxáciu hľadajte v kúpeloch Tauern Spa, ktoré myslia aj na najmenších návštevníkov a bavia ich v detskom svete Kidstein. Na brehu jazera si zacvičte jógu pri západe slnka, putujte do hôr na chrbte lamy, navštívte okolité múzeá alebo zavítajte na golfové ihrisko. Okolité kopce sú pretkané 400 kilometrami označených turistických chodníkov a 240 kilometrami cyklotrás. Uchváti vás prírodná scenéria plná divokých tiesňav, skalnatých vápencových štítov, vodopádov, horských jazier a priehrad. Región pripravi zľavovú kartu Zell am See-Kaprun Sommerkarte. Dostanete ju zadarmo v ubytovacích zariadeniach, ktoré sú súčasťou programu. Vďaka letnej karte môžete bezplatne využívať lanovky, turistické autobusy a lodnú dopravu po jazere. Za zľavnené vstupné sa dostane do múzeí, národného parku, krytého bazéna a do ďalších 40 vyhľadávaných miest regiónu.

Najnovšie recenzie Rakúsko - Kaprun / Zell am See

Celkom: 8,4 Příjemný hotel v dobré lokalitě.

 • 8,5 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 9 Cena
 • 6 Kvalita zjazdoviek

Celkové zhrnutie
Příjemný hotel v dobré lokalitě. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Vybavení pokojů mírně starší, ale příjemné, čisté.

Strava
Jídlo skvělé.

Dalibor Mazáč, 08.09.2021, Dátum pobytu: 1.9. - 5.9.2021
Oblasť: Rakúsko Rakúsko, Kaprun / Zell am See, Hotel: Lukasmayr

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 8,4 Dojem je velmi dobrý a máme s pobytu hezký dojem.

 • 9 Ubytovanie
 • 8 Strava
 • 8 Okolie
 • 8 Cena

Celkové zhrnutie
Dojem je velmi dobrý a máme s pobytu hezký dojem. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Je velmi zajímavé a je stavebně velmi komplikovaný, což se personál velmi snažil ulehčit. Konplex je složen ze dvou hotelů s průchozí chobou.

Strava
Velmi dobrá

Služby hotela
Velmi dobré, splní co potřebujete.

Pláž
Tentoktát hory. Rakouské Alpy nelze hodnoti jinak než velmi, velmi, ale raději napíši skvělé.

Jiří Šplíchal, 07.09.2021, Dátum pobytu: 30.8. - 4.9.2021
Oblasť: Rakúsko Rakúsko, Kaprun / Zell am See, Hotel: Fischerwirt

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 9,6 Pohodova dovolena

 • 9,5 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 9 Cena

Celkové zhrnutie
Pohodova dovolena Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Velice mily cesky personal, vstricny a ochotny, cisto a klid

Strava
V podstate ceska kuchyne, chutne a skvele servirovane

Veronika P., 01.09.2021, Dátum pobytu: 26.8. - 29.8.2021
Oblasť: Rakúsko Rakúsko, Kaprun / Zell am See, Hotel: St. Florian

Bola táto recenzia užitočná? Áno (1) Nie (0)

Celkom: 8,8 Byli jsme spokojeni, hotel byl v reále stejný jako na fotografiích, v okolí krásná příroda k turistickým výletům nebo na kolech.

 • 8 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 8 Cena

Celkové zhrnutie
Byli jsme spokojeni, hotel byl v reále stejný jako na fotografiích, v okolí krásná příroda k turistickým výletům nebo na kolech. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Ubytování odpovídalo ceně, každý den jsme měli čistě uklizeno, vyměněné ručníky. Jediné, co nebylo příliš pohodlné, byla již proleželá matrace, kterou jsme museli otočit, abychom se pohodlně vyspali. Noční lampičky byly zavěšeny v úrovni hlavy nad postelí, takže se v posteli nedalo pohodlně posadit, aniž byste se nebouchli do hlavy. Odpad v umývadle špatně odtékal.

Strava
Velmi chutné jak snídaně tak i večeře ve formě bufetu.

Služby hotela
Moc příjemná a vstřícná obsluha.

Pláž
Koupaliště bylo přes cestu naproti hotelu, ale počasí nám neumožnilo jej využít.

Hana S., 30.08.2021, Dátum pobytu: 21.8. - 27.8.2021
Oblasť: Rakúsko Rakúsko, Kaprun / Zell am See, Hotel: Wasserfall

Bola táto recenzia užitočná? Áno (1) Nie (0)

Všetky recenzie Rakúsko - Kaprun / Zell am See