Rakúsko - Kaprun / Zell am See Rakúsko

 • Popis

  Rozmanité stredisko pre všetkých

  Na hladine priezračne modrého jazera Zell am See sa odrážajú tri lyžiarske areály: všestranný Schmittenhöhe priamo pri brehu jazera, nižšie položený Maikogel v mestečku Kaprun a ľadovec Kitzsteinhorn s výbornými snehovými podmienkami. Celá oblasť Kaprun / Zell am See ponúka 140 kilometrov zjazdoviek rôznych náročností. Športoví lyžiari preferujú Schmittenhöhe kvôli koncentrácii čiernych tratí, ktorým kraľuje známa štvorkilometrová Trassabfahrt s prevýšením 990 metrov. Rodiny s deťmi si obľúbili Maiskogel s 20 kilometrami ľahších terénov ideálnych pre zdokonaľovanie prvých oblúkov. Nadmorská výška do 3029 metrov garantuje snehovú nádielku aj mimo hlavnej lyžiarskej sezóny. Počas teplých dní môže byť 117 kilometrov umelo zasnežovaných. Dva vynikajúce snowparky na Kitzsteinhorne a ďalší na Schmittenhöhe vyzívajú snowobardistov a freestyle lyžiarov k posunutiu osobných športových rekordov. Bežkári sa tešia z 200 kilometrov perfektne upravených stôp. Z vysokohorského okruhu na ľadovci sa rozhliadnu ďaleko na krajinu a na promenádnej trase okolo jazera navštívia nejeden príjemný hostinec.

  Après-ski

  Zell am See je prominentný rezort s luxusnými hotelmi, romantickou promenádou okolo jazera, malebným centrom s pešou zónou a všetkou turistickou vybavenosťou s obchodmi, reštauráciami, barmi, detskými ihriskami, skôlkami a aquaparkom Freizeitzentrem. Jemu konkuruje nové wellness centrum Tauern Spa v Kaprune. Bohatú polyžiarsku zábavu dopĺňa krytá hala na korčuľovanie, ľadový hokej a curling, tenisové a squashové ihrisko, jazdiareň, bowling, tandomový paragliding, korčuľovanie na zamrznutom jazere, vyhliadkové lety, prenocovanie v iglu a netradičné inovátorské športy snowrafting a snowtubing. So sprievodcom sa môžete vybrať do ľadových tiesňav, k vyhľadávaným miestam v okolitej krajine alebo sa len tak prejsť na snežniciach. Výskot a radostný smiech detí znie zo sánkarskej dráhy osvetlenej až do večerných hodín.

  Cestou necestou

  Rôznorodá ponuka zjazdových tratí v nádhernej prírode medzi jazerom Zell am See a mestečkom Kaprun robí oblasť jednou z najobľúbenejších a najnavštevovanejších rakúskych destinácii. Romumná vzdialenosť 483 z Bratislavy sa dá zvládnuť za 5 hodín. Výborná infraštruktúra verejnej dopravy a bezplatných ski busov uľahčuje návštevníkom oblasti Kaprun / Zell am See cestovanie medzi strediskami a ubytovaním. S viacdenným ski pasom môžete zadarmo využívať hustú sieť ski busov a po lyžovaní navštíviť okolité mestečká a ich lákadná.

  Koľko to stojí?

  Vyššie ceny ski pasov a niektorých ubytovacích zariadení, najmä v prominentnej lokalite Zell am See, zodpovedajú významu strediska patriaceho k najlepším rakúskym lokalitám. Ski pas Kaprun – Zell am See s platnosťou dlhšou ako 2 dni prepája ski areály Kitzsteinhorn Gletscher, Maiskogel, Schmittenhöhe a Lechnerberg. Jeho šesťdenná varianta stojí 246 EUR pre dospelých, 123 EUR pre deti a 184 EUR pre teenagerov. Deti do 6 rokov lyžujú v doprovode rodičov zadarmo. Vratná záloha za čipovú kartu je 2 EUR. Rozšírené ski pasy Salzburger Super Ski Car a Kitzbüheler Alpen AllStarCard platia na 2750 kilometroch zjazdoviek v 34 areáloch vrátane ľadovca Kitzteinhorn, Mölltal a Dachstein.

  Leto pri jazere

  V letných mesiacoch preberá ruch v mestečkách Kaprun a Zell am See združenie Europa-Sportregion s prepracovaným programom športových, voľnočasových a relaxačných aktivít. Väčšina spoločenského života sa sústredí na brehoch jazera Zeller zee, kde sa môžete oddávať kúpaniu a opaľovaniu, windsurfingu, kitingu, paddle boardingu, výletným plavbám alebo stavaniu hradu z piesku na detských ihriskách. Teplota vody sa pohybuje od mája do septembra medzi 22 - 24° C. Večerná zábava sa presúva na promenádu Esplanade do mestečka Zell am See. Relaxáciu hľadajte v kúpeloch Tauern Spa, ktoré myslia aj na najmenších návštevníkov a bavia ich v detskom svete Kidstein. Na brehu jazera si zacvičte jógu pri západe slnka, putujte do hôr na chrbte lamy, navštívte okolité múzeá alebo zavítajte na golfové ihrisko. Okolité kopce sú pretkané 400 kilometrami označených turistických chodníkov a 240 kilometrami cyklotrás. Uchváti vás prírodná scenéria plná divokých tiesňav, skalnatých vápencových štítov, vodopádov, horských jazier a priehrad. Región pripravi zľavovú kartu Zell am See-Kaprun Sommerkarte. Dostanete ju zadarmo v ubytovacích zariadeniach, ktoré sú súčasťou programu. Vďaka letnej karte môžete bezplatne využívať lanovky, turistické autobusy a lodnú dopravu po jazere. Za zľavnené vstupné sa dostane do múzeí, národného parku, krytého bazéna a do ďalších 40 vyhľadávaných miest regiónu.

Najnovšie recenzie Rakúsko - Kaprun / Zell am See

Celkom: 7,4 Velmi příjemný personál Poloha hotelu ideální, kousek od sjezdovky

 • 6,5 Ubytovanie
 • 6 Strava
 • 9 Okolie
 • 9 Cena

Celkové zhrnutie
Velmi příjemný personál

Poloha hotelu ideální, kousek od sjezdovky Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Starší vybavení pokoje

Čisté prostředí

Strava
Průměrná snídaně, výběr dostačující

Průměrná tříchodová večeře (na úrovni závodní jídelny), oceňuji salátový bar

Anonym, 18.03.2020, Dátum pobytu: 8.3. - 12.3.2020
Oblasť: Rakúsko Rakúsko, Kaprun / Zell am See, Hotel: St. Florian

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 9,2 Očekávání splněno

 • 9,5 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Cena
 • 7 Kvalita zjazdoviek

Celkové zhrnutie
Očekávání splněno Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Pokoj menší, čistý, denně úklid, trochu obtěžující zvuk klimatizace z koupelny a nějakého generátoru z venku, něco spínalo v 6,30 ráno.

Strava
Strava super

Zjazdovky
Lanovka velmi blízko, nechtělo se nám šlapat 200m do kopce ke kabinkám, dá se sjet 1,5km k dolní stanici lanovky je to pohodlnější.

Petra H., 10.03.2020, Dátum pobytu: 4.3. - 7.3.2020
Oblasť: Rakúsko Rakúsko, Kaprun / Zell am See, Hotel: Der Schmittenhof

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 10 Celkový dojem super! Parádní hotel s českým personálem a českým zázemím. Hotel se nachází v blízkosti sjezdovky (lanovky), jen vzít lyže...

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Celkový dojem super! Parádní hotel s českým personálem a českým zázemím. Hotel se nachází v blízkosti sjezdovky (lanovky), jen vzít lyže na ramena a v klidu dojít, tohle bylo opravdu parádní. Jídlo v naprostém pořádku, dlouho jsme si takhle nepochutnali. Personál velice vstřícný a nápomocný! Rozhodně tenhle hotel doporučuji, jak pro rodiny s dětmi, tak pro samostatné páry či jednotlivce. Určitě nezklame Vaše očekávání. Za nás SUPER!!! Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Ubytování je typické pro 3* hotel, vše čisté.

pozn. Wi-Fi a TV na pokojích taktéž dobrý. Signál Wi-Fi byl dobrý a u TV nespočet kanálu i jeden český :D.

Ale přeci jenom na hory se jezdí lyžovat nebo na túry, a ne se dívat na TV nebo brouzdat mobilem po Wi-Fi a hodnit tak stav ubytování. Za nás opět SUPER!

Strava
Strava parádní - snídaně formou bufetu, v jakoukoli hodinu určenou pro snídani bylo vždy z čeho vybírat, pokaždé doplněno. Večer formou objednávky ze dvou jídel, k tomu možnost dát si salát dle libosti, polévka a sladká tečka na závěr.

Služby hotela
Služby naprosto ideální. Možnost parkování v suterénu pod hotelem. Naprosto super, jelikož jsme nemuseli auto nikdy odklízet od sněhu. Lyžárna dostatečně velká. Sauna parádní, fitko jsme neodzkoušeli.

Dominik O., 05.03.2020, Dátum pobytu: 27.2. - 1.3.2020
Oblasť: Rakúsko Rakúsko, Kaprun / Zell am See, Hotel: St. Florian

Bola táto recenzia užitočná? Áno (2) Nie (0)

1 fotografia

Celkom: 5,6 slabý průměr

 • 5 Ubytovanie
 • 5 Strava
 • 3 Cena
 • 10 Kvalita zjazdoviek

Celkové zhrnutie
slabý průměr Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
pokoj ve kterým jsme byli ubytování, doporučuji předělat na sklad, bez balkonu, výhled byl na kačírek na střeš cca 10metrů dlouhý, asi si mysleli že pro Čechy tak akorát.... stěny měly uši a bylo slyšet každé zavření dveří.

matrace v posteli už taky něco pomatovaly, mám sice jen 50kg, ale spát na měkké a proležené posteli, nic pro mě.

Strava
strava, ráno pestrá ale stále totožná

večeře, chutné, ale bez nápadu, vždy jej jeden druh masa.

Služby hotela
žádné, na recepci nikdy nikdo nebyl, avízovaná WI - FI frééé, vůbec

Zjazdovky
sjezdovky, dostupnost OK

Veronika, 04.03.2020, Dátum pobytu: 22.2. - 29.2.2020
Oblasť: Rakúsko Rakúsko, Kaprun / Zell am See, Hotel: Wasserfall

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Všetky recenzie Rakúsko - Kaprun / Zell am See