Rakúsko - Kaprun / Zell am See Rakúsko

 • Popis

  Rozmanité stredisko pre všetkých

  Na hladine priezračne modrého jazera Zell am See sa odrážajú tri lyžiarske areály: všestranný Schmittenhöhe priamo pri brehu jazera, nižšie položený Maikogel v mestečku Kaprun a ľadovec Kitzsteinhorn s výbornými snehovými podmienkami. Celá oblasť Kaprun / Zell am See ponúka 140 kilometrov zjazdoviek rôznych náročností. Športoví lyžiari preferujú Schmittenhöhe kvôli koncentrácii čiernych tratí, ktorým kraľuje známa štvorkilometrová Trassabfahrt s prevýšením 990 metrov. Rodiny s deťmi si obľúbili Maiskogel s 20 kilometrami ľahších terénov ideálnych pre zdokonaľovanie prvých oblúkov. Nadmorská výška do 3029 metrov garantuje snehovú nádielku aj mimo hlavnej lyžiarskej sezóny. Počas teplých dní môže byť 117 kilometrov umelo zasnežovaných. Dva vynikajúce snowparky na Kitzsteinhorne a ďalší na Schmittenhöhe vyzívajú snowobardistov a freestyle lyžiarov k posunutiu osobných športových rekordov. Bežkári sa tešia z 200 kilometrov perfektne upravených stôp. Z vysokohorského okruhu na ľadovci sa rozhliadnu ďaleko na krajinu a na promenádnej trase okolo jazera navštívia nejeden príjemný hostinec.

  Après-ski

  Zell am See je prominentný rezort s luxusnými hotelmi, romantickou promenádou okolo jazera, malebným centrom s pešou zónou a všetkou turistickou vybavenosťou s obchodmi, reštauráciami, barmi, detskými ihriskami, skôlkami a aquaparkom Freizeitzentrem. Jemu konkuruje nové wellness centrum Tauern Spa v Kaprune. Bohatú polyžiarsku zábavu dopĺňa krytá hala na korčuľovanie, ľadový hokej a curling, tenisové a squashové ihrisko, jazdiareň, bowling, tandomový paragliding, korčuľovanie na zamrznutom jazere, vyhliadkové lety, prenocovanie v iglu a netradičné inovátorské športy snowrafting a snowtubing. So sprievodcom sa môžete vybrať do ľadových tiesňav, k vyhľadávaným miestam v okolitej krajine alebo sa len tak prejsť na snežniciach. Výskot a radostný smiech detí znie zo sánkarskej dráhy osvetlenej až do večerných hodín.

  Cestou necestou

  Rôznorodá ponuka zjazdových tratí v nádhernej prírode medzi jazerom Zell am See a mestečkom Kaprun robí oblasť jednou z najobľúbenejších a najnavštevovanejších rakúskych destinácii. Romumná vzdialenosť 483 z Bratislavy sa dá zvládnuť za 5 hodín. Výborná infraštruktúra verejnej dopravy a bezplatných ski busov uľahčuje návštevníkom oblasti Kaprun / Zell am See cestovanie medzi strediskami a ubytovaním. S viacdenným ski pasom môžete zadarmo využívať hustú sieť ski busov a po lyžovaní navštíviť okolité mestečká a ich lákadná.

  Koľko to stojí?

  Vyššie ceny ski pasov a niektorých ubytovacích zariadení, najmä v prominentnej lokalite Zell am See, zodpovedajú významu strediska patriaceho k najlepším rakúskym lokalitám. Ski pas Kaprun – Zell am See s platnosťou dlhšou ako 2 dni prepája ski areály Kitzsteinhorn Gletscher, Maiskogel, Schmittenhöhe a Lechnerberg. Jeho šesťdenná varianta stojí 246 EUR pre dospelých, 123 EUR pre deti a 184 EUR pre teenagerov. Deti do 6 rokov lyžujú v doprovode rodičov zadarmo. Vratná záloha za čipovú kartu je 2 EUR. Rozšírené ski pasy Salzburger Super Ski Car a Kitzbüheler Alpen AllStarCard platia na 2750 kilometroch zjazdoviek v 34 areáloch vrátane ľadovca Kitzteinhorn, Mölltal a Dachstein.

  Leto pri jazere

  V letných mesiacoch preberá ruch v mestečkách Kaprun a Zell am See združenie Europa-Sportregion s prepracovaným programom športových, voľnočasových a relaxačných aktivít. Väčšina spoločenského života sa sústredí na brehoch jazera Zeller zee, kde sa môžete oddávať kúpaniu a opaľovaniu, windsurfingu, kitingu, paddle boardingu, výletným plavbám alebo stavaniu hradu z piesku na detských ihriskách. Teplota vody sa pohybuje od mája do septembra medzi 22 - 24° C. Večerná zábava sa presúva na promenádu Esplanade do mestečka Zell am See. Relaxáciu hľadajte v kúpeloch Tauern Spa, ktoré myslia aj na najmenších návštevníkov a bavia ich v detskom svete Kidstein. Na brehu jazera si zacvičte jógu pri západe slnka, putujte do hôr na chrbte lamy, navštívte okolité múzeá alebo zavítajte na golfové ihrisko. Okolité kopce sú pretkané 400 kilometrami označených turistických chodníkov a 240 kilometrami cyklotrás. Uchváti vás prírodná scenéria plná divokých tiesňav, skalnatých vápencových štítov, vodopádov, horských jazier a priehrad. Región pripravi zľavovú kartu Zell am See-Kaprun Sommerkarte. Dostanete ju zadarmo v ubytovacích zariadeniach, ktoré sú súčasťou programu. Vďaka letnej karte môžete bezplatne využívať lanovky, turistické autobusy a lodnú dopravu po jazere. Za zľavnené vstupné sa dostane do múzeí, národného parku, krytého bazéna a do ďalších 40 vyhľadávaných miest regiónu.

Najnovšie recenzie Rakúsko - Kaprun / Zell am See

Celkom: 8.8 super rádi se vrátíme

 • 8.5 Ubytovanie
 • 9 Strava
 • 8 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
super rádi se vrátíme Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
příjemné a stylově útulné

Strava
velký výběr vše čerstvé

Služby hotela
dostačující

Jiří, Overená recenzia (Invia.cz), Hodnotené: 27.03.2023, Dátum pobytu: 17.3. - 23.3.2023
Oblasť: Rakúsko Rakúsko, Kaprun / Zell am See, Hotel: Lukasmayr

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 10 Hotelové služby byly bez chyby

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Hotelové služby byly bez chyby Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Čistota, každodenní úklid včetně výměny ručníků

Strava
Chutné jídlo, velký výběr

Služby hotela
Perfektní

Alena Z., Overená recenzia (Invia.cz), Hodnotené: 27.03.2023, Dátum pobytu: 18.3. - 22.3.2023
Oblasť: Rakúsko Rakúsko, Kaprun / Zell am See, Hotel: Lukasmayr

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 8.8 Plně uspokojil naše potřeby.

 • 8 Ubytovanie
 • 9 Strava
 • 9 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Plně uspokojil naše potřeby. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Bylo to adekvátní ve všech směrech.

Strava
Perfektní.

Služby hotela
Perfektní.

Vivien V., Overená recenzia (Invia.hu), Hodnotené: 25.03.2023, Dátum pobytu: 17.3. - 20.3.2023
Oblasť: Rakúsko Rakúsko, Kaprun / Zell am See, Hotel: Der Waldhof

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 8.8 Ubytování v Lukashansl bylo dle očekávání a mohu ho jen dporučit ostatním, kteří nechtějí utrácel moc peněz za zbytečný komfort. Ve...

 • 9 Ubytovanie
 • 9 Strava
 • 8 Okolie
 • 9 Cena

Celkové zhrnutie
Ubytování v Lukashansl bylo dle očekávání a mohu ho jen dporučit ostatním, kteří nechtějí utrácel moc peněz za zbytečný komfort.

Ve smlouvě jsme měli ubytování v nedalekém penzionu, ale nakonec nás nechali v hlavním hotelu. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Hotel je velký a je to tak trochu bludiště. Je zde mnoho jídelen, velká recepce s barem.

Pokoje byly velké se starším, ale fukčním vybavením. Chyběla nám dost lednička na vlastní pití a ani nebylo možné dát pití na vnější parapet, protože byl úzský a šikmý. Vyřešili jsme to pověšením batohu s pitím z okna.

Koupelna byla čistá, funkční se sprchou, podlahovým vytápěním a ručníky měnili každý den. Každý den také stlali postele a vynášeli koše.

Strava
Snídaně formou bufetu se slušným výběrem.

Večeře formou jednoho hlavního jídla bez možnosti výběru, ale jídlo bylo vždy skvělé a snědli ho i vybíravé děti. K večeři bylo na výběr z několika zeleninových salátů, zmrzlina a nějaké dorty, případně buchty. Vše skvělé.

Služby hotela
Mimo 2 barů a několika jídelen je k dispozici lyžárna na lyže i přaskáče, dále několik společenských místností včetně jedné s velkou TV a projektorem. Venkovní bazén byl sice v zimním období zavřený, ale vnitřní sauna, horká pára a vířivka byla dostatečná na regeneraci po lyžování.

Pláž
Sjezdovky skvělé v Zell am See a ještě lepší na Kaprunu.

Miloš Z., Overená recenzia (Invia.cz), Hodnotené: 23.03.2023, Dátum pobytu: 4.3. - 8.3.2023
Oblasť: Rakúsko Rakúsko, Kaprun / Zell am See, Hotel: Lukashansl

Bola táto recenzia užitočná? Áno (1) Nie (0)

Všetky recenzie Rakúsko - Kaprun / Zell am See