Omán Omán

Oficiálny názov: Ománský sultanát
Hlavné mesto: Mascat
Štátne zriadenie: konštitučná monarchia v čele so sultánom
Náboženstvo: moslimovia
Úradný jazyk: arabčina, na väčšine miest sa dá dohovoriť anglicky
Časový posun: + 4 hodiny

Omán - zájazdy od 323 EUR

O OMÁNEPrijmite pozvanie do sultanátu Omán s hlavným mestom Maskat na východnom cípe Arabského poloostrova. Omán je cestovateľským zážitkom. Krajina ponúka vynikajúce podnebie, bohatú kultúru a mnohé turistické ciele, belostné piesočné pláže a moderné služby. Po dlhé roky bol Omán pre cestovateľov úplne nedostupnou krajinou, snáď práve preto sú tu vo veľkej miere zachované typicky arabské prvky, ktoré napriek súčasnej modernej kultúre nájdete nielen v náboženstve a architektúre, ale hlavne v dennom živote tunajších obyvateľov. Veľké bohatstvo získané vďaka ťažbe ropy, ktorej zásoby, i keď patria k najväčším na Arabskom polostrove, sú predsa len obmedzené, bolo investované do nových hotelov a kvalitných turistických služieb, takže dnes víta Omán cestovateľov z celého sveta.

Omán disponuje snáď všetkými prírodnými krásami, ktoré existujú. Nájdete tu krásne more, vysoko sa tyčiace hory, nádherné piesočné duny, úchvatné oázy, palmové háje i číre riečky. Arabské more, ktoré obmýva juhovýchodné pobrežie, meria 1700 km, je bohaté na delfínov, veľryby a korytnačky. Aj preto je Omán ideálnym miestom pre aktívnu dovolenku - môžete sa potápať, liezť po horách, jazdiť na ťavách, ísť na prechádzku do palmového hája či jachtáriť.

Omán - zájazdy od 323 EUR

Najnovšie recenzie Omán

Celkom: 8,8 Ubytovanie bolo v poriadku, strava mohla byť trošku pestrejšia, ale dalo sa vybrať. Jediné negatívum, že v Ománe je štátny smútok za...

 • 10 Ubytovanie
 • 6 Strava
 • 10 Okolie
 • 8 Cena

Celkové zhrnutie
Ubytovanie bolo v poriadku, strava mohla byť trošku pestrejšia, ale dalo sa vybrať. Jediné negatívum, že v Ománe je štátny smútok za úmrtie Sultána, nikde nesmie hrať hudba, alkohol sa podáva v obmedzenom čase. Zobraziť celú recenziu

Pláž
Pláž krásna, more trošku búrlivé, ale nádherné. Odporúčam ísť do mora bez slnečných okuliarov! Ja som o ne prišla hneď v prvý deň.

Alena S., 12.02.2020, Dátum pobytu: 1.2. - 8.2.2020
Oblasť: Omán Omán, Salalah, Hotel: Rotana Salalah Resort

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 9,2 Perfektni, prijemny personal, k doporuceni je upgrade na Rotana Club - samostatna plaz s obsluhou a vyhrazena restaurace.

 • 9,5 Ubytovanie
 • 9 Strava
 • 9 Okolie
 • 9 Cena

Celkové zhrnutie
Perfektni, prijemny personal, k doporuceni je upgrade na Rotana Club - samostatna plaz s obsluhou a vyhrazena restaurace. Zobraziť celú recenziu

Anonym, 05.02.2020, Dátum pobytu: 26.1. - 2.2.2020
Oblasť: Omán Omán, Salalah, Hotel: Rotana Salalah Resort

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 10 Boli sme v Ománe pri Salalah v čase od 25. januára do 1. februára. Pobyt v hoteli bol bezkonkurenčný a to sme už prešli mnohými štátmi a...

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Boli sme v Ománe pri Salalah v čase od 25. januára do 1. februára. Pobyt v hoteli bol bezkonkurenčný a to sme už prešli mnohými štátmi a hotelmi!! Ochota, poriadok, čistota a množstvo aktivít, ktoré sa v žiadnom prípade nemohli všetky stihnúť... Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Perfektné!

Strava
Tak rôznorodá, že si každý monol vybrať, aj rôzny dietári...

Služby hotela
Na jedničku!

Pláž
Všetko bolo na najvyžšej úrovni, jedine možno treba jasne definovať fakt, že v januáry je voda v mori pre teplomolných ľudí trochu chladná, na čo nie sme my, Európania, až na medvede - zvyknutí . V budúcnosti by som volila neskorší termín.

Kamila Zajíčková, 04.02.2020, Dátum pobytu: 25.1. - 1.2.2020
Oblasť: Omán Omán, Salalah, Hotel: Fanar Residences

Bola táto recenzia užitočná? Áno (5) Nie (0)

Celkom: 10 Dovolenou doporučujeme i ostatním, ale musíme upozornit na jeden negativní dojem. Bohužel ovlivnil celkový pocit z naší dovolené. Jediná,...

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Dovolenou doporučujeme i ostatním, ale musíme upozornit na jeden negativní dojem. Bohužel ovlivnil celkový pocit z naší dovolené. Jediná, opravdu tragédie, byla přeprava letadlem. Malé letadlo, málo místa. Cestujete skoro 8 hodin a nevíte, jak se na sedadle uvelebit. Někdo stál většinu času v uličce. To zase vadilo letuškám a nejenom z pohledu bezpečnosti letu. Ano věděli jsme, že poletíme menším letadlem, ale když nastala realita, říkali jsme si, jestli to máme zapotřebí. Zaplatíte dovolenou a potom se v letadle cítíte jako nějaký nuzák. CK bohužel tuto skutečnost neovlivní a ani za ni nemůže. Cestu samozřejmě vydržíte, ale pár dní po návratu si pohráváte s myšlenkou, jestli znovu takovým způsobem budete chtít zase někam cestovat. Škoda, protože jinak bylo opravdu všechno dokonalé. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Ubytování v hotelu opravdu skvělé - fotky v katalogu CK nebyly jen reklamou - v pokoji jsme se cítili jako v pohádce Tisíce a jedné noci.

Strava
Ze všeho, co hotel nabízel k jídlu a k pití, nebyl problém si vybrat. Na chuť si tady musel přijít každý a pokud ne, tak musel být na 100% rozmlsaný.

Služby hotela
Musel bych se opakovat - jak samotné ubytování, tak služby v hotelu bez chybičky.

Pláž
Všechno bylo blízko, čistá voda, čistá pláž. Šnorchlovat se taky dalo, ale moc k vidění toho na naší pláži nebylo.

Martin Ihnát, 04.02.2020, Dátum pobytu: 25.1. - 1.2.2020
Oblasť: Omán Omán, Salalah, Hotel: Rotana Salalah Resort

Bola táto recenzia užitočná? Áno (4) Nie (0)

hotel 1 fotografia

Celkom: 9,6 Veľká spokojnosť, odporúčam aj pre rodiny s deťmi (detské bazény, animačné programy).

 • 10 Ubytovanie
 • 8 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Veľká spokojnosť, odporúčam aj pre rodiny s deťmi (detské bazény, animačné programy). Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Izba priestranná, čistá, dobre vybavená, veľká kúpeľňa s moderným sprchovým kútom (my sme mali izbu de luxe s výhľadom na more, k dispozícia bola napr. aj varná kanvica, kávovar, niekoľko kapsiel kávy a čaj, žehlička sožehliacou doskou). Posteľ pohodlná a veľká, pre deti zabezpečia aj detskú postieľku alebo prístelok.

Strava
Chuťovo výborné, trošku nám vadilo, že sa dosť jedla opakovali a prijala by som viac tradičnej ománskej/arabskej kuchyne, bolo to aj dosť prispôsebené Európanom (pizza/ pasta corner) a na výber nebolo veľa ovocia (možno to záleži od sezóny). Kto má rad sladké, príde si na svoje (veľký výbet zákuskov, veeeeľa sladkého pečiva na raňajky).

Je možnosťv råmci all inclusive programu vyskúšať aj iné reštaurácie, v niektorých je potrebná rezerváciu, my sme boli na francúzske menu v Breakers na pláži a v reštauráciu, čo sa špecializuje na ryby (názov som zabudla), chutilo nám v oboch.

V rámci all inclusive je ale upravený čas, kedy nalievajú alkohol (12-15:00, 18-23:30), takže pre ľudí, ktorí plánujú byť nonstop v "povznesenej nálade" odporúčam iný hotel (resp.destináciu, neviem, ako je to v iných ománskych hoteloch, keďže je to moslimská krajina)

Služby hotela
Veľmi milý personál, od recepcie po čašníkov, keď bol nejaký problém, hneď riešili.

Pláž
Hotel ma tri pláže, jedna taká uzavretejšia v umelo vytvorenej zátoke, jedna na šport, a jedna pri otvorenom mori. My sme využívali tu v zátoke hneď pri hoteli, keďže tam neboli vlny a boli sme s dieťaťom. Pláže boli čisté, udržiavané, piesek jemňučký. More malo v čase pobytu 25°c. Uteráky sa dali vyzdvihnúť rovno na pláži. Hotel nebol preplnený, stále sa našlo voľné lehátko. Každá plåž mala vlastný bar, na tej tretej sa nachádzala aj reštika, kde sa dalo naobedovať.

Viera D., 29.01.2020, Dátum pobytu: 18.1. - 25.1.2020
Oblasť: Omán Omán, Salalah, Hotel: Fanar Residences

Bola táto recenzia užitočná? Áno (3) Nie (0)

1 fotografia

Všetky recenzie Omán