Omán Omán

Oficiálny názov: Ománský sultanát
Hlavné mesto: Mascat
Štátne zriadenie: konštitučná monarchia v čele so sultánom
Náboženstvo: moslimovia
Úradný jazyk: arabčina, na väčšine miest sa dá dohovoriť anglicky
Časový posun: + 4 hodiny

Omán - zájazdy od 320 EUR

O OMÁNEPrijmite pozvanie do sultanátu Omán s hlavným mestom Maskat na východnom cípe Arabského poloostrova. Omán je cestovateľským zážitkom. Krajina ponúka vynikajúce podnebie, bohatú kultúru a mnohé turistické ciele, belostné piesočné pláže a moderné služby. Po dlhé roky bol Omán pre cestovateľov úplne nedostupnou krajinou, snáď práve preto sú tu vo veľkej miere zachované typicky arabské prvky, ktoré napriek súčasnej modernej kultúre nájdete nielen v náboženstve a architektúre, ale hlavne v dennom živote tunajších obyvateľov. Veľké bohatstvo získané vďaka ťažbe ropy, ktorej zásoby, i keď patria k najväčším na Arabskom polostrove, sú predsa len obmedzené, bolo investované do nových hotelov a kvalitných turistických služieb, takže dnes víta Omán cestovateľov z celého sveta.

Omán disponuje snáď všetkými prírodnými krásami, ktoré existujú. Nájdete tu krásne more, vysoko sa tyčiace hory, nádherné piesočné duny, úchvatné oázy, palmové háje i číre riečky. Arabské more, ktoré obmýva juhovýchodné pobrežie, meria 1700 km, je bohaté na delfínov, veľryby a korytnačky. Aj preto je Omán ideálnym miestom pre aktívnu dovolenku - môžete sa potápať, liezť po horách, jazdiť na ťavách, ísť na prechádzku do palmového hája či jachtáriť.

Omán - zájazdy od 320 EUR

Najnovšie recenzie Omán

Celkom: 9,6 Super dovolenka, odporucam

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 9 Okolie
 • 9 Cena

Celkové zhrnutie
Super dovolenka, odporucam Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Spokojnost

Strava
Vsetko bolo chutne a vyborne

Služby hotela
Na urovni

Pláž
Velka, dostatok lehatok.

Martin K., 11.12.2018, Dátum pobytu: 1.12. - 8.12.2018
Oblasť: Omán Omán, Salalah, Hotel: Fanar Hotel and Residences

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 9,8 Vynikajúci hotel, pláž, strava, len večerný program talianskych animátorov bol odfláknutý, určite by mali na ňpm ešte poriadne popracovať.

 • 9,5 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Vynikajúci hotel, pláž, strava, len večerný program talianskych animátorov bol odfláknutý, určite by mali na ňpm ešte poriadne popracovať. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Každý deň uprataná izba, aj výmena uterákov, no dôkladné upratanie izby pri našom príchode bolo zanedbané, nakoľko bolo na lampách a obkladoch z dreva vidieť niekoľko mesačný prach.

Strava
Vynikajúca strava, chýba však popis pri jednotlivých jedlách.

Služby hotela
Výborné služby hotela, aj keď sa nám stratil pri príchode do hotela jeden zo štyroch kufrov, náprava bola rýchla a batožina sa našla. Na recepcii, alebo v jedálni nám chýbali hodiny, nemali sme pojem o čase, najbližšie boli ďaleko na pláži.

Pláž
Pláž bola čistá, veľká, krásna, našli si tu azda všetky vekové kategórie tú svoju, od zátoky a pokojného mora, až po otvorené more s menšími vlnami.

Alena Komendáková, 11.12.2018, Dátum pobytu: 1.12. - 8.12.2018
Oblasť: Omán Omán, Salalah, Hotel: Fanar Hotel and Residences

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 8,4 Skutočne pekný, rozsiahly rezort, veťa zelene, veľmi príjemný personál. Pláž čistá, udržiavaná.

 • 8 Ubytovanie
 • 8 Strava
 • 10 Okolie
 • 8 Cena

Celkové zhrnutie
Skutočne pekný, rozsiahly rezort, veťa zelene, veľmi príjemný personál. Pláž čistá, udržiavaná. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
S pridelenou izbou za príplatok "výhľad na more" sme spokojni neboli, bola síce otočená smerom k moru ale to bolo doslova v nedohľadne a výhľad z izby , navyše na okraji rezortu na nezátravnenú vysušenú plochu nepôsobil na nás nijak atraktívne. Kedže okamžitá výmena možná nebola, druhý deň bol pre nás v podstate "stratený" riešením tejto situácie, výmena izby bola reálne ukončená až okolo 15:00 hodiny. Takže úvod pobytu nás trošku rozladil, avšak musím pochváliť personál, ktorý sa nám to neskôr snažil kompenzovať drobnými pozornosťami :-)

Strava
Po prvý krát sme si vyskúšali model "all inklusive", takže neviem porovnať. Možno som očakávala, že napr. aj káva bude v cene a nebude sa musieť za ňu platiť a tiež informácie o spôsobe využívania reštarácie na pláži v rámci all inclusive nebola celkom presná. Bola síce pravda, že je nutné nahlásiť si deň vopred rezerváciu a dať si len konkrétne denné menu ale, museli sme si za to zaplatiť. Len podotýkam, že keď sme sa ohradili, dali nám zľavu :-) Strava ponúkaná v hlavnej reštaurácii bola OK, ale my sme radi navštevovali aj iné reštarácie... konkrétne v rezorte možem doporučiť reštauráciu Silk roud so skutočne vynikajúcou kuchyňou.

Služby hotela
Personál bol veľmi príjemný, ochotný, ústretový...čistotu izieb tiež hodnotím vysoko!

Pláž
Pláž udržiavaná, čistá, nonstop možnosť výmeny osušiek priamo na pláži. Dostatočný počet lehátok...

Soňa R., 24.11.2018, Dátum pobytu: 3.11. - 10.11.2018
Oblasť: Omán Omán, Salalah, Hotel: Rotana Salalah Resort

Bola táto recenzia užitočná? Áno (2) Nie (0)

Celkom: 9,6 Úžasná dovolenka. Krásne ubytovanie, dlhé pláže, delfíny pri východe slnka. Boli sme nadmieru spokojní so všetkým. Let priamo z...

 • 10 Ubytovanie
 • 9 Strava
 • 9 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Úžasná dovolenka. Krásne ubytovanie, dlhé pláže, delfíny pri východe slnka. Boli sme nadmieru spokojní so všetkým. Let priamo z Bratislavy bez medzipristátia. Chválim aj delegáta Michala a veľmi milé slečny animátorky, ktorí boli stále k dispizícii. Dúfam, že sa tam ešte vrátim. :) Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Priplatili sme si izbu s výhľadom na more, ktorú sme aj dostali :).

Služby hotela
Vždy ochotný personál, ktorý už vie čo to po slovensky :D

Lenka P., 14.11.2018, Dátum pobytu: 3.11. - 10.11.2018
Oblasť: Omán Omán, Salalah, Hotel: Fanar Hotel and Residences

Bola táto recenzia užitočná? Áno (6) Nie (0)

1 fotografia

Celkom: 9,8 Fantasticka dovolenka. Uzasni ludia, klud a vsade cisto. Nemam ani jednu vec, ktoru by som mohla vytknut. Letelo sa priamo z Bratislavy,...

 • 10 Ubytovanie
 • 9 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Fantasticka dovolenka. Uzasni ludia, klud a vsade cisto. Nemam ani jednu vec, ktoru by som mohla vytknut. Letelo sa priamo z Bratislavy, co bolo tiez vyborne. Zobraziť celú recenziu

Lívia T., 13.11.2018, Dátum pobytu: 3.11. - 10.11.2018
Oblasť: Omán Omán, Salalah, Hotel: Rotana Salalah Resort

Bola táto recenzia užitočná? Áno (1) Nie (0)

Všetky recenzie Omán