Madeira Madeira

Oficiálny názov: Republika Portuguesa/Portugalská republika
Hlavné mesto: Funchal
Štátne zriadenie: autonómna oblasť Portugalska
Náboženstvo: rímsko-katolícke
Úradný jazyk: portugalčina
Časový posun: - 1 hodina oproti stredoeurópskemu času,Na Madeire ostrovoch je v zime o dve hodiny a v lete o jednu

Madeira - zájazdy od 123 EUR

O MADEIRESúostrovie vulkanického pôvodu, Madeira, má mnoho ďalších poetických pomenovaní, ktoré napovedajú, že je toto miesto skutočným rajom na zemi. Samotný ostrov Madeira, podľa ktorého sa nazýva celé súostrovie, je prezývané ako Ostrov večnej jari, Ostrov kvetov, alebo Zelená perla atlantiku. Prírodné bohatstvo je tu ozaj nad všetky iné poklady a o večnú jar sa stará Golfský prúd, vďaka ktorému je na ostrovoch konstatné klíma okolo 18°C.

Madeirské súostrovie, cez to že oficiálne patrí k Portugalsku (Portugalci sa na Madeire vylodili už v roku 1419), je bližšie položené k Afrike. Maroko je od Madeiry vzdialené asi 580 km, do Lisabonu je to okolo 1000 km. Súostrovie sa delí na 4 časti. Dva obývané ostrovy sú Madeira a Porto Santo. Vrcholy podmorského chrbátu tvoria tri ostrovy nazývané Desertas, ktoré sú neobývané a od roku 1995 sú chránenou prírodnou rezerváciou. Ďalšia skupina ostrovov Selvagens, nachádzajúca sa asi 250 km od Funchalu, hlavného mesta ostrova Madeira, je taktiež neobývané, jednak pre absenciu pitnej vody, jednak pre ťažkú dostupnosť. I na selvagens bola vyhlásená prírodná rezervácia.

Návštevníci Madeirského súostrovia smerujú na ostrovy Madeira a Porto Santo. Ostrov Madeira má rozlohu okolo 740 km2 a žije tu asi 260 000 stálych obyvateľov. Je skvelým miestom pre trávenie aktívnej dovolenky. V hornatom vnútrozemí sa ponúka mnoho trás pre pešiu turistiku, ktoré si môžete vybrať podĺa náročnosti. Zdolanie najvyššieho vrcholu Pico Ruivo, ktorý dosahuje 1862 m, býva spojené s prechodom na vedľajší vrchol Pico do Arieiro (1818 m). Zostupy a výstupy po strmých schodoch tesaných do skaly, mlha a strmé zrázy, to je sústo pre ozaj zdatných turistov. Odmenou je však svelý výhľad, ktorý vám odhalí krásy tohoto ostrova. Taktiež menej náročné turistické trasy nie sú o nič menej krásnejšie. Mnoho zážitkou na Vás čaká pri pochodoch vavrínovým pralesom, hlbokým údoliami, ktorými pretekajú potôčiky a riečky padajúce zo strmých skál, alebo po plošinách kde sa pasú kravy a ovce usadlíci obrábajú svoje políčka.

Aj keď si na Madeire prídu na svoje predovšetkým nadšenci turistiky a prírody, ktoré miestne krásy nenechajú na pokoji, i odpočitnok na pláži je vítaným odpočinkom. Na Madeire je síce len niekoľko pláží, zaujmu ale svojim pokojom a prírodným vzovretím. Na ostrove Porto santo sa nachádza niekoľko kilometrov pláží, kde si môžete odpočinúť po výlete po ostrove.

Príjemné klíma s teplotami v rozmedzí 16 a 25 °C a povestná krása prírody pripisujú tomuto súostroviu prívlastok obľúbeného pokojného miesta ako stvoreného k odpočinku. Ľahkú dopravnú dostupnosť hlavného ostrova i Porto Santo zaisťujú dve medzinárodné letiská. Nezabudnuteľným zážitkom je však pohľad na Madeiru priamo z mora, kedy sa pred vami ako na dlani rozprestierajú horské masivy vypínajúce sa do výšky nad hlbokými údoliami, hustá exotická vegetácia s prudkými stržami a biele domčeky len ako malé bodky.

Príjemná teplota vody ako v mori, tak v prírodných kúpaliskách, tropické rastliny a ovocie i bohaté kultúrne dedičstvo pozývajú k pobytu na Madeire po celý rok. Tiež náme víno štedrej chuti už dlhšie než štyri storočia šíri dobré meno a atmosféru rodného ostrova po celom svete.

Madeira - zájazdy od 123 EUR

Najnovšie recenzie Madeira

Celkom: 9,4 Velmi dobré

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 7 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Velmi dobré Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Výborné

Strava
Výborná

Služby hotela
Výborné

Pláž
Žádná tam nebyla

Petra Štěpánová, 26.10.2020, Dátum pobytu: 16.10. - 23.10.2020
Oblasť: Madeira Madeira, Hotel: Monte Mar Palace (Ponta Delgada)

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 9,4 Skvělá dovolená, nádherný hotel, okolí i lidé, absolutně doporučujeme! Byli jsme na Madeiře poprvé a byli jsme naprosto spokojení,...

 • 9,5 Ubytovanie
 • 8 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Skvělá dovolená, nádherný hotel, okolí i lidé, absolutně doporučujeme! Byli jsme na Madeiře poprvé a byli jsme naprosto spokojení, procestovali jsme ostrov střídavě autem a pěšky, objevovali denní i noční život, vyzkoušeli místní kuchyně i testovaní na COVID na letišti úspěšne prošli a vše měli na ostrově perfektně zajištěno. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Čisté, útulné s krásným výhledem na město i moře, relax na balkoně či u bazénu po celodenních tůrách neměl chybu.

Strava
Měli jsme polopenzi, snídaně formou bufetu neměly chybu, obsahovaly i koutek pro dietáře, večeře formou 4 chodového menu, kde předkrmy a hlavní chody nám moc chutnaly, polévky a dezerty už byly trochu slabší, ale alespoň člověk ochutnal i něco jiného. Trochu nás mrzelo, že za pití se k večeři muselo platit, když si dal člověk kafe po snídani bylo gratis, ale k večeři už se za něj muselo platit, ale to je asi u polopenze normalní :)

Služby hotela
S veškerými službami jsme byli moc spokojení, personál byl moc milý, ochotný a usměvavý. Parkovat půjčené auto jsme mohli bez problému u hotelu, vnitřní i venkovní bazény byly v provozu a čisté, wellness, posilovna i uvedené sporty byly k dispozici a i přesto, že jsme měli check out dříve než odjezd na letiště, nechali nás na pokoji jak dlouho jsme potřebovali.

Pláž
Navštívili jsme na Madeiře kamenité pláže, vulkanická přírodní jezírka, černé písečné pláže, klasické písečné pláže i různá pobřeží. Je tam nádherně, Atlantik byl teplejší než voda v bazéně, ale na ty kamenité pláže a pobřeží doporučujeme boty do vody, jinak podmořský život u pláží moc neuvidíte, ale za to je možnost vidět delfíny, velryby, želvy a racky.

Lenka, 19.10.2020, Dátum pobytu: 9.10. - 16.10.2020
Oblasť: Madeira Madeira, Funchal, Hotel: Madeira Panoramico

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 6,8 Vzhledem k situaci pandemie koronaviru nebylo vše, jak jsme byli v jiných letech a destinacích zvyklí, leč hotel se s tím vypořádal na...

 • 8 Ubytovanie
 • 5 Strava
 • 6 Okolie
 • 7 Cena

Celkové zhrnutie
Vzhledem k situaci pandemie koronaviru nebylo vše, jak jsme byli v jiných letech a destinacích zvyklí, leč hotel se s tím vypořádal na úrovni. O pláži v pravém slova smyslu se nedá hovořit, ale hotelový bazén s dostatkem lehátek a slunečníků byl skvělý.

Jinak dovolená na Madeiře není o koupání v moři a lenošení, ale neskutečně krásná příroda se spoustou zajímavostí a řízení půjčeného auta po krkolomných silničkách s nespočtem tunelů vše vynahradí. Měli jsme zájezd pouze se snídaní, celé dny jsme cestovali a stravovali se v restauracích, jídlo výborné a místní pivo Coral, údajně vařené dle české receptury, taky nebylo špatné. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Pokoj velký, nádherný balkón s výhledem na moře, čisto, denně úklid.

Strava
Hodnotím pouze snídaně - chutné, jediný nedostatek byl stereotyp - po celý týden jedno a to samé

Služby hotela
Bez připomínek

Pláž
Vzhledem k pobřeží celého ostrova je hotelová pláž vcelku pěkná, i když malá a bez jakéhokoliv zázemí.

Jaroslav A., 08.10.2020, Dátum pobytu: 18.9. - 25.9.2020
Oblasť: Madeira Madeira, Funchal, Hotel: Orca Praia

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Pohled z balkonu pokoje 1 fotografia

Celkom: 9,2 Rozhodně doporučuji, úžasná dovolená a poznání celého ostrova.

 • 10 Ubytovanie
 • 9 Strava
 • 9 Okolie
 • 8 Cena

Celkové zhrnutie
Rozhodně doporučuji, úžasná dovolená a poznání celého ostrova. Zobraziť celú recenziu

Hana Melšová, 05.10.2020, Dátum pobytu: 25.9. - 2.10.2020
Oblasť: Madeira Madeira, Hotel: Monte Mar Palace (Ponta Delgada)

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (1)

Celkom: 6,8 Hotel v pohodě, personál příjemný, kromě plavčíka, který neustále bránil přístupu do moře i přes minimální vlny.

 • 7,5 Ubytovanie
 • 9 Strava
 • 5 Okolie
 • 5 Cena

Celkové zhrnutie
Hotel v pohodě, personál příjemný, kromě plavčíka, který neustále bránil přístupu do moře i přes minimální vlny. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Vyhovující, dostatečné, čisté.

Strava
Chyběl mi švédský stůl. Snídaně celý týden stejné, večeře dobré.

Služby hotela
Omezené, asi z důvodu coronaviru.

Pláž
Viz výše. Největší nedostatek pobytu.

Richard Svoboda, 28.09.2020, Dátum pobytu: 18.9. - 25.9.2020
Oblasť: Madeira Madeira, Caniço, Hotel: Royal Orchid

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Všetky recenzie Madeira