Madeira Madeira

Oficiálny názov: Republika Portuguesa/Portugalská republika
Hlavné mesto: Funchal
Štátne zriadenie: autonómna oblasť Portugalska
Náboženstvo: rímsko-katolícke
Úradný jazyk: portugalčina
Časový posun: - 1 hodina oproti stredoeurópskemu času,Na Madeire ostrovoch je v zime o dve hodiny a v lete o jednu

Madeira - zájazdy od 301 EUR

O MADEIRESúostrovie vulkanického pôvodu, Madeira, má mnoho ďalších poetických pomenovaní, ktoré napovedajú, že je toto miesto skutočným rajom na zemi. Samotný ostrov Madeira, podľa ktorého sa nazýva celé súostrovie, je prezývané ako Ostrov večnej jari, Ostrov kvetov, alebo Zelená perla atlantiku. Prírodné bohatstvo je tu ozaj nad všetky iné poklady a o večnú jar sa stará Golfský prúd, vďaka ktorému je na ostrovoch konstatné klíma okolo 18°C.

Madeirské súostrovie, cez to že oficiálne patrí k Portugalsku (Portugalci sa na Madeire vylodili už v roku 1419), je bližšie položené k Afrike. Maroko je od Madeiry vzdialené asi 580 km, do Lisabonu je to okolo 1000 km. Súostrovie sa delí na 4 časti. Dva obývané ostrovy sú Madeira a Porto Santo. Vrcholy podmorského chrbátu tvoria tri ostrovy nazývané Desertas, ktoré sú neobývané a od roku 1995 sú chránenou prírodnou rezerváciou. Ďalšia skupina ostrovov Selvagens, nachádzajúca sa asi 250 km od Funchalu, hlavného mesta ostrova Madeira, je taktiež neobývané, jednak pre absenciu pitnej vody, jednak pre ťažkú dostupnosť. I na selvagens bola vyhlásená prírodná rezervácia.

Návštevníci Madeirského súostrovia smerujú na ostrovy Madeira a Porto Santo. Ostrov Madeira má rozlohu okolo 740 km2 a žije tu asi 260 000 stálych obyvateľov. Je skvelým miestom pre trávenie aktívnej dovolenky. V hornatom vnútrozemí sa ponúka mnoho trás pre pešiu turistiku, ktoré si môžete vybrať podĺa náročnosti. Zdolanie najvyššieho vrcholu Pico Ruivo, ktorý dosahuje 1862 m, býva spojené s prechodom na vedľajší vrchol Pico do Arieiro (1818 m). Zostupy a výstupy po strmých schodoch tesaných do skaly, mlha a strmé zrázy, to je sústo pre ozaj zdatných turistov. Odmenou je však svelý výhľad, ktorý vám odhalí krásy tohoto ostrova. Taktiež menej náročné turistické trasy nie sú o nič menej krásnejšie. Mnoho zážitkou na Vás čaká pri pochodoch vavrínovým pralesom, hlbokým údoliami, ktorými pretekajú potôčiky a riečky padajúce zo strmých skál, alebo po plošinách kde sa pasú kravy a ovce usadlíci obrábajú svoje políčka.

Aj keď si na Madeire prídu na svoje predovšetkým nadšenci turistiky a prírody, ktoré miestne krásy nenechajú na pokoji, i odpočitnok na pláži je vítaným odpočinkom. Na Madeire je síce len niekoľko pláží, zaujmu ale svojim pokojom a prírodným vzovretím. Na ostrove Porto santo sa nachádza niekoľko kilometrov pláží, kde si môžete odpočinúť po výlete po ostrove.

Príjemné klíma s teplotami v rozmedzí 16 a 25 °C a povestná krása prírody pripisujú tomuto súostroviu prívlastok obľúbeného pokojného miesta ako stvoreného k odpočinku. Ľahkú dopravnú dostupnosť hlavného ostrova i Porto Santo zaisťujú dve medzinárodné letiská. Nezabudnuteľným zážitkom je však pohľad na Madeiru priamo z mora, kedy sa pred vami ako na dlani rozprestierajú horské masivy vypínajúce sa do výšky nad hlbokými údoliami, hustá exotická vegetácia s prudkými stržami a biele domčeky len ako malé bodky.

Príjemná teplota vody ako v mori, tak v prírodných kúpaliskách, tropické rastliny a ovocie i bohaté kultúrne dedičstvo pozývajú k pobytu na Madeire po celý rok. Tiež náme víno štedrej chuti už dlhšie než štyri storočia šíri dobré meno a atmosféru rodného ostrova po celom svete.

Madeira - zájazdy od 301 EUR

Najnovšie recenzie Madeira

Celkom: 10 Ubytování, jídlo, pití, obsluha vynikající.

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Ubytování, jídlo, pití, obsluha vynikající. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Vybavení hotelu na velmi dobré úrovni. Služby odpovídají 4 hvězdičkovému hotelu.

Strava
All exclusive neměla chybu.

Služby hotela
Velice vstřícný, ochotný a milý personál. Bylo možné si domluvit výlety po ostrově přímo na recepci.

Pláž
V zimním období pro nás návštěva pláže nebyla prioritou.

Karel V., 05.12.2018, Dátum pobytu: 26.11. - 1.12.2018
Oblasť: Madeira Madeira, Hotel: Vila Gale Santa Cruz

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 8,2 Ochotný, fundovaný a milý personál.

 • 8,5 Ubytovanie
 • 8 Strava
 • 9 Okolie
 • 7 Cena

Celkové zhrnutie
Ochotný, fundovaný a milý personál. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Slušné, vše fungující, poloha nedaleko centra, jen ten kopec je příliš strmý.

Strava
Chutná, jen dost monotónní.

Služby hotela
Služby navíc jsem nevyžadoval.

Pláž
Pláž jsem nepotřeboval, a hotelové bazény i saunu jsme měli pod nosem, snad by to v podzimním a zimním období chtělo mít otevřeno alespoň do 22:00 nebo 23:00 hod.

Zdeněk Hochman, 29.11.2018, Dátum pobytu: 19.11. - 26.11.2018
Oblasť: Madeira Madeira, Funchal, Hotel: Dorisol Estrelicia

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 9,2 Naprosto skvělé!

 • 10 Ubytovanie
 • 9 Strava
 • 9 Okolie
 • 8 Cena

Celkové zhrnutie
Naprosto skvělé! Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Nadstandardní - na pokoji kuchyňka vybavená rychlovarnou konvicí, mikrovlnnou troubou, dvou plotýnkovým vařičem, lednicí. Zcela ideální pro turisty, jež se po snídani vydají objevovat krásy Madeiry, vrací se až večer a chtějí si něco přichystat na celodenní pobyt v přírodě.

Cais de Oliveira patří do resortu Roca Mar, kde se nachází hlavní recepce, a je poskytováno stravování, po celém resortu se dalo pohodlně přejít, přes venkovní terasy a schodiště.

Strava
Měli jsme rezervované pouze snídaně. Výběr byl velmi bohatý: zelenina, pečivo, sýry, ovoce... doplněn i o poměrně hutné prvky jako např. malé smažené obalované kousky ryb, které by pro mne byly srovnatelné s lehčím obědem.

Služby hotela
Hoteloví hosté směli využívat služby celého resortu Roca Mar, v každém komplexu se nacházelo něco trochu jiného, krytý bazén, vířivka, sauna...

Pláž
Madeira plážemi příliš neoplývá, ale po terasách se dalo sejít až k oceánu a případně se slunit na vybudovaných molech, nebo se projít po kamenitém pobřeží.

Lenka K., 25.11.2018, Dátum pobytu: 12.11. - 19.11.2018
Oblasť: Madeira Madeira, Caniço, Hotel: Roca Mar

Bola táto recenzia užitočná? Áno (1) Nie (0)

Celkom: 10 Madeira je nádherný ostrov a Funchal velmi příjemné město, které nabízí mnoho k poznání a navštívení.

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Madeira je nádherný ostrov a Funchal velmi příjemné město, které nabízí mnoho k poznání a navštívení. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Ubytování bylo naprosto skvělé.

Strava
Strava v hotelu neměla žádnou chybu, naprosto dokonalé. Ochutnávali jsme i restaurace a bistra různě na ostrově a taky velmi dobré.

Služby hotela
Služby které hotel nabízel jsme moc nestihli využít, protože jsme vesměs pořád cestovali.

Pláž
Pláže se moc v okolí nenachází.

David Sysel, 25.10.2018, Dátum pobytu: 15.10. - 22.10.2018
Oblasť: Madeira Madeira, Funchal, Hotel: Castanheiro Boutique

Bola táto recenzia užitočná? Áno (1) Nie (0)

Celkom: 9,4 Skvělý hotel,nádherná dovolená pro ty co chtěji chodit.

 • 9 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 9 Cena

Celkové zhrnutie
Skvělý hotel,nádherná dovolená pro ty co chtěji chodit. Zobraziť celú recenziu

Josef P., 21.10.2018, Dátum pobytu: 8.10. - 15.10.2018
Oblasť: Madeira Madeira, Hotel: Riu Palace Madeira

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Všetky recenzie Madeira