Madeira Madeira

Oficiálny názov: Republika Portuguesa/Portugalská republika
Hlavné mesto: Funchal
Štátne zriadenie: autonómna oblasť Portugalska
Náboženstvo: rímsko-katolícke
Úradný jazyk: portugalčina
Časový posun: - 1 hodina oproti stredoeurópskemu času,Na Madeire ostrovoch je v zime o dve hodiny a v lete o jednu

Madeira - zájazdy od 90 EUR

O MADEIRESúostrovie vulkanického pôvodu, Madeira, má mnoho ďalších poetických pomenovaní, ktoré napovedajú, že je toto miesto skutočným rajom na zemi. Samotný ostrov Madeira, podľa ktorého sa nazýva celé súostrovie, je prezývané ako Ostrov večnej jari, Ostrov kvetov, alebo Zelená perla atlantiku. Prírodné bohatstvo je tu ozaj nad všetky iné poklady a o večnú jar sa stará Golfský prúd, vďaka ktorému je na ostrovoch konstatné klíma okolo 18°C.

Madeirské súostrovie, cez to že oficiálne patrí k Portugalsku (Portugalci sa na Madeire vylodili už v roku 1419), je bližšie položené k Afrike. Maroko je od Madeiry vzdialené asi 580 km, do Lisabonu je to okolo 1000 km. Súostrovie sa delí na 4 časti. Dva obývané ostrovy sú Madeira a Porto Santo. Vrcholy podmorského chrbátu tvoria tri ostrovy nazývané Desertas, ktoré sú neobývané a od roku 1995 sú chránenou prírodnou rezerváciou. Ďalšia skupina ostrovov Selvagens, nachádzajúca sa asi 250 km od Funchalu, hlavného mesta ostrova Madeira, je taktiež neobývané, jednak pre absenciu pitnej vody, jednak pre ťažkú dostupnosť. I na selvagens bola vyhlásená prírodná rezervácia.

Návštevníci Madeirského súostrovia smerujú na ostrovy Madeira a Porto Santo. Ostrov Madeira má rozlohu okolo 740 km2 a žije tu asi 260 000 stálych obyvateľov. Je skvelým miestom pre trávenie aktívnej dovolenky. V hornatom vnútrozemí sa ponúka mnoho trás pre pešiu turistiku, ktoré si môžete vybrať podĺa náročnosti. Zdolanie najvyššieho vrcholu Pico Ruivo, ktorý dosahuje 1862 m, býva spojené s prechodom na vedľajší vrchol Pico do Arieiro (1818 m). Zostupy a výstupy po strmých schodoch tesaných do skaly, mlha a strmé zrázy, to je sústo pre ozaj zdatných turistov. Odmenou je však svelý výhľad, ktorý vám odhalí krásy tohoto ostrova. Taktiež menej náročné turistické trasy nie sú o nič menej krásnejšie. Mnoho zážitkou na Vás čaká pri pochodoch vavrínovým pralesom, hlbokým údoliami, ktorými pretekajú potôčiky a riečky padajúce zo strmých skál, alebo po plošinách kde sa pasú kravy a ovce usadlíci obrábajú svoje políčka.

Aj keď si na Madeire prídu na svoje predovšetkým nadšenci turistiky a prírody, ktoré miestne krásy nenechajú na pokoji, i odpočitnok na pláži je vítaným odpočinkom. Na Madeire je síce len niekoľko pláží, zaujmu ale svojim pokojom a prírodným vzovretím. Na ostrove Porto santo sa nachádza niekoľko kilometrov pláží, kde si môžete odpočinúť po výlete po ostrove.

Príjemné klíma s teplotami v rozmedzí 16 a 25 °C a povestná krása prírody pripisujú tomuto súostroviu prívlastok obľúbeného pokojného miesta ako stvoreného k odpočinku. Ľahkú dopravnú dostupnosť hlavného ostrova i Porto Santo zaisťujú dve medzinárodné letiská. Nezabudnuteľným zážitkom je však pohľad na Madeiru priamo z mora, kedy sa pred vami ako na dlani rozprestierajú horské masivy vypínajúce sa do výšky nad hlbokými údoliami, hustá exotická vegetácia s prudkými stržami a biele domčeky len ako malé bodky.

Príjemná teplota vody ako v mori, tak v prírodných kúpaliskách, tropické rastliny a ovocie i bohaté kultúrne dedičstvo pozývajú k pobytu na Madeire po celý rok. Tiež náme víno štedrej chuti už dlhšie než štyri storočia šíri dobré meno a atmosféru rodného ostrova po celom svete.

Madeira - zájazdy od 90 EUR

Najnovšie recenzie Madeira

Celkom: 9 Sice starší hotel ale vybavení a služby na vysoké úrovni

 • 9 Ubytovanie
 • 9 Strava
 • 9 Okolie
 • 9 Cena

Celkové zhrnutie
Sice starší hotel ale vybavení a služby na vysoké úrovni Zobraziť celú recenziu

Václav Rucki, 10.10.2019, Dátum pobytu: 17.9. - 25.9.2019
Oblasť: Madeira Madeira, Funchal, Hotel: Jardins d´Ajuda

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 9,6 Příjemný a milý personál. Poloha hotelového komplexu zapadala do okolního prostředí.Naše hotelová část procházela stavební rekonstrukcí v...

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 8 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Příjemný a milý personál. Poloha hotelového komplexu zapadala do okolního prostředí.Naše hotelová část procházela stavební rekonstrukcí v okolí venkovního bazénu , který byl od stavební činnosti oddělen textilním oploceném a před koncem byl uzavřen úplně.Rušivým elementem byla ona stavební činnost (sbíječka a trochu prach a procházení dělníků okolo opalujících rekreantů. Byla zde ale možnost přejít do druhé části komplexu , kde byl také stejný bazén nebo vnitřní bazén a výřivka. možnost masáže či tenisový kurt. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Příjemně nás překvapila kuchyňka ve skříni s ledničkou či konvicí na kávu. Wi-fi připojení , kabelová Tv s širokou nabídkou programů. Toalety byly také dobře udržované.

Strava
Byla formou švédských stolů kde byla dobrá nabídka včetně ovoce a různých příloh. Obsluha doplňovala chybějící sortiment a odnášela všímavě použité nádobí.

Služby hotela
Využili jsme služeb CK , která zde organizovala výlety po ostrově.

Pláž
Pobřeží je zde tvořeno z větších či menších hladkých balvanů.Pláže jsou zde většinou soukromé s placeným vstupem. My jsme sem letěli za obdivováním zdejší krajiny a fauny. Většinu pobytu jsme strávili na výletech a vycházkách. Po nich následoval bazén v komplexu Dorisol.

Jan H., 07.10.2019, Dátum pobytu: 25.9. - 2.10.2019
Oblasť: Madeira Madeira, Funchal, Hotel: Dorisol Komplex

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 10 Velká spokojenost

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Velká spokojenost Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Bez připomínek

Strava
Výborné jídlo a výborné víno

Služby hotela
Ochotní lidé na recepci, milá obsluha u baru a v restauraci

Pláž
Pláž jsme nevyužili, ale byla blízko u hotelu

Libor Šuhajda, 07.10.2019, Dátum pobytu: 25.9. - 2.10.2019
Oblasť: Madeira Madeira, Hotel: Vila Gale Santa Cruz

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 8,4 Slušný hotel kousek od moře. Wifi pouze v recepci. Bazén vždy čistý s možností lehátek.

 • 8,5 Ubytovanie
 • 7 Strava
 • 9 Okolie
 • 9 Cena

Celkové zhrnutie
Slušný hotel kousek od moře. Wifi pouze v recepci. Bazén vždy čistý s možností lehátek. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Naprosto v pořádku, na pokoji byla i malá kuchyňka. Úklid každý den.

Strava
První dva dny byla strava příšerná a to si moc nevybírám (krabí salát z Surimi tyčinek z Lidlu). Po dvou dnech se vyměnil kuchař a jídala byla fantastická. :-). asi bude záležet na jakého kuchaře natrefíte.

Služby hotela
Možnost parkování auta. Recepce 24 hodin.

Pláž
Kamenitá cca 300 metrů od hotelu.

Anonym, 04.10.2019, Dátum pobytu: 18.7. - 29.7.2016
Oblasť: Madeira Madeira, Funchal, Hotel: Gorgulho

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 9 Velmi spokojeni. V hotelu jsme byli již podruhé. Machico je klidné a pěkné městečko, krásné večerní procházky.

 • 9 Ubytovanie
 • 9 Strava
 • 9 Okolie
 • 9 Cena

Celkové zhrnutie
Velmi spokojeni. V hotelu jsme byli již podruhé. Machico je klidné a pěkné městečko, krásné večerní procházky. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Čisté, pěkné, ochotný personál.

Služby hotela
Velice spokojení.

Pláž
V pohodě.

Jaroslava Kovářová, 02.10.2019, Dátum pobytu: 6.9. - 16.9.2019
Oblasť: Madeira Madeira, Machico, Hotel: Dom Pedro Baia

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Všetky recenzie Madeira