Madeira Madeira

Oficiálny názov: Republika Portuguesa/Portugalská republika
Hlavné mesto: Funchal
Štátne zriadenie: autonómna oblasť Portugalska
Náboženstvo: rímsko-katolícke
Úradný jazyk: portugalčina
Časový posun: - 1 hodina oproti stredoeurópskemu času,Na Madeire ostrovoch je v zime o dve hodiny a v lete o jednu

Madeira - zájazdy od 84 €

O MADEIRESúostrovie vulkanického pôvodu, Madeira, má mnoho ďalších poetických pomenovaní, ktoré napovedajú, že je toto miesto skutočným rajom na zemi. Samotný ostrov Madeira, podľa ktorého sa nazýva celé súostrovie, je prezývané ako Ostrov večnej jari, Ostrov kvetov, alebo Zelená perla atlantiku. Prírodné bohatstvo je tu ozaj nad všetky iné poklady a o večnú jar sa stará Golfský prúd, vďaka ktorému je na ostrovoch konstatné klíma okolo 18°C.

Madeirské súostrovie, cez to že oficiálne patrí k Portugalsku (Portugalci sa na Madeire vylodili už v roku 1419), je bližšie položené k Afrike. Maroko je od Madeiry vzdialené asi 580 km, do Lisabonu je to okolo 1000 km. Súostrovie sa delí na 4 časti. Dva obývané ostrovy sú Madeira a Porto Santo. Vrcholy podmorského chrbátu tvoria tri ostrovy nazývané Desertas, ktoré sú neobývané a od roku 1995 sú chránenou prírodnou rezerváciou. Ďalšia skupina ostrovov Selvagens, nachádzajúca sa asi 250 km od Funchalu, hlavného mesta ostrova Madeira, je taktiež neobývané, jednak pre absenciu pitnej vody, jednak pre ťažkú dostupnosť. I na selvagens bola vyhlásená prírodná rezervácia.

Návštevníci Madeirského súostrovia smerujú na ostrovy Madeira a Porto Santo. Ostrov Madeira má rozlohu okolo 740 km2 a žije tu asi 260 000 stálych obyvateľov. Je skvelým miestom pre trávenie aktívnej dovolenky. V hornatom vnútrozemí sa ponúka mnoho trás pre pešiu turistiku, ktoré si môžete vybrať podĺa náročnosti. Zdolanie najvyššieho vrcholu Pico Ruivo, ktorý dosahuje 1862 m, býva spojené s prechodom na vedľajší vrchol Pico do Arieiro (1818 m). Zostupy a výstupy po strmých schodoch tesaných do skaly, mlha a strmé zrázy, to je sústo pre ozaj zdatných turistov. Odmenou je však svelý výhľad, ktorý vám odhalí krásy tohoto ostrova. Taktiež menej náročné turistické trasy nie sú o nič menej krásnejšie. Mnoho zážitkou na Vás čaká pri pochodoch vavrínovým pralesom, hlbokým údoliami, ktorými pretekajú potôčiky a riečky padajúce zo strmých skál, alebo po plošinách kde sa pasú kravy a ovce usadlíci obrábajú svoje políčka.

Aj keď si na Madeire prídu na svoje predovšetkým nadšenci turistiky a prírody, ktoré miestne krásy nenechajú na pokoji, i odpočitnok na pláži je vítaným odpočinkom. Na Madeire je síce len niekoľko pláží, zaujmu ale svojim pokojom a prírodným vzovretím. Na ostrove Porto santo sa nachádza niekoľko kilometrov pláží, kde si môžete odpočinúť po výlete po ostrove.

Príjemné klíma s teplotami v rozmedzí 16 a 25 °C a povestná krása prírody pripisujú tomuto súostroviu prívlastok obľúbeného pokojného miesta ako stvoreného k odpočinku. Ľahkú dopravnú dostupnosť hlavného ostrova i Porto Santo zaisťujú dve medzinárodné letiská. Nezabudnuteľným zážitkom je však pohľad na Madeiru priamo z mora, kedy sa pred vami ako na dlani rozprestierajú horské masivy vypínajúce sa do výšky nad hlbokými údoliami, hustá exotická vegetácia s prudkými stržami a biele domčeky len ako malé bodky.

Príjemná teplota vody ako v mori, tak v prírodných kúpaliskách, tropické rastliny a ovocie i bohaté kultúrne dedičstvo pozývajú k pobytu na Madeire po celý rok. Tiež náme víno štedrej chuti už dlhšie než štyri storočia šíri dobré meno a atmosféru rodného ostrova po celom svete.

Madeira - zájazdy od 84 €

Najnovšie recenzie Madeira

Celkom: 10 Čistý, příjemný hotel v klidném prostředí.

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Čistý, příjemný hotel v klidném prostředí. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Plně dostačující, čisto, s ničím nebyl problém.

Strava
Všeho dostatek po celý den. Jídlo i pití bez omezení. Spíše lehká strava. Knedlo, vepřo zelo nečekejte????. Různé druhy ryb, maso, zelenina, ovoce, saláty, sladkosti.

Služby hotela
S ničím nebyl problém.

Pláž
Pláž písčitá s oblázky, přístupná z hotelu do 2 minut. Vhodné pro děti.

Jana Fučíková, 27.06.2022, Dátum pobytu: 17.6. - 24.6.2022
Oblasť: Madeira Madeira, Calheta, Hotel: Savoy Calheta Beach

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 10 Super, bez výhrad

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Super, bez výhrad Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Pěkné, čisté, přímý vstup do zahrady, což bylo skvělé

Strava
bohatá, rozmanitá, chutná, hodně ovoce i zeleniny, zákusky, mořské plody atd.

Služby hotela
Ochotný, milý personál

Pláž
Hned u pláže ale nevyužívali jsme, hlavně jsme cestovali a poznávali nádherný ostrov

Miroslava, 27.06.2022, Dátum pobytu: 14.6. - 24.6.2022
Oblasť: Madeira Madeira, Caniço, Hotel: Four Views Oasis

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 10 Skvělá dovolená, ve všech ohledech.

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Skvělá dovolená, ve všech ohledech. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Ubytování vypadá nově, moderně a je velmi čisté. Malý, ale postačující bazén.

Strava
Snídaně v hotelu byly skvělé. Míchaná vajíčka, volská oka, omelety, párečky, slanina, fazole, spousta zeleniny, pečivo, šunky a sýry, jogurty, ovoce, palačinky, džemy, nutella,... Na večeři byl vždy výběr z cca 2 druhů ryb a 3-4 druhů masa, některé dělané na přání čerstvě na grilu. Saláty, předkrmy, dezerty,...

Typické madeirské jídlo (a pití) ve městě bylo skvělé.

Služby hotela
Úklidová služba, parkoviště za menší poplatek, váha na zavazadlo.

Pláž
Poblíž hotelu byla koupaliště a vlez do moře po schůdkách. Pláž 2,5 km od hotelu (s černým pískem).

Anonym, 25.06.2022, Dátum pobytu: 7.6. - 14.6.2022
Oblasť: Madeira Madeira, Funchal, Hotel: Allegro Madeira

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 6.6 Hotel je na strategicky dobrém místě. Vlastně všude blízko. Je to však za cenu poměrně značného ruchu z ulice, takže kdo hledá tiché...

 • 7 Ubytovanie
 • 7 Strava
 • 6 Okolie
 • 6 Cena

Celkové zhrnutie
Hotel je na strategicky dobrém místě. Vlastně všude blízko. Je to však za cenu poměrně značného ruchu z ulice, takže kdo hledá tiché místo bude zklamán. Nám to moc nevadilo, protože sami bydlíme v rušné lokalitě. Výhled na oceán nehrozí. Bazén na střeše hotelu je fajn. Pokoje jsou orientovány na východ což nám přišlo jako výhoda. Odpoledne a večer vám tak nepraží slunce do oken. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Pokoj byl prostorný a čistý. Postele překvapivě pohodlné. Spíše se setkávám s proleženými nebo příliš měkkými matracemi. Tady to bylo tak akorát v pohodě.

Strava
Měli jsme pouze snídaně, které jsou každý den stejné, ale v evropském stylu bufetu, kdy si vybere opravdu každý. Je zde možnost si vybrat z nabídky navíc (bez příplatku), kde jsou např. palačinky, vejce v různých stupních přípravy (na měkko, na hniličku) apod. Ty vám příjemný a ochotný personál připraví během chvilky.

Služby hotela
Pracovníci hotelu, se kterými jsme přišli do kontaktu, byli vždy vstřícní a ochotní. Byla znát snaha opravdu pomoci.

Pláž
Nejeli jsme sem za koupáním, takže pláže jsem viděli pouze z odstupu. Z toho co jsme viděli, jsou zde převážně kamenité pláže (relativně velké kameny). Na nich jsme skoro nikoho neviděli. Ostatní jsou buď placené (betonová plata s lehátky apod.) nebo velmi malé s černým pískem (mestečko Seixal).

Josef, 22.06.2022, Dátum pobytu: 10.6. - 17.6.2022
Oblasť: Madeira Madeira, Funchal, Hotel: Terrace Mar

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 8.8 Skvělá dovolená, Madeira stojí za návštěvu.

 • 10 Ubytovanie
 • 7 Strava
 • 8 Okolie
 • 9 Cena

Celkové zhrnutie
Skvělá dovolená, Madeira stojí za návštěvu. Zobraziť celú recenziu

Michaela M., 20.06.2022, Dátum pobytu: 10.6. - 17.6.2022
Oblasť: Madeira Madeira, Funchal, Hotel: Allegro Madeira

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Všetky recenzie Madeira