Madeira Madeira

Oficiálny názov: Republika Portuguesa/Portugalská republika
Hlavné mesto: Funchal
Štátne zriadenie: autonómna oblasť Portugalska
Náboženstvo: rímsko-katolícke
Úradný jazyk: portugalčina
Časový posun: - 1 hodina oproti stredoeurópskemu času,Na Madeire ostrovoch je v zime o dve hodiny a v lete o jednu

Madeira - zájazdy od 91 EUR

O MADEIRESúostrovie vulkanického pôvodu, Madeira, má mnoho ďalších poetických pomenovaní, ktoré napovedajú, že je toto miesto skutočným rajom na zemi. Samotný ostrov Madeira, podľa ktorého sa nazýva celé súostrovie, je prezývané ako Ostrov večnej jari, Ostrov kvetov, alebo Zelená perla atlantiku. Prírodné bohatstvo je tu ozaj nad všetky iné poklady a o večnú jar sa stará Golfský prúd, vďaka ktorému je na ostrovoch konstatné klíma okolo 18°C.

Madeirské súostrovie, cez to že oficiálne patrí k Portugalsku (Portugalci sa na Madeire vylodili už v roku 1419), je bližšie položené k Afrike. Maroko je od Madeiry vzdialené asi 580 km, do Lisabonu je to okolo 1000 km. Súostrovie sa delí na 4 časti. Dva obývané ostrovy sú Madeira a Porto Santo. Vrcholy podmorského chrbátu tvoria tri ostrovy nazývané Desertas, ktoré sú neobývané a od roku 1995 sú chránenou prírodnou rezerváciou. Ďalšia skupina ostrovov Selvagens, nachádzajúca sa asi 250 km od Funchalu, hlavného mesta ostrova Madeira, je taktiež neobývané, jednak pre absenciu pitnej vody, jednak pre ťažkú dostupnosť. I na selvagens bola vyhlásená prírodná rezervácia.

Návštevníci Madeirského súostrovia smerujú na ostrovy Madeira a Porto Santo. Ostrov Madeira má rozlohu okolo 740 km2 a žije tu asi 260 000 stálych obyvateľov. Je skvelým miestom pre trávenie aktívnej dovolenky. V hornatom vnútrozemí sa ponúka mnoho trás pre pešiu turistiku, ktoré si môžete vybrať podĺa náročnosti. Zdolanie najvyššieho vrcholu Pico Ruivo, ktorý dosahuje 1862 m, býva spojené s prechodom na vedľajší vrchol Pico do Arieiro (1818 m). Zostupy a výstupy po strmých schodoch tesaných do skaly, mlha a strmé zrázy, to je sústo pre ozaj zdatných turistov. Odmenou je však svelý výhľad, ktorý vám odhalí krásy tohoto ostrova. Taktiež menej náročné turistické trasy nie sú o nič menej krásnejšie. Mnoho zážitkou na Vás čaká pri pochodoch vavrínovým pralesom, hlbokým údoliami, ktorými pretekajú potôčiky a riečky padajúce zo strmých skál, alebo po plošinách kde sa pasú kravy a ovce usadlíci obrábajú svoje políčka.

Aj keď si na Madeire prídu na svoje predovšetkým nadšenci turistiky a prírody, ktoré miestne krásy nenechajú na pokoji, i odpočitnok na pláži je vítaným odpočinkom. Na Madeire je síce len niekoľko pláží, zaujmu ale svojim pokojom a prírodným vzovretím. Na ostrove Porto santo sa nachádza niekoľko kilometrov pláží, kde si môžete odpočinúť po výlete po ostrove.

Príjemné klíma s teplotami v rozmedzí 16 a 25 °C a povestná krása prírody pripisujú tomuto súostroviu prívlastok obľúbeného pokojného miesta ako stvoreného k odpočinku. Ľahkú dopravnú dostupnosť hlavného ostrova i Porto Santo zaisťujú dve medzinárodné letiská. Nezabudnuteľným zážitkom je však pohľad na Madeiru priamo z mora, kedy sa pred vami ako na dlani rozprestierajú horské masivy vypínajúce sa do výšky nad hlbokými údoliami, hustá exotická vegetácia s prudkými stržami a biele domčeky len ako malé bodky.

Príjemná teplota vody ako v mori, tak v prírodných kúpaliskách, tropické rastliny a ovocie i bohaté kultúrne dedičstvo pozývajú k pobytu na Madeire po celý rok. Tiež náme víno štedrej chuti už dlhšie než štyri storočia šíri dobré meno a atmosféru rodného ostrova po celom svete.

Madeira - zájazdy od 91 EUR

Najnovšie recenzie Madeira

Celkom: 9,4 Madeira je velice krásná, stojí za to ji navštívit.Jejich obyvatelé jsou velice vstřícní a milí lidé.S ubytováním jsme byli velice...

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 7 Cena

Celkové zhrnutie
Madeira je velice krásná, stojí za to ji navštívit.Jejich obyvatelé jsou velice vstřícní a milí lidé.S ubytováním jsme byli velice spokojeni. Moc jsme nebyli spokojeni s delegátkou.Viděli jsme ji jen na letišti a byli jsme s ní v autobuse. Během cesty nám toho moc neřekla. Ubytování jsme si museli zařídit sami. Na schůzce se nám věnovala pouze chvilku a pak jsme ji už po celou dobu neviděli.Za to průvodkyně,která nás provázela při výletech zakoupených přes CK by na jedničku s hvězdičkou. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Ubytování bylo velice pěkné.Sice bylo u hlučnější silnice,ale večer byl klid.Na pokoji bylo čisto a personál pravidelně uklízel.

Strava
Na našem pobytu jsme měli pouze snídani. Ta byla výborná Široký výběr jídel a ovoce.

Služby hotela
V recepci byli velice vstřícní a milí lidé.Obsluha při snídani vynikající.Možnost koupání v bazénu na střeše hotelu.V bazénu nebývalo moc lidí.Často jsme jej využívali.

Pláž
Přístup na pláž byl horší.Muselo se na soukromé koupaliště,které ale nebylo daleko.

Anonym, 24.06.2019, Dátum pobytu: 12.6. - 19.6.2019
Oblasť: Madeira Madeira, Funchal, Hotel: Terrace Mar

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 9,6 Tento hotel opravdu stojí za to. Nenašli jsme žádnou chybu. Doporučujeme.

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 8 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Tento hotel opravdu stojí za to. Nenašli jsme žádnou chybu. Doporučujeme. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Hezké, velké a slunné pokoje. Určitě se vyplatí přidat pár korun za výhled na moře. Tyto pokoje s výhledem jsou větší a krásným výhledem na bazén, terasu a moře.

Strava
Absolutně bezkonkurenční. Bohatší snídaně a večeře v rámci polopenze jsem ještě nezažil.

Služby hotela
Profesionální přístup recepčních a veškerého personálu. Číšníci jsou opravdu skvělí a ochotní.

Pláž
Pláž je kamenitá. V období naší dovolené jsme se ale nekoupali. Voda byla ještě studená.

Anonym, 19.06.2019, Dátum pobytu: 7.6. - 14.6.2019
Oblasť: Madeira Madeira, Caniço, Hotel: Four Views Oasis

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 2,6 Dovolenou jsme si užili protože jsme měli vlastní program a zařídili si co jsme potřebovali

 • 3 Ubytovanie
 • 1 Strava
 • 5 Okolie
 • 1 Cena

Celkové zhrnutie
Dovolenou jsme si užili protože jsme měli vlastní program a zařídili si co jsme potřebovali Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Hrůza, zastaralý hotel, odporné jídlo, nechtěli nám dát zaplacenou polopenzi až poté co jsme se ozvali. Zaplatili jsme si výhled a celý týden jsme koukali do stromu. Výměna pokoje nebyla možná, hotel byl prý obsazen. Už jsme byli v lepších tříhvězdičkových hotelech.

Strava
viz výše.

Služby hotela
kvalita neodpovídala ceně ani hodnocení hotelu

Pláž
nelze říct nespokojení protože jsme jezdili po ostrově.

Pavel Havlík, 17.06.2019, Dátum pobytu: 7.6. - 14.6.2019
Oblasť: Madeira Madeira, Machico, Hotel: Dom Pedro Baia

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 2,8 Madeira je krásná země, je to dovolená poznávací, ne koupací, koupání je zde velmi omezené. Bez auta se na ostrově nehnete.

 • 3 Ubytovanie
 • 2 Strava
 • 3 Okolie
 • 3 Cena

Celkové zhrnutie
Madeira je krásná země, je to dovolená poznávací, ne koupací, koupání je zde velmi omezené. Bez auta se na ostrově nehnete. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Hotel ESTALAGEM DO MAR je velmi podprůměrný hotel, náš dojem byl, že je dost vybydlený, čistota nic moc, ve vnitřních bazénech bychom nedoporučovali koupat, už na pohled odrazovali od koupání, pláž u hotelu nen žádná, je tam zákaz koupání

Strava
V hotelu bylo stravování podprůměrné, na Madeiře je stravování v malých hospůdkách a pekárnách cenově přijatelné a chutné, že není potřeba a je škoda stravovat se v hotelu

Služby hotela
Recepce v hotelu fungovala, personál v hotelu byl ochotný

Pláž
Koupání je na ostrově dost omezené, našli jsme pouze jednu pláž, která stála za koupání a šnorchlování, i počasí a teplota vody na koupání moc není, ale to jsme při výběru destinace věděli

Anonym, 17.06.2019, Dátum pobytu: 5.6. - 12.6.2019
Oblasť: Madeira Madeira, Paul do Mar, Hotel: Estalagem Do Mar

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 9,2 Velmi kvalitní služby

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 7 Okolie
 • 9 Cena

Celkové zhrnutie
Velmi kvalitní služby Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Velmi dobré.

Strava
Jídlo velmi chutné

Pláž
Na pláž špatný přístup zejména pro starší lidi

Jiří Škop, 13.06.2019, Dátum pobytu: 3.6. - 10.6.2019
Oblasť: Madeira Madeira, Funchal, Hotel: Pestana Bay

Bola táto recenzia užitočná? Áno (1) Nie (0)

Všetky recenzie Madeira