Madeira Madeira

Oficiálny názov: Republika Portuguesa/Portugalská republika
Hlavné mesto: Funchal
Štátne zriadenie: autonómna oblasť Portugalska
Náboženstvo: rímsko-katolícke
Úradný jazyk: portugalčina
Časový posun: - 1 hodina oproti stredoeurópskemu času,Na Madeire ostrovoch je v zime o dve hodiny a v lete o jednu

Madeira - zájazdy od 219 €

O MADEIRESúostrovie vulkanického pôvodu, Madeira, má mnoho ďalších poetických pomenovaní, ktoré napovedajú, že je toto miesto skutočným rajom na zemi. Samotný ostrov Madeira, podľa ktorého sa nazýva celé súostrovie, je prezývané ako Ostrov večnej jari, Ostrov kvetov, alebo Zelená perla atlantiku. Prírodné bohatstvo je tu ozaj nad všetky iné poklady a o večnú jar sa stará Golfský prúd, vďaka ktorému je na ostrovoch konstatné klíma okolo 18°C.

Madeirské súostrovie, cez to že oficiálne patrí k Portugalsku (Portugalci sa na Madeire vylodili už v roku 1419), je bližšie položené k Afrike. Maroko je od Madeiry vzdialené asi 580 km, do Lisabonu je to okolo 1000 km. Súostrovie sa delí na 4 časti. Dva obývané ostrovy sú Madeira a Porto Santo. Vrcholy podmorského chrbátu tvoria tri ostrovy nazývané Desertas, ktoré sú neobývané a od roku 1995 sú chránenou prírodnou rezerváciou. Ďalšia skupina ostrovov Selvagens, nachádzajúca sa asi 250 km od Funchalu, hlavného mesta ostrova Madeira, je taktiež neobývané, jednak pre absenciu pitnej vody, jednak pre ťažkú dostupnosť. I na selvagens bola vyhlásená prírodná rezervácia.

Návštevníci Madeirského súostrovia smerujú na ostrovy Madeira a Porto Santo. Ostrov Madeira má rozlohu okolo 740 km2 a žije tu asi 260 000 stálych obyvateľov. Je skvelým miestom pre trávenie aktívnej dovolenky. V hornatom vnútrozemí sa ponúka mnoho trás pre pešiu turistiku, ktoré si môžete vybrať podĺa náročnosti. Zdolanie najvyššieho vrcholu Pico Ruivo, ktorý dosahuje 1862 m, býva spojené s prechodom na vedľajší vrchol Pico do Arieiro (1818 m). Zostupy a výstupy po strmých schodoch tesaných do skaly, mlha a strmé zrázy, to je sústo pre ozaj zdatných turistov. Odmenou je však svelý výhľad, ktorý vám odhalí krásy tohoto ostrova. Taktiež menej náročné turistické trasy nie sú o nič menej krásnejšie. Mnoho zážitkou na Vás čaká pri pochodoch vavrínovým pralesom, hlbokým údoliami, ktorými pretekajú potôčiky a riečky padajúce zo strmých skál, alebo po plošinách kde sa pasú kravy a ovce usadlíci obrábajú svoje políčka.

Aj keď si na Madeire prídu na svoje predovšetkým nadšenci turistiky a prírody, ktoré miestne krásy nenechajú na pokoji, i odpočitnok na pláži je vítaným odpočinkom. Na Madeire je síce len niekoľko pláží, zaujmu ale svojim pokojom a prírodným vzovretím. Na ostrove Porto santo sa nachádza niekoľko kilometrov pláží, kde si môžete odpočinúť po výlete po ostrove.

Príjemné klíma s teplotami v rozmedzí 16 a 25 °C a povestná krása prírody pripisujú tomuto súostroviu prívlastok obľúbeného pokojného miesta ako stvoreného k odpočinku. Ľahkú dopravnú dostupnosť hlavného ostrova i Porto Santo zaisťujú dve medzinárodné letiská. Nezabudnuteľným zážitkom je však pohľad na Madeiru priamo z mora, kedy sa pred vami ako na dlani rozprestierajú horské masivy vypínajúce sa do výšky nad hlbokými údoliami, hustá exotická vegetácia s prudkými stržami a biele domčeky len ako malé bodky.

Príjemná teplota vody ako v mori, tak v prírodných kúpaliskách, tropické rastliny a ovocie i bohaté kultúrne dedičstvo pozývajú k pobytu na Madeire po celý rok. Tiež náme víno štedrej chuti už dlhšie než štyri storočia šíri dobré meno a atmosféru rodného ostrova po celom svete.

Madeira - zájazdy od 219 €

Najnovšie recenzie Madeira

Celkom: 10 Hotel je na velmi hezkem miste a daji se lepe delat vylety autem nez z preplneneho Funchalu. Je zde klidneji a vice vysokych hor hned v...

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Hotel je na velmi hezkem miste a daji se lepe delat vylety autem nez z preplneneho Funchalu. Je zde klidneji a vice vysokych hor hned v okoli. Vyjimecne jsme mely polopenzi a jsem rada. Kvalita a pestrost jidla byla velmi dobra. Personal prijemny, hucici ocean hned z balkonu nema chybu, i kdyz se clovek na hukot vln musi naladit. Bazen a vyrivka po denním chozeni byla fajn na uvolneni. Je zde mozna i sauna. Ale zavira se jiz v 20:00. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Pokoj byl prijemny a cisty a vzdy uklizeny. Spokojenost.

Strava
Sice nejim velke vecere a s polopenzi se to proste neda neodolat ochutnat od ryby a masa a uzasnych dezertu. Vyber zeleniny byl dostacujici. Ochutnala jsem jidlo, ktere bylo pro me nove. Takze jsem za tuto polopenzi rada. Snidane tez dobre a dostatek jak ovoce tak vsech beznych snidanovych stylu.

Služby hotela
Nemam zadne vyhrady. Personal je ochotny a nebyla ani potreba nic specialne resit. Na snidani jsme mohli prijit i driv nez je otevreno. Jelikoz jsme meli odlet.

Pláž
Na Medeiru se myslim moc na olaze nejezdi. Ocean je divoky a zrovna bylo dost velkych vln. Ale v blizkosti autem je Seixal , kde je primo pisecna plaz bez vln z vlnolamem. Sle krasne divat se u snidani na ocean hned v blizkosti. To miluji a ne kazdy hotel toto muze nabidnout.

Petra V., Overená recenzia (Invia.cz), Hodnotené: 22.03.2023, Dátum pobytu: 11.3. - 18.3.2023
Oblasť: Madeira Madeira, Paul do Mar, Hotel: Estalagem Do Mar

Bola táto recenzia užitočná? Áno (1) Nie (0)

6 fotografií

Celkom: 8 Úžasné

 • 8 Ubytovanie
 • 8 Strava
 • 8 Okolie
 • 8 Cena

Celkové zhrnutie
Úžasné Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
vyhovující

Strava
dobrá

Služby hotela
vyhovující

Pláž
dobrá

Drahomíra Bartošová, Overená recenzia (Invia.cz), Hodnotené: 21.03.2023, Dátum pobytu: 9.3. - 16.3.2023
Oblasť: Madeira Madeira, Calheta, Hotel: Savoy Calheta Beach

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 9.8 VHODNÉ PRO RODINY S DĚTMI A PRO STARŠÍ LIDI. HOTEL DISPONUJE HERNOU PRO DĚTI, KRYTÝM I VENKOVNÍM BAZÉNEM. DÁLE JE K DISPOZICI SAUNA,...

 • 9.5 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
VHODNÉ PRO RODINY S DĚTMI A PRO STARŠÍ LIDI. HOTEL DISPONUJE HERNOU PRO DĚTI, KRYTÝM I VENKOVNÍM BAZÉNEM. DÁLE JE K DISPOZICI SAUNA, TURECKÉ LÁZNĚ A MALÁ TĚLOCVIČNA. U HOTELU JE OBCHOD S POTRAVINAMI A LÉKÁRNA. TAKÉ ZASTÁVKA AUTOBUSŮ A TAXI SLUŽBA. JE ZDE PLÁŽ, KTERÁ JAKO JEDNA Z VELMI MÁLA MÁ DOVEZENÝ SVĚTLÝ PÍSEK A BEZPEČNÝ VSTUP DO MOŘE. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
NAPROSTO DOKONALÁ, VELKÁ A POHODLNÁ POSTEL. MĚLI JSME TZV.SUITE POKOJ, KDE BYLA MALÁ KUCHYŃ A VELKÁ LEDNIČKA. DÁLE SKVĚLÁ PROSTORNÁ TERASA A VELMI JSEM OCENILA 2 TOALETY.

Strava
MĚLI JSME POLOPENZI A VÝBĚT BYL OPRAVDU VELKÝ A MOC CHUTNÝ. VHODNÉ PRO KAŽDÉHO. NABÍDKA PRO VEGETARIÁNY A BEZLAKTÓZOVÉ JÍDLO A JOGURTY. I BEZLEPKOVÝ CHLEBA.PERSONÁL VELMI USMĚVAVÝ A OCHOTNÝ. A PŘEKVAPENÍM BYLO, ŽE K POLOPENZI BYLO PITÍ U VEČEŘE BEZPLATNÉ.

Služby hotela
JSOU ZDE 2 HOTELY, KTERÉ JSOU BEZBARIÉROVĚ PROPOJENY VE 3. PATŘE.

K DISPOZICI SAUNA, ODPOČÍVÁRNA,TURECKÉ LÁZNĚ A MALÁ TĚLOCVIČNA, VŠE V CENĚ. PŘÍJEMNÝ HOTELOVÝ BAR KOLEM VENKOVNÍHO BAZÉNU. KOLEM BAZÉNU DOSTATEK LEHÁTEK.

Pláž
ČISTÁ, BEZPEČNÁ, MALÁ, PŘÍJEMNÁ, CHRÁNĚNÁ PŘED VLNAMI

Lenka Skuhrovcová, Overená recenzia (Invia.cz), Hodnotené: 15.03.2023, Dátum pobytu: 4.3. - 11.3.2023
Oblasť: Madeira Madeira, Calheta, Hotel: Savoy Calheta Beach

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

HOTEL 1 5 fotografií

Všetky recenzie Madeira