Madeira Madeira

Oficiálny názov: Republika Portuguesa/Portugalská republika
Hlavné mesto: Funchal
Štátne zriadenie: autonómna oblasť Portugalska
Náboženstvo: rímsko-katolícke
Úradný jazyk: portugalčina
Časový posun: - 1 hodina oproti stredoeurópskemu času,Na Madeire ostrovoch je v zime o dve hodiny a v lete o jednu

Madeira - zájazdy od 298 €

O MADEIRESúostrovie vulkanického pôvodu, Madeira, má mnoho ďalších poetických pomenovaní, ktoré napovedajú, že je toto miesto skutočným rajom na zemi. Samotný ostrov Madeira, podľa ktorého sa nazýva celé súostrovie, je prezývané ako Ostrov večnej jari, Ostrov kvetov, alebo Zelená perla atlantiku. Prírodné bohatstvo je tu ozaj nad všetky iné poklady a o večnú jar sa stará Golfský prúd, vďaka ktorému je na ostrovoch konstatné klíma okolo 18°C.

Madeirské súostrovie, cez to že oficiálne patrí k Portugalsku (Portugalci sa na Madeire vylodili už v roku 1419), je bližšie položené k Afrike. Maroko je od Madeiry vzdialené asi 580 km, do Lisabonu je to okolo 1000 km. Súostrovie sa delí na 4 časti. Dva obývané ostrovy sú Madeira a Porto Santo. Vrcholy podmorského chrbátu tvoria tri ostrovy nazývané Desertas, ktoré sú neobývané a od roku 1995 sú chránenou prírodnou rezerváciou. Ďalšia skupina ostrovov Selvagens, nachádzajúca sa asi 250 km od Funchalu, hlavného mesta ostrova Madeira, je taktiež neobývané, jednak pre absenciu pitnej vody, jednak pre ťažkú dostupnosť. I na selvagens bola vyhlásená prírodná rezervácia.

Návštevníci Madeirského súostrovia smerujú na ostrovy Madeira a Porto Santo. Ostrov Madeira má rozlohu okolo 740 km2 a žije tu asi 260 000 stálych obyvateľov. Je skvelým miestom pre trávenie aktívnej dovolenky. V hornatom vnútrozemí sa ponúka mnoho trás pre pešiu turistiku, ktoré si môžete vybrať podĺa náročnosti. Zdolanie najvyššieho vrcholu Pico Ruivo, ktorý dosahuje 1862 m, býva spojené s prechodom na vedľajší vrchol Pico do Arieiro (1818 m). Zostupy a výstupy po strmých schodoch tesaných do skaly, mlha a strmé zrázy, to je sústo pre ozaj zdatných turistov. Odmenou je však svelý výhľad, ktorý vám odhalí krásy tohoto ostrova. Taktiež menej náročné turistické trasy nie sú o nič menej krásnejšie. Mnoho zážitkou na Vás čaká pri pochodoch vavrínovým pralesom, hlbokým údoliami, ktorými pretekajú potôčiky a riečky padajúce zo strmých skál, alebo po plošinách kde sa pasú kravy a ovce usadlíci obrábajú svoje políčka.

Aj keď si na Madeire prídu na svoje predovšetkým nadšenci turistiky a prírody, ktoré miestne krásy nenechajú na pokoji, i odpočitnok na pláži je vítaným odpočinkom. Na Madeire je síce len niekoľko pláží, zaujmu ale svojim pokojom a prírodným vzovretím. Na ostrove Porto santo sa nachádza niekoľko kilometrov pláží, kde si môžete odpočinúť po výlete po ostrove.

Príjemné klíma s teplotami v rozmedzí 16 a 25 °C a povestná krása prírody pripisujú tomuto súostroviu prívlastok obľúbeného pokojného miesta ako stvoreného k odpočinku. Ľahkú dopravnú dostupnosť hlavného ostrova i Porto Santo zaisťujú dve medzinárodné letiská. Nezabudnuteľným zážitkom je však pohľad na Madeiru priamo z mora, kedy sa pred vami ako na dlani rozprestierajú horské masivy vypínajúce sa do výšky nad hlbokými údoliami, hustá exotická vegetácia s prudkými stržami a biele domčeky len ako malé bodky.

Príjemná teplota vody ako v mori, tak v prírodných kúpaliskách, tropické rastliny a ovocie i bohaté kultúrne dedičstvo pozývajú k pobytu na Madeire po celý rok. Tiež náme víno štedrej chuti už dlhšie než štyri storočia šíri dobré meno a atmosféru rodného ostrova po celom svete.

Madeira - zájazdy od 298 €

Najnovšie recenzie Madeira

Celkom: 9,8 Úžasná dovolená.

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 9 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Úžasná dovolená. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Luxusní

Strava
Výborná

Služby hotela
Super

Romana W., 06.01.2022, Dátum pobytu: 24.12. - 31.12.2021
Oblasť: Madeira Madeira, Caniço, Hotel: Four Views Oasis

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (1)

Celkom: 9 Madeira je překrásná, 7 dní naprosto nestačí na procestování. Doporučuji zajistit si auto z půjčovny. Autobusů jezdí méně a hůře se v...

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 7 Okolie
 • 8 Cena

Celkové zhrnutie
Madeira je překrásná, 7 dní naprosto nestačí na procestování. Doporučuji zajistit si auto z půjčovny. Autobusů jezdí méně a hůře se v nich orientuje. Výlety se společnostmi na Madeiře jsou také řešení, jenže jste vázáni časovými omezeními na vybraných lokalitách. A určitě je potřeba si dopředu prostudovat průvodce a vybrat si, co navštívit. Ovšem nevěřit všemu, co píší. Například vychvalovaná Santana vůbec nestále za návštěvu. Já osobně preferoval spíše lokality ve volné krajině, botanické zahrady. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Hotel je velmi příjemný, čistý, pokoje prostorné s kuchyňkou a krásným výhledem na oceán. Jídlo bylo znamenité, obsluha perfektní. Jen nám vadila vzdálenost do centra. Bohužel hotelový bus jezdil v prosinci pouze 4 x denně. Celý týden byly obrovské vlny, které vydávaly velký hluk. Doporučuji špunty do uší. Bazén u hotelu, vířivka a sauna jsou ovšem vynikající.

Strava
Jídlo bylo velmi rozmanité, velká spousta zeleniny a ovoce, v nabídce každý den ryby, velmi chutné zákusky, které poutaly už jen na pohled. I polévky byly znamenité. Kdo nechce ztloustnout, musí se hodně hlídat. Rovněž dostatek různých nápojů. Jediný problém - nepít vodu z kohoutku na pokoji a to ani převařenou. Naběhli jsme si s čajem a odnesli to křečemi v žaludku a střevními potížemi.

Služby hotela
Vynikající personál, velmi ochotný pomoci, usměvavý. Pravidelný úklid pokoje.

Pláž
Pláž nebylo možné využít pro obrovské vlny.

Pavel Kos, 03.01.2022, Dátum pobytu: 24.12. - 31.12.2021
Oblasť: Madeira Madeira, Funchal, Hotel: Pestana Ocean Bay

Bola táto recenzia užitočná? Áno (3) Nie (0)

pohled z pokoje 5 fotografií

Celkom: 8,6 Moc se nám líbilo.

 • 7,5 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 8 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Moc se nám líbilo. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Dobré.

Strava
Velká pochvala, výborné večeře, dokonce i ovoce.

Služby hotela
Dobrý.

Pláž
Krásná promenáda.

Markéta Nožková, 18.12.2021, Dátum pobytu: 3.12. - 10.12.2021
Oblasť: Madeira Madeira, Funchal, Hotel: Dorisol Komplex

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 6,4 Madeira je překrásný ostrov, rádi se tam vrátíme mnoho krát ale ne do tohoto hotelu! Aspoň ne do té doby než tam udělají rekonstrukci!...

 • 4,5 Ubytovanie
 • 9 Strava
 • 10 Okolie
 • 4 Cena

Celkové zhrnutie
Madeira je překrásný ostrov, rádi se tam vrátíme mnoho krát ale ne do tohoto hotelu!

Aspoň ne do té doby než tam udělají rekonstrukci!

Dorisol Complex ma 3 hotely: Estrelicia, Buganvilia, Mimosa.

Buganvilia a Mimosa jsou po rekonstrukci, Estrelicia bohužel ne. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
+ výborná lokalita, do centra 30 min pěšky, autopůjčovny, obchůdky, restaurace hned u hotelu

+ pohodlná postel

+ krásný výhled z balkonu (měli jsme pokoj v 8 patře)

+ úklid každý den, čistota odpovídá 3* hotelu

+ velká restaurace a dobré snídaně, vždy dostatek jídla a je z čeho vybrat

+ milý personál

- hotel starý 100 let a stejně tak vypadá. Chodby, podlaha, dveře, vypadají hrozně, na foto hotelu to samozřejmě nevidíte.

Pokoje jsou po velmi levné a nekvalitní rekonstrukci: zvukoizolace žádná, dveře do pokojů mají mezery cca 1 cm a ještě k tomu se spatně zavírají a bouchají, slyšíte naprosto všechno. Vbudovaná šatní skříň ze které strašně smrdí kanalizace, obzvlášť když prší!!! Opravdu je to hrůza když vám smrdí veškeré oblečeni co mate s sebou! Naštěstí když tu skříň neotevíráte tak vám aspoň nesmrdí v pokoji, toto už bych fakt nedala! Pokoj jsme měnili jeden krát, ale problémy zůstaly stejné. Na naše komentáře ohledně smradu říkali že tam pošlou údržbáře, samozřejmě nic.

Svitlana G., 07.12.2021, Dátum pobytu: 19.11. - 26.11.2021
Oblasť: Madeira Madeira, Funchal, Hotel: Dorisol Estrelicia

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 10 Hodně dobré jídlo.

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Hodně dobré jídlo. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Dobrý.

Strava
Výborná.

Služby hotela
Dobrý.

Pláž
Celkem daleko od hotelu, ale Madeira není dovolená o koupání.

Gabriela Záhrobska, 29.11.2021, Dátum pobytu: 19.11. - 26.11.2021
Oblasť: Madeira Madeira, Funchal, Hotel: Dorisol Komplex

Bola táto recenzia užitočná? Áno (2) Nie (0)

Všetky recenzie Madeira