Madeira Madeira

Oficiálny názov: Republika Portuguesa/Portugalská republika
Hlavné mesto: Funchal
Štátne zriadenie: autonómna oblasť Portugalska
Náboženstvo: rímsko-katolícke
Úradný jazyk: portugalčina
Časový posun: - 1 hodina oproti stredoeurópskemu času,Na Madeire ostrovoch je v zime o dve hodiny a v lete o jednu

Madeira - zájazdy od 369 €

O MADEIRESúostrovie vulkanického pôvodu, Madeira, má mnoho ďalších poetických pomenovaní, ktoré napovedajú, že je toto miesto skutočným rajom na zemi. Samotný ostrov Madeira, podľa ktorého sa nazýva celé súostrovie, je prezývané ako Ostrov večnej jari, Ostrov kvetov, alebo Zelená perla atlantiku. Prírodné bohatstvo je tu ozaj nad všetky iné poklady a o večnú jar sa stará Golfský prúd, vďaka ktorému je na ostrovoch konstatné klíma okolo 18°C.

Madeirské súostrovie, cez to že oficiálne patrí k Portugalsku (Portugalci sa na Madeire vylodili už v roku 1419), je bližšie položené k Afrike. Maroko je od Madeiry vzdialené asi 580 km, do Lisabonu je to okolo 1000 km. Súostrovie sa delí na 4 časti. Dva obývané ostrovy sú Madeira a Porto Santo. Vrcholy podmorského chrbátu tvoria tri ostrovy nazývané Desertas, ktoré sú neobývané a od roku 1995 sú chránenou prírodnou rezerváciou. Ďalšia skupina ostrovov Selvagens, nachádzajúca sa asi 250 km od Funchalu, hlavného mesta ostrova Madeira, je taktiež neobývané, jednak pre absenciu pitnej vody, jednak pre ťažkú dostupnosť. I na selvagens bola vyhlásená prírodná rezervácia.

Návštevníci Madeirského súostrovia smerujú na ostrovy Madeira a Porto Santo. Ostrov Madeira má rozlohu okolo 740 km2 a žije tu asi 260 000 stálych obyvateľov. Je skvelým miestom pre trávenie aktívnej dovolenky. V hornatom vnútrozemí sa ponúka mnoho trás pre pešiu turistiku, ktoré si môžete vybrať podĺa náročnosti. Zdolanie najvyššieho vrcholu Pico Ruivo, ktorý dosahuje 1862 m, býva spojené s prechodom na vedľajší vrchol Pico do Arieiro (1818 m). Zostupy a výstupy po strmých schodoch tesaných do skaly, mlha a strmé zrázy, to je sústo pre ozaj zdatných turistov. Odmenou je však svelý výhľad, ktorý vám odhalí krásy tohoto ostrova. Taktiež menej náročné turistické trasy nie sú o nič menej krásnejšie. Mnoho zážitkou na Vás čaká pri pochodoch vavrínovým pralesom, hlbokým údoliami, ktorými pretekajú potôčiky a riečky padajúce zo strmých skál, alebo po plošinách kde sa pasú kravy a ovce usadlíci obrábajú svoje políčka.

Aj keď si na Madeire prídu na svoje predovšetkým nadšenci turistiky a prírody, ktoré miestne krásy nenechajú na pokoji, i odpočitnok na pláži je vítaným odpočinkom. Na Madeire je síce len niekoľko pláží, zaujmu ale svojim pokojom a prírodným vzovretím. Na ostrove Porto santo sa nachádza niekoľko kilometrov pláží, kde si môžete odpočinúť po výlete po ostrove.

Príjemné klíma s teplotami v rozmedzí 16 a 25 °C a povestná krása prírody pripisujú tomuto súostroviu prívlastok obľúbeného pokojného miesta ako stvoreného k odpočinku. Ľahkú dopravnú dostupnosť hlavného ostrova i Porto Santo zaisťujú dve medzinárodné letiská. Nezabudnuteľným zážitkom je však pohľad na Madeiru priamo z mora, kedy sa pred vami ako na dlani rozprestierajú horské masivy vypínajúce sa do výšky nad hlbokými údoliami, hustá exotická vegetácia s prudkými stržami a biele domčeky len ako malé bodky.

Príjemná teplota vody ako v mori, tak v prírodných kúpaliskách, tropické rastliny a ovocie i bohaté kultúrne dedičstvo pozývajú k pobytu na Madeire po celý rok. Tiež náme víno štedrej chuti už dlhšie než štyri storočia šíri dobré meno a atmosféru rodného ostrova po celom svete.

Madeira - zájazdy od 369 €

Najnovšie recenzie Madeira

Celkom: 9.3 Madeira je nádherná, brzy se vrátíme. Zájezd byl dobře zorganizovaný.

 • 9 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 8 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Madeira je nádherná, brzy se vrátíme. Zájezd byl dobře zorganizovaný. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Perfektně čistý hotel s každodenním úklidem, na místě ze kterého je kousek střed města Funchal i pláž Farmosa. Jako jeden z mála hotelů má vyhřívaný bazén s opravdu krásně teplou vodou a vířivku též teplá voda. To byl výborný relax ráno i večer. Je možnost za příplatek navštívit saunu-výborně roztopená, ale je hodně stará/retro.

Pokoj jsme měli v přízemí, hezky vybavený, krásný. Bohužel pokoj byl zatuchlý, tapety byly plesnivé, nedalo se vyvětrat, protože když jsme otevřeli okno, byl velký hluk z ulice. Hluk byl i z ostatních pokojů, ze shora i ze stran. Bylo všechno slyšet.

V hotelu je parkování v podzemních garážích za 6,5€/ nebo můžete parkovat v ulici za poplatek.

Dole v budově hotelu je restaurace, ze které se line vůně grilovaného masa, bohužel až nepříjemně po celém hotelu.

Personál celého hotelu byl neuvěřitelně příjemný. To bylo moc hezké. Proud vody ve sprše byl hodně silný, což bylo perfektní a tekla krásně vařící voda.

Komu nevadí hluk a není citlivý, bude se mu v hotelu moc líbit.

Strava
Měli jsme snídani, formou bufetu. Našli jsme tam vše. Můžete si nechat připravit i palačinky, omelety, vejce různého druhu. Na pokoji je dobře vybavená kuchyňka. My ji moc nevyužívali.

Služby hotela
Perfektní.

Pláž
Madeirské klasické pláže

Jana H., Overená recenzia (Invia.cz), Hodnotené: 29.02.2024, Dátum pobytu: 19.2. - 26.2.2024
Oblasť: Madeira Madeira, Funchal, Hotel: Terrace Mar

6 fotografií

Celkom: 9.8 Perfektná lokalita určite odporúčam, služby prekonali naše očakávania

 • 9 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Perfektná lokalita určite odporúčam, služby prekonali naše očakávania Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Izba v pohode výhľad neskutočný len by to chcelo vymaľovať izbu a vhodné doplniť úložný priestor na oblečenie

Strava
Strava luxus v ubytovacom zariadení aj v reštauráciach mimo hotela

Služby hotela
Celkový dojem perfektný, animačné programy úžasné, ústretový a milý personál

Pláž
Dostupnosť hneď pri hoteli, piesková pláž

Ingrid D., Overená recenzia (Invia.sk), Hodnotené: 25.02.2024, Dátum pobytu: 9.2. - 19.2.2024
Oblasť: Madeira Madeira, Calheta, Hotel: Savoy Calheta Beach

Celkom: 9.8 Cestou tam to bylo super, letecká posádka výborná, přístup na zpáteční cestě strohejší, ale naštěstí jsme cestovali v noci.

 • 9 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Cestou tam to bylo super, letecká posádka výborná, přístup na zpáteční cestě strohejší, ale naštěstí jsme cestovali v noci. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Všechno bylo v pořádku.

Strava
každá snídaně byla vynikající

Služby hotela
Bylo to v pořádku

Pláž
Pěkné prostředí, čistota ve městě. Je vidět, že odpadky na pláži nevyhazují místní, ale turisté.

Anna F., Overená recenzia (Invia.hu), Hodnotené: 22.02.2024, Dátum pobytu: 18.1. - 25.1.2024
Oblasť: Madeira Madeira, Funchal, Hotel: Dorisol Estrelicia

Všetky recenzie Madeira