Madeira Madeira

Oficiálny názov: Republika Portuguesa/Portugalská republika
Hlavné mesto: Funchal
Štátne zriadenie: autonómna oblasť Portugalska
Náboženstvo: rímsko-katolícke
Úradný jazyk: portugalčina
Časový posun: - 1 hodina oproti stredoeurópskemu času,Na Madeire ostrovoch je v zime o dve hodiny a v lete o jednu

Madeira - zájazdy od 111 EUR

O MADEIRESúostrovie vulkanického pôvodu, Madeira, má mnoho ďalších poetických pomenovaní, ktoré napovedajú, že je toto miesto skutočným rajom na zemi. Samotný ostrov Madeira, podľa ktorého sa nazýva celé súostrovie, je prezývané ako Ostrov večnej jari, Ostrov kvetov, alebo Zelená perla atlantiku. Prírodné bohatstvo je tu ozaj nad všetky iné poklady a o večnú jar sa stará Golfský prúd, vďaka ktorému je na ostrovoch konstatné klíma okolo 18°C.

Madeirské súostrovie, cez to že oficiálne patrí k Portugalsku (Portugalci sa na Madeire vylodili už v roku 1419), je bližšie položené k Afrike. Maroko je od Madeiry vzdialené asi 580 km, do Lisabonu je to okolo 1000 km. Súostrovie sa delí na 4 časti. Dva obývané ostrovy sú Madeira a Porto Santo. Vrcholy podmorského chrbátu tvoria tri ostrovy nazývané Desertas, ktoré sú neobývané a od roku 1995 sú chránenou prírodnou rezerváciou. Ďalšia skupina ostrovov Selvagens, nachádzajúca sa asi 250 km od Funchalu, hlavného mesta ostrova Madeira, je taktiež neobývané, jednak pre absenciu pitnej vody, jednak pre ťažkú dostupnosť. I na selvagens bola vyhlásená prírodná rezervácia.

Návštevníci Madeirského súostrovia smerujú na ostrovy Madeira a Porto Santo. Ostrov Madeira má rozlohu okolo 740 km2 a žije tu asi 260 000 stálych obyvateľov. Je skvelým miestom pre trávenie aktívnej dovolenky. V hornatom vnútrozemí sa ponúka mnoho trás pre pešiu turistiku, ktoré si môžete vybrať podĺa náročnosti. Zdolanie najvyššieho vrcholu Pico Ruivo, ktorý dosahuje 1862 m, býva spojené s prechodom na vedľajší vrchol Pico do Arieiro (1818 m). Zostupy a výstupy po strmých schodoch tesaných do skaly, mlha a strmé zrázy, to je sústo pre ozaj zdatných turistov. Odmenou je však svelý výhľad, ktorý vám odhalí krásy tohoto ostrova. Taktiež menej náročné turistické trasy nie sú o nič menej krásnejšie. Mnoho zážitkou na Vás čaká pri pochodoch vavrínovým pralesom, hlbokým údoliami, ktorými pretekajú potôčiky a riečky padajúce zo strmých skál, alebo po plošinách kde sa pasú kravy a ovce usadlíci obrábajú svoje políčka.

Aj keď si na Madeire prídu na svoje predovšetkým nadšenci turistiky a prírody, ktoré miestne krásy nenechajú na pokoji, i odpočitnok na pláži je vítaným odpočinkom. Na Madeire je síce len niekoľko pláží, zaujmu ale svojim pokojom a prírodným vzovretím. Na ostrove Porto santo sa nachádza niekoľko kilometrov pláží, kde si môžete odpočinúť po výlete po ostrove.

Príjemné klíma s teplotami v rozmedzí 16 a 25 °C a povestná krása prírody pripisujú tomuto súostroviu prívlastok obľúbeného pokojného miesta ako stvoreného k odpočinku. Ľahkú dopravnú dostupnosť hlavného ostrova i Porto Santo zaisťujú dve medzinárodné letiská. Nezabudnuteľným zážitkom je však pohľad na Madeiru priamo z mora, kedy sa pred vami ako na dlani rozprestierajú horské masivy vypínajúce sa do výšky nad hlbokými údoliami, hustá exotická vegetácia s prudkými stržami a biele domčeky len ako malé bodky.

Príjemná teplota vody ako v mori, tak v prírodných kúpaliskách, tropické rastliny a ovocie i bohaté kultúrne dedičstvo pozývajú k pobytu na Madeire po celý rok. Tiež náme víno štedrej chuti už dlhšie než štyri storočia šíri dobré meno a atmosféru rodného ostrova po celom svete.

Madeira - zájazdy od 111 EUR

Najnovšie recenzie Madeira

Celkom: 8,2 Velmi příjemná dovolená, hotel byl pěkný a jídlo také nebylo vůbec špatné. Super byli fakultativní výlety, díky kterým jsme poznali...

 • 8 Ubytovanie
 • 8 Strava
 • 8 Okolie
 • 9 Cena

Celkové zhrnutie
Velmi příjemná dovolená, hotel byl pěkný a jídlo také nebylo vůbec špatné. Super byli fakultativní výlety, díky kterým jsme poznali většinu ostrova. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
V pokoji byla i kuchyň, což bylo velmi příjemné překvapení. Jinak klasický pokoj, vše v pořádku a funkční.

Strava
Strava byla dobrá, vždy se dalo vybrat z aktuální nabídky bufetu.

Služby hotela
Se službami v hotelu jsme byly spokojené.

Pláž
Pláž tam bohužel přímo nebyla - byli tam placené plochy a několik neplacených, kde byli uměle vytvořené placy se schůdky do moře. Na koupání to tam bohužel moc nebylo, opalovat se docela dalo, když přálo počasí.

Barbora Daňková, 26.03.2020, Dátum pobytu: 18.9. - 25.9.2019
Oblasť: Madeira Madeira, Funchal, Hotel: Dorisol Komplex

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (1)

Celkom: 9 Paradni hotel v tropicke zahrade u plaze s vybornym jidlem nedaleko od centra.

 • 9,5 Ubytovanie
 • 9 Strava
 • 8 Okolie
 • 9 Cena

Celkové zhrnutie
Paradni hotel v tropicke zahrade u plaze s vybornym jidlem nedaleko od centra. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Obrovsky apartman zakonceny balkonem s vyhledem na ocean. Kvalitni matrace, klimatizace, kuchynsky koutek.

Strava
Vyborna strava s mnoha druhy ryb ovoce a zeleniny. Dobre vino, pivo a evropsky alkohol.

Služby hotela
Odvozy, dovozy do centra, animacni programy, posilovna, bazeny.

Pláž
Cerna lavova oblazkova plaz ma sve kouzlo. Po dobu pobytu velke vlny nevhodne pro koupani deti a slabsich jedincu.

Anonym, 28.01.2020, Dátum pobytu: 18.9. - 27.9.2019
Oblasť: Madeira Madeira, Funchal, Hotel: Pestana Ocean Bay

Bola táto recenzia užitočná? Áno (1) Nie (3)

Celkom: 9,6 Krásná dovolená, i když často pršelo, ale s tím jsme trochu počítali v tomto zimním období. Velice pěkné prostředí plné květin, hodně k...

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 9 Okolie
 • 9 Cena

Celkové zhrnutie
Krásná dovolená, i když často pršelo, ale s tím jsme trochu počítali v tomto zimním období. Velice pěkné prostředí plné květin, hodně k vidění, jak ve městě, tak i procházky podél levád. příjemní místní lidé!!! Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Ubytování v hotelu vynikající, nemám co vytknout.

Strava
Jídlo výborné, vše nám chutnalo...

Služby hotela
Služby bezvadné, pokud pršelo, možnost využití bazénu, posilovny, dále výborná i doprava do Funchalu hotelovým busem- vše OK.

Petra Kotrašová, 23.12.2019, Dátum pobytu: 13.12. - 20.12.2019
Oblasť: Madeira Madeira, Funchal, Hotel: Madeira Panoramico

Bola táto recenzia užitočná? Áno (1) Nie (1)

Celkom: 8,6 Dovolená velmi vydařená. Objednána na poslední chvíli - asi týden před odjezdem, takže s výraznou slevou. Příjemný hotel, velmi dobrá...

 • 9,5 Ubytovanie
 • 9 Strava
 • 6 Okolie
 • 9 Cena

Celkové zhrnutie
Dovolená velmi vydařená. Objednána na poslední chvíli - asi týden před odjezdem, takže s výraznou slevou. Příjemný hotel, velmi dobrá strava, výborná delegátka - Dominika - tak trošku domestikovaná, hezky organizovala výlety, "neunavovala" přehršlí dat, informací, ale "vypíchla" zajímavosti, které dle mého soudu všechny bavily. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Příjemný čistý hotel v klidném prostředí bez rušných promenád - přesně to, co nám vyhovovalo.

Strava
Pestrá, rozmanitá. K snídani teplý i studený bufet, k obědu i večeři grilované maso či ryba, U všech chodů dostatek ovoce, zeleniny, sladkých zákusků. Nápoje teplé i studené v širokém výběru, šumivé víno i k snídani. Nejsou zvyklí podávat u oběda či večeře kávu, ale vždy nám ji na požádání ochotně přinesli.

Služby hotela
Hodnotím kladně. Úklid pokojů na velmi dobré úrovni. Bazén čistý, žádné ranní "hoňky" se zabíráním místa, velmi zajímavý bonus v podobě přistávajících letadel.

Pláž
O pláži se nedá moc mluvit, před hotelem kamenité pobřeží, na něm pár prken na ležení pro "otrlé". Díky tomu ale velký klid, žádné nabídky podomních obchodníků, žádné plážové radovánky, opět to, co nám vyhovovalo. A nakonec nás i velmi bavilo dojít po betonovém mole k žebříku, po něm slézt do moře a nechat se houpat vlnami:-).

Blanka S., 02.12.2019, Dátum pobytu: 21.8. - 28.8.2019
Oblasť: Madeira Madeira, Hotel: Vila Gale Santa Cruz

Bola táto recenzia užitočná? Áno (2) Nie (0)

Celkom: 8,2 Dovolená splnila mé očekávání. Madeira je nádherná.

 • 8,5 Ubytovanie
 • 8 Strava
 • 9 Okolie
 • 7 Cena

Celkové zhrnutie
Dovolená splnila mé očekávání. Madeira je nádherná. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Ubytování v pohodě. Výhled na oceán je neskutečný.

Strava
Bohatý výběr z mezinárodní kuchyně. Ocenil bych více místních jídel.

Služby hotela
Hotel má vlastní shuttel bus, který jezdí každou hodinu do centra Funchalu a zpět, což je fajn.

Pláž
Pláž je spíše kamenitá, ale jinak v pohodě. Jsou u ní příjemné kavárny. Pokud nejsou moc velké vlny (což jsou docela často), dá se koupat v Atlantiku.

Jan H., 31.10.2019, Dátum pobytu: 21.10. - 28.10.2019
Oblasť: Madeira Madeira, Funchal, Hotel: Pestana Ocean Bay

Bola táto recenzia užitočná? Áno (2) Nie (0)

Všetky recenzie Madeira