Madeira Madeira

Oficiálny názov: Republika Portuguesa/Portugalská republika
Hlavné mesto: Funchal
Štátne zriadenie: autonómna oblasť Portugalska
Náboženstvo: rímsko-katolícke
Úradný jazyk: portugalčina
Časový posun: - 1 hodina oproti stredoeurópskemu času,Na Madeire ostrovoch je v zime o dve hodiny a v lete o jednu

Madeira - zájazdy od 119 EUR

O MADEIRESúostrovie vulkanického pôvodu, Madeira, má mnoho ďalších poetických pomenovaní, ktoré napovedajú, že je toto miesto skutočným rajom na zemi. Samotný ostrov Madeira, podľa ktorého sa nazýva celé súostrovie, je prezývané ako Ostrov večnej jari, Ostrov kvetov, alebo Zelená perla atlantiku. Prírodné bohatstvo je tu ozaj nad všetky iné poklady a o večnú jar sa stará Golfský prúd, vďaka ktorému je na ostrovoch konstatné klíma okolo 18°C.

Madeirské súostrovie, cez to že oficiálne patrí k Portugalsku (Portugalci sa na Madeire vylodili už v roku 1419), je bližšie položené k Afrike. Maroko je od Madeiry vzdialené asi 580 km, do Lisabonu je to okolo 1000 km. Súostrovie sa delí na 4 časti. Dva obývané ostrovy sú Madeira a Porto Santo. Vrcholy podmorského chrbátu tvoria tri ostrovy nazývané Desertas, ktoré sú neobývané a od roku 1995 sú chránenou prírodnou rezerváciou. Ďalšia skupina ostrovov Selvagens, nachádzajúca sa asi 250 km od Funchalu, hlavného mesta ostrova Madeira, je taktiež neobývané, jednak pre absenciu pitnej vody, jednak pre ťažkú dostupnosť. I na selvagens bola vyhlásená prírodná rezervácia.

Návštevníci Madeirského súostrovia smerujú na ostrovy Madeira a Porto Santo. Ostrov Madeira má rozlohu okolo 740 km2 a žije tu asi 260 000 stálych obyvateľov. Je skvelým miestom pre trávenie aktívnej dovolenky. V hornatom vnútrozemí sa ponúka mnoho trás pre pešiu turistiku, ktoré si môžete vybrať podĺa náročnosti. Zdolanie najvyššieho vrcholu Pico Ruivo, ktorý dosahuje 1862 m, býva spojené s prechodom na vedľajší vrchol Pico do Arieiro (1818 m). Zostupy a výstupy po strmých schodoch tesaných do skaly, mlha a strmé zrázy, to je sústo pre ozaj zdatných turistov. Odmenou je však svelý výhľad, ktorý vám odhalí krásy tohoto ostrova. Taktiež menej náročné turistické trasy nie sú o nič menej krásnejšie. Mnoho zážitkou na Vás čaká pri pochodoch vavrínovým pralesom, hlbokým údoliami, ktorými pretekajú potôčiky a riečky padajúce zo strmých skál, alebo po plošinách kde sa pasú kravy a ovce usadlíci obrábajú svoje políčka.

Aj keď si na Madeire prídu na svoje predovšetkým nadšenci turistiky a prírody, ktoré miestne krásy nenechajú na pokoji, i odpočitnok na pláži je vítaným odpočinkom. Na Madeire je síce len niekoľko pláží, zaujmu ale svojim pokojom a prírodným vzovretím. Na ostrove Porto santo sa nachádza niekoľko kilometrov pláží, kde si môžete odpočinúť po výlete po ostrove.

Príjemné klíma s teplotami v rozmedzí 16 a 25 °C a povestná krása prírody pripisujú tomuto súostroviu prívlastok obľúbeného pokojného miesta ako stvoreného k odpočinku. Ľahkú dopravnú dostupnosť hlavného ostrova i Porto Santo zaisťujú dve medzinárodné letiská. Nezabudnuteľným zážitkom je však pohľad na Madeiru priamo z mora, kedy sa pred vami ako na dlani rozprestierajú horské masivy vypínajúce sa do výšky nad hlbokými údoliami, hustá exotická vegetácia s prudkými stržami a biele domčeky len ako malé bodky.

Príjemná teplota vody ako v mori, tak v prírodných kúpaliskách, tropické rastliny a ovocie i bohaté kultúrne dedičstvo pozývajú k pobytu na Madeire po celý rok. Tiež náme víno štedrej chuti už dlhšie než štyri storočia šíri dobré meno a atmosféru rodného ostrova po celom svete.

Madeira - zájazdy od 119 EUR

Najnovšie recenzie Madeira

Celkom: 6 Madeira ve vnitrozemí je nádherná, ale v městech začíná převládat betonové šílenství hotelů, tunelů a silnic.

 • 6 Ubytovanie
 • 5 Strava
 • 7 Okolie
 • 6 Cena

Celkové zhrnutie
Madeira ve vnitrozemí je nádherná, ale v městech začíná převládat betonové šílenství hotelů, tunelů a silnic. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Lusitania je na klidném místě, za příplatek jsme měli větší pokoj s kuchyní, jehož stav byl dost ošuntělý, ledníčka cca 20 let stará, tak jako dvojploténka. Digestoř nefunkční. Na pokoje s výhledem na moře v prvním patře dle nás Češi nemají nárok.

Strava
Zaplacená snídaně byl salám se sýrem, ovoce a teplé pití stejné každé ráno. Naopak restaurace ve městě byly povětšinou skvělé!! Večeře (komplet menu) od 12 do 35 EU. Jen si musí našinec dát trochu práci s vyběrem. Angličtina (němčina, francuzština) nutná!

Služby hotela
V hotelu personál milý a úslužný, uklizečky vyměňovali ručníky každý den. Povlečení co dva dny.

Pláž
Levády jsou fantastické, v moři (atlantiku jsme nebyli).

Otakar T., 23.07.2017, Dátum pobytu: 6.7. - 20.7.2017
Oblasť: Madeira Madeira, Funchal, Hotel: Vila Lusitania

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (1)

Celkom: 10 Hotel nádherný, čistota, výborné snídaně, z hotelu nádherné procházky.

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Hotel nádherný, čistota, výborné snídaně, z hotelu nádherné procházky. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Kvalita ubytování špičková, čistota, krásné výhledy.

Strava
Měli jsme pouze snídaně, které byly vynikající, k jídlu bylo vše, na co si člověk vzpomněl. Všeho bylo dost. Krásné prostředí restaurace i terasy.

Služby hotela
služby na úrovni, nic nechybělo.

Pláž
Pláže na Madeiře jsou většinou kamenité a ne všude je přístup do moře. Ale lze najít i písčité pláže, od hotelu Duas Torres nejsou daleko.

Jitka Drunecká, 23.07.2017, Dátum pobytu: 13.7. - 20.7.2017
Oblasť: Madeira Madeira, Funchal, Hotel: Duas Torres

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

madeira 2 fotografie

Celkom: 10 Luxusná, maximálna spokojnosť ako s hotelom (poloha - bazén, detské ihrisko, posilňovacie stroje, vlastná bylinková záhradka - to všetko...

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Luxusná, maximálna spokojnosť ako s hotelom (poloha - bazén, detské ihrisko, posilňovacie stroje, vlastná bylinková záhradka - to všetko uzavreté na kartu + blízkosť mora s možnosťou plávania v hlbokej vode i vytvorený - niečo ako bazén pre deti, kde takmer nie sú vlny), s personálom hotelu, s ponukou aktivít v rámci hotelu i mimo neho. Blízkosť letiska, ale bez hluku, blízkosť Funchalu. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
izba čistá, vkusne zariadená, s kuchynským kútikom (chladničkou, mikrovlnkou, varnou kanvicou, dvojplatničkou), gaučom, stolom so stoličkami vnútri i na balkóne, ktorý mal výhľad na more a dokonca i na Desertas islands. Upratanie izby každý deň s maximálnou spokojnosťou. Možnosť obsluhy na izbu (pitie i jedlo).

Strava
V hoteli i mimo neho luxusná. Jedlo chutné, pekne upravené, v rôznych cenových reláciách.

Služby hotela
V reštauráciách rôzne zameranie výberu jedál v priebehu týždňa - rybí deň, mäsový deň, barbeque ...

Koncerty v hale.

Ponuka výletov (pešie, na bicykli, minibusom či džípom), vodných aktivít, potápania.

Ochota personálu toto všetko zabezpečiť.

Pláž
Pláž blízko pri hoteli, kamenitá so vstupom po kameňoch alebo po rebríku, do morského bazénu vstup i po schodoch či zvažujúcom sa chodníku. Voda čistá, možnosť vidieť ryby. Šnorchlovanie som nerobila, ale na potápanie krásne miesto.

Jana M., 23.07.2017, Dátum pobytu: 13.7. - 20.7.2017
Oblasť: Madeira Madeira, Caniço, Hotel: Four Views Oasis

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Pohľad z balkónu 4 fotografie

Celkom: 8,8 Dovolená na Madeiře nás nadchla, tvrzení, že je Madeira "zelenou perlou Atlantiku" rozhodně není přehnané, ostrov je opravdu plný krásné...

 • 8,5 Ubytovanie
 • 9 Strava
 • 10 Okolie
 • 8 Cena

Celkové zhrnutie
Dovolená na Madeiře nás nadchla, tvrzení, že je Madeira "zelenou perlou Atlantiku" rozhodně není přehnané, ostrov je opravdu plný krásné přírody. Místní obyvatelé byli příjemní a ochotní pomoci. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Hotel je velmi pěkně udržovaný, v příjemné a klidné části města s přímým vstupem do moře pomocí schůdků nebo žebříků. Vlastní pláž jako takovou nemá, protože pobřeží je skalnaté. Pokoje byly čisté, každý den uklízené, vybavení moderní a funkční. Personál milý a ochotný.

Strava
Stravování bylo dobré, jídla skvěle připravena. Doporučujeme ochutnat výrobky z cukrové třtiny, stojí to za to.

Služby hotela
Každý večer bylo možné posedět v restauraci a poslechnout si některé z místních hudebníků nebo zhlédnout taneční vystoupení - podle toho, co bylo zrovna na programu. Hotel nabízí dopravu zdarma vlastním minibusem do hlavního města Funchal, ale musí se včas zarezervovat, jinak už je obsazený. Doprava zpět je možná také, jenže pokaždé nám bylo řečeno, že bus zpět je již obsazený a musíme jet hromadnou dopravou.

Pláž
Přístup do moře je hned pod hotelem, lidí tam nebylo mnoho. Nedaleko od hotelu se dá po promenádě dojít k pláži s velkými oblázky. Ležet se tam moc nedá, není to příliš pohodlné, ale zato voda je čistá, i když trochu studená. Určitě je dobré vzít si s sebou šnorchl, protože zde žije plno rybek a jiných živočichů, kteří se dají v průzračné vodě dobře pozorovat.

Martin C., 22.07.2017, Dátum pobytu: 9.7. - 16.7.2017
Oblasť: Madeira Madeira, Caniço, Hotel: Royal Orchid

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 8,4 výborná dovolená

 • 8,5 Ubytovanie
 • 7 Strava
 • 9 Okolie
 • 9 Cena

Celkové zhrnutie
výborná dovolená Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Hotel se nachází na úplném východě ostrova, což se nám nejdříve zdálo jako značná nevýhoda, později se ale ukázalo, že má mnohem více výhod, než se na počátku zdálo - odpočinek od davů turistů, možnost relaxace procházkami okolní krajinou, dechberoucí výhledy, obklopení oceánem.

Personál byl příjemný, když jsme řešili problém se špatným účtováním, vyšli nám vstříc a ochotně svoje chyby bez okolků napravili.

Strava
Madeira, potažmo Portugalsko, zjevně není kraj přející vegetariánům. Ačkoliv vegetariánsky se na hotelu najíst dalo, chuťově to často nebyl moc velký požitek. Většina vegetariánů se prý celkem rychle vzdává, stejně tak jsem to řešila i já. Nabídka teplých snídaní byla každý den pohříchu stejná, třebaže si myslím, že by to vůbec tak být nemuselo. Obecně byla nabídka jídel pestrá, jídla byl vždy dostatek.

Služby hotela
Jedinou doplňkovou službou, kterou jsme využili, byl autobus, který denně (kromě neděle), zdarma přepravuje klienty hotelu do hlavního města Funchalu. Což je vzhledem k odloučenosti hotelu od civilizace výborná věc.

Pláž
Hned pod hotelem, zhruba 5-10 min. cesty, je kamenitá pláž s lehátky, vedle ní je bazén, což je vlastně vybetonovaný kousek oceánu, takže se chová podobně jako oceán, jen je mezi vámi a oceánem malá zídka, do bazénku vedou schody a nejsou v něm kameny.

Hotel disponuje ještě dalšími třemi terasovitě nad sebou umístěnými bazény, kde je teplejší voda než v oceánu a dá se v nich v klidu plavat.

U pláže je i malý bar s nápoji.

Je třeba upozornit, že místo je velmi větrné. Vítr je ale příjemně teplý. Přesto - pokud nemáte kloubouk na provázku, nebo pevně držící kšiltovku, nechcte pokrývky hlavy radši v hotelu.

Michaela P., 20.07.2017, Dátum pobytu: 9.7. - 16.7.2017
Oblasť: Madeira Madeira, Caniço, Hotel: Quinta do Lorde Resort

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

jeden z hotelových bazénů s palmami zmítanými větrem 3 fotografie

Všetky recenzie Madeira

Potrebujete poradiť?

Po-Ne 7-22 hod +421 2 2064 8220