Madeira Madeira

Oficiálny názov: Republika Portuguesa/Portugalská republika
Hlavné mesto: Funchal
Štátne zriadenie: autonómna oblasť Portugalska
Náboženstvo: rímsko-katolícke
Úradný jazyk: portugalčina
Časový posun: - 1 hodina oproti stredoeurópskemu času,Na Madeire ostrovoch je v zime o dve hodiny a v lete o jednu

Madeira - zájazdy od 90 EUR

O MADEIRESúostrovie vulkanického pôvodu, Madeira, má mnoho ďalších poetických pomenovaní, ktoré napovedajú, že je toto miesto skutočným rajom na zemi. Samotný ostrov Madeira, podľa ktorého sa nazýva celé súostrovie, je prezývané ako Ostrov večnej jari, Ostrov kvetov, alebo Zelená perla atlantiku. Prírodné bohatstvo je tu ozaj nad všetky iné poklady a o večnú jar sa stará Golfský prúd, vďaka ktorému je na ostrovoch konstatné klíma okolo 18°C.

Madeirské súostrovie, cez to že oficiálne patrí k Portugalsku (Portugalci sa na Madeire vylodili už v roku 1419), je bližšie položené k Afrike. Maroko je od Madeiry vzdialené asi 580 km, do Lisabonu je to okolo 1000 km. Súostrovie sa delí na 4 časti. Dva obývané ostrovy sú Madeira a Porto Santo. Vrcholy podmorského chrbátu tvoria tri ostrovy nazývané Desertas, ktoré sú neobývané a od roku 1995 sú chránenou prírodnou rezerváciou. Ďalšia skupina ostrovov Selvagens, nachádzajúca sa asi 250 km od Funchalu, hlavného mesta ostrova Madeira, je taktiež neobývané, jednak pre absenciu pitnej vody, jednak pre ťažkú dostupnosť. I na selvagens bola vyhlásená prírodná rezervácia.

Návštevníci Madeirského súostrovia smerujú na ostrovy Madeira a Porto Santo. Ostrov Madeira má rozlohu okolo 740 km2 a žije tu asi 260 000 stálych obyvateľov. Je skvelým miestom pre trávenie aktívnej dovolenky. V hornatom vnútrozemí sa ponúka mnoho trás pre pešiu turistiku, ktoré si môžete vybrať podĺa náročnosti. Zdolanie najvyššieho vrcholu Pico Ruivo, ktorý dosahuje 1862 m, býva spojené s prechodom na vedľajší vrchol Pico do Arieiro (1818 m). Zostupy a výstupy po strmých schodoch tesaných do skaly, mlha a strmé zrázy, to je sústo pre ozaj zdatných turistov. Odmenou je však svelý výhľad, ktorý vám odhalí krásy tohoto ostrova. Taktiež menej náročné turistické trasy nie sú o nič menej krásnejšie. Mnoho zážitkou na Vás čaká pri pochodoch vavrínovým pralesom, hlbokým údoliami, ktorými pretekajú potôčiky a riečky padajúce zo strmých skál, alebo po plošinách kde sa pasú kravy a ovce usadlíci obrábajú svoje políčka.

Aj keď si na Madeire prídu na svoje predovšetkým nadšenci turistiky a prírody, ktoré miestne krásy nenechajú na pokoji, i odpočitnok na pláži je vítaným odpočinkom. Na Madeire je síce len niekoľko pláží, zaujmu ale svojim pokojom a prírodným vzovretím. Na ostrove Porto santo sa nachádza niekoľko kilometrov pláží, kde si môžete odpočinúť po výlete po ostrove.

Príjemné klíma s teplotami v rozmedzí 16 a 25 °C a povestná krása prírody pripisujú tomuto súostroviu prívlastok obľúbeného pokojného miesta ako stvoreného k odpočinku. Ľahkú dopravnú dostupnosť hlavného ostrova i Porto Santo zaisťujú dve medzinárodné letiská. Nezabudnuteľným zážitkom je však pohľad na Madeiru priamo z mora, kedy sa pred vami ako na dlani rozprestierajú horské masivy vypínajúce sa do výšky nad hlbokými údoliami, hustá exotická vegetácia s prudkými stržami a biele domčeky len ako malé bodky.

Príjemná teplota vody ako v mori, tak v prírodných kúpaliskách, tropické rastliny a ovocie i bohaté kultúrne dedičstvo pozývajú k pobytu na Madeire po celý rok. Tiež náme víno štedrej chuti už dlhšie než štyri storočia šíri dobré meno a atmosféru rodného ostrova po celom svete.

Madeira - zájazdy od 90 EUR

Najnovšie recenzie Madeira

Celkom: 8,8 velmi dobrý poměr cena/výkon, lokalita hotelu u moře

 • 10 Ubytovanie
 • 8 Strava
 • 6 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
velmi dobrý poměr cena/výkon, lokalita hotelu u moře Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
čistý hotel, pěkné vybavení, výhled na moře ze všech pater, mimo rušnou komunikaci

Strava
strava výborná, snídaně však byly každý den stejné, večeře výběr mas, příloh, těstovin, salátů, každý den jiné... obědy jsme moc nenavštěvovali.

Služby hotela
velmi milá obsluha hotelu, ochotní pomoct i na recepci, příjemné pokojské a dokonalý úklid pokoje

Pláž
"pláž" je kamenitá, pouze vytvořenými přístupy k vodě, od hotelu však samotný přístup špatný, neboť je tam akorát rozbořená platforma bez schodů. Lokalita však není o koupání, byly celkem i velké vlny, takže jsme v moři byli pouze párkrát.

Anonym, 22.08.2019, Dátum pobytu: 12.8. - 19.8.2019
Oblasť: Madeira Madeira, Funchal, Hotel: Pestana Bay

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 9 Skvělé, doporučuji.

 • 9 Ubytovanie
 • 9 Strava
 • 9 Cena

Celkové zhrnutie
Skvělé, doporučuji. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Krásné, čisté.

Strava
Chutná, velký výběr, ochotný personál.

Služby hotela
Na dobré úrovni.

Ludmila J., 20.08.2019, Dátum pobytu: 12.8. - 16.8.2019
Oblasť: Madeira Madeira, Caniço, Hotel: Royal Orchid

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 8,6 Vše proběhlo OK

 • 8 Ubytovanie
 • 9 Strava
 • 9 Okolie
 • 9 Cena

Celkové zhrnutie
Vše proběhlo OK Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Pokoj velký, čistý, funkční klimatizace

Strava
Strava bohatá, pestrá

Služby hotela
čisto, uklizeno, personál vstřícný

Pláž
Koupání na veřejném koupališti výborné

Milan M., 20.08.2019, Dátum pobytu: 7.8. - 14.8.2019
Oblasť: Madeira Madeira, Funchal, Hotel: Duas Torres

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 8 Moc se nám líbilo. Madeira je překrásný ostrov, stojí za to ho navštívit. Volba hotelu byla dobrá, jednak ohledně služeb a jednak...

 • 8,5 Ubytovanie
 • 9 Strava
 • 6 Okolie
 • 8 Cena

Celkové zhrnutie
Moc se nám líbilo. Madeira je překrásný ostrov, stojí za to ho navštívit. Volba hotelu byla dobrá, jednak ohledně služeb a jednak strategicky - do Funchalu jezdil pravidelně hotelový autobus a hotel je na pláži. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Odpovídající. Výhled na moře - bohužel jsme byli v 1. patře a měli jsme výhled částečně zakrytý terasou, z vyšších pater musí být výhled nádherný.

Strava
Měli jsme all inclusive, výběr jídel byl velký, myslím, že si musel vybrat každý. V případě celodenního výletu byla možnost objednat si balíček.

Služby hotela
Odpovídající.

Pláž
Hotel se nacházel přímo na pláži, takže dostupnost k moři výborná. Pláž je kamenitá, s tím souvisí i horší vstup do vody, lepší je mít boty do vody - rozhodně není pláž vhodná pro malé děti. Pokud chce někdo strávit celou dovolenou ležením na pláži, pak Madeira není vhodnou destinací. Moře bylo velmi čisté, pláž také, voda teplá. Lidí na pláži i v moři bylo opravdu velmi málo. Pro zaplavání si v moři bylo toto místo ideální - často jsem byla ve vodě sama.

Vzhledem k umístění hotelu bylo nejlepší zaplavat si v moři a jít pak na lehátko k bazénu.

Magda B., 20.08.2019, Dátum pobytu: 9.8. - 16.8.2019
Oblasť: Madeira Madeira, Funchal, Hotel: Pestana Bay

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 9 Dovolená byla skvělá.

 • 9 Ubytovanie
 • 9 Strava
 • 9 Okolie
 • 9 Cena

Celkové zhrnutie
Dovolená byla skvělá. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Hotel má starší vybavení,ale čisté.

Po návratu na pokoj, jsme měli vždy uklizeno a připravené čisté ručníky.

Strava
Měli jsme kontinentální snídaně,tedy každý den stejné,(sladká houska,bulka,banan,jogurt,masličko,marmelada,sýr,salam,džus,kafe i čaj),takže to bohatě stačilo.

Služby hotela
V hotelu byl milý,vstřícný a usměvavý personál.

Pláž
Hodně jsme cestovali, takže jsme využili pouze jednu pláž, ta byla kamenitá, jinak nemohu soudit

Jaroslava P., 19.08.2019, Dátum pobytu: 5.8. - 16.8.2019
Oblasť: Madeira Madeira, Funchal, Hotel: Residence Monumental

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Všetky recenzie Madeira