Madeira Madeira

Oficiálny názov: Republika Portuguesa/Portugalská republika
Hlavné mesto: Funchal
Štátne zriadenie: autonómna oblasť Portugalska
Náboženstvo: rímsko-katolícke
Úradný jazyk: portugalčina
Časový posun: - 1 hodina oproti stredoeurópskemu času,Na Madeire ostrovoch je v zime o dve hodiny a v lete o jednu

Madeira - zájazdy od 266 EUR

O MADEIRESúostrovie vulkanického pôvodu, Madeira, má mnoho ďalších poetických pomenovaní, ktoré napovedajú, že je toto miesto skutočným rajom na zemi. Samotný ostrov Madeira, podľa ktorého sa nazýva celé súostrovie, je prezývané ako Ostrov večnej jari, Ostrov kvetov, alebo Zelená perla atlantiku. Prírodné bohatstvo je tu ozaj nad všetky iné poklady a o večnú jar sa stará Golfský prúd, vďaka ktorému je na ostrovoch konstatné klíma okolo 18°C.

Madeirské súostrovie, cez to že oficiálne patrí k Portugalsku (Portugalci sa na Madeire vylodili už v roku 1419), je bližšie položené k Afrike. Maroko je od Madeiry vzdialené asi 580 km, do Lisabonu je to okolo 1000 km. Súostrovie sa delí na 4 časti. Dva obývané ostrovy sú Madeira a Porto Santo. Vrcholy podmorského chrbátu tvoria tri ostrovy nazývané Desertas, ktoré sú neobývané a od roku 1995 sú chránenou prírodnou rezerváciou. Ďalšia skupina ostrovov Selvagens, nachádzajúca sa asi 250 km od Funchalu, hlavného mesta ostrova Madeira, je taktiež neobývané, jednak pre absenciu pitnej vody, jednak pre ťažkú dostupnosť. I na selvagens bola vyhlásená prírodná rezervácia.

Návštevníci Madeirského súostrovia smerujú na ostrovy Madeira a Porto Santo. Ostrov Madeira má rozlohu okolo 740 km2 a žije tu asi 260 000 stálych obyvateľov. Je skvelým miestom pre trávenie aktívnej dovolenky. V hornatom vnútrozemí sa ponúka mnoho trás pre pešiu turistiku, ktoré si môžete vybrať podĺa náročnosti. Zdolanie najvyššieho vrcholu Pico Ruivo, ktorý dosahuje 1862 m, býva spojené s prechodom na vedľajší vrchol Pico do Arieiro (1818 m). Zostupy a výstupy po strmých schodoch tesaných do skaly, mlha a strmé zrázy, to je sústo pre ozaj zdatných turistov. Odmenou je však svelý výhľad, ktorý vám odhalí krásy tohoto ostrova. Taktiež menej náročné turistické trasy nie sú o nič menej krásnejšie. Mnoho zážitkou na Vás čaká pri pochodoch vavrínovým pralesom, hlbokým údoliami, ktorými pretekajú potôčiky a riečky padajúce zo strmých skál, alebo po plošinách kde sa pasú kravy a ovce usadlíci obrábajú svoje políčka.

Aj keď si na Madeire prídu na svoje predovšetkým nadšenci turistiky a prírody, ktoré miestne krásy nenechajú na pokoji, i odpočitnok na pláži je vítaným odpočinkom. Na Madeire je síce len niekoľko pláží, zaujmu ale svojim pokojom a prírodným vzovretím. Na ostrove Porto santo sa nachádza niekoľko kilometrov pláží, kde si môžete odpočinúť po výlete po ostrove.

Príjemné klíma s teplotami v rozmedzí 16 a 25 °C a povestná krása prírody pripisujú tomuto súostroviu prívlastok obľúbeného pokojného miesta ako stvoreného k odpočinku. Ľahkú dopravnú dostupnosť hlavného ostrova i Porto Santo zaisťujú dve medzinárodné letiská. Nezabudnuteľným zážitkom je však pohľad na Madeiru priamo z mora, kedy sa pred vami ako na dlani rozprestierajú horské masivy vypínajúce sa do výšky nad hlbokými údoliami, hustá exotická vegetácia s prudkými stržami a biele domčeky len ako malé bodky.

Príjemná teplota vody ako v mori, tak v prírodných kúpaliskách, tropické rastliny a ovocie i bohaté kultúrne dedičstvo pozývajú k pobytu na Madeire po celý rok. Tiež náme víno štedrej chuti už dlhšie než štyri storočia šíri dobré meno a atmosféru rodného ostrova po celom svete.

Madeira - zájazdy od 266 EUR

Najnovšie recenzie Madeira

Celkom: 10 Skvělá dovolená. Nevadí, že mimo hlavní sezónu. Madeira je nádherná asi kdykoli.

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Skvělá dovolená. Nevadí, že mimo hlavní sezónu. Madeira je nádherná asi kdykoli. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Ubytování standardní. Nevím, co bychom potřebovali více. Pokoj s výhledem na moře. Balkon mají jiné pokoje, ale vůbec ho nepotřebujeme, takže netřeba hodnotit jako vadu na kráse.

Strava
Strava skvělá. Výběr jídel k snídani i k večeři naprosto skvělý a pestrý.

Služby hotela
Uklizeno, recepce vše zařídila (transfer, parkování atd.).

Pláž
Na Madeiře se asi nedá hodnotit, vstup do moře je jen na speciálních "plovárnách", jinde nemožný. Není to to hlavní cíl v této destinaci.

Jan P., 11.02.2019, Dátum pobytu: 1.2. - 8.2.2019
Oblasť: Madeira Madeira, Funchal, Hotel: Dorisol Estrelicia

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 9,8 Vše proběhlo bez problémů, hotel je z našeho pohledu velmi dobře situován. Je na okraji Funchalu, pláž je přes chodník naproti hotelu cca...

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 9 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Vše proběhlo bez problémů, hotel je z našeho pohledu velmi dobře situován. Je na okraji Funchalu, pláž je přes chodník naproti hotelu cca 50 m, výhled snad ze všech pokojů je směrem na Atlantik.

I kdyby nebylo auto z půjčovny k dispozici, do Funchalu jede v uvedené časy hotelový mikrobus, kde si stačí zabukovat místo. Pokud by nevyhovoval čas mikrobusu, také to nevadí, hned při výjezdu z hotelu je zastávka autobusu, který jezdí velmi často směr Funchal a Camara do Lobos. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Velmi vkusně a účelně zařízené studio - manželské postele, 2x křesla, sprcha, wc, fén, Tv, a jako bonus úžasný balkon, který je velmi prostorný je v šířce celého studia. Ač se v hotelu nachází poměrně velký počet lidí, je v hotelu klid.

Strava
Snídaním jsme neměli co vytknout, forma švédských stolů, výběr velký, vše čerstvé, ve chvíli, kdy něco docházelo, bylo okamžitě doplněno. Velmi pozorný a příjemný personál.

Služby hotela
Velmi nás překvapilo, že úklid na pokojích probíhal každý den, včetně výměny ručníků. Úklid byl pečlivý.

Mikrobus do Funchalu, fitnes, masáže, výřivka, venkovní bazén, společenská místnost s občasnou živou hudbou, bar...

Pláž
Od bazénu, který je před hotelem, je pláž přes chodník cca 50 m. Pláž je kamenná, smíšená s vulkanickým jemným černým pískem. Vstup do moře je dobrý.

Petr K., 29.12.2018, Dátum pobytu: 18.12. - 23.12.2018
Oblasť: Madeira Madeira, Funchal, Hotel: Orca Praia

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (1)

Celkom: 10 Ubytování, jídlo, pití, obsluha vynikající.

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Ubytování, jídlo, pití, obsluha vynikající. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Vybavení hotelu na velmi dobré úrovni. Služby odpovídají 4 hvězdičkovému hotelu.

Strava
All exclusive neměla chybu.

Služby hotela
Velice vstřícný, ochotný a milý personál. Bylo možné si domluvit výlety po ostrově přímo na recepci.

Pláž
V zimním období pro nás návštěva pláže nebyla prioritou.

Karel V., 05.12.2018, Dátum pobytu: 26.11. - 1.12.2018
Oblasť: Madeira Madeira, Hotel: Vila Gale Santa Cruz

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 8,2 Ochotný, fundovaný a milý personál.

 • 8,5 Ubytovanie
 • 8 Strava
 • 9 Okolie
 • 7 Cena

Celkové zhrnutie
Ochotný, fundovaný a milý personál. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Slušné, vše fungující, poloha nedaleko centra, jen ten kopec je příliš strmý.

Strava
Chutná, jen dost monotónní.

Služby hotela
Služby navíc jsem nevyžadoval.

Pláž
Pláž jsem nepotřeboval, a hotelové bazény i saunu jsme měli pod nosem, snad by to v podzimním a zimním období chtělo mít otevřeno alespoň do 22:00 nebo 23:00 hod.

Zdeněk Hochman, 29.11.2018, Dátum pobytu: 19.11. - 26.11.2018
Oblasť: Madeira Madeira, Funchal, Hotel: Dorisol Estrelicia

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Všetky recenzie Madeira