Madeira Madeira

Oficiálny názov: Republika Portuguesa/Portugalská republika
Hlavné mesto: Funchal
Štátne zriadenie: autonómna oblasť Portugalska
Náboženstvo: rímsko-katolícke
Úradný jazyk: portugalčina
Časový posun: - 1 hodina oproti stredoeurópskemu času,Na Madeire ostrovoch je v zime o dve hodiny a v lete o jednu

Madeira - zájazdy od 141 EUR

O MADEIRESúostrovie vulkanického pôvodu, Madeira, má mnoho ďalších poetických pomenovaní, ktoré napovedajú, že je toto miesto skutočným rajom na zemi. Samotný ostrov Madeira, podľa ktorého sa nazýva celé súostrovie, je prezývané ako Ostrov večnej jari, Ostrov kvetov, alebo Zelená perla atlantiku. Prírodné bohatstvo je tu ozaj nad všetky iné poklady a o večnú jar sa stará Golfský prúd, vďaka ktorému je na ostrovoch konstatné klíma okolo 18°C.

Madeirské súostrovie, cez to že oficiálne patrí k Portugalsku (Portugalci sa na Madeire vylodili už v roku 1419), je bližšie položené k Afrike. Maroko je od Madeiry vzdialené asi 580 km, do Lisabonu je to okolo 1000 km. Súostrovie sa delí na 4 časti. Dva obývané ostrovy sú Madeira a Porto Santo. Vrcholy podmorského chrbátu tvoria tri ostrovy nazývané Desertas, ktoré sú neobývané a od roku 1995 sú chránenou prírodnou rezerváciou. Ďalšia skupina ostrovov Selvagens, nachádzajúca sa asi 250 km od Funchalu, hlavného mesta ostrova Madeira, je taktiež neobývané, jednak pre absenciu pitnej vody, jednak pre ťažkú dostupnosť. I na selvagens bola vyhlásená prírodná rezervácia.

Návštevníci Madeirského súostrovia smerujú na ostrovy Madeira a Porto Santo. Ostrov Madeira má rozlohu okolo 740 km2 a žije tu asi 260 000 stálych obyvateľov. Je skvelým miestom pre trávenie aktívnej dovolenky. V hornatom vnútrozemí sa ponúka mnoho trás pre pešiu turistiku, ktoré si môžete vybrať podĺa náročnosti. Zdolanie najvyššieho vrcholu Pico Ruivo, ktorý dosahuje 1862 m, býva spojené s prechodom na vedľajší vrchol Pico do Arieiro (1818 m). Zostupy a výstupy po strmých schodoch tesaných do skaly, mlha a strmé zrázy, to je sústo pre ozaj zdatných turistov. Odmenou je však svelý výhľad, ktorý vám odhalí krásy tohoto ostrova. Taktiež menej náročné turistické trasy nie sú o nič menej krásnejšie. Mnoho zážitkou na Vás čaká pri pochodoch vavrínovým pralesom, hlbokým údoliami, ktorými pretekajú potôčiky a riečky padajúce zo strmých skál, alebo po plošinách kde sa pasú kravy a ovce usadlíci obrábajú svoje políčka.

Aj keď si na Madeire prídu na svoje predovšetkým nadšenci turistiky a prírody, ktoré miestne krásy nenechajú na pokoji, i odpočitnok na pláži je vítaným odpočinkom. Na Madeire je síce len niekoľko pláží, zaujmu ale svojim pokojom a prírodným vzovretím. Na ostrove Porto santo sa nachádza niekoľko kilometrov pláží, kde si môžete odpočinúť po výlete po ostrove.

Príjemné klíma s teplotami v rozmedzí 16 a 25 °C a povestná krása prírody pripisujú tomuto súostroviu prívlastok obľúbeného pokojného miesta ako stvoreného k odpočinku. Ľahkú dopravnú dostupnosť hlavného ostrova i Porto Santo zaisťujú dve medzinárodné letiská. Nezabudnuteľným zážitkom je však pohľad na Madeiru priamo z mora, kedy sa pred vami ako na dlani rozprestierajú horské masivy vypínajúce sa do výšky nad hlbokými údoliami, hustá exotická vegetácia s prudkými stržami a biele domčeky len ako malé bodky.

Príjemná teplota vody ako v mori, tak v prírodných kúpaliskách, tropické rastliny a ovocie i bohaté kultúrne dedičstvo pozývajú k pobytu na Madeire po celý rok. Tiež náme víno štedrej chuti už dlhšie než štyri storočia šíri dobré meno a atmosféru rodného ostrova po celom svete.

Madeira - zájazdy od 141 EUR

Najnovšie recenzie Madeira

Celkom: 8,2 Skvělá dovolená, zahrnující odpočinek i poznávání měst i nádherné přírody.

 • 7,5 Ubytovanie
 • 9 Strava
 • 9 Okolie
 • 8 Cena

Celkové zhrnutie
Skvělá dovolená, zahrnující odpočinek i poznávání měst i nádherné přírody. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Ubytování v pořádku, vzorný úklid.

Strava
Nabídka stravování v hotelu (polopenze) byla vynikající a pestrá, formou bufetu. Snídaně nabízela jak teplé, tak studené pokrmy, slané i sladké. K večeři min. čtyři teplé chody (pestrá nabídka vč. ryb, masa, zeleniny), saláty, zákusky. Pozitivně hodnotím, že se jídla u večeře (v průběhu našeho týdenního pobytu) neopakovala.

Služby hotela
Hotel má základní vybavení, žádný luxus, ale vše čisté a příjemné. Nevýhodou je příjem Wi-Fi jen v přízemí a neustále obsazený počítač. Méně pozitivně hodnotím také obsluhu recepce - nepříliš ochotná, nevybavená informacemi (např. o místní autobusové dopravě).

Marta E. B., 11.12.2016, Dátum pobytu: 1.12. - 8.12.2016
Oblasť: Madeira Madeira, Funchal, Hotel:Estrelicia

Bola táto recenzia užitočná? Áno (1) Nie (0)

Estrelicia, Funchal, Madeira Marta E. B. 2016-12-11 8.2 1 10 ESTRELICIA

Celkom: 9,2 Až na "delegátku" výborné.

 • 9 Ubytovanie
 • 9 Strava
 • 9 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Až na "delegátku" výborné. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Výborné, byli jsme podruhé v témže hotelu a byli jsme po všech stránkách spokojeni.

Pokud to půjde, pojedeme sem znovu.

Strava
Dobrá a pestrá strava.

Služby hotela
Jediný problém hotelu Pestana Bay vidím v nedostatečně kapacitním internetovém připojení, kdy ve večerních hodinách je Internet téměř nepoužitelný pro přetížení přípoje objektu.

Pláž
Dle očekávání. Madeira je spíše na "koukání" než na "koupání".

Jiří L., 12.11.2016, Dátum pobytu: 23.10. - 2.11.2016
Oblasť: Madeira Madeira, Funchal, Hotel:Pestana Bay

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Pestana Bay, Funchal, Madeira Jiří L. 2016-11-12 9.2 1 10 Pestana Bay

Celkom: 7,8 Skvělá dovolená, nádherná příroda, luxusní trasy na pěší turistiku.

 • 7,5 Ubytovanie
 • 8 Strava
 • 8 Okolie
 • 8 Cena

Celkové zhrnutie
Skvělá dovolená, nádherná příroda, luxusní trasy na pěší turistiku. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Kvalitní hotel v místním turistickém centru. Internet jen na recepci.

Strava
Snídaně formou bufetu. Všeho dost, stále se doplňuje.

Pláž
Pláže v tomto období zcela prázdné. Voda cca 22 stupňů. Většina pláží je kamenitých. V lokalitě Machico je k dispozici i písčitá pláž.

Anonym, 30.10.2016, Dátum pobytu: 20.10. - 27.10.2016
Oblasť: Madeira Madeira, Machico, Hotel:Dom Pedro Baia

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Dom Pedro Baia, Machico, Madeira Anonym 2016-10-30 7.8 1 10 Dom Pedro Baia Club

Celkom: 8,4 prvy dojem bol zly nakolko hotel je meddzi vysokymi kopcami a mala som byt ubytovana vo Funchae nedopatrenim sme sa dostali sem...

 • 9 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 5 Okolie
 • 9 Cena

Celkové zhrnutie
prvy dojem bol zly nakolko hotel je meddzi vysokymi kopcami a mala som byt ubytovana vo Funchae nedopatrenim sme sa dostali sem postretnuti s velmi ochotnou delegatkou a absolvovanim vyletou s nou sa splnil moj zivotny sen ak budem mat moznost vratim sa tam znova s tou istou agenturou INVIA HLOHOVEC. Madeira je jednoducho raj na zemi. Vrele odporucam Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
uplne spokojna. Ja s manzelom sme tam totiz iba prespavali cele dni sme boli vonku program do neskorej noci

Strava
mali sme iba ranajky boli super velky vyber a to som vegetarianka

Služby hotela
v pohode

Pláž
plaz kamenista nic moc ale my sme tam nesli za kupanim ale za poznanim a to bolo uzasne. kazdy den sme si zaplavali a sli sme po svojom

Mária Lorincová, 17.10.2016, Dátum pobytu: 23.6. - 30.6.2016
Oblasť: Madeira Madeira, Hotel:Bravamar

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Bravamar, n/a, Madeira Mária Lorincová 2016-10-17 8.4 1 10 hotel Bravamar

Celkom: 9,4 Dovolená se mi velmi líbila.Madeira má skutečně co nabídnout.Je to zde velmi rozmanité a myslím, že každý si tu najde své, co ho potěší....

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 9 Okolie
 • 8 Cena

Celkové zhrnutie
Dovolená se mi velmi líbila.Madeira má skutečně co nabídnout.Je to zde velmi rozmanité a myslím, že každý si tu najde své, co ho potěší. Mě vyhovovalo, že zde nejsou úporná horka.Příjemných 26 stupňů, pocitově ale o dva stupně více.Stále velmi příjemný teplý větřík.Země je užasně zelená a rozmanitá svými rostlinami.Každému bych doporučila půjčit si alespoň na jeden den auto.Rozhodně uvídíte víc z ostrova i z jiné perspektivy.Ráda se sem vrátím. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
K ubytování nemám žádné výhrady.Skvělý servis i čistota hotelu.Pokud ovšem nenavštíví hotel Polští turisté.

Strava
Vyníkající...tak pestrou stravu jsem zatím nikde neochutnala.Vše výborné a mnoho druhů mořských ryb.K snídani k dispozici šampaňské.TOP.

Služby hotela
výborné...

Pláž
Pláž je velmi blízko, jen horší přístup.Kameny jsou dost velké.Možnost lézt z mola.Od hotelu asi 50 metrů.

Anonym, 16.10.2016, Dátum pobytu: 18.9. - 25.9.2016
Oblasť: Madeira Madeira, Hotel:Vila Galé

Bola táto recenzia užitočná? Áno (1) Nie (0)

2 fotografie

Vila Galé, n/a, Madeira Anonym 2016-10-16 9.4 1 10 Vila Galé

Všetky recenzie Madeira

Potrebujete poradiť?

Po-Ne 7-22 hod +421 2 2064 8220