Madeira - Santana Madeira

 • Popis

  Dominantou severovýchodnej časti ostrova Madeira je mesto Santana. Rozkladá sa v malebnom údolí hôr. Dá sa povedať, že sa vlastne jedná o taký madeirský skanzen. Typickým znakom Santany je totiž viac než stovka doskových trojuholníkových domčekov. Prvá písomná zmienka o nich pochádza už zo 16. storočia, väčšina miestnych stavieb je ale výrazne mladších než sto rokov. Tieto chalúpky, vystavané do tvaru písmena A, charakterizuje predovšetkým prostá ľudová architektúra a ich farebné provedenie - červená, modrá a biela farba. Do dvoch chalúpok môžete dokonca nahliadnuť a prezrieť si ich interiér. Pracujú v nich remeselnice, ktoré vyrábajú výrobky zo slamy, krajky a výšivky. Teplé počasie, ktoré na Madeire panuje, umožňuje vonkajšie stolovanie a toalety sú umiestnené stranou od domu. Ten potom poväčšinou slúži len k spánku a ako ochrana pred dažďom. Väčšinu domčekov obklopujú úhľadné parčíky a farebné záhonky. Okolo mestečka sa týči strmé úbočie, ktoré vytvára v kontrastu s azurovo modrou hladinou Atlantiku dychberúci pohľad. Na týchto svahoch uvidíte taktiež kravíny, postavené taktiež v tvaru trojuholníka a s doskovými strechami. Kravy, ktoré sú v nich priviazané, sa tak nemôžu potulovať po úzkych terasách, zraniť sa alebo ničiť úrodu. Centrum mesta je vybavený množstvom reštaurácií, obchodov a poštou. Od roku 2004 je tu otvorený Tematický park, kde páči hlavne deťom.

  Zo Santany sa môžete vydať do 8 km vzdialenej levády Queimadas. Okrem tradičných doskových chalúp sa tu môžete kochať taktiež bujnou vegetáciou, prekrásnymi obrovskými kapradinami a vodopádmi. Dolu k mori na oblázkovú pláž sa môžete zviesť pozdĺž strmých skál lanovkou.

  Severozápadne od Santany, v Sao Jorge, môžete obdivovať krásny kostol s bohatou výzdobou. Nádherný pohľa na údolie Arco de Sao Jorge sa vám naskytne z vyhliadky Cabanas.

Najnovšie recenzie Madeira - Santana

Celkom: 5.2 Celkový dojem z dovolené máme dobrý, díky krásnému prostředí na ostrově. Na začátku trochu zmatky při půjčování auta, špatné informace...

 • 5 Ubytovanie
 • 4 Strava
 • 6 Okolie
 • 6 Cena

Celkové zhrnutie
Celkový dojem z dovolené máme dobrý, díky krásnému prostředí na ostrově.

Na začátku trochu zmatky při půjčování auta, špatné informace od CK ohledně výšky kauce za auto a posléze dlouhé bloudění při hledání hotelu. CK ani delegátka na místě nám neposkytla žádný plánek nebo radu. Delegátka zmizela z letiště aniž by se ujistila, zda jsme problém s autem vyřešili a přesto, že věděla, že se jí nemohu dovolat, celý týden nás nekontaktovala, zda něco nepotřebujeme.

Ubytování bylo dostačující, ocenili bychom, kdyby v hotelu byla alespoň malá lednice. Snídaně byly denně naprosto stejné.

Jinak dovolenou na Madeiře určitě doporučuji, snad jen ubytování bychom zvolili příště raději více na jihu, na severu nám téměř denně pršelo, ale to k tomuto místu patří. Zobraziť celú recenziu

Věra, 24.09.2015, Dátum pobytu: 13.9. - 20.9.2015
Oblasť: Madeira Madeira, Santana, Hotel: O Curtado

Bola táto recenzia užitočná? Áno (1) Nie (0)

Celkom: 2.8 Po priletu na Madeiru nasledovalo nezvykle slozite hledani zavazadla,nebyli jsme vubec uvedomeni, ze nas kontakt na delegatku jiz neni...

 • 3.5 Ubytovanie
 • 3 Strava
 • 3 Okolie
 • 1 Cena

Celkové zhrnutie
Po priletu na Madeiru nasledovalo nezvykle slozite hledani zavazadla,nebyli jsme vubec uvedomeni, ze nas kontakt na delegatku jiz neni platny, nebot pro CK jiz nepracuje.Bohuzel, jina nas jiz nekontaktovala.

Priplatek za pujceny automobil, temer o 2 tisice vice jsme dostali nejvice ponicenou OPEL Corsa 1.2, ktera jen pri sepisovani poskozenych dilu zabrala hodinu casu.Castku za kauci nam zablokovali 2x, do dnes nemame odblokovano 43.000t.presto, ze auto bylo vraceno v naprosto stejnem stavu. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Vzhledem k tomu, ze se nase nase delegatka sl.Radka, kterou jsme meli urcenou v pokynech byla propustena, museli jsme si ubytovani dohledat sami pujcenym vozem a i specialistka na Madeiru, kterou jsme si nalezli na netu netusila, kde dana destinace je.

Navigace primo z tohoto ostrova nalezala jen polni cestu u lesa.

Destinace Quintas Das Eiras nebyla schopna poradit ani recepcni na te same ulici. Po celodenim hledani jsme sice nasli dany objekt, ale v oblezeni volne pobyhajicich vyhladlich psu a nebudu komentovat pach.

Monika P., 03.07.2015, Dátum pobytu: 21.6. - 28.6.2015
Oblasť: Madeira Madeira, Santana, Hotel: Quinta Das Eiras

Bola táto recenzia užitočná? Áno (2) Nie (0)

Všetky recenzie Madeira - Santana