Kuba Kuba

Oficiálny názov: Kubánska republika
Hlavné mesto: La Habana
Štátne zriadenie: Socialistická republika so systémom jednej politickej strany a jednokomorovým parlamentom
Náboženstvo: Ateisti, Katolíci, africké náboženstvá - oficiálne čísla nie sú publikované.
Úradný jazyk: španielčina, v turistických komplexoch sa bez problémov dohovoríte anglicky, bežne i nemecky
Časový posun: Časový rozdiel oproti stredoeurópskemu času je mínu 5 hodín v lete a 6 hodín v zime.

Kuba - zájazdy od 281 EUR

O KUBEChytená ako dútnik medzi Floridou a Yucatánskym polostrovom, leží Kuba v srdci amerického stredozemia, južne od Obratníka Raka v Mexickom zálive. Atlantický oceán sa rozlieva na severe Kuby a Karibského mora na juhu.V samom srdci Karibského mora, tam kde sa nachádzajú tie najkrásnejšie pláže a letoviská, tam kde sa fajčia tie najlepšie dútniky, leží krajina s bohatou a pohnutou históriou. Je to krajina, jej obyvatelia len ochutnávajú okolitý svet, krajiny, ktorá ponúka poznanie, kultúru. Kuba je žeravý a pulzujúci karibský raj plný latinských rytmov, dútnikov, rumu a krásnych žien. Je to krajina kontrastov, farieb. Kto nepozná Kubu a jej krásy, akoby nežil v Strednej Amerike. poďme si Kubu spoločne predstaviť.

Fakta

Kuba sa, s rozlohou 110 860 km2, nachádza na 105 mieste na svete. Najvyšším bodom tohoto štátu je hora Pico Turquino so svojou výškou 1974 metrov nad morom. Počet obyvateľov sa vyšplhal na 11 394 043 a úradným jazykom je samozrejme španielčina. Prevažne 85% obyvateľov vyznáva katolícku vieru, ale nachádzajú sa tu taktiež príslušníci protestanskej cirkvy, židia a saneritáni. Od 24. februára 2008 je hlavou štátu predseda rady štátu a predseda rady ministrov generál Raúl Castro Ruz.

Geografia

Kuba je najväčší ostrov súostrovia Veľké Antily a väčšinu územia zaberajú nížiny. Na juhovýchode Kuby sa tiahne pozoruhodné pohorie Sierra Maestra, kde sa nachádza vyššie spomínaný navyjšší bod Pico Turquino. U nádherného pobrežia sa vo veľkom vyskytujú korálové útesy a atoly. Celý ostrov Kuba je tvorený približne štyrmi tisícmi ostrovčekov.

História

Pred rokom 1492, kedy na východnom výbežku Kuby Cazigazgo of Baracoa priplával Krištof Kolumbus, obývali ostrov indiánskych kmeňov Sibonejov, Tainov, a Karibčanov. Od tej doby začali Kubu konizovať Španielskí obyvatelia a po dlhé storočia ju trápil útlak, núdza a nespravedlnosť.

Nezabudnuteľný zlom nastal počas silvestrovskej noci na prelome rokov 1958 a 1959, kedy do Havany napochodoval revolucionár Fidel Castro so svojimi querillami. Nová vláda ihneď nastolila rozsiahle zmeny, počínajúc znárodněním amerického majetku, pozemkovú reformu, odstranením negramotnosti a zlepšením zdravotnej starostlivosti.

Od tej doby, kedy sa rozpadlo SSSR, sa ostrov neustále potýkal so značnou hospodárskou krízou a v súčastnosti je Kuba jediným komunistickým štátom oboch amerických kontinentov.

Pokiaľ sa rozhodnete pre Kubu, nenechajte si určite ujsť hlavné mesto Havana. Je to mesto, kde je stále čo objavovať, až už sa rozhodnete pre kultúrne pamiatky ako Capitol alebo Museo de la Revolucion, pre vyhlásené a tradičné reštaurácie alebo sa len tak kochať tou krásou. samotným pojmom Kuby je Varadero. Je to poloostrov, ktorý nevynechá snáď žiadny návštevník. je to doslova ráj. Nachádzajú sa tu prekrásne pláže lemované palmami, barmi a reštauráciami. Ďalším rajom, tentokrát pre potápačov, je ostrov Cayo Coco, ktorý leží v strednej časti Kuby. Budete tu obdivovať kryštálové more, korálové útesy a belostný piesok. nachádzajú sa tu taktiež luxusné hotely a letoviská pre bezchybnú dovolenku.

Kuba - zájazdy od 281 EUR

Najnovšie recenzie Kuba

Celkom: 7,6 dobre

 • 6 Ubytovanie
 • 9 Strava
 • 9 Okolie
 • 8 Cena

Celkové zhrnutie
dobre Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
dobre

Strava
dobra

Služby hotela
dobre

Pláž
dobra

Jiří Ošlejšek, 04.12.2018, Dátum pobytu: 20.11. - 1.12.2018
Oblasť: Kuba Kuba, Varadero, Hotel: Sol Sirenas Coral

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (1)

Celkom: 9 Dovolená byla nad naše očekávání. Krásná, klidná lokalita menší hotel, nádherná pláž. Cesta na Kubu je trochu delší, ale opravdu to stojí...

 • 8,5 Ubytovanie
 • 9 Strava
 • 10 Okolie
 • 9 Cena

Celkové zhrnutie
Dovolená byla nad naše očekávání. Krásná, klidná lokalita menší hotel, nádherná pláž. Cesta na Kubu je trochu delší, ale opravdu to stojí za to. Velké poděkování sl. Kateřině Peštukové, která nám pomohla s výběrem a měla velkou trpělivost s našimi dotazy. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Ubytování dobré pokoj dost velký každý den úklid výměna ručníků bez problému.

Strava
Strava absolutní spokojenost jídlo dobré, ani jsme nestačily všechno ochutnat. Velké plus každý den čerstvá šťáva z ovoce. Maso na grilu podle vlastního výběru, těstoviny dělané před vámi, různé saláty a výborná zmrzlina.

Služby hotela
Každý večer animační program, během dne různé aktivity ty jsme ale moc nevyužívaly. Dost nám pomohla Lynda Elena Cuellar, moc milá slečna, která měla na starosti vztahy s veřejností a jakýkoliv problém nám pomohla vyřešit.

Pláž
Krásná pláž s bílým pískem, každý den uklizená a měly jsme štěstí na dobré počasí tak jsme veškerý čas trávily u vody. Oceán klidný, čistý a nádherně zbarvený do různých modrých odstínů.

Pavla J., 04.12.2018, Dátum pobytu: 7.11. - 21.11.2018
Oblasť: Kuba Kuba, Varadero, Hotel: Be Live Las Morlas

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 10 Velmi dobrá práce se svými dcerami a mým manželem a mnou !!! Opakujeme a doporučujeme pojištění !! Bezvadné vybavení a ředitel velmi...

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Velmi dobrá práce se svými dcerami a mým manželem a mnou !!! Opakujeme a doporučujeme pojištění !! Bezvadné vybavení a ředitel velmi pozorný a přátelský člověk. Přestože hotel je nový, zaměstnanci a zařízení si je berou, jako by to trvalo více času, milovali jsme ho. Bylo to nejlepší ze svátků Zobraziť celú recenziu

Anonym, 01.12.2018, Dátum pobytu: 3.11. - 17.11.2018
Oblasť: Kuba Kuba, Varadero, Hotel: Iberostar Bella Vista

Bola táto recenzia užitočná? Áno (1) Nie (0)

Celkom: 6,4 Dobře položený hotel v krásné zahradě usměvavý personál. Strava jedné chuti. Jinak spokojenost.

 • 4,5 Ubytovanie
 • 8 Strava
 • 9 Okolie
 • 6 Cena

Celkové zhrnutie
Dobře položený hotel v krásné zahradě usměvavý personál. Strava jedné chuti. Jinak spokojenost. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Nechtěli jsme 3x měnit pokoj jako ostatní ubytování před námi,tak jsme si radši zaplatili lepší pokoj. Ten byl krásný.

Strava
Chutě všechny stejné

Služby hotela
Osuška na pláž je vzácnost. lžíce na polévku vzácnost.

Pláž
Krásná

Anonym, 26.11.2018, Dátum pobytu: 9.11. - 21.11.2018
Oblasť: Kuba Kuba, Varadero, Hotel: Gran Caribe Villa Tortuga

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 6,6 Krásna krajina, v ktorej človek pocíti kus histórie, nádherná pláž, skvelý rum a cigary, príjemní ľudia, ktorí však od turistov očakávajú...

 • 5 Ubytovanie
 • 7 Strava
 • 10 Okolie
 • 6 Cena

Celkové zhrnutie
Krásna krajina, v ktorej človek pocíti kus histórie, nádherná pláž, skvelý rum a cigary, príjemní ľudia, ktorí však od turistov očakávajú nejaké to "všimné" aj za banálne poskytnutie akejkoľvek služby. Cestovná kancelária zbehlá v oblasti, veľmi príjemní a skúsení delegáti sprievodcovia ktorí poznajú miestne zvyky a vedia, čo je treba vidieť a čo za prílišnú námahu naopak nestojí. Výborná zimná cesta za slnkom, treba však rátať s nižšou kvalitou ubytovania a vyjsť pravidelne aj za brány hotela do priľahlého mesta na večernú prechádzku alebo zábavu. Veľmi odporúčame výlety s Juan Carlosom, delegátom, ktorý je Kubánec hovoriaci po česky a ukázal nám život na Kube a krásne miesta s náležitým, zaujímavým popisom. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Priemerné, nakoľko sme boli ubytovaní v hotelovej izbe v ktorej bola zlomená posteľ. Každý deň sme daný problém riešili na recepcií hotela vždy ráno aj večer. Avšak daný problém i napriek tomu nikto neriešil. Po štyroch dňoch ( spali sme aj na takej posteli keďže hotel bol plný a nebolo možné vymeniť izbu) sme stretli upratovačku, ktorá mala na starosti naše poschodie. Za pár drobných do ruky sa veci rozhýbali a posteľ bola opravená ešte v ten deň.

Strava
Strava dobrá, široká ponuka chutného jedla, dezertov a čerstvého ovocia. Ako mínus môžme uviesť fakt, že počas celej doby pobytu nebola takmer vôbec k dispozícií čerstvá zelenina. Čerstvá zelenina bola nahrádzaná mrazenou alebo konzervovanou, tej bolo dostatok.

Služby hotela
V popise nášho zájazdu bol okrem nášho hotela spomenutý aj pridružený ďalší hotel, a spolu s ním aj 11 barov, niekoľko reštaurácii na pláži a podobne, po prvej noci došlo údajne k problémom s elektroinštaláciou druhého hotela a tak bol zatvorený, spolu s ním aj priľahlé bary, reštaurácie, animačné pódium a bazén. Toto značne ovplyvnilo kvalitu večerného programu. Dva či tri bary, ktoré zostali, boli často plné, podobne ako reštaurácia, pred ktorou sa často vytvárali fronty a bývala tiež preplnená.

Pláž
More nádherné, čisté, piesok biely. Avšak pláž znečistená turistami, ohorky od cigariet všade dookola v značnom množstve.

Roland Barínek, 25.11.2018, Dátum pobytu: 5.11. - 16.11.2018
Oblasť: Kuba Kuba, Varadero, Hotel: Barceló Solymar Resort

Bola táto recenzia užitočná? Áno (1) Nie (0)

Všetky recenzie Kuba