Kuba Kuba

Oficiálny názov: Kubánska republika
Hlavné mesto: La Habana
Štátne zriadenie: Socialistická republika so systémom jednej politickej strany a jednokomorovým parlamentom
Náboženstvo: Ateisti, Katolíci, africké náboženstvá - oficiálne čísla nie sú publikované.
Úradný jazyk: španielčina, v turistických komplexoch sa bez problémov dohovoríte anglicky, bežne i nemecky
Časový posun: Časový rozdiel oproti stredoeurópskemu času je mínu 5 hodín v lete a 6 hodín v zime.

Kuba - zájazdy od 752 EUR

O KUBEChytená ako dútnik medzi Floridou a Yucatánskym polostrovom, leží Kuba v srdci amerického stredozemia, južne od Obratníka Raka v Mexickom zálive. Atlantický oceán sa rozlieva na severe Kuby a Karibského mora na juhu.V samom srdci Karibského mora, tam kde sa nachádzajú tie najkrásnejšie pláže a letoviská, tam kde sa fajčia tie najlepšie dútniky, leží krajina s bohatou a pohnutou históriou. Je to krajina, jej obyvatelia len ochutnávajú okolitý svet, krajiny, ktorá ponúka poznanie, kultúru. Kuba je žeravý a pulzujúci karibský raj plný latinských rytmov, dútnikov, rumu a krásnych žien. Je to krajina kontrastov, farieb. Kto nepozná Kubu a jej krásy, akoby nežil v Strednej Amerike. poďme si Kubu spoločne predstaviť.

Fakta

Kuba sa, s rozlohou 110 860 km2, nachádza na 105 mieste na svete. Najvyšším bodom tohoto štátu je hora Pico Turquino so svojou výškou 1974 metrov nad morom. Počet obyvateľov sa vyšplhal na 11 394 043 a úradným jazykom je samozrejme španielčina. Prevažne 85% obyvateľov vyznáva katolícku vieru, ale nachádzajú sa tu taktiež príslušníci protestanskej cirkvy, židia a saneritáni. Od 24. februára 2008 je hlavou štátu predseda rady štátu a predseda rady ministrov generál Raúl Castro Ruz.

Geografia

Kuba je najväčší ostrov súostrovia Veľké Antily a väčšinu územia zaberajú nížiny. Na juhovýchode Kuby sa tiahne pozoruhodné pohorie Sierra Maestra, kde sa nachádza vyššie spomínaný navyjšší bod Pico Turquino. U nádherného pobrežia sa vo veľkom vyskytujú korálové útesy a atoly. Celý ostrov Kuba je tvorený približne štyrmi tisícmi ostrovčekov.

História

Pred rokom 1492, kedy na východnom výbežku Kuby Cazigazgo of Baracoa priplával Krištof Kolumbus, obývali ostrov indiánskych kmeňov Sibonejov, Tainov, a Karibčanov. Od tej doby začali Kubu konizovať Španielskí obyvatelia a po dlhé storočia ju trápil útlak, núdza a nespravedlnosť.

Nezabudnuteľný zlom nastal počas silvestrovskej noci na prelome rokov 1958 a 1959, kedy do Havany napochodoval revolucionár Fidel Castro so svojimi querillami. Nová vláda ihneď nastolila rozsiahle zmeny, počínajúc znárodněním amerického majetku, pozemkovú reformu, odstranením negramotnosti a zlepšením zdravotnej starostlivosti.

Od tej doby, kedy sa rozpadlo SSSR, sa ostrov neustále potýkal so značnou hospodárskou krízou a v súčastnosti je Kuba jediným komunistickým štátom oboch amerických kontinentov.

Pokiaľ sa rozhodnete pre Kubu, nenechajte si určite ujsť hlavné mesto Havana. Je to mesto, kde je stále čo objavovať, až už sa rozhodnete pre kultúrne pamiatky ako Capitol alebo Museo de la Revolucion, pre vyhlásené a tradičné reštaurácie alebo sa len tak kochať tou krásou. samotným pojmom Kuby je Varadero. Je to poloostrov, ktorý nevynechá snáď žiadny návštevník. je to doslova ráj. Nachádzajú sa tu prekrásne pláže lemované palmami, barmi a reštauráciami. Ďalším rajom, tentokrát pre potápačov, je ostrov Cayo Coco, ktorý leží v strednej časti Kuby. Budete tu obdivovať kryštálové more, korálové útesy a belostný piesok. nachádzajú sa tu taktiež luxusné hotely a letoviská pre bezchybnú dovolenku.

Kuba - zájazdy od 752 EUR

Najnovšie recenzie Kuba

Celkom: 8,6 První dovolená na Kubě a velká spokojenost. Cesta je dlouhá a po příletu do Havany je to ještě 3,5hod autobusem - tento hotel je až úplně...

 • 9 Ubytovanie
 • 6 Strava
 • 10 Okolie
 • 9 Cena

Celkové zhrnutie
První dovolená na Kubě a velká spokojenost. Cesta je dlouhá a po příletu do Havany je to ještě 3,5hod autobusem - tento hotel je až úplně poslední na poloostrově takže toho cestování má člověk docela dost. Transfer z a na letiště plus výlety jsme měli s delegátem - naprosto perfektní, moc děkujeme.

Doporučujeme výlet někam mimo turistickou oblast Varadero - tam uvidíte skutečnou Kubu. Místní lidé jsou velmi příjemní a neotravují ani při nákupech a pod. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Hotel není nejnovější, ale všude čisto. Pokoje prostorné s balkonem, pěkně vybavené. Klimatizace bez problémů - vedro a vlhko je zde pěkné :-)

Resort je obrovský a v době naší cesty (konec října začátek listopadu) zde bylo velmi málo lidí - naprostá paráda pokud vám to vyhovuje.

Večer hodně komárů (repelent rozhodně doporučuji) prostě tropy (vedro a vlhko).

Počasí v tomto období super, přes den cca 33st a pršelo nám jen v noci.

Strava
Strava spíš průměrná, ale odpovídá to tomu, že jste na Kubě (v porovnání se zkušenostmi lidí z ostatních hotelů ta naše nabídka byla super). Výběr není nijak veliký, ale hlady člověk rozhodně netrpí. Čekal jsem mnohem větší výběr ovoce, ale když jsem se dozvěděl jak funguje celá socialistická Kuba už jsem se tomu moc nedivil.

Výborná káva a drinky :-)

Služby hotela
Hotelové služby naprosto v pořádku, personál vstřícný a příjemný. Wifi jen v centrální části hotelu a musí se zakoupit časově omezený přístup - není to drahé. Jinak na Kubě moc internet nefunguje. Zahrady hotelu krásně udržované, kokosové palmy kam se člověk podívá.

Pláž
Pláže pozvolné s jemným pískem a nádherně prázdné. Po pláži lze jít až na konec poloostrova (cca 2km) a nepotkáte ani jednoho člověka - paráda.

Pláž u hotelu má lehátka a slunečníky, není problém (jen nedostanete plážovou osušku).

Moře je mělké a velmi teplé (ještě nikde jsem tak teplé nezažil) dál od břehu mořská tráva, ryb není mnoho, ale viděl jsem několikrát i rejnoka.

Petr K., 14.11.2019, Dátum pobytu: 28.10. - 6.11.2019
Oblasť: Kuba Kuba, Varadero, Hotel: Fiesta Americana Punta Varadero

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

7 fotografií

Celkom: 9,8 Dovolenka na úrovni.Fantastické zážitky,profesionálny personál od upratovania až po........... všetky služby.Naplno splnené očakávania...

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 9 Cena

Celkové zhrnutie
Dovolenka na úrovni.Fantastické zážitky,profesionálny personál od upratovania až po........... všetky služby.Naplno splnené očakávania dovolenky v tomto zariadení.S úsmevom Vás privítajú a vy odchádzate s úsmevom .Super.Pred zakúpením dovolenky som si prečítal recenzie a boli pravdivé. Zobraziť celú recenziu

František P., 28.10.2019, Dátum pobytu: 5.10. - 16.10.2019
Oblasť: Kuba Kuba, Varadero, Hotel: Melia Las Americas

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 7,2 Koupání pláž ubytování super

 • 8,5 Ubytovanie
 • 3 Strava
 • 9 Okolie
 • 7 Cena

Celkové zhrnutie
Koupání pláž ubytování super Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
pokoj čistý uklizeno každý den

Strava
Strašná stále stejná, malý výběr, několik dní nebyl chleba, housky a bagety je něco co vůbec na tomto hotelu neznají, zákusky těsto sražené, celkově strava na tomto hotelu byla otřesná

Služby hotela
Občas chyběly nealkoholické nápoje, ručníky na lehátka jediné co nechybí nikdy a čeho mají dost je rum

Pláž
Čistá, oceán super, akorát se po pláži moc neprojdete protože po 500 metrech vás zarazi ochranka že dál nesmite i když pláž pokračuje a není na ní ani noha, občas chybí ručníky na lehátka

Lenka H., 20.10.2019, Dátum pobytu: 3.10. - 15.10.2019
Oblasť: Kuba Kuba, Cayo Santa Maria, Hotel: Golden Tulip Aguas Claras

Bola táto recenzia užitočná? Áno (3) Nie (0)

Celkom: 8 Celková spokojenost až na dále uvedené detaily

 • 10 Ubytovanie
 • 3 Strava
 • 10 Okolie
 • 7 Cena

Celkové zhrnutie
Celková spokojenost až na dále uvedené detaily Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Hotel starší ,ale plně vyhovující

Strava
Bohatá ,ale založená hlavně na luštěninách. V nabídce salátů absolutně chybějící rajská jablíčka a papriky, získat citron do čaje utopie, černý čaj jen občas

Služby hotela
Program večerních představení s tanečníky skvělý

Pláž
Nejkrásnější pláž na světě, přístupná a čistá s jemným pískem, moře bez konkurence.

Moje hodnocení má základ ve skutečnosti ,že jezdím k moři do různých destinací také

4x do roka

Bohdan Dolinský, 12.10.2019, Dátum pobytu: 26.9. - 8.10.2019
Oblasť: Kuba Kuba, Varadero, Hotel: Occidental Arenas Blancas (ex. Barceló Solymar Arenas Blancas)

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Arenas Blancas - Bílé Písky 2 fotografie

Všetky recenzie Kuba