Kuba Kuba

Oficiálny názov: Kubánska republika
Hlavné mesto: La Habana
Štátne zriadenie: Socialistická republika so systémom jednej politickej strany a jednokomorovým parlamentom
Náboženstvo: Ateisti, Katolíci, africké náboženstvá - oficiálne čísla nie sú publikované.
Úradný jazyk: španielčina, v turistických komplexoch sa bez problémov dohovoríte anglicky, bežne i nemecky
Časový posun: Časový rozdiel oproti stredoeurópskemu času je mínu 5 hodín v lete a 6 hodín v zime.

Kuba - zájazdy od 885 €

O KUBEChytená ako dútnik medzi Floridou a Yucatánskym polostrovom, leží Kuba v srdci amerického stredozemia, južne od Obratníka Raka v Mexickom zálive. Atlantický oceán sa rozlieva na severe Kuby a Karibského mora na juhu.V samom srdci Karibského mora, tam kde sa nachádzajú tie najkrásnejšie pláže a letoviská, tam kde sa fajčia tie najlepšie dútniky, leží krajina s bohatou a pohnutou históriou. Je to krajina, jej obyvatelia len ochutnávajú okolitý svet, krajiny, ktorá ponúka poznanie, kultúru. Kuba je žeravý a pulzujúci karibský raj plný latinských rytmov, dútnikov, rumu a krásnych žien. Je to krajina kontrastov, farieb. Kto nepozná Kubu a jej krásy, akoby nežil v Strednej Amerike. poďme si Kubu spoločne predstaviť.

Fakta

Kuba sa, s rozlohou 110 860 km2, nachádza na 105 mieste na svete. Najvyšším bodom tohoto štátu je hora Pico Turquino so svojou výškou 1974 metrov nad morom. Počet obyvateľov sa vyšplhal na 11 394 043 a úradným jazykom je samozrejme španielčina. Prevažne 85% obyvateľov vyznáva katolícku vieru, ale nachádzajú sa tu taktiež príslušníci protestanskej cirkvy, židia a saneritáni. Od 24. februára 2008 je hlavou štátu predseda rady štátu a predseda rady ministrov generál Raúl Castro Ruz.

Geografia

Kuba je najväčší ostrov súostrovia Veľké Antily a väčšinu územia zaberajú nížiny. Na juhovýchode Kuby sa tiahne pozoruhodné pohorie Sierra Maestra, kde sa nachádza vyššie spomínaný navyjšší bod Pico Turquino. U nádherného pobrežia sa vo veľkom vyskytujú korálové útesy a atoly. Celý ostrov Kuba je tvorený približne štyrmi tisícmi ostrovčekov.

História

Pred rokom 1492, kedy na východnom výbežku Kuby Cazigazgo of Baracoa priplával Krištof Kolumbus, obývali ostrov indiánskych kmeňov Sibonejov, Tainov, a Karibčanov. Od tej doby začali Kubu konizovať Španielskí obyvatelia a po dlhé storočia ju trápil útlak, núdza a nespravedlnosť.

Nezabudnuteľný zlom nastal počas silvestrovskej noci na prelome rokov 1958 a 1959, kedy do Havany napochodoval revolucionár Fidel Castro so svojimi querillami. Nová vláda ihneď nastolila rozsiahle zmeny, počínajúc znárodněním amerického majetku, pozemkovú reformu, odstranením negramotnosti a zlepšením zdravotnej starostlivosti.

Od tej doby, kedy sa rozpadlo SSSR, sa ostrov neustále potýkal so značnou hospodárskou krízou a v súčastnosti je Kuba jediným komunistickým štátom oboch amerických kontinentov.

Pokiaľ sa rozhodnete pre Kubu, nenechajte si určite ujsť hlavné mesto Havana. Je to mesto, kde je stále čo objavovať, až už sa rozhodnete pre kultúrne pamiatky ako Capitol alebo Museo de la Revolucion, pre vyhlásené a tradičné reštaurácie alebo sa len tak kochať tou krásou. samotným pojmom Kuby je Varadero. Je to poloostrov, ktorý nevynechá snáď žiadny návštevník. je to doslova ráj. Nachádzajú sa tu prekrásne pláže lemované palmami, barmi a reštauráciami. Ďalším rajom, tentokrát pre potápačov, je ostrov Cayo Coco, ktorý leží v strednej časti Kuby. Budete tu obdivovať kryštálové more, korálové útesy a belostný piesok. nachádzajú sa tu taktiež luxusné hotely a letoviská pre bezchybnú dovolenku.

Kuba - zájazdy od 885 €

Najnovšie recenzie Kuba

Celkom: 6.6 The travel agency cannot handle any request during our stay

 • 5.5 Ubytovanie
 • 7 Strava
 • 10 Okolie
 • 5 Cena

Celkové zhrnutie
The travel agency cannot handle any request during our stay Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
A bit older hotel and you can feel it in some rooms but they clean the rooms every day and the cleanliness is exemplary.

Strava
Food is in buffet restaurant on adequate level, we try also japanese restaurant and it was wery poor.

Služby hotela
What was disgusting about the hotel services is that the staff expect that you will give them money for absolutely everything. They ignore you until you give them something. It is too much even for Cuba.

Pláž
The hotel has a beautifull beach like in paradise.

Tomáš Czene, 26.01.2023, Dátum pobytu: 16.1. - 22.1.2023
Oblasť: Kuba Kuba, Varadero, Hotel: Melia Las Americas

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 8.4 pěkné

 • 8 Ubytovanie
 • 8 Strava
 • 10 Okolie
 • 8 Cena

Celkové zhrnutie
pěkné Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
dobré

Strava
dobrá

Služby hotela
dobré až na internet tato služba byla hrozná

Pláž
výborná

Petr Voráček, 23.01.2023, Dátum pobytu: 7.1. - 18.1.2023
Oblasť: Kuba Kuba, Holguín, Hotel: Sol Rio De Luna Y Mares

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 9.2 Celkově se mi dovolená líbila.Jen mi vadily velké vlny v moři takže jsem si moc nezaplavala ale za to nikdo nenese odpovědnost,prostě...

 • 8 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Celkově se mi dovolená líbila.Jen mi vadily velké vlny v moři takže jsem si moc nezaplavala ale za to nikdo nenese odpovědnost,prostě bylo větrné počasí.Jinak pláž byla krásně písečná a dno moře také a co se mi velice zamlouvalo bylo že byl pozvolný vstup a asi po 3 m už byla hloubka. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Ubytování bylo v normě jen nešly zavřít dveře od koupelny protože byly zkřížené a to byl hotel po rekonstrukci!!! dále špatně fungoval ovladač na televizi(zřejmě vybitá baterie).

Strava
Strava mi vyhovovala a dobře bylo že po obědě i po večeři měli zmrzlinu,sladkosti i ovoce a dokonce pudink.Pivo mi také chutnalo .

Služby hotela
Nespokojená jsem byla jen s recepcí,nahlašovala jsem ty rozbité dveře do koupelny a nefunkční ovladač na televizi ale za celý pobyt to nepřišel nikdo napravit .Taky syn nahlašoval že tam před 3 týdny zapomněl na pokoji nabíječku ale nevrátily mu jí.

Pláž
Pláž čistá až ke konci pobytu nestačili odklízet chaluhy naplavené z moře v důsledku větru a vln.Byl dostatek lehátek a hodně stromů a palem k zajištění chladnu.Více jsem již napsala víše.

Marie Mrhalová, 17.01.2023, Dátum pobytu: 5.1. - 9.1.2023
Oblasť: Kuba Kuba, Holguín, Hotel: Sol Rio De Luna Y Mares

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 10 Spokojenost. Skvělý průvodce český a i zastouení česky hovořících Kubánek. Pestrý program, vždy snaha vyhovět, vysvětlit... Byla to...

 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Spokojenost. Skvělý průvodce český a i zastouení česky hovořících Kubánek. Pestrý program, vždy snaha vyhovět, vysvětlit...

Byla to úžasná dovolená a to máme s čím srovnávat. Děkujeme CK. Zobraziť celú recenziu

Petra Čílová, 14.01.2023, Dátum pobytu: 27.11. - 8.12.2022
Oblasť: Kuba Kuba, La Habana (Havana), Hotel: Be Live Habana City Copacabana

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

1 fotografia

Celkom: 2.6 Velké zklamání. Čekali jsme od toho více. Slavení svátku (Vánoce, Nový rok) neuspokojivé. Venkovní večeře při slavení svátků byla špatná...

 • 3 Ubytovanie
 • 2 Strava
 • 4 Okolie
 • 1 Cena

Celkové zhrnutie
Velké zklamání. Čekali jsme od toho více. Slavení svátku (Vánoce, Nový rok) neuspokojivé. Venkovní večeře při slavení svátků byla špatná organizace, nedostatečné místa na sezení u stolu. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Ubytování uspokojivé.

Strava
Celý pobyt stejné jídlo, skoro žádná možnost výběru. Jídlo studené, nedochucené a většinou připálené. Talíře i po umytí byly špinavé a mastné.

Služby hotela
Číšnici pomalejší, ale většinou jsme dostali co jsme chtěli. Wifi připojení hrozné, stále vypadávala a museli jsme se stále připojovat a dávali jí jen po 5 hodinách takže po vyčerpání jsme museli jít na recepci aby nám to prodloužili, ale museli jsme vždy mít u sebe papír který nám dali, jinak by to neprodloužili.

Pláž
Přístup k pláži byl dobrý, pozvolný vstup do moře. Pláž a lehátka byly zdarma, ale na pláži kazil dobrý dojem vyplavené odpadky(plasty), které tam byl.

Petra B., 12.01.2023, Dátum pobytu: 22.12.2022 - 3.1.2023
Oblasť: Kuba Kuba, Varadero, Hotel: Be Live Experience Tuxpan

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Všetky recenzie Kuba