Kuba Kuba

Oficiálny názov: Kubánska republika
Hlavné mesto: La Habana
Štátne zriadenie: Socialistická republika so systémom jednej politickej strany a jednokomorovým parlamentom
Náboženstvo: Ateisti, Katolíci, africké náboženstvá - oficiálne čísla nie sú publikované.
Úradný jazyk: španielčina, v turistických komplexoch sa bez problémov dohovoríte anglicky, bežne i nemecky
Časový posun: Časový rozdiel oproti stredoeurópskemu času je mínu 5 hodín v lete a 6 hodín v zime.

Kuba - zájazdy od 986 €

O KUBEChytená ako dútnik medzi Floridou a Yucatánskym polostrovom, leží Kuba v srdci amerického stredozemia, južne od Obratníka Raka v Mexickom zálive. Atlantický oceán sa rozlieva na severe Kuby a Karibského mora na juhu.V samom srdci Karibského mora, tam kde sa nachádzajú tie najkrásnejšie pláže a letoviská, tam kde sa fajčia tie najlepšie dútniky, leží krajina s bohatou a pohnutou históriou. Je to krajina, jej obyvatelia len ochutnávajú okolitý svet, krajiny, ktorá ponúka poznanie, kultúru. Kuba je žeravý a pulzujúci karibský raj plný latinských rytmov, dútnikov, rumu a krásnych žien. Je to krajina kontrastov, farieb. Kto nepozná Kubu a jej krásy, akoby nežil v Strednej Amerike. poďme si Kubu spoločne predstaviť.

Fakta

Kuba sa, s rozlohou 110 860 km2, nachádza na 105 mieste na svete. Najvyšším bodom tohoto štátu je hora Pico Turquino so svojou výškou 1974 metrov nad morom. Počet obyvateľov sa vyšplhal na 11 394 043 a úradným jazykom je samozrejme španielčina. Prevažne 85% obyvateľov vyznáva katolícku vieru, ale nachádzajú sa tu taktiež príslušníci protestanskej cirkvy, židia a saneritáni. Od 24. februára 2008 je hlavou štátu predseda rady štátu a predseda rady ministrov generál Raúl Castro Ruz.

Geografia

Kuba je najväčší ostrov súostrovia Veľké Antily a väčšinu územia zaberajú nížiny. Na juhovýchode Kuby sa tiahne pozoruhodné pohorie Sierra Maestra, kde sa nachádza vyššie spomínaný navyjšší bod Pico Turquino. U nádherného pobrežia sa vo veľkom vyskytujú korálové útesy a atoly. Celý ostrov Kuba je tvorený približne štyrmi tisícmi ostrovčekov.

História

Pred rokom 1492, kedy na východnom výbežku Kuby Cazigazgo of Baracoa priplával Krištof Kolumbus, obývali ostrov indiánskych kmeňov Sibonejov, Tainov, a Karibčanov. Od tej doby začali Kubu konizovať Španielskí obyvatelia a po dlhé storočia ju trápil útlak, núdza a nespravedlnosť.

Nezabudnuteľný zlom nastal počas silvestrovskej noci na prelome rokov 1958 a 1959, kedy do Havany napochodoval revolucionár Fidel Castro so svojimi querillami. Nová vláda ihneď nastolila rozsiahle zmeny, počínajúc znárodněním amerického majetku, pozemkovú reformu, odstranením negramotnosti a zlepšením zdravotnej starostlivosti.

Od tej doby, kedy sa rozpadlo SSSR, sa ostrov neustále potýkal so značnou hospodárskou krízou a v súčastnosti je Kuba jediným komunistickým štátom oboch amerických kontinentov.

Pokiaľ sa rozhodnete pre Kubu, nenechajte si určite ujsť hlavné mesto Havana. Je to mesto, kde je stále čo objavovať, až už sa rozhodnete pre kultúrne pamiatky ako Capitol alebo Museo de la Revolucion, pre vyhlásené a tradičné reštaurácie alebo sa len tak kochať tou krásou. samotným pojmom Kuby je Varadero. Je to poloostrov, ktorý nevynechá snáď žiadny návštevník. je to doslova ráj. Nachádzajú sa tu prekrásne pláže lemované palmami, barmi a reštauráciami. Ďalším rajom, tentokrát pre potápačov, je ostrov Cayo Coco, ktorý leží v strednej časti Kuby. Budete tu obdivovať kryštálové more, korálové útesy a belostný piesok. nachádzajú sa tu taktiež luxusné hotely a letoviská pre bezchybnú dovolenku.

Kuba - zájazdy od 986 €

Najnovšie recenzie Kuba

Celkom: 9.6 Nemame co vytknut, je to raj na zemi

 • 10 Ubytovanie
 • 9 Strava
 • 10 Okolie
 • 9 Cena

Celkové zhrnutie
Nemame co vytknut, je to raj na zemi Zobraziť celú recenziu

Strava
Sem tam chybalo pecivo, alebo vajicka ale ranajky sa daju absolvovat aj bez toho

Služby hotela
Velky komplex

Pláž
Cista

Katarína A., 26.04.2022, Dátum pobytu: 10.4. - 21.4.2022
Oblasť: Kuba Kuba, Varadero, Hotel: Paradisus Varadero Resort & Spa

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 8.8 Dovolená splnila očekávání a s hotelem i místem jsem byl spokojen. Nejhorší zážitek bylo cestování s leteckou společnosti Air France kde...

 • 8 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 8 Cena

Celkové zhrnutie
Dovolená splnila očekávání a s hotelem i místem jsem byl spokojen.

Nejhorší zážitek bylo cestování s leteckou společnosti Air France kde se neschopnost místy mísila až s diletantstvím. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Hotelový komplex se skládá ze spousty hotelových domů. Já byl v č.32 bylo to 5 min. na pláž, ale 15 min. k hotelové recepci a hlavní restauraci. Pokoj čistý, hezký, čistota celkem mě na Kubě překvapila, všude i v Havaně dá se říci absolutní čisto, žádné nedopalky, odpadky a špína jako v Česku kde se podíváte. Pokojské uklízely každý den.

Strava
Strava bohatá, chutná, žádné ovocné nápoje z prášku, všechno čerstvé šťávy z ovoce, nikdy nic nechybělo

Služby hotela
V hlavní restauraci pracovali hlavně ženy byly rychlé, pracovité a na profesionální úrovni. Ke gastronomii nebylo co vytknout.

Pláž
Nádherná, moře boží, klid, žádní opilí Rusové. Na plážovém baru jste dostali jak krásně chlazené pivo, koktaily, kvalitní alkoholy.

Petr H., 18.04.2022, Dátum pobytu: 6.4. - 15.4.2022
Oblasť: Kuba Kuba, Varadero, Hotel: Memories Varadero Beach Resort

Bola táto recenzia užitočná? Áno (1) Nie (0)

4 fotografie

Celkom: 7.2 Dovolená zakoupena od CA,nakonec přeprodaná ani nevím komu,po příletu o nás nikdo nevěděl a tím pádem ani nečekal na letišti.Výslovně...

 • 9.5 Ubytovanie
 • 5 Strava
 • 7 Okolie
 • 5 Cena

Celkové zhrnutie
Dovolená zakoupena od CA,nakonec přeprodaná ani nevím komu,po příletu o nás nikdo nevěděl a tím pádem ani nečekal na letišti.Výslovně jsem žádala o česky mluvícího průvodce.Nakonec se nás ujal průvodce CK. Cesta zpět do CZ byl HOROR .Přestup ve Frankfurtu se nedá stihnout je to sprint a to jsme velcí sportovci. Cesta zpět 30hodin a poté ješťe hledání kufru které odletěly bez nás.OD CA UŽ NIKDY. Zobraziť celú recenziu

Žaneta N., 22.03.2022, Dátum pobytu: 1.3. - 13.3.2022
Oblasť: Kuba Kuba, Varadero, Hotel: Paradisus Princesa del Mar Resort & Spa

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 8.8 Boli sme veľmi spokojní s našou dovolenkou.

 • 8.5 Ubytovanie
 • 7 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Boli sme veľmi spokojní s našou dovolenkou. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Naša izba v hoteli bola veľká, príjemne zariadená a každý deň sa starali o čistotu a poriadok.

Strava
Strava na hoteli bola veľmi chutná a kvalitná. Mali sme už síce aj lepšie stravovanie (čo sa týka výberu a kvality jedál - napr. na Dominikánskej republike), avšak nemôžeme porovnávať s inou destináciou, nakoľko Kuba je Kuba a v tejto krajine aj v závislosti od obmedzených podmienok pri dovoze potravín sú aj hotely čiastočne limitované (napr. vajíčka neboli dostupné každý deň a pod.).

Služby hotela
Hotel na nás urobil veľmi dobrý dojem, služby zodpovedali 5 hviezdičkám a personál bol veľmi milý a ústretový.

Pláž
Pláž bola nádherná, obkolesená veľkým množstvom paliem, každý deň ju ráno čistili, piesok bol nádherný jemný, voda krištáľovo čistá tyrkysová, vstup do vody mierny, vhodný aj pre malé deti.

Hotel má pláž otočený na atlantickú stranu, takže keď fúkal vietor od Atlantiku, boli aj vlny, takže sa dalo aj poriadne "vyblázniť" vo vlnách, čo však už pre malé deti nebolo veľmi vyhovujúce.

Miroslava B., 18.03.2022, Dátum pobytu: 4.3. - 15.3.2022
Oblasť: Kuba Kuba, Varadero, Hotel: Paradisus Varadero Resort & Spa

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

2 fotografie

Všetky recenzie Kuba