Kuba Kuba

Oficiálny názov: Kubánska republika
Hlavné mesto: La Habana
Štátne zriadenie: Socialistická republika so systémom jednej politickej strany a jednokomorovým parlamentom
Náboženstvo: Ateisti, Katolíci, africké náboženstvá - oficiálne čísla nie sú publikované.
Úradný jazyk: španielčina, v turistických komplexoch sa bez problémov dohovoríte anglicky, bežne i nemecky
Časový posun: Časový rozdiel oproti stredoeurópskemu času je mínu 5 hodín v lete a 6 hodín v zime.

Kuba - zájazdy od 969 €

O KUBEChytená ako dútnik medzi Floridou a Yucatánskym polostrovom, leží Kuba v srdci amerického stredozemia, južne od Obratníka Raka v Mexickom zálive. Atlantický oceán sa rozlieva na severe Kuby a Karibského mora na juhu.V samom srdci Karibského mora, tam kde sa nachádzajú tie najkrásnejšie pláže a letoviská, tam kde sa fajčia tie najlepšie dútniky, leží krajina s bohatou a pohnutou históriou. Je to krajina, jej obyvatelia len ochutnávajú okolitý svet, krajiny, ktorá ponúka poznanie, kultúru. Kuba je žeravý a pulzujúci karibský raj plný latinských rytmov, dútnikov, rumu a krásnych žien. Je to krajina kontrastov, farieb. Kto nepozná Kubu a jej krásy, akoby nežil v Strednej Amerike. poďme si Kubu spoločne predstaviť.

Fakta

Kuba sa, s rozlohou 110 860 km2, nachádza na 105 mieste na svete. Najvyšším bodom tohoto štátu je hora Pico Turquino so svojou výškou 1974 metrov nad morom. Počet obyvateľov sa vyšplhal na 11 394 043 a úradným jazykom je samozrejme španielčina. Prevažne 85% obyvateľov vyznáva katolícku vieru, ale nachádzajú sa tu taktiež príslušníci protestanskej cirkvy, židia a saneritáni. Od 24. februára 2008 je hlavou štátu predseda rady štátu a predseda rady ministrov generál Raúl Castro Ruz.

Geografia

Kuba je najväčší ostrov súostrovia Veľké Antily a väčšinu územia zaberajú nížiny. Na juhovýchode Kuby sa tiahne pozoruhodné pohorie Sierra Maestra, kde sa nachádza vyššie spomínaný navyjšší bod Pico Turquino. U nádherného pobrežia sa vo veľkom vyskytujú korálové útesy a atoly. Celý ostrov Kuba je tvorený približne štyrmi tisícmi ostrovčekov.

História

Pred rokom 1492, kedy na východnom výbežku Kuby Cazigazgo of Baracoa priplával Krištof Kolumbus, obývali ostrov indiánskych kmeňov Sibonejov, Tainov, a Karibčanov. Od tej doby začali Kubu konizovať Španielskí obyvatelia a po dlhé storočia ju trápil útlak, núdza a nespravedlnosť.

Nezabudnuteľný zlom nastal počas silvestrovskej noci na prelome rokov 1958 a 1959, kedy do Havany napochodoval revolucionár Fidel Castro so svojimi querillami. Nová vláda ihneď nastolila rozsiahle zmeny, počínajúc znárodněním amerického majetku, pozemkovú reformu, odstranením negramotnosti a zlepšením zdravotnej starostlivosti.

Od tej doby, kedy sa rozpadlo SSSR, sa ostrov neustále potýkal so značnou hospodárskou krízou a v súčastnosti je Kuba jediným komunistickým štátom oboch amerických kontinentov.

Pokiaľ sa rozhodnete pre Kubu, nenechajte si určite ujsť hlavné mesto Havana. Je to mesto, kde je stále čo objavovať, až už sa rozhodnete pre kultúrne pamiatky ako Capitol alebo Museo de la Revolucion, pre vyhlásené a tradičné reštaurácie alebo sa len tak kochať tou krásou. samotným pojmom Kuby je Varadero. Je to poloostrov, ktorý nevynechá snáď žiadny návštevník. je to doslova ráj. Nachádzajú sa tu prekrásne pláže lemované palmami, barmi a reštauráciami. Ďalším rajom, tentokrát pre potápačov, je ostrov Cayo Coco, ktorý leží v strednej časti Kuby. Budete tu obdivovať kryštálové more, korálové útesy a belostný piesok. nachádzajú sa tu taktiež luxusné hotely a letoviská pre bezchybnú dovolenku.

Kuba - zájazdy od 969 €

Najnovšie recenzie Kuba

Celkom: 8.4 Pobyt v hotelu se mi líbil a jsem spokojená

 • 8 Ubytovanie
 • 6 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Pobyt v hotelu se mi líbil a jsem spokojená Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Pokoj se mi líbil,jen mě první noc kousali mravenci v posteli.Po nahlášení na recepci vše napravili.Nespokojenost s kávou a čajem,u kávovaru byl vždy jen jedena kapsle čaje a kávy a na pokoji jsme byli ubytování dva.Oba jsme chtěli i kávu i čaj ale bylo to tam jen pro jednoho.Po několikadenních urgencích dali dvě kapsle kávy ale bez čaje.Jinak ale bylo celkově vše v pořádku.

Strava
Nebyl moc velký výběr jídla, hlavně masa.Ani celková nabídka nebyla nic moc ale dostačující to jak takž bylo.

Služby hotela
Personál na recepci i v restauraci byl příjemný,ochotný a hlavně vše s úsměvem což bylo simpatické.

Pláž
Dostupnost pláže je vyhovující,čistota vody je perfektní.Čistá byla i pláž,jediná vada je že ve vstupu do vody jsou místama kameny místo písku .Využili jsme i zapůjčení kazamaránu a šlapadla.

Marie Mrhalová, 21.09.2022, Dátum pobytu: 7.9. - 13.9.2022
Oblasť: Kuba Kuba, Holguín, Hotel: Playa Costa Verde (Playa Pesquero)

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 8 Určite Kuba stojí za návštevu, ale cez inú CA alebo CK.

 • 8 Ubytovanie
 • 9 Strava
 • 8 Okolie
 • 7 Cena

Celkové zhrnutie
Určite Kuba stojí za návštevu, ale cez inú CA alebo CK. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Ubytovanie bolo vyhovujúce, aj hotelový servis bol bez problémov. Všade všetko čisté, udržiavané.

Strava
Strava bez výhrad, myslím že každý si vyberie. Jedáleň bola priestranná, čistá, pri pultoch nebolo potrebné dlho čakať.

Služby hotela
Veľmi milý a ústretový personál. Veľmi ochotne riešili náš problém so stratenou batožinou, keďže náš delegát nehovoril anglicky. Prijala by som informácie o hoteli, možnostiach aktivít a programe na izbe. Chvíľu trvalo kým sme sa zorientovali. V dnešnej dobe by som čakala lepšie internetové pripojenie v hoteli, nie len na recepcii.

Pláž
pláž bola krásna, s lehátkami nebol vôbec žiadny problém, prístup do mora pozvoľný, more krásne čisté. Nato že to bol hotel 18+ tak bolo dosť otravné že na pláž chodili aj domáci s malými deťmi ktoré tam robili hluk a ostával po nich dosť neporiadok, ktorý tam niekedy zotrval aj dva dni. Myslím že by to prítomná ochranka mala riešiť.

Janka Blahušiaková, 21.09.2022, Dátum pobytu: 29.8. - 9.9.2022
Oblasť: Kuba Kuba, Varadero, Hotel: Melia Las Americas

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 8.4 Dovolená byla splněný sen, opravdový ráj na zemi. Ve skutečnosti je to mnohem krásnější než na fotografiích. Doporučuji vzít si s sebou...

 • 8 Ubytovanie
 • 7 Strava
 • 10 Okolie
 • 9 Cena

Celkové zhrnutie
Dovolená byla splněný sen, opravdový ráj na zemi. Ve skutečnosti je to mnohem krásnější než na fotografiích. Doporučuji vzít si s sebou vlastní léky, jelikož se zde nedá kromě rumu, doutníků a suvenýrů nic jiného koupit. Doporučuji nerozměňovat na místní měnu, ale přivézt euro, případně americký dolar, které berou všude, ale pouze bankovky. Platba kartou je bezproblémová a na některých místech dokonce upřednostňována před hotovostí. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Ubytování jsme byli v apartmánech LEVEL, které jsou asi 4 minuty pěšky od hotelu, ale s krásnou přístupností na pláž a bazén jsme měli hned před apartmánem. Čistota byla průměrná, každý den probíhal úklid, stejně jako výměna ručníků. Minibar byl v ceně a denně doplňován (Pivo, Fanta, Cola...).

Strava
Klasické bufetové občerstvení, každý den to samé. Na večeři možnost rezervovat jednu z restaurací. Určitě doporučuji navštívit restauraci Sakura, kde má člověk nezapomenutelný zážitek se skvělým jídlem servírovaným před vašima očima.

Služby hotela
Hoteloví zaměstnanci byli usměvaví a přátelští. Recepce místy zmatená, ale vždy se dá domluvit.

Pláž
Pláž byla přístupná hned z hotelu. Každé ráno byla uklízená, lehátka byla vždy volná. Na pláži se nachází ochranka, takže má člověk pocit bezpečí. Moře bylo luxusní, hodně mušlí a písek jemný.

Lukáš U., 16.09.2022, Dátum pobytu: 4.9. - 10.9.2022
Oblasť: Kuba Kuba, Varadero, Hotel: Melia Las Americas

Bola táto recenzia užitočná? Áno (1) Nie (0)

Celkom: 9.2 Pro mne nádherná dovolená, nemám vůbec co vytknout.

 • 9 Ubytovanie
 • 8 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Pro mne nádherná dovolená, nemám vůbec co vytknout. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Ubytování krásné, funkční klimatizace, pokoje vždy čisté. Pokud něco nebylo v pořádku, ihned personál hotelu vyřešil. Personál vždy usměvavý a pozorný.

Strava
Strava z místních zdrojů a i podle jejich receptů. Ochutnáte opravdu kubánskou stravu. Nečekejte hranolky a jiné evropské pochutiny. Kdo má rád ostré, nechť si sebou přibalí Tabasco :) Stava zařízena i pokud jedete na výlety. Vypít můžete co snesete:)

Služby hotela
Celkový dojem je výborný. Za mne udávané hvězdičky, opravdu odpovídají kvalitě.

Pláž
Pláž v těsné blízkosti resortu, vždy čistá, uklizená. Naprosto bezpečná. Moře neuvěřitelně čisté a průzračné. Jen nutné počítat s tím, že ručníky na pláž se půjčují za 30 Dolarů/osoba a platba pouze kreditní kartou. Poté kauci vrací znovu na kartu. z pokoje se neberou, jinak se večer nemáte čím utřít :)

Helena Kronhoferová, 12.09.2022, Dátum pobytu: 29.8. - 6.9.2022
Oblasť: Kuba Kuba, Varadero, Hotel: Iberostar Laguna Azul

Bola táto recenzia užitočná? Áno (2) Nie (0)

Celkom: 10 nemá chybu

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
nemá chybu Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
pokoj krásný veliký.Myslím tak 70m2.Byl jsem ale 5 hvězd Privilege

Strava
Rád ochutnávám cizí kuchyně.neskutečný výběr.Když si vyberete rybí filet,tak vám ho ugrilují. Pro Privilege lepší alkohol ,pil jsem 7-letý rum. Nejhorší byla Balantinka.Bary nonstop

Služby hotela
Udělají pro vás vse. V ceně šlapadla,katamarány a kajaky

Pláž
Písečná, pozvolný vstup

Martin Rohlíček, 11.09.2022, Dátum pobytu: 23.8. - 3.9.2022
Oblasť: Kuba Kuba, Varadero, Hotel: Valentin El Patriarca Varadero

Bola táto recenzia užitočná? Áno (1) Nie (0)

Všetky recenzie Kuba