Kuba Kuba

Oficiálny názov: Kubánska republika
Hlavné mesto: La Habana
Štátne zriadenie: Socialistická republika so systémom jednej politickej strany a jednokomorovým parlamentom
Náboženstvo: Ateisti, Katolíci, africké náboženstvá - oficiálne čísla nie sú publikované.
Úradný jazyk: španielčina, v turistických komplexoch sa bez problémov dohovoríte anglicky, bežne i nemecky
Časový posun: Časový rozdiel oproti stredoeurópskemu času je mínu 5 hodín v lete a 6 hodín v zime.

Kuba - zájazdy od 682 EUR

O KUBEChytená ako dútnik medzi Floridou a Yucatánskym polostrovom, leží Kuba v srdci amerického stredozemia, južne od Obratníka Raka v Mexickom zálive. Atlantický oceán sa rozlieva na severe Kuby a Karibského mora na juhu.V samom srdci Karibského mora, tam kde sa nachádzajú tie najkrásnejšie pláže a letoviská, tam kde sa fajčia tie najlepšie dútniky, leží krajina s bohatou a pohnutou históriou. Je to krajina, jej obyvatelia len ochutnávajú okolitý svet, krajiny, ktorá ponúka poznanie, kultúru. Kuba je žeravý a pulzujúci karibský raj plný latinských rytmov, dútnikov, rumu a krásnych žien. Je to krajina kontrastov, farieb. Kto nepozná Kubu a jej krásy, akoby nežil v Strednej Amerike. poďme si Kubu spoločne predstaviť.

Fakta

Kuba sa, s rozlohou 110 860 km2, nachádza na 105 mieste na svete. Najvyšším bodom tohoto štátu je hora Pico Turquino so svojou výškou 1974 metrov nad morom. Počet obyvateľov sa vyšplhal na 11 394 043 a úradným jazykom je samozrejme španielčina. Prevažne 85% obyvateľov vyznáva katolícku vieru, ale nachádzajú sa tu taktiež príslušníci protestanskej cirkvy, židia a saneritáni. Od 24. februára 2008 je hlavou štátu predseda rady štátu a predseda rady ministrov generál Raúl Castro Ruz.

Geografia

Kuba je najväčší ostrov súostrovia Veľké Antily a väčšinu územia zaberajú nížiny. Na juhovýchode Kuby sa tiahne pozoruhodné pohorie Sierra Maestra, kde sa nachádza vyššie spomínaný navyjšší bod Pico Turquino. U nádherného pobrežia sa vo veľkom vyskytujú korálové útesy a atoly. Celý ostrov Kuba je tvorený približne štyrmi tisícmi ostrovčekov.

História

Pred rokom 1492, kedy na východnom výbežku Kuby Cazigazgo of Baracoa priplával Krištof Kolumbus, obývali ostrov indiánskych kmeňov Sibonejov, Tainov, a Karibčanov. Od tej doby začali Kubu konizovať Španielskí obyvatelia a po dlhé storočia ju trápil útlak, núdza a nespravedlnosť.

Nezabudnuteľný zlom nastal počas silvestrovskej noci na prelome rokov 1958 a 1959, kedy do Havany napochodoval revolucionár Fidel Castro so svojimi querillami. Nová vláda ihneď nastolila rozsiahle zmeny, počínajúc znárodněním amerického majetku, pozemkovú reformu, odstranením negramotnosti a zlepšením zdravotnej starostlivosti.

Od tej doby, kedy sa rozpadlo SSSR, sa ostrov neustále potýkal so značnou hospodárskou krízou a v súčastnosti je Kuba jediným komunistickým štátom oboch amerických kontinentov.

Pokiaľ sa rozhodnete pre Kubu, nenechajte si určite ujsť hlavné mesto Havana. Je to mesto, kde je stále čo objavovať, až už sa rozhodnete pre kultúrne pamiatky ako Capitol alebo Museo de la Revolucion, pre vyhlásené a tradičné reštaurácie alebo sa len tak kochať tou krásou. samotným pojmom Kuby je Varadero. Je to poloostrov, ktorý nevynechá snáď žiadny návštevník. je to doslova ráj. Nachádzajú sa tu prekrásne pláže lemované palmami, barmi a reštauráciami. Ďalším rajom, tentokrát pre potápačov, je ostrov Cayo Coco, ktorý leží v strednej časti Kuby. Budete tu obdivovať kryštálové more, korálové útesy a belostný piesok. nachádzajú sa tu taktiež luxusné hotely a letoviská pre bezchybnú dovolenku.

Kuba - zájazdy od 682 EUR

Najnovšie recenzie Kuba

Celkom: 10 Kuba zustane navzdy v mem srdci. Kubanci jsou laskaví,pracoviti.

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Kuba zustane navzdy v mem srdci. Kubanci jsou laskaví,pracoviti. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Konkretne hotel Valentin Perla Blanca byl luxusni.Cisty, evropsky,prispisoben evropskemu turistovi

Strava
Denne gril k obedu i veceri. 5 druhu mas,anglicka snidane a vsechny pokrmy z vajec. Desitky ovocnych stav,vody,kavy,pivo.

Služby hotela
Kuba mi zustala navzdy v srdci.

Pláž
Krasnejsi pisek a more jsem jeste nevidela

Monika P., 17.04.2020, Dátum pobytu: 25.2. - 8.3.2020
Oblasť: Kuba Kuba, Cayo Santa Maria, Hotel: Valentín Perla Blanca

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

3 fotografie

Celkom: 7 Nedostatek lehátek a plážových osušek Pláž nádherná.

 • 5,5 Ubytovanie
 • 8 Strava
 • 9 Okolie
 • 7 Cena

Celkové zhrnutie
Nedostatek lehátek a plážových osušek Pláž nádherná. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Nedostatek ručníků. Byly vyměňovány za 2až 3dny. 3 dny jsme se nemohly dostat večer do pokoje. Po dlouhé době došlo na výměnu zámku.

Strava
Strava výborná. Čisté stoly, ochotný personál

Služby hotela
Až na pár věcí docela dobré

Pláž
Krásná ,udržovaná . Bohužel na březen moc lidí a hlavně nedostetek lehátek a slunečníků ,jak na pláži tak u bazénu

Jana Dědičová, 18.03.2020, Dátum pobytu: 3.3. - 15.3.2020
Oblasť: Kuba Kuba, Varadero, Hotel: Grand Memories Varadero

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

2 fotografie

Celkom: 3 Pobyt na Kubě byl zajímavý zážitek, ubytování ve Villa Tortuga bylo však strašidelné.

 • 2 Ubytovanie
 • 2 Strava
 • 6 Okolie
 • 3 Cena

Celkové zhrnutie
Pobyt na Kubě byl zajímavý zážitek, ubytování ve Villa Tortuga bylo však strašidelné. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Hotel má uvedené tři hvězdy a nečekaly jsme tedy žádný luxus, tohle však naše představy ještě "překonalo". Omšelé pokoje, plíseň na stěnách, lampičky s trčícími dráty, dveře byly na kartu, každý den jsme však musely chodit na recepci, protože karta nefungovala, teplá voda netekla. Stěhovaly jsme se 3 x a všechny pokoje byly stejné.

Strava
Celý týden bylo k obědu a k večeři to samé: ryba a jeden druh masa - převařené a vysušené, dva druhy rýže, vařený banán, nějaká zelenina a pak přepálené slakosti. Talíře byly špatně umyté a někdy nebyly vůbec, příbory a sklo také větinou nebylo nebo byla potřeba stát na ně frontu. Vlastně se na všechno stále stála fronta. Svačina mezi jídly v režimu all incusive byl toustový chleba s tatarkou a s kečupem.

Služby hotela
Měly jsme režim all inclusive, jídlo viz výše, pití podle toho, jaká byla zavážka - půl pobytu nebylo víno, půl pobytu nebyly lžičky ke kafi, někdy byly drinky s místním likérem, někdy s Havanou.

Pláž
Pláž krásná, moře nemělo chybu!

Lenka F., 15.03.2020, Dátum pobytu: 1.3. - 9.3.2020
Oblasť: Kuba Kuba, Varadero, Hotel: Gran Caribe Villa Tortuga

Bola táto recenzia užitočná? Áno (2) Nie (0)

Celkom: 3,6 Hotel ***odpovídal kvalitou služeb a hlavně vybavením kategorii **. Celkově hotel neudržovaný, zařízení chátrající. Stravování all...

 • 2,5 Ubytovanie
 • 2 Strava
 • 7 Okolie
 • 4 Cena

Celkové zhrnutie
Hotel ***odpovídal kvalitou služeb a hlavně vybavením kategorii **. Celkově hotel neudržovaný, zařízení chátrající. Stravování all exclusive neodpovídalo, nedostatečný výběr jídla hlavně při pozdějším příchodu na oběd i večeři. To samé u nápojů. Jednotvárná jídla celých 10 dnů, z příloh pouze stále rýže a fazole, minimum masa. Personál celkem ochotný. Pěkná pláž i koupání v oceánu, nádherně čistá voda. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Velice slabé, stěží odpovídající kategorii** . Koupelna zanedbatelná, pokoj nedostatečně vybavený, spali jsme na jedné postelí.

Strava
Viz celkové shrnutí

Služby hotela
Viz celkové shrnutí

Pláž
Viz celkové shrnutí

Leoš Vojtíšek, 11.03.2020, Dátum pobytu: 25.2. - 8.3.2020
Oblasť: Kuba Kuba, Varadero, Hotel: Gran Caribe Club Kawama

Bola táto recenzia užitočná? Áno (1) Nie (0)

Celkom: 7,6 S dovolenou jsme byli spokojeni.

 • 7 Ubytovanie
 • 8 Strava
 • 9 Okolie
 • 7 Cena

Celkové zhrnutie
S dovolenou jsme byli spokojeni. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Bylo dobré, až na to že netekla teplá voda. Ani po reklamaci nebyla sjednána náprava.

Strava
Stravování bylo výborné.

Služby hotela
V rámci možností.

Pláž
Plaž, bazény, zahrada a celé okolí bylo na úrovni.

František Řimsa, 11.03.2020, Dátum pobytu: 22.2. - 4.3.2020
Oblasť: Kuba Kuba, Varadero, Hotel: Barceló Solymar

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Všetky recenzie Kuba