Jamajka Jamajka

 • Fauna

  Jamajka, to je nádherná príroda ovplyvnená tropickým podnebím. Nájdete tu nádherné biele pláže s korálmi, tropické lesy, hory a vápencové krasové plošiny. Tropické lesy sú plné cenný drevín, nádherne kvitnúcich rastlín i kaktusov. Na ostrove žije veľké množstvo endemických druhov rastlín a živočíchov, čo sú organizmy vyskytujúce sa len v jednej lokalite na svete. A tak nie je divu, že sa Jamajčania pripojili World Conservative Union, ktorá mapuje unikátne prírodné úkazy po celom svete. Záverom pripomeňme, že prevaženie fauny a flóry cez hranice je prísne zakázané!

  Jamajka ponúka niekoľko nádherných a jedinečných druhov živočíchov. Nájdete tu niekoľko ohrozených druhov, ako sú napríklad krokodíly alebo rozmanité druhy neotpierov. Na Jamajke žije druh hlodavca, ktorý je podobný morčati a nazýva sa hutia. Najrozšírenejšími savcami sú kozy, ktoré sa chovajú takmer všade. Nad hlavami Vám búdú poletovať najrôznejší vtáci, ktorých na ostrove žije okolo 250 druhov. Medzi kríkmi nájdete hady, jašterky a mnoho ďalších tropických živočíchov.

  Väčšina miestneho hmyzu je veľmi zaujímavá a na pohľad krásna. Napríklad miestne motýle sú známe pre svoje pestré sfarbenie. V noci môžete naraziť na množstvo svetlušiek - tých tu žije na 50 druhov a keď kŕdel svetlušiek rozsvieti, vytvorí tak neopakovateľnú atmosféru.

  Medzi nie príliš obľúbené živočích patria šváby. Je ich tu ozaj dosť, avšak nepredstavujú žiadny veľký zdravotný problém. Dbajted len na to, aby ste na izbe nenechávali voľne položené potraviny.

  Nesmierne pestrý je taktiež podmorský život. V koráloch u pobrežia žijú najrôznejší živočíchovia, ktorých si pri potápaní môžete i zblízka prezrieť. Narazíte na množstvo pestrofarebných rýb, medúzy, morské korytnačky, tulene i delfíny.