Jamajka Jamajka

 • Ako tráviť čas

  Na Jamajke sa určite nudiť nebudete. Veľké hotelové komplexy ponúkajú športové vyžitie v rámci svojich programov all inclusive. Na väčšine miest nájdete tenisové kurty, stolný tenis, volejbal, minigolf, môžete si zapožičať horský bicykel. Pomerne bežnou službou sú i horolezecké steny alebo biliard v bazéne.

  Pokiaľ budete hľadať zábavu mimo hotelový komplex, určite vás nadchne jazda na koni, vo vnútrozemí sa usporiadava rafting na gumových kruhoch a na kajaku alebo jazda terénnymi štvorkolkami. Na plážach sú k dispozícii všetky druhy vodných športov ako šlapadlá, kajaky, plachetnice alebo si môžete užívať šnorchlovania. K dispozícii tu budete mať i vodné lyže, môžete si vyskúšať jazdu na banáne, parasailing alebo jazdu na vodných skútroch. Navštívte delfinárium, zažijte tu plavbu s delfínami alebo rejnokmi. Jamajka je rovnako vyhlásenou golfovou destináciou s radiou kvalitných ihrísk.

  Potápanie

  Jamajka je cieľom mnohých potápačov, ktorí sem jazdia pozorovať neuveriteľné bohatý podmorský život. K dispozícii je tu celé množstvo korálových lokalít, ale i vraky potopených lodí a lietadiel. Skoro u každého hotelu nájdete viac či menej lákavé korálové útesy.

  Najvyhľadávanejším miestom pre potápanie je stredisko Montego Bay, ktoré ponúka niekoľko atraktívnych miest vrátane tzv. Airport Reef s mnohými jaskyňami a tunelmi.

  Určite zavítajte do lokality Negril, kde Vás okúzlia kilometre dlhé korálové útesy. Práve tu sú vyhľadávanými cieĺmi taktiež dva vraky potápaných lietadiel, ktoré poskytli útočisko mnohým morským živočíchom.

  Potápačskú výstroj si môžete na mieste zapožičať, k dispozícii budete mať i odborného inštruktora, takže sa ničoho nebojte a vydajte sa objavovať krásy podmorského sveta.

  Nočný život

  Pokiaľ budete hľadať zábavu v rámci hotelového komplexu, asi najčastejšie narazíte na hotelové animačné večery formou zábavných digramov alebo najrôznejších diskoték. V hotelu býva taktiež k dispozícii dobre vybavené zábavné centrum pre deti alebo klub pre teenagerov.

  Pokiaľ zavítate do centra mesta niektorého z prímorských stredisiek Jamajky, zábavu vám tu ponúknu mnohé kluby a diskotéky. V Negrilu prebieha nočný život priamo na pláži, kde sa organizujú večery s živou hudbou v rytmu reggae pod šírym nebom. Zároveń je tu k dispozícii veľká diskotéka "The Jungle" a nekonečná rada barov, reštaurácií a nočných klubov s programom až do včasných ranných hodín. Zavítajte do Rick´s Café, najznámejšieho nočného podniku ostrova, určite nebudete sklamaní.