Cyprus - Larnaca Cyprus

 • Doprava letecky

  04:00 h

 • Popis

  Toto mesto zahalené rúškom tajomnej histórie a nesúcej zvláštne meno, je tretím najväčším mestom Cypru a zároveň významným obchodným, priemyselným a turistickým centrom. Nájdete tu prístav, letisko i marínu pre kotvenie jácht, rovnako ako aj bohato vybudovanú sieť hotelov, pretože z turistického ruchu mesto žije. 
  Toto antické kráľovstvo založené Feničanmi v 9. storočí pred n.l. nieslo pôvodný názov Kítion. Dnešný názov mesta Larnaca vraj nie je príliš obľúbený, pravdepodobne totiž znamená čosi ako hrobka, sarkofág. V najbližšom okolí boli v minulosti nájdené rôzne sarkofágy, podľa povesti jeden patril i Lazarovi, ktorý bol vzkriesený Kristom. Sú vystavané v miestnom Archeologickom múzeu a určite stoja za pozretie. Miestni viac menej tvrdohlavo nazývajú mesto Skála. Okrem toho má mesto taktiež Múzeum Pieridovej nadácie, ktorého zbierka sa snaží zmapovať históriu ostrova od praveku až po stredovek. Zvyšky pôvodného osídlenia sú viditeľné už kilometer od centra, neolitické sídlisko Hirokitia je jedným z dôležitých historických nálezísk a je chránené organizáciou UNESCO. V meste nájdete ako mešity tak i kostolíky, je totiž pomyselnou čiarou rozdelené na grécku a tureckú časť. Za zmienku a za návštevu stojí napr. mešita Grand Mosque. 
  Medzi Larnacou a medzinárodným letiskom leží Slané jazero, ktoré v lete vysychá, ale v zime je útočiskom plameniakov a ďalších druhov cudzokrajných vtákov. Pri tomto jazere nájdete islamské posvätné miesto Hala Sultan - toto miesto skrýva hrob, kde sú údajne uložené pozostatky tety proroka Mohameda. 
  Hotely sú vybudované pozdĺž pláží v centrálnej časti Larnacy, kde sa taktiež nachádza povestná promenáda Finikoudés, lemovaná vysokými palmami a množstvom lákavých reštaurácií. Asi najkrajšie pláže sú v turistickej oblasti Dekelia, väčšinou sú pokryté tmavším jemným pieskom alebo drobnými kamienkami. Je tu tiež veľké množstvo reštaurácií, barov, diskoték a obchodov. 
  Ponuka športového využitia je rovnako bohatá - vonkajšie a kryté bazény, rôzne ihriská, biliard, fitness, potápanie a mnoho ďalšieho. Z miestneho prístavu sa dajú podnikať okružné plavby po Stredozemnom mori.  Lokalita je vhodná pre tých, ktorí chcú spojiť pokojnú dovolenku s návštevou rušnejšieho mesta so všetkým, čo ponúka.

Najnovšie recenzie Cyprus - Larnaca

Celkom: 9.1 Všechno šlo dobře.

 • 8.5 Ubytovanie
 • 8 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Všechno šlo dobře. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Kvalita ubytování byla velmi dobrá! 3hvězdičkový hotel, kdyby byla snídaně lepší, mohli byste dostat víc! Možná bych mohl jen vyměnit nábytek na balkoně a obraz by také neuškodil. Celkově možná nejroztomilejší a nejkrásnější 3hvězdičkový hotel, ve kterém jsem kdy byl!

Strava
Vážení recepční, máme dobrý pokoj! Snídaně není nic extra, dostačující. Je to trochu nuda, i když jsme to vynechali. Úklid je dobrý, ale na balkoně byl trochu prach, ale nerušilo to.

Služby hotela
Snídaně je průměrná. Recepční jsou velmi milí a ochotní. Bar je velmi roztomilý, terasa je pěkná, milovali jsme tam večery! Co bylo opravdu dobré, bylo, že jste mohli pít nápoje, které jste si koupili v obchodě, neřekli vám o tom! Pravděpodobně mohou hoteloví hosté jíst nebo pít na terase baru cokoli, co si koupili jinde, není jim o tom řečeno! To je skvělé, když nechcete utrácet peníze v drahých barech, ale přesto chcete před spaním trochu sedět a koukat.

Pláž
Stačí sejít dolů, asi 3 minuty. Pláž je trochu špinavá...no, ne tolik jako Budapešť! Lehátka také nejsou nejnovější a host musí uklízet písek, ale není to drahé! Má dobrou atmosféru, ale není to nejkrásnější pláž na Kypru. Nicméně bylo dobře, že fronta bazaru byla blízko, pokud vás opalování omrzelo, zaběhli jsme do McDonaldu na hamburger, nebo do hospody na drink, nebo se porozhlédli po řadě bazaru. Všechno je blízko pláže a neříkají vám, abyste šli v plážovém oblečení! Sprcha je placená...to mě překvapilo, wc je zdarma....taky????

Zákazník nechcel zverejniť svoje meno, Overená recenzia (Invia.hu), Hodnotené: 04.11.2023, Dátum pobytu: 14.9. - 21.9.2023
Oblasť: Cyprus Cyprus, Larnaca, Hotel: Livadhiotis

Celkom: 8.4 Dovolená byla na 16 dní, tudíž jsme si jí náležitě užili, nádherné místo. Za úžasnou cenu. Celkový dojem, s přihlídnutím na nízkou cenu,...

 • 5.5 Ubytovanie
 • 8 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Dovolená byla na 16 dní, tudíž jsme si jí náležitě užili, nádherné místo. Za úžasnou cenu. Celkový dojem, s přihlídnutím na nízkou cenu, naprostá bomba. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Sice jsme měli nejhorší pokoj na hotelu. Místo okolo nadherné.

Strava
Švédské stoly ale každý den to samé.

Služby hotela
fajn

Pláž
Naprostá nadhera

Jana M., Overená recenzia (Invia.cz), Hodnotené: 19.10.2023, Dátum pobytu: 27.9. - 11.10.2023
Oblasť: Cyprus Cyprus, Larnaca, Hotel: San Remo

Celkom: 8 Velmi pěkný a čistý hotel, poloha v centru a blízkosti pláže ideální.

 • 8 Ubytovanie
 • 7 Strava
 • 10 Okolie
 • 7 Cena

Celkové zhrnutie
Velmi pěkný a čistý hotel, poloha v centru a blízkosti pláže ideální. Zobraziť celú recenziu

Strava
Ne moc rozmanitá, ale chutná, vždy jsme se dobře najedli.

Petra J., Overená recenzia (Invia.cz), Hodnotené: 12.10.2023, Dátum pobytu: 6.10. - 9.10.2023
Oblasť: Cyprus Cyprus, Larnaca, Hotel: Livadhiotis

Celkom: 8 Hotel moc pěkný mužů doporučit jediné minus ze jsme měli polopenzi a dražší obědy i piti proto doporučuji all inclusive vyplatí se to

 • 8 Ubytovanie
 • 8 Strava
 • 10 Okolie
 • 6 Cena

Celkové zhrnutie
Hotel moc pěkný mužů doporučit jediné minus ze jsme měli polopenzi a dražší obědy i piti proto doporučuji all inclusive vyplatí se to Zobraziť celú recenziu

Pláž
Pláž ihned u hotelu i s polstrovanými lehátky zdarma

Ať je plaz v zátoce tak je čistá a dobrý přístup do more

Zákazník nechcel zverejniť svoje meno, Overená recenzia (Invia.cz), Hodnotené: 25.09.2023, Dátum pobytu: 13.9. - 20.9.2023
Oblasť: Cyprus Cyprus, Larnaca, Hotel: SENTIDO Sandy Beach

3 fotografie

Všetky recenzie Cyprus - Larnaca