Cyprus Cyprus

  • Ako tráviť čas

    Cyprus je rajom pre športovcov. Nájdete tu všetko, na čo si spomeniete. Golf, jachting, jazdectvo, lyžovanie, tenis, turistika, cyklistika, horolezectvo a samozrejme vodné športy, pre ktoré je stredozemné more ako stvorené. Či už je to potápanie, jazda na skútri alebo na padáku za motorovým člnom. 
    Kto by nechcel byť tak aktívny, môže využiť celý rad výletov do aquaparkov, hôr, safari, plavbu loďou alebo sa vydať po stopách histórie.  Cyperčania sú ozajstní milovníci hudby. Hrajú na množstvo nástrojov, tancujú a radi používajú svoj hlas. Preto sa nebudete nudiť ani večer a ich veselý nočný život vám pekne spríjemní koniec dňa. 
    Pláže 
    Každý si môže vybrať tu svoju. Nachádzajú sa tu kilometre piesočnatých pláží, ale i skalnaté a kamienkové pláže. Od roku 1996 získalo osemnásť cyperských pláží ocenenie Modrej vlajky (čo je prestížna cena, ktorá je udeľovaná na základe kritérií ako napr. čistota vody, pláže, kvalita služieb...). Nudistov veľmi nepoteší fakt, že tu nie sú žiadne pláže určené špeciálne pre kúpanie bez plaviek. Musia si preto hľadať zátoky a nedotknuté pláže, ktorých je ale na ostrove naozaj dostatok.