Cyprus Cyprus

 • Zaujímavé miesta

  Larnaka je malé mestečko a je doslova prvou otvorenou bránou na Cyprus. Leží blízko medzinárodného letiska a nájdete tu najstarší kostol na ostrove, množstvo obchodíkov a neďaleko mesta aj zvyšky larnackého akvaduktu. 
  Ayia Napa je najrušnejšie a najpopulárnejšie letovisko, kde o zábavu nie nikdy núdza. V centre mesta je krásny kláštor zo 16. storočia, ktorý určite musíte navštíviť. 
  Limassol je najdôležitejším prístavom ostrova. Za zmienku určite stojí múzeum stredoveku, mešity a malý hrad, ktorý je priamo v centre. 
  Paphos je moderne založené mesto s peknými plážami v okolí, s obdivuhodnou kráľovskou hrobkou a niekoľkými pozostatkami rímskych stavieb. 
  Nikózia je hlavné mesto Cypru a je rozdelené líniou prímeria medzi tureckým a gréckym obyvateľstvom. Mesto má obdivuhodne zachovalé hradby. Viac pamiatok je na tureckej strane a k jej návšteve budete potrebovať pas. 
  Troodos je najvyšším pohorím na Cypre s krásnymi dedinkami a najvyššou horou na ostrove Mount Olympos, kde sa dá v zime skvelo zalyžovať. 
  Protaras - malé letovisko s krásnymi plážami, veternými mlynmi a ovocnými záhradami. Vo väčšine prípadov, ako sú napr. múzeá, si musíte kúpiť lístok na fotenie. Nikde nesmiete používať fotoaparát v kostole!