Bulharsko - Albena Bulharsko

 • dopravaletecky

  02:45 h

 • Popis

  Albena je dokonalým miestom pre strávenie dovolenky na priestorných plážach a v centre preplnenom luxusom. Medzi rušnou turistickou zónou si nájdete i typickú folklórnu krčmičku s rybími špecialitami a kebabom. Pláže sú tu najväčšie z celého Bulharska. Ich rozmery naozaj prekonajú vaše očakávania, nekonečné množstvo piesku je rozprestreté mnohokrát aj do sto metrov širokých pláží. Neďaleko od pláží plných mušlí sa nachádzajú moderné hotely vystavané do rôznorodých tvarov, exoticky korešpondujúcich s noblesne upravenými a čistými lesíkmi a parkmi. Pokiaľ by vás omrzela ponuka vodných športov či prechádzky na koni, môžete sa vydať po krásach prírody, napríklad do rezervácie Baltata, alebo do botanickej záhrady v meste Balčik. V meste Balčik sa nachádza tretí najdôležitejší prístav Bulharska, odkiaľ vypláva veľké množstvo výletných lodí. Pre milovníkov cykloturistiky je ideálny blízky osmanský kláštor Arat Teker.

Najnovšie recenzie Bulharsko - Albena

Celkom: 10 byli jsme moc spokojeni

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
byli jsme moc spokojeni Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
hezké

Strava
pestrá

Služby hotela
vyhovující

Pláž
moc hezká

Věra W., Overená recenzia (Invia.cz), Hodnotené: 07.03.2024, Dátum pobytu: 8.8. - 15.8.2023
Oblasť: Bulharsko Bulharsko, Albena, Hotel: Kaliakra Mare (ex. Club Dobrotiza)

Celkom: 9.4 Zjevení

 • 9.5 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 8 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Zjevení Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Dobrý

Strava
Zjevení

Služby hotela
Dobře

Pláž
Dobrý

Zbigniew K., Overená recenzia (Travelplanet.pl), Hodnotené: 25.10.2023, Dátum pobytu: 15.10. - 22.10.2023
Oblasť: Bulharsko Bulharsko, Albena, Hotel: Kaliakra

Celkom: 9.8 Nemam co bych vytknul

 • 10 Ubytovanie
 • 9 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Nemam co bych vytknul Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Celkovy dojem prijemny

Strava
Zpocatku jidlo malo ochucene, po trech dnech zlepseni. Sul, pepr a papriku nebylo skoro mozno v jidelne nalezt

Služby hotela
Bez pripominek

Pláž
Dobre pristupna, lehatka a rucniky zajisteny

Jiří S., Overená recenzia (Invia.cz), Hodnotené: 01.10.2023, Dátum pobytu: 15.9. - 22.9.2023
Oblasť: Bulharsko Bulharsko, Albena, Hotel: Kaliopa

Celkom: 10 Nadmíru spokojeni

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Nadmíru spokojeni Zobraziť celú recenziu

Strava
Výborná, dostatek všeho

Pláž
Čistá, dlouhá, krásná

Jindřiška, Overená recenzia (Invia.cz), Hodnotené: 27.09.2023, Dátum pobytu: 17.9. - 24.9.2023
Oblasť: Bulharsko Bulharsko, Albena, Hotel: Mura Beach

Celkom: 8.1 Príjemný pobyt plný oddychu a relaxu. Hotel je blízko pri pláži. Len pár krokov a ste v piesku. Boli sme tam v septembri, čiže žiadne...

 • 7.5 Ubytovanie
 • 8 Strava
 • 8 Okolie
 • 9 Cena

Celkové zhrnutie
Príjemný pobyt plný oddychu a relaxu. Hotel je blízko pri pláži. Len pár krokov a ste v piesku. Boli sme tam v septembri, čiže žiadne preplnené pláže ani bazén a podobne. Blízko je aj supermarket a "bazár" čo sú vlastne obchodíky s klasickým lacným oblečením , nečakajte že si niečo kúpite, nič moderné tam nebolo. V jednom hoteli v blízkosti bol veľký obchod so suvenírmi kde mali pekné drobnosti za dobré ceny. Je tam aj kaderníctvo, strih stojí asi 30 BGN, platiť sa dá všade kartou, hotovosť sme potrebovali len pri platení maliarke, ktorá mala stánok na ulici (odporúčam, veľmi šikovná žena) , ináč sa dalo všade platiť kartou. Aj na minigolfe, kde odporúčam repelent. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Izba bola priestranná a čistá. Postele boli trochu tvrdšie, vankúše z pamäťovej peny, dva vankúše sme mali aj v skrini ak by sme potrebovali ďalšie. Kúpeľňa bola čistá s vaňou so sprchou, uteráky sme mali vždy čisté, bol tam aj fén. Na izbe bol trezor. Z balkóna sme mali výhľad priamo na more a východ slnka. Okrem sedenia na balkone bol aj sušič. V izbe bola klimatizácia, televízor a minibar (t.j. 1 pepsi, 1 detský džúsik 1pivo a fľaša vody) a set na kávu a čaj.

Strava
Raňajky, snackbar, obed, snackbar, Večera vo forme bufetu. Jedlo bolo chutné, mnoho možností, ktoré sa občas opakovali no boli aj úplne nové jedla. Za veľké mínus považujem absenciu alergénov a neznalosť obsluhy, čo mi dosť obmedzilo stravovanie, no najedla som sa. Bol tam veľký výber koláčov a ovocia. V rámci ultra all inclusive ame mali všetky nápoje, okrem napr. Flaskovej vody a pod. Drinky boli lacné a nie najchutnejsie. Boli dosť presladene a prvýkrát nám ich jeden barman naserviroval do umelých pohárikov aj keď videl že tam sedíme už dlhšie a nechystáme sa nikam von. Ostatní boli milí a vždy sa opýtali či budeme piť dnu alebo si vezmeme Drinky so sebou. V poobednajsom snackbare bola vždy pizza, čo bolo veľmi obľúbené.

Služby hotela
Lehátka a slnečníky sú zdarma. Len prvé dva rady boli platené cca 10 eur na deň, no druhý týždeň už boli úplne zadarmo. Plážové osušky sme dostali 1 na osobu. Mohli sme si ich ísť kedykoľvek vymeniť za suché a čisté. Upratovanie bolo uspokojivé, prvé dni to bolo veľmi slabé no neskôr prišla veľmi šikovná a milá upratovačka, mali sme vždy čisté uteráky, doplnenú vodu a minibar a aj set na čaj a kávu, dokonca nám aj periny narovnala (aj keď sme ich mali ustlané). Pri bazéne boli animátori, veľmi milí, snažili sa vždy vymyslieť nejakú aktivitu. Každý večer o 21h bol program. V hoteli bol aj biliard za 5 BGN. Aj zmenáreň a infocentrum. K dispozícii boli 4 bary, v reštaurácii, vo vstupnej hale, pri pláži a pri bazéne.

Pláž
Pláž bola piesočnatá, blízko pri hoteli. S lehátkami a slnečníkmi. Bolo tam dosť čajok a kopec mušlí, nezaškodilo by im trošku ju prečistiť. Dosť nám fúkalo a boli veľké vlny, až posledný deň dovolenky bolo more pokojne a vhodné na plávanie. Vlny priniesli často medúzy k pláži. Jeden deň sme napocitali až 12. Z rána bolo more dosť chladné aj poobede občas. Jeden deň bolo tak horúco že poobede a ku večeru už bola tepla voda. Požičiavajú vodné skútre a bicykle a loďky.

Viktória N., Overená recenzia (Invia.sk), Hodnotené: 25.09.2023, Dátum pobytu: 14.9. - 21.9.2023
Oblasť: Bulharsko Bulharsko, Albena, Hotel: Kaliakra

Všetky recenzie Bulharsko - Albena