Bulharsko Bulharsko

 • Zaujímavé miesta

  Varna 
  Varna je najväčším bulharským prístavným mestom. Najvýznamnejšou architektonickou pamiatkou mesta sú katedrála ,,Nanebovstúpenia" so vzácnymi nástennými maľbami a divadlo. Obľúbenou turistickou atrakciou je Delfinárium. 
  Ropotamo 
  Ropotamo je chránenou prírodnou rezerváciou, ktorá chráni ekosystémy močiarov a piesočné duny. Bývalým loveckým revírom preteká rovnomenná rieka a prechádzka po nej je veľmi krásnym zážitkom. 
  Sozopol 
  V tejto rybárskej dedine sídli okrem pôvabných domčekov z 19. storočia tiež archeologické múzeum so zbierkou gréckych váz. 
  Nessebar 
  Jadro malebného mestečka s antickými pamiatkami a stredovekými stavbami je zaradené do zoznamu pamiatok UNESCO. Vďaka veľmi dobrému spojeniu s ostatnými rezortmi je Nesebar veľmi navštevovaným. Jeho ďalšími pamiatkami sú veterný mlyn a turecké kúpele. 
  Slnečné pobrežie 
  Slnečné pobrežie je jedným z najobľúbenejších bulharských prímorských letovísk. Jeho súčasťou sú obchodné strediská, letné divadlo a množstvo reštaurácií, kde sa usporadúvajú folklórne programy. Štýlovú atmosféru dotvárajú prechádzky na koňoch a široká ponuka športových a kultúrnych aktivít. Ich zásluhou je Slnečné pobrežie jednou z najvyhľadávanejších destinácií v Bulharsku. Čistá piesočnatá pláž, ktorá k letovisku prináleží, sa tiahne v dĺžke 8 km. 
  Primorsko 
  Primorsko je vyhľadávaným a obľúbeným strediskom. Nachádza sa tu České informačné centrum, nápisy a jedálničky v reštaurácii sú tiež v češtine. Jedná sa o ideálnu destináciu pre rodinnú dovolenku. Malá rozloha Primorska umožňuje vybrať si na kúpanie a opaľovanie rušnejšiu severnú alebo naopak pokojnú južnú pláž. K letovisku prináleží niekoľko obchodov, diskoték a reštaurácií, pošta, banka a zmenárne. Precestovať okolie Primorska, navštíviť napríklad Burgas alebo Kiten, umožňuje turistom dobré autobusové spojenie. 
  Burgas 
  Burgas je pomerne malým, ale veľmi atraktívnym mestom kozmopolitného charakteru, ktorý mu dodáva prítomnosť lodí a koncentrácia turistov. Centrom spoločenského i obchodného života je ulica Alexandrovská, ktorá prechádza naprieč celým mestom. Okrem barov, diskoték a kín, divadla a opery, sú tu sústredené i najvýznamnejšie historické pamiatky ako archeologické múzeum, Arménsky kostolík a Katedrála sv. Cyrila a Metoda. 
  Skamenelý les 
  Nachádza sa asi 18 km smerom na západ od Varny. Je tvorený pôvodne zatopenými a postupne petrifikovanými kmeňmi dávnych stromov, ktoré pripomínajú rôzne zvieratá a fantazijné útvary. 
  Balčik 
  Balčik je jedným z najstarších miest na pobreží Čierneho mora. Mesto je vybudované na pieskových terasách a vďaka tomu je nazývané "Bielym mestom". Známou pamiatkou mesta je letohrádok s francúzskym parkom a krásnou botanickou záhradou.