Srí Lanka Srí Lanka

Oficiálny názov: Srílanská demokratická socialistická republika
Hlavné mesto: Kolombo
Štátne zriadenie: pluralitná republika s jednokomorovým parlamentom
Náboženstvo: budhisti 70 %, hinduisti 16%, moslimovia 8%
Úradný jazyk: úradným jazykom je tamilčina a sinhálčina, v letoviskách bežná angličtina, ktorá je súčasne spojovacím jazykom medzi jazykmi úradnými
Časový posun: letný čas +3,5 hod.
zimný čas +4,5 hod.

Srí Lanka - zájazdy od 750 €

O SRÍ LANKEPopíjanie pravého cejlonského čaja, rozhľad po šírych čajovníkových plantážach, ryžových poliach i vrcholkoch hôr, chuť exotického ovocia, jazdu na slonovi a mnoho ďalších zážitkov Vám ponúka dovolenka na Srí Lanke, ostrove, ktorý rpedstavuje tropickú záhradu neobvyklej fauny i flóry.

Poznajte i odkaz dávnych civilizácií, ich architektúra dosvedčuje vyspelú inteligenciu, a priateľskú atmosféru v spoločnosti miestnych obyvateľov.

Túžite po nasadení kúzla starovekých pamiatok, po pohybe a športovom vyžitiu, gurmánskom zážitku či len leňošenia na romantických plážach, potom pozýva Srí Lanka práve Vás.

Obdivovať môžete krásu a prepracovanosť výzdoby hinduistických a budhistických chrámov i vrátane sochy Buddhy, v jaskyniach chrámoch potom zostáva odkaz mníchov, ktorí tu svoj život zasvätili snahe o rozšírenie nirvány. Odhaľte tak alespoň časť tradície tejto vzdialenej kultúry.

Národné parky, ktoré tu začali vytvárať Briti, sú dnes súčasťou struktury asi sto chránených rezervácií. Pestrosť prírody Srí Lanky doplňujú i korálové útesy lemujúce pobrežie, ktoré predstavujú životný priestor tisíce druhov živočíchov a rastlín. Vysoké palmy vytvárajú tieň na širokých plážach so zlatistým pieskom a pozvoľným vstupom do mora. Relaxovať tak môžete vo vlnách Indického oceána alebo vyskúšať služby centier prírodnej medicíny aurvédy, trebárs s výukou meditácií. Chutné menu z miestnych produktov, rýb a darov mora potom okúste v niektorej z roztomilých reštaurácií.

Srí Lanka - zájazdy od 750 €

Najnovšie recenzie Srí Lanka

Celkom: 3.5 Hotel odpovídá spíše 3hvězdám, v hotelu smrdí ukrutně odpady /po dotazu i v ostatních pokojích/, v hotelu jsou šváby, pravidelně se snaží...

 • 3 Ubytovanie
 • 3 Strava
 • 4 Okolie
 • 4 Cena

Celkové zhrnutie
Hotel odpovídá spíše 3hvězdám, v hotelu smrdí ukrutně odpady /po dotazu i v ostatních pokojích/, v hotelu jsou šváby, pravidelně se snaží je likvidovat postřiky. Do přízemních pokojů vnikají myši.

Výlety jsou předražené, neodpovídají cenám v destinaci, navíc např. prohlídka Colomba byla velmi rychlá s krátkými zastávkami. Během hodinové cesty do Colomba v autobusu vám delegát neposkytne žádné informace o zemi, příapadně o Colombu. Tento čas by mohl být efektivně využit k poznání země, okolí a poskytnutí informací o krajině, kterou projíždíte. Zobraziť celú recenziu

Strava
Strava je na naše poměry slabá, chybí salámy, šunky, vejce, větší výběr a nabídka ryb, vepřové maso neumí připravit, je tvrdé, tučné, denně kuře nasekané na malé kusy včetně kostí, stejně tak ryby. Nechyběl výběr rýže, cizrny, čočky, těstovin, avšak nevalné chuti. Nejlepší byl sladký bufet, ten nadchne každého.

Služby hotela
Služby dostačující. Na pláži není dostatek lehátek, musíte vyběhnout ráno a zabrat si lehátko, jinak vám nabídnou pouze podložku.

Barové služby na pláži jsou velmi dobré, je vhodné přispět číšníkům tipy ale v dolarech /o kovová eura není zájem, neznají je, nechtějí je směnit, vyjma banky/.

Pláž
Pláž pěkná, bazen teplý, uklizený, chyběl úklid pláže od chaluh..

Zákazník nechcel zverejniť svoje meno, Overená recenzia (Invia.cz), Hodnotené: 26.02.2024, Dátum pobytu: 6.2. - 14.2.2024
Oblasť: Srí Lanka Srí Lanka, Západní provincie, Hotel: Jetwing Jie Jie Beach

Celkom: 9.8 12 hodin letu

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 9 Cena

Celkové zhrnutie
12 hodin letu Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Dobrý

Strava
Pokuta

Pláž
Pláž je žlutá písčitá, teplota dobrá, ale bohužel jsem se na ní ani za 1 týden nemohl vykoupat kvůli silným vlnám. Zůstaly 3 bazény, což bylo příjemné.

Csaba Szilveszter H., Overená recenzia (Invia.hu), Hodnotené: 26.02.2024, Dátum pobytu: 13.2. - 21.2.2024
Oblasť: Srí Lanka Srí Lanka, Negombo, Hotel: Jetwing Blue

Celkom: 9.5 Pobyt, hotel, služby, strava: výborné

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 9 Okolie
 • 9 Cena

Celkové zhrnutie
Pobyt, hotel, služby, strava: výborné Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Výborné

Strava
Výborná

Služby hotela
Ok

Pláž
Bez problémov

František V., Overená recenzia (Invia.sk), Hodnotené: 21.02.2024, Dátum pobytu: 26.1. - 18.2.2024
Oblasť: Srí Lanka Srí Lanka, Beruwela, Hotel: Heritance Ahungalla

Celkom: 9.9 Se vším jsme byli spokojeni, ale na pokoji bylo mnoho komárů. Přes den ustupovali a v noci útočili.

 • 9.5 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Se vším jsme byli spokojeni, ale na pokoji bylo mnoho komárů. Přes den ustupovali a v noci útočili. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Vše bylo adekvátní.

Strava
Se vším jsme byli maximálně spokojeni.

Služby hotela
Vše bylo adekvátní.

Pláž
Pláž byla v docházkové vzdálenosti. Nebylo tam plno, dost foukalo, s velkými vlnami. Také jsme se koupali v bazénu.

Zákazník nechcel zverejniť svoje meno, Overená recenzia (Invia.hu), Hodnotené: 19.02.2024, Dátum pobytu: 6.2. - 14.2.2024
Oblasť: Srí Lanka Srí Lanka, Negombo, Hotel: Jetwing Blue

Všetky recenzie Srí Lanka