Srí Lanka - Negombo Srí Lanka

 • Doprava letecky

  12:00 h

 • Popis

  Negombo nie je ďaleko od letiska, preto býva po náročnom letu prvou zastávkou za odpočinkom. Sú tu široké pláže, hotely, reštaurácie, požičovne áut či motoriek, spoločnosti tu organizujú výlety. Pláže sú pokojné, občas vypadajú trochu ošetile, ale celkovo sú tropicky pôvabné. Túto oblasť tsunami zasiahlo len minimálne. Všade sú tu k videniu malé kapličky, Negombo je totiž domovovm miestnych kresťanov, ktorým sa hovorí Karavové (Karavas). Holanďania tu vybudovali kanál (Hamiltonov kanál) a vo veľkom obchodovali s korením, hlavne so škoricou, ktorá tu rastie. Darí sa tu rybárstvu, ktoré je po roky zdrojom financií a obživy. Bol tu tiež po roky jeden z najvýznamnejších rybárskych prístavov. Miestny obyvatelia tu používali oruwa, čo sú špeciálne lode, katamarány, ktoré sa vyrábajú vydlabaním kmene. Používajú sa dodnes.

  Letovisko sa delí na pláž a mesto samo. Pláž je dlhá nikekoĺko kilometrov a pozdĺž nej sa tiahne ulice Lewis Plac (dnes Porutota Road). Tu nájdete plno obchodíkov, barov, reštaurácií, ale taktiež počítajte s neporiadkom, vranami či kozami. V centre mesta nájdete poštu, zmenárne, možnosť pripojenia k internetu, ale s platobnými kartami zo zahraničia tu pravdepodobne nepochodíte. Autobusová i vlaková stanica sú kúsok od sebe a taktiež blízko centra. K zapožičaniu sú tu napr. motorky alebo "rail bike", čo je niečo ako bicykel na železnici. Na nákup suvenírov je tu plno malých stánkov. Ubytovania je všade dostatok, hotely či penzióny sú často priemernej kvality a zameriavajú sa na zájazdy. Ale dá sa tu nájsť i luxusný hotel.

  Staré historické mesto leží v Negombskej lagúne. Sú tu koloniálne pamiatky. Holanďania tu postavili pevnosť, ktorú takmer celú zbúrali Briti a postavili tu vezenie. Vezenie i pozostatky pevnosti sú prístupné. Severné rameno lagúny je plné lodičiek pod tropickými stromami. Kúsok Custom House Road leží kostol sv. Mrie, prekrásny ružový kostol postavený v neoklasicistickom štýle s až gýčovitým "srí lanským" oltárom. Toto miesto je unikátnym miešaním budhistickej, muslimskej a hinduistickej tradície.

  Na severe sú štyri negombské pláže, ktoré lemujú hotely a penzióny. Turisti sa tu kúpu väčšinou v bazénoch u hotelov, pretože je tu more pomerne rozbúrené. Na výlet sa tu môžete vydať na lodi oruwa či motorovým člnom. Jazdí sa obdivoavť more, korálové útesy, vodné vtáctvo, výlety sa dajú prepojiť s potápaním či rybolovom na mori. Ten je možný cez deň ale taktiež nočný rybolov. Loď si obstaráte tak, že si ju nájdete priamo v prístave. Ich majitelia často čakajú na turistov. Výlet si objednáte taktiež v hotely. Z Negomby si môžete dopriať i niekoľkodenný výlet, dopravu do iného mesta alebo cestu po celom ostrove. V meste sú k dispozícii kvalifikovaní sprievodci.

  K jedlu tu doporučujeme ochutnať morské plody, hlavne kraby a garnáty. Ale vybrať si môžete z rôznej škály reštaurácií. Ďalšou možnosťou výletu je 15km od Negomby prírodná rezervácia Muthurajawela, kde je množstvo vodného vtáctva, ale taktiež krokodíly a makaci či poloopice. Na sever od Negomby je drne skalnaté pobrežie a veľký príboj. Ubytovanie je možné vo Waikkal, kde sa vďaka dobrej hline vyrábajú dlaždice, alebo v mestečku Chilaw, kde je pozoruhodný hinduistický chrám. Nachádza sa tu Národný park Wilpatu, ktorý leží u mestečka Puttalam.

Najnovšie recenzie Srí Lanka - Negombo

Celkom: 7.3 Hotel není nejnovější, ale celkově čistý, bazény čisté, ale voda trochu moc teplá. Velká pláž poskytuje celkem klidný odpočinek. I při...

 • 7 Ubytovanie
 • 8 Strava
 • 7 Okolie
 • 7 Cena

Celkové zhrnutie
Hotel není nejnovější, ale celkově čistý, bazény čisté, ale voda trochu moc teplá. Velká pláž poskytuje celkem klidný odpočinek. I při velkých vlnách je klid. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Pokoj je skromný, ale má vše, co potřebujete. Blízkost bazénu poskytuje velký komfort.

Strava
Pestrá jídla. Vždy nějaké mořské plody.

Služby hotela
Celkově přátelský hotel. Obsluha byla velmi milá a ochotná. Všichni se neustále usmívají.

Pláž
Pláž je velmi široká, takže přítomnost toulavých psů není na škodu.

Waldemar R., Overená recenzia (Travelplanet.pl), Hodnotené: 01.04.2024, Dátum pobytu: 21.3. - 29.3.2024
Oblasť: Srí Lanka Srí Lanka, Negombo, Hotel: Jetwing Sea

Celkom: 8.5 Považuji za vynikající příležitost, že jsme se za přívětivou cenu bez přestupu mohli dostat na tento přírodními zajímavostmi tak bohatý...

 • 8 Ubytovanie
 • 8 Strava
 • 9 Okolie
 • 9 Cena

Celkové zhrnutie
Považuji za vynikající příležitost, že jsme se za přívětivou cenu bez přestupu mohli dostat na tento přírodními zajímavostmi tak bohatý ostrov, kde jsme mohli zažít soužití různých (buddhistických, hinduistických, islámských, křesťanských) kultur. Obyvatelé ostrova jsou přátelští, otevření a často i trochu dotěrní, když nám chtějí vnutit své různé služby i v areálu hotelu. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Hotel není hypermoderní, ale jeho poloha je idylická. Zvláštním kouzlem místa je jeho dostupnost, protože můžete překročit říčku vlévající se do moře trajektem na lidský pohon do hotelu a užívat si rozmanitosti flóry a fauny místa. Kromě blízkosti pláže je třeba poznamenat, že ubytování je rájem pro turisty hledající klid. Malé samostatně stojící zděné chatky s vlastní terasou umožňují nerušenou relaxaci. Pokoje jsou tradičně zařízené a čisté, díky pilné práci úklidového personálu.

Strava
Nabídka restaurace zahrnovala evropská i místní - tradičně teplá - jídla. Každý den jsme našli něco, co se nám líbilo. Personál restaurace byl velmi zdvořilý a ochotný. S polopenzí jsme byli naprosto spokojeni.

Služby hotela
Kromě restaurace a baru je hostům k dispozici venkovní bazén, hřiště na plážový volejbal, fitness a masérské služby a také malé klenotnictví. Nic extra, ale tady u moře to moc nepotřebujete

Pláž
Pláž je cca od našeho pokoje. Nacházel se 100 metrů daleko. Písečná pláž s pozvolna se prohlubující vodou příjemné teploty. Některé palmy poskytují stín. Personál hotelu udržuje pláž v pořádku a matrace na lehátka ochotně vynáší ven. Vlny zpříjemňovaly koupání, nebyly nebezpečné.

Zákazník nechcel zverejniť svoje meno, Overená recenzia (Invia.hu), Hodnotené: 27.02.2024, Dátum pobytu: 13.2. - 21.2.2024
Oblasť: Srí Lanka Srí Lanka, Negombo, Hotel: Ranweli Holiday Resort

Celkom: 9.8 12 hodin letu

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 9 Cena

Celkové zhrnutie
12 hodin letu Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Dobrý

Strava
Pokuta

Pláž
Pláž je žlutá písčitá, teplota dobrá, ale bohužel jsem se na ní ani za 1 týden nemohl vykoupat kvůli silným vlnám. Zůstaly 3 bazény, což bylo příjemné.

Csaba Szilveszter H., Overená recenzia (Invia.hu), Hodnotené: 26.02.2024, Dátum pobytu: 13.2. - 21.2.2024
Oblasť: Srí Lanka Srí Lanka, Negombo, Hotel: Jetwing Blue

Celkom: 9.9 Se vším jsme byli spokojeni, ale na pokoji bylo mnoho komárů. Přes den ustupovali a v noci útočili.

 • 9.5 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Se vším jsme byli spokojeni, ale na pokoji bylo mnoho komárů. Přes den ustupovali a v noci útočili. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Vše bylo adekvátní.

Strava
Se vším jsme byli maximálně spokojeni.

Služby hotela
Vše bylo adekvátní.

Pláž
Pláž byla v docházkové vzdálenosti. Nebylo tam plno, dost foukalo, s velkými vlnami. Také jsme se koupali v bazénu.

Zákazník nechcel zverejniť svoje meno, Overená recenzia (Invia.hu), Hodnotené: 19.02.2024, Dátum pobytu: 6.2. - 14.2.2024
Oblasť: Srí Lanka Srí Lanka, Negombo, Hotel: Jetwing Blue

Celkom: 8.3 Neskutočne sme si oddýchli,spoznali kúsok iného sveta a máme nezabudnuteľné spomienky.

 • 9 Ubytovanie
 • 9 Strava
 • 7 Okolie
 • 8 Cena

Celkové zhrnutie
Neskutočne sme si oddýchli,spoznali kúsok iného sveta a máme nezabudnuteľné spomienky. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Hotel bol veľmi čistý-izbu nám upratali každý deň,doplnili toaletné potreby a balenú vodu. Klimatizácia fungovala, mali sme obrovskú terasu s výhľadom na oceán. Teplá voda tiekla kedykoľvek. Mali sme pokazený fén na izbe, čo hneď vyriešili jeho výmenou za funkčný. S hotelom sme boli spokojný, aj keď ich 4* nie sú naše 4*.

Strava
Široký výber, na večeru sa vždy výber jedál obmieňal. Čerstvé šťavy boli fantastické. Mali sme polpenziu a na obedy sme chodili vždy do miestnych reštaurácií (dobré ceny, veľmi chutné, ani raz sme neboli sklamaní). V hoteli výborné dezerty. V rámci polpenzie sa za pitie k večeri platilo.

Služby hotela
Veľmi milý a ústretový personál. Boli ochotní, poradili, vybavili.

Pláž
Hotel je priamo na pláži,k hotelu patrí len časť s lehátkami a palmami, ďalej je verejná. Piesok do zlata. Pláž je veľmi široká,pomerne čistá, sem-tam túlaví psi. Po búrke bolo vyplavené drevo, nikto pláž nečistil,ale nevadilo to. Oceán veľmi teplý,pomerne búrlivý.

Dominika P., Overená recenzia (Invia.sk), Hodnotené: 29.10.2018, Dátum pobytu: 15.10. - 25.10.2018
Oblasť: Srí Lanka Srí Lanka, Negombo, Hotel: Goldi Sands

2 fotografie

Všetky recenzie Srí Lanka - Negombo