Srí Lanka - Negombo Srí Lanka

 • Doprava letecky

  12:00 h

 • Popis

  Negombo nie je ďaleko od letiska, preto býva po náročnom letu prvou zastávkou za odpočinkom. Sú tu široké pláže, hotely, reštaurácie, požičovne áut či motoriek, spoločnosti tu organizujú výlety. Pláže sú pokojné, občas vypadajú trochu ošetile, ale celkovo sú tropicky pôvabné. Túto oblasť tsunami zasiahlo len minimálne. Všade sú tu k videniu malé kapličky, Negombo je totiž domovovm miestnych kresťanov, ktorým sa hovorí Karavové (Karavas). Holanďania tu vybudovali kanál (Hamiltonov kanál) a vo veľkom obchodovali s korením, hlavne so škoricou, ktorá tu rastie. Darí sa tu rybárstvu, ktoré je po roky zdrojom financií a obživy. Bol tu tiež po roky jeden z najvýznamnejších rybárskych prístavov. Miestny obyvatelia tu používali oruwa, čo sú špeciálne lode, katamarány, ktoré sa vyrábajú vydlabaním kmene. Používajú sa dodnes.

  Letovisko sa delí na pláž a mesto samo. Pláž je dlhá nikekoĺko kilometrov a pozdĺž nej sa tiahne ulice Lewis Plac (dnes Porutota Road). Tu nájdete plno obchodíkov, barov, reštaurácií, ale taktiež počítajte s neporiadkom, vranami či kozami. V centre mesta nájdete poštu, zmenárne, možnosť pripojenia k internetu, ale s platobnými kartami zo zahraničia tu pravdepodobne nepochodíte. Autobusová i vlaková stanica sú kúsok od sebe a taktiež blízko centra. K zapožičaniu sú tu napr. motorky alebo "rail bike", čo je niečo ako bicykel na železnici. Na nákup suvenírov je tu plno malých stánkov. Ubytovania je všade dostatok, hotely či penzióny sú často priemernej kvality a zameriavajú sa na zájazdy. Ale dá sa tu nájsť i luxusný hotel.

  Staré historické mesto leží v Negombskej lagúne. Sú tu koloniálne pamiatky. Holanďania tu postavili pevnosť, ktorú takmer celú zbúrali Briti a postavili tu vezenie. Vezenie i pozostatky pevnosti sú prístupné. Severné rameno lagúny je plné lodičiek pod tropickými stromami. Kúsok Custom House Road leží kostol sv. Mrie, prekrásny ružový kostol postavený v neoklasicistickom štýle s až gýčovitým "srí lanským" oltárom. Toto miesto je unikátnym miešaním budhistickej, muslimskej a hinduistickej tradície.

  Na severe sú štyri negombské pláže, ktoré lemujú hotely a penzióny. Turisti sa tu kúpu väčšinou v bazénoch u hotelov, pretože je tu more pomerne rozbúrené. Na výlet sa tu môžete vydať na lodi oruwa či motorovým člnom. Jazdí sa obdivoavť more, korálové útesy, vodné vtáctvo, výlety sa dajú prepojiť s potápaním či rybolovom na mori. Ten je možný cez deň ale taktiež nočný rybolov. Loď si obstaráte tak, že si ju nájdete priamo v prístave. Ich majitelia často čakajú na turistov. Výlet si objednáte taktiež v hotely. Z Negomby si môžete dopriať i niekoľkodenný výlet, dopravu do iného mesta alebo cestu po celom ostrove. V meste sú k dispozícii kvalifikovaní sprievodci.

  K jedlu tu doporučujeme ochutnať morské plody, hlavne kraby a garnáty. Ale vybrať si môžete z rôznej škály reštaurácií. Ďalšou možnosťou výletu je 15km od Negomby prírodná rezervácia Muthurajawela, kde je množstvo vodného vtáctva, ale taktiež krokodíly a makaci či poloopice. Na sever od Negomby je drne skalnaté pobrežie a veľký príboj. Ubytovanie je možné vo Waikkal, kde sa vďaka dobrej hline vyrábajú dlaždice, alebo v mestečku Chilaw, kde je pozoruhodný hinduistický chrám. Nachádza sa tu Národný park Wilpatu, ktorý leží u mestečka Puttalam.

Najnovšie recenzie Srí Lanka - Negombo

Celkom: 8.6 S hotelem jako takovým jsme byli spokojeni, ale služby CK nic moc. Za prvé počítejte s tím, že se vám může stát jako nám, že po 24h cestě...

 • 9 Ubytovanie
 • 7 Strava
 • 9 Okolie
 • 9 Cena

Celkové zhrnutie
S hotelem jako takovým jsme byli spokojeni, ale služby CK nic moc. Za prvé počítejte s tím, že se vám může stát jako nám, že po 24h cestě dorazíte na hotel a v 5:30 ráno vám řeknou, že musíte počkat na pokoj do 14:00, takže si předem ověřte u cestovky, zda máte early check-in nebo ne, abyste nebyli překvapení jako my. Už při transferu na hotel jsme měli dle informací od CK dostat uvítací dopis a informace o čase vyzvednutí zpět na letiště v den odjezdu. Samozřejmě jsme informace nedostali a info o transferu na letiště jsme dostali až odpoledne poslední den pobytu. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Ubytování je v celkem dobrém stavu, na přespání úplně bohatě stačí. Pokoje jsou vybavené A/C i větrákem. Akorát je na pokoji zvláštně řešená koupelna, kdy se při sprchování stane z koupelny bazén. Mini sprchový kout a hned vedle toho skleněná stěna a WC. Pokoj byl denně uklizený, vyměněné ručníky, doplněná kosmetika, toaletní papír a 2 malé PET lahve vody.

Strava
Na snídaních je převážně typické místní jídlo, vajíčka, zelenina, ovoce, pečivo. Žádné salámy nečekejte. Co se týče večeří, tak byl lepší výběr než na snídaních, sladké, slané, hodně ovoce, zelenina, saláty,

Služby hotela
Velmi milý personál, všichni se usmívají, pomáhají vám a jsou vstřícní. V hotelu je dostupná free wi-fi, bar u bazénů, směnárna, recepce nonstop.

Pláž
Pláž hned u hotelu je celkem čistá, akorát počítejte s místními prodejci všeho (kšiltovky, šátky, trička atd.), takže hotel má umístěná lehátka u bazénů, kam si prodejci nedovolí jít, jinak byste si neužili ani chvilku klidu.

Martina M., 19.03.2019, Dátum pobytu: 7.3. - 15.3.2019
Oblasť: Srí Lanka Srí Lanka, Negombo, Hotel: Camelot Beach

Bola táto recenzia užitočná? Áno (4) Nie (0)

Celkom: 8.4 Neskutočne sme si oddýchli,spoznali kúsok iného sveta a máme nezabudnuteľné spomienky.

 • 9 Ubytovanie
 • 9 Strava
 • 7 Okolie
 • 8 Cena

Celkové zhrnutie
Neskutočne sme si oddýchli,spoznali kúsok iného sveta a máme nezabudnuteľné spomienky. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Hotel bol veľmi čistý-izbu nám upratali každý deň,doplnili toaletné potreby a balenú vodu. Klimatizácia fungovala, mali sme obrovskú terasu s výhľadom na oceán. Teplá voda tiekla kedykoľvek. Mali sme pokazený fén na izbe, čo hneď vyriešili jeho výmenou za funkčný. S hotelom sme boli spokojný, aj keď ich 4* nie sú naše 4*.

Strava
Široký výber, na večeru sa vždy výber jedál obmieňal. Čerstvé šťavy boli fantastické. Mali sme polpenziu a na obedy sme chodili vždy do miestnych reštaurácií (dobré ceny, veľmi chutné, ani raz sme neboli sklamaní). V hoteli výborné dezerty. V rámci polpenzie sa za pitie k večeri platilo.

Služby hotela
Veľmi milý a ústretový personál. Boli ochotní, poradili, vybavili.

Pláž
Hotel je priamo na pláži,k hotelu patrí len časť s lehátkami a palmami, ďalej je verejná. Piesok do zlata. Pláž je veľmi široká,pomerne čistá, sem-tam túlaví psi. Po búrke bolo vyplavené drevo, nikto pláž nečistil,ale nevadilo to. Oceán veľmi teplý,pomerne búrlivý.

Dominika P., 29.10.2018, Dátum pobytu: 14.10. - 24.10.2018
Oblasť: Srí Lanka Srí Lanka, Negombo, Hotel: Goldi Sands

Bola táto recenzia užitočná? Áno (3) Nie (0)

2 fotografie

Celkom: 8.6 Hezký hotel s milým personálem v dobré lokalitě - ihned u rozlehlé pláže, v blízkosti se nachází spousta obchůdků.

 • 8.5 Ubytovanie
 • 8 Strava
 • 8 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Hezký hotel s milým personálem v dobré lokalitě - ihned u rozlehlé pláže, v blízkosti se nachází spousta obchůdků. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Ubytování hezké, odpovídající ceně.

Strava
Jídlo bylo velmi rozmanité, velký výběr salátů, příloh a masa. Vynikající zákusky a ovoce!

Služby hotela
Personál byl milý a ochotný, wifi všude - na pokojích i na pláži. Nemám co vytknout.

Pláž
Pláž ihned u hotelu, hezká, málo lidí, velké vlny, jen kdyby se místní lidé více starali o její čistotu. Každý den moře vyplavilo spoustu odpadků :-( I při koupání se nám stalo, že jsme stoupli např. na lahev atd. Srí Lanka je krásná země a myslím, že místní by se o přírodu měli více starat, i ve městech a na jejich okrajích se nacházelo spousta odpadků.

Denisa T., 23.04.2018, Dátum pobytu: 7.4. - 17.4.2018
Oblasť: Srí Lanka Srí Lanka, Negombo, Hotel: Goldi Sands

Bola táto recenzia užitočná? Áno (2) Nie (0)

Celkom: 5 Země je to zajímavá a má co nabídnout. Bohužel je současně hodně zanedbaná - hlavně veřejný prostor. Chybí popelnice na ulicích,...

 • 6.5 Ubytovanie
 • 4 Strava
 • 4 Okolie
 • 4 Cena

Celkové zhrnutie
Země je to zajímavá a má co nabídnout. Bohužel je současně hodně zanedbaná - hlavně veřejný prostor. Chybí popelnice na ulicích, kanalizace je vedena nějakými strouhami pod chodníky a hrozně smrdí.

Je tu tedy velký potenciál k rozvoji. Lidé jsou ale milý, takže jim fandím. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Ubytování hezké, ale strohé. Na pokoji chyběla lednička, což v tropickém horku byl problém. Na pokoji byl trezor, což je pozitivní. Klimatizace a větrák rovněž byl k dispozici.

Strava
Měli jsme jen snídani. Výběr ze dvou variant. "srílanská a kontinentální". Kontinentální byla v podstatě - káva, čaj, pečivo, marmeláda. Za vajíčka jsme museli připlácet. Vyplatí se nebrat v hotelu jídlo a jít na jídlo mimo hotel. Je to cenově lepší a máte na výběr.

Služby hotela
Úklid v pořádku, recepce příjemná.

Pláž
Pláž - přímo u hotelového bazénu lehátka a slunečníky.

Oceán vzdálen 30 m. Pláž bez lehátek, slunečníků, sprch, odpadky. Největší problém byl s místními prodejci, kteří neustále nabízeli své zboží a služby. Shrnuto: Co je soukromé - prostor u hotelu, je dobře opečován, o veřejný prostor u oceánu nikdo nepečuje a není příjemné se v něm zdržovat.

Svjatoslav Lipeň, 14.03.2016, Dátum pobytu: 27.2. - 8.3.2016
Oblasť: Srí Lanka Srí Lanka, Negombo, Hotel: J Hotel

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Hotelový bazén 4 fotografie

Všetky recenzie Srí Lanka - Negombo