Srí Lanka Srí Lanka

 • Ako tráviť čas

  Šport

  Najrozšírenejším športom na Srí Lanke je vzhľadom k jej prírodným podmienkam logicky potápanie. Najlepšie kurzy potápania môžete absolvovať v oblasti Hikkaduwa a Tangalla. Na svoje si pri pobreží ostrova prídu i nadšení surfari, ktorí by iste mali poznať preslávenou surfarskou zátoku Arugam. Príroda Srí Lanky sa výborne hodí taktiež pre pešiu turistiku. Vhodnou kombináciou trás si môžete naplánovať presne podľa svojho záujmu a požiadavkov na náročnosť terénu.

  Ochutnávka miestnej kuchyne

  Srílanská kuchyňa so svojimi znamenitými špecialitami patrí na vrchol svetových kulinárskych zážitkov. O tom svedčí bezpočetné množstvo kvalitných reštaurácií, ktoré môžete v rámci poznávania výnimočných chutí ostrova navštíviť. Medzi tie najvyhlásenejšie reštaurácie na západnom pobreží Srí Lanky patrí Catamaran Beach Restaurant s pokrmami tradičného lacného občerstvenia, atraktivná morská reštaurácia Fisherman´s Villa, predovšetkým milovníkmi mäsa obľúbená Frankfurter - Lavinia, o niečo drahší podnik Golden Mile alebo bezstarostná krčma Lion Pub.

  Zábava a nočný život

  Hlavné mesto Srí Lanky je i cez noc pomerne pokojné, rušnejšie je len v bezprostrednom okolí barov, nočných klubov a kasín. Väčšina týchto podnikov bývá súčasťou luxusnejších hotelov a ich charakter pripomína európske podniky tohoto typu. Pre hotelových hostí je vstup zdarma, ostatní musia zaplatiť vstupné vo výške niekoľkých stovák rupií.

  Kultúra a sviatky

  Moderné kino nájdete na Srí Lanke len jedno a to len v samotnom hlavnom meste. Premieta predovšetkým komerčné filmy a jasné kasovné trháky. Pokiaľ zatúžite po troche nezávislosti, zájdite do niektorého zo starších kín.

  Najväčším kultúrnym centrom na Srí Lanke je Lionel Wendt Theatre and Art Gallery v cinnamon Gardens. Komplex nesie meno slávneho srílanského fotografa a býva dejiskom rôznych tanečných, hudobných a dramatických predstavení.

  Náboženské vyznanie obyvateĺov Srí Lanky oslavuje celé množstvo událostí a sviatkov. Turisticky najatraktívnejším sviatkom je sviatok Kandy Esala Perahera, oslavovaný desaťdennou slávnosťou na prelome júla a augusta. Nedeliteľnou časťou osláv sú farebné tance, divoké bubnovanie a pútavá prehliadka slonov.

  Príležitosťou k nakupovaniu budete mať na Srí Lanke ozaj mnoho. vyberať si môžete zo širokej ponuky tradičných remeselných výrobkov, sortimentov originálnych moderných obchodov s textilom, hračkami, papierenským tovarom, knihami, klenotami alebo kvalitným čajom.