Srí Lanka Srí Lanka

 • Zaujímavé miesta

  Zaujímavých miest nájdete na Srí Lanke skutočne mnoho. Veľkú časť turistov nalákajú k nášteve ostrova jeho pláže. Sú pokryté trblietavým bielym pieskom a ohraničujú ich vysoké kokosové palmy, ktoré vrhajú tieň mnohokrát až k žiarivo lesklej hladine mora. rovnako ako malebné pláže, tak i morská voda je nádherne čistá a príroda okolia civilizácii akoby nedotknutá a neporušená. Medzi tie najkrásnejšie centrá plážového odpočinku patrí Hikkaduwa, Unawatuna a Nilaveli.

  Príjemným kontrastom je krajina tropického pobrežného pásma pláží sú vrcholky hôr, majestátne sa týčiace nad ostrovom. Na svoje si prídu tu predovšetkým milovníci pešej a horskej turistiky, a taktiež prívrženci dobrodružných výprav za poznaním rozličných kultúr a ich života. Môžete si dopriať nádherný výhľad na okolité planiny, navštíviť továrňu na výrobu čaja alebo sa proste len tak prejsť okolo horského jazera.

  Behom svojich ciest za objavovaním krás srílanskej prírody môžete uvidieť celé množstvo pozoruhodných rastlín a vzácnych živočíchov. Môžete vo voľnej prírode pozorovať jelene, lane a niekedy dokonca leopardy. S ich najväčšou koncentráciou sa stretnete na území dažďových pralesov, prírodných rezerváciách a národných parkoch. Pri ich návšteve by ste určite nemali zabudnúť na dodržovanie zásad nezbytných pre pohyb v týchto oblastiach a slúžiach k uchovaniu prírodného bohatstva krajiny. Najväčšou atrakciou živočíšnej ríše na Srí Lanke - slona, si najlepšie prezriete v slonom útulku Pinewala.

  Na Srí Lanke sa ale nemusíte kochať len zákutiami prírody. Veľmi atraktívne sú tu taktiež zrúcaniny historických miest a skalné pevnosti. Navšívte napríklad Yapahuwu, Dambullu alebo Buddhu z Aukany.

  Vzhľadom k neveľkej rozlohe Srí Lanky stihnete i v relativne krátkej dobe poznať mnoho miest. Pokiaľ k tomu účelu budete mať dokonca k dispozícii vlastný dopravný prostriedok, bude to pre Vás veľká výhoda. Podľa toho, koľko času chcete na ostrove stráviť, je vhodné, predom celý pobyt naplánovať a dobre si rozvrhnúť výletné trasy, aby ste stihli vidieť a prežiť čo možno najviac z toho, čo Vám táto krásna a jedinečná krajina ponúka.